Realizacja zysków - psychologia

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

banaszko pisze:zalezy jak grasz, na jakich interwałach i gdzie ustawiasz stopy... jak skalpujesz to gdy masz kilkanascie pipsów pasuje niby juz zamykac no bo to jest skalp przeciez, gdy grasz na wiekszych interwąłach to juz jest wiekszy problem- tak mi sie wydaje....
Skalpuje, ale czesto okazuje sie ze gdy zamkne pozycje to zaczyna sie niezly rajd i stad ten bol..
banaszko pisze:kazdy chce maksymalizowac zyski, ale nie mozna łapac kazdej górki i kazdego dołka, nikt tak nie potrafi...takze jak nie wejdziesz na low i nie sprzedaz na high to sie nie martw
Mysle, ze w takim podejsciu do sprawy tkwi klucz. Podobna wypowiedz przeczytalem na ForexFactory:
Sa trzy mozliwosci:
1) Zamykasz pozycje za wczesnie
2) Zamykasz pozycje za pozno
3) Zamykasz na gorce/dolku

3) jest nierealne na dluzsza mete, wiec najlepsza wydaje sie byc mozliwosc 1)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

dzacek pisze:1) Zamykasz pozycje za wczesnie
2) Zamykasz pozycje za pozno
3) Zamykasz na gorce/dolku
A moim zdaniem, są tylko dwie możliwości:

a)zamykasz pozycje zgodnie ze swoim systemem
b)zamykasz pozycje niezgodnie z systemem

A jeżeli źle się czujesz grając swoim obecnym systemem, zmień go na inny.

Ale NIGDY nie wyłapiesz wszystkich dołków/szczytów. Co więcej, stawianie sobie takich celów jest dość zabawne.

Równie dobrze można chcieć być np. jak Spider - Man. :D
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

jasonbourne pisze:A moim zdaniem, są tylko dwie możliwości:

a)zamykasz pozycje zgodnie ze swoim systemem
b)zamykasz pozycje niezgodnie z systemem

A jeżeli źle się czujesz grając swoim obecnym systemem, zmień go na inny.
Myślę, że to najlepsze podsumowanie tego tematu, nie trzeba tu już nic więcej dodawać i można zamknąć ten wątek :)
Co najwyżej nie każdemu może odpowiadać określenie "system", można go więc zastąpić jakimś innym określeniem typu "strategia", "metody gry", ale to już szczegóły.

dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

jasonbourne pisze:A moim zdaniem, są tylko dwie możliwości:

a)zamykasz pozycje zgodnie ze swoim systemem
b)zamykasz pozycje niezgodnie z systemem

Moj system jest dyskrecjonalny.Miejsce wejscia i SL jest dokladnie okreslony, gorzej z wyjsciem.
Wniosek z Waszych wypowiedzi nasuwa sie taki, ze powinienem dokladniej okreslic miejsce wyjscia z zyskownej pozycji, chociazby mierzony iloscia pipsow albo Risk/Reward -przynajmniejmniej czesci pozycji. Czyli wracamy do dyskusji juz chyba poruszanej kiedys na tym forum- co jest wazniejsze wejscie czy wyjscie. Moje doswiadczenie sugeruje, ze wyjscie jest rownie wazne.

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

Jeśli miejsca wejścia oraz SL są dokładnie określone, to wnioskuję, że system da się przetestować na danych historycznych. Możesz więc pokombinować na danych historycznych z różnymi technikami wychodzenia z pozycji i zrobić sobie statystykę, która z tych metod wyjścia dawałaby najlepsze wyniki. Oczywiście nie masz gwarancji, że w przyszłości ta metoda będzie nadal działać najlepiej, no ale niestety w przyszłość spojrzeć się nie da, więc trudno wymyśleć lepszą metodę optymalizacji systemu niż w oparciu o dane historyczne.

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

psychologia :D
aenc na poczatku bardzo wkurzalo mnie ze tyle pipsow sie na forexie marnuje.
jako czlek gospodarny wszystkie je chcialem przyswoic.

po uplywie jakiegos czasu , knabrnosci ze strony pipsow oraz pewnej pauperyzacji doszedlem przy pomocy narzedzi o charakterze matematycznym do wniosku ze lepszy wrobel w garsci / zabranie zakladanego minimum i pewny zarobek / niz inne niepewne ptactwo.

wrobel ow moze byc przyswajany w oparciu o ew sredni zasieg dzienny , poziomy pivota i odleglosci miedzy nimi tudziez inne metody falujaco - fibonowe.
trzeba podkreslic iz pewny wrobel wplywa na psychike kojaco i stabilizujaco.

to tyle

nudzac sie mozna metody pozyskiwania wrobla urozmaicic dorzucajac mu tu i owdzie lota przez co zaczyna nabierac kolorow i moze zmutowac w bardziej okazala zdobycz. tego typu dzialania jednakze wymagaja bardziej wyrafinowanych narzedzi i umiejetnosci inzyniera genetycznego - kosmonauty klasy 3b co moze niekorzystnie wplynac na stan umyslu

czego i panstwu zycze

dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

nasreddin pisze:psychologia
aenc na poczatku bardzo wkurzalo mnie ze tyle pipsow sie na forexie marnuje.
jako czlek gospodarny wszystkie je chcialem przyswoic.
Mam dokladnie te same odczucia!
nasreddin pisze:po uplywie jakiegos czasu , knabrnosci ze strony pipsow oraz pewnej pauperyzacji doszedlem przy pomocy narzedzi o charakterze matematycznym do wniosku ze lepszy wrobel w garsci / zabranie zakladanego minimum i pewny zarobek / niz inne niepewne ptactwo
No i o to mi chodzilo.Zawsze bardziej przemawial do mnie prosty jezyk, niz matematyczne wywody( choc co znaczy pauperyzacja musialem sprawdzic w Wikipedii :) ) No i mamy potwierdzenie uniwersalnego zastosowania powiedzen ludowych :)

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

jo jo broda . ni ma tego zlego :lol:
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

dzacek pisze:

Moj system jest dyskrecjonalny.Miejsce wejscia i SL jest dokladnie okreslony, gorzej z wyjsciem....
Zamykaj tam gdzie Twoj system otwiera pozycje w druga strone.

I tyle, pozdrawiam :)
qwak
Graj tylko spelniajace sie analizy!

ODPOWIEDZ