Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
13 mar 2020, 08:14
Bardzo, ale to bardzo mi się to podoba. Chciałabym - pomimo że to piętrowy dialog i takich cytatów nie lubię (TN - pamietam!) - wziąć całość tej wypowiedzi do drugiego wpisu w tym wątku (zamiast spisu treści, którego nie zrobię bo nie mam technicznej możliwości).
Zgadzacie się?
Wystarczy ładnie się... :D i poprosić admina :!: :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Mogłabym robić spis treści, gdybym miała moc wpisywania treści na bieżąco do właściwego postu, po to go zresztą zarezerwowałam nie wiedząc, że posty są blokowane po jakimś czasie.
Rejs tak się rozbujał, że pewnie mod by dostał zawału, jeśliby codziennie musiał (choć nic nie musi) uzupełniać ten spis. To już odpuściłam, skórka niewarta wyprawki.
Natomiast ogromnie mi się podoba to, co zacytowałam - i po Waszej zgodzie, poproszę o zacytowanie na samym początku wątku. Mamy póół roku za sobą tego Rejsu i to jest bardzo fajne podsumowanie.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
12 mar 2020, 20:41
Wtrącę się z prywatą :
VIX - Historia.
VIX.PNG
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2020, 09:06 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

oszkosz pisze:
11 mar 2020, 17:18
Witam w rejsie.
Co do Vixa
Płynę na nim od piątku na pozycji krótkiej "gridowanej".
Cuz powiedzieć lekko nie jest.
Pozdrawiam Rejsowiczów,szczególne ukłony dla gospodyni wątku
Oszkosz
Oszkoszu, witaj. Umknął mi wcześniej Twój wpis :oops:
Mam nadzieję, że Ci nie zrobiło krzywdy.

Jeśli wrócisz tu do nas, będziesz miał czas i ochotę, opiszesz jak to było (z Twojej perspektywy) w czarny frankowy czwartek? Bardzo by mnie to ucieszyło!
Wszystkiego dobrego!
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
13 mar 2020, 08:54
VIX - Historia.
Dziękuję, u mnie sięgnął blisko 60, teraz 46. I lekko spada, co mnie cieszy.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
13 mar 2020, 09:00
Dziękuję, u mnie sięgnął blisko 60, teraz 46. I lekko spada, co mnie cieszy.
VIX.PNG
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

qduaty pisze:
11 mar 2020, 15:04
Apropos..
Jak wygląda sytuacja w pl?
Pytam o gunwowirusa bo środki zapobiegawcze duzo wyzsze jak w jukej.
A jak nastroje społeczne?
Teraz dopiero mogę Ci odpowiedzieć, bo praktycznie nie wychodzę z domu od wielu tygodni i głównie podziwiam sufit a nie nastroje społeczne :lol:
Wczoraj natomiast wyszłam i spostrzeżenia mam.
Głównie takie: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Mianowicie (dygresja musi być) - dokonuję wyborów swoim portfelem, czyli kupuję to, co polskie o ile jest taka możliwość. Nie kupię z własnej woli wielu artykułów, np. aspiryny (Bayer) itp, itd - ot takie dziwactwo mam i już.
Mniej więcej raz na miesiąc robię zakupy na giełdzie rolnej. To takie miejsce, gdzie TIRy oraz zmęczone życiem i rdzą busiki przywożą warzywa i owoce z województwa i województw ościennych. Giełda jest ogromna, mieści setki aut, rolnicy siedzą w tych swoich autach aż do wyprzedania towaru.
Jeżdżę tam konsekwentnie, bo po pierwsze - wszystko jest polskie, a po drugie - nie ma we mnie zgody, by rolnicy za swoją ciężką pracę i ponoszone ryzyko, dostawali grosze podczas gdy pośrednicy narzucają kilkusetprocentową marżę. Nie i już, uparta w tym jestem jak koza.
Normalnie stoją tam setki aut dostawczych, wokół kręcą się klienci, w sezonie truskawkowym bardzo liczni, normalnie niezbyt liczni.
Czujemy klimat? :568:
Ad rem zatem.
Pustki. Normalne pustki! Nie ma ziemniaków (tzn są, wielkości orzechów włoskich), nie ma cebuli (jak jest to mikro), nie ma marchewki, długich buraków, nie ma dostawczaków. Wiatr wieje i śmieci przewala, jak w amerykańskim miasteczku w westernie kiedy nadjeżdża Szybkoręki Koleś a wszyscy zapadają się pod ziemię lub pod łóżka.
Znajoma pani od jabłek (z Sandomierza) powiedziała, że rano był taki ruch że hoho! Ze dostawcy warzyw korzennych z bliskich okolic, którzy normalnie stoją po dzień dwa zanim sprzedadzą swój towar, obracają dwa razy dziennie a i tak koło 13 jadą puści do domów.
Kapusta skończyła się o 12 i nie ma. Ani jednej na tej wielkiej giełdzie!
Ostatecznie kupiłam to, czego potrzebowałam, w ilości jakiej potrzebowałam.
I tak tylko nadmienię, dla tych którzy znają ceny marketowe, że rolnikowi opłaca się przyjechać kilkadziesiąt km, żeby sprzedać marchewkę za 0,3 zł/kg, buraki za 0,4 zł/kg, cebulę za 1 zł/kg, ziemniaki za 1 zł/kg, piękne pomidory w cenie 3 zł/kg a jabłka (z miejscowości odległej o 160 km) za 1,5 zł/kg.
O tym mówiłam na początku, nie ma we mnie zgody na takie zbójnictwo w kwestii marż - jak wielkie są, łatwo policzyć.
To tyle moich spostrzeżeń w kwestii nastrojów społecznych.
A na moim suficie bez zmian :lol:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

@Anomalio

Primo:
Moje "autko" to dostawczak - stąd brak dzioba ;)
Secundo:
Wrażenia z giełdy nie napawają optymizmem..
Terzo:
A dlaczemu sufit podziwiasz?
Wszystko ok?

Co do krypto:
Złapałem troche eth po 90 z oczekującej.. btc mi uciekł, reszty nie próbowałem nawet - na spokojnie :)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
13 mar 2020, 09:30
Jeżdżę tam konsekwentnie, bo po pierwsze - wszystko jest polskie, a po drugie - nie ma we mnie zgody, by rolnicy za swoją ciężką pracę i ponoszone ryzyko, dostawali grosze podczas gdy pośrednicy narzucają kilkusetprocentową marżę. Nie i już, uparta w tym jestem jak koza.
Normalnie stoją tam setki aut dostawczych, wokół kręcą się klienci, w sezonie truskawkowym bardzo liczni, normalnie niezbyt liczni.
Czujemy klimat? :568:
u mnie w każdej dzielnicy raz w tygodniu zamykają ulicę i mam bazar pod domem :D
rolnicy sprzedają swoje towary :wink:
bazar.jpg
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

U mnie zamknęli targowisko miejskie na dwa tygodnie :evil:
Byłem wczoraj w Dino, wchdze, pacze, ja pierdykam, cały regał z chemią wykupiony :shock:
Co robią ci ludzie, koktajle z Domestosa, panierkę z Visira :?: :!:
Piwo na szczęście było 8)

Nie podoba mi się taka szarpaczka na rynkach z jednego powodu - cierpią na tym spredy, cierpię i ja :wink:
Z koszyka G/X został mi do gry tylko Kabel, cała reszta ma widełki od 2 do 4 pipsów. troche lepiej jest na E/X, ale taki E/A ma powyżej 2 :shock:
Siedzę i patrzę jak setupy przechodzą mi koło nosa :twisted:

ODPOWIEDZ