REAL NO BRAINER METHOD - presented by Mikaelion

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
megaqujik
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2006, 13:50

Nieprzeczytany post autor: megaqujik »

jamesfisher pisze:czyli na wyżej załączonym screenie nie wchodzimy w shorta ?
przecież napisał, że to niezły short. Idealnie opisane warunki wejścia w pozycję z pierwszego postu.

To wejście było na prawdę ok.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

ale macd był up więc... coś tu nie tak

Awatar użytkownika
pele
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2009, 14:14

Nieprzeczytany post autor: pele »

Pisał żeby wchodzić w szorty gdy 30.60.30 jest ujemne a tym przypadku było bardzo malutko na minusie. W pierwszej chwili wydawał mi się nieco "naciągany".
Skoro szort, o którym rozmawaimy był dobry to long z dzisiaj z 9:20 na EURJPY też powinien być a poszedł dalej w dół.
Czy to nie jest tak, że wchodzimy w szorta gdy 30.60.30 jest ujemne a 12.26.9 ma trend malejący?

michaelion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 14 maja 2009, 10:00

Trend

Nieprzeczytany post autor: michaelion »

Pamietajmy jaki jest obecny trend + PA W przypadku EU momentum (czyli czerwona i niebieska MA) na 30.60.30 jest nadal poniżej linii zera + ogólny trend jest short dlatego zdecydowałem się na shorta (za dużo tu tych "shortów"..)
Na EJ nie ryzykowałbym longa z tego względu ze mamy mocny trend spadkowy i szukałbym raczej sygnałów sprzedaży..
Ogólnie rzecz biorąc nie trzeba grać na 10 parach wystarczy np jedna i tf-my od 5m do 4h bo praktycznie każdy generuje bardzo dobre sygnały..

oktar
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2008, 22:01

Nieprzeczytany post autor: oktar »

Czy to nie sa falszywe sygnaly? Czy zignorowalibyscie je czy wchodzili? Dlaczego?

Dodano po 1 minutach:

Kolejne.. Moment wejscia to pionowa cienka biala linia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pele
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2009, 14:14

Nieprzeczytany post autor: pele »

Nie jest to do końca odpowiedź na temat systemu, ale w każdym z podanych przez Ciebie przypadków sygnał generowany przez system był odwrotny niż świeca H1. Czyli przy generowaniu sygnału short, świeca była wzrostowa (1). Teraz dopiero na to wpadłem. W wątku "NLA" z naszego forum często był poruszany temat grania zgodnie z H1. Na (3) wprawdzie świeca H1 dopiero się zaczyna ale D1 jest już "mocno" czerwona.
Czy ktoś może powiedzieć jakiego rzędu skuteczność osiąga przy tej metodzie?

michaelion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 14 maja 2009, 10:00

Jedna rada

Nieprzeczytany post autor: michaelion »

Skuteczność zależy tylko i wyłącznie od TRADERA.. jak widać na załączonym obrazku sygnałów na samym GU było dzisiaj sporo i były bardzo zyskowne (short wtedy gdy MACD 30.60.30 poniżej linii zero, long odwrotnie)
Kiedy zamkniesz transakcję to zależy tylko od Ciebie -> jeżeli umiesz czytać PA i chce Ci się siedzieć non stop przed kompem to możesz naprawdę duuużo zarobić

Dodano po 24 minutach:

Co do Twoich pytań to Oktar to jak Pele słusznie zauważył 1h można traktować jako main trend..

PS
co by nie mówić fałszywe sygnały również się zdarzają

Dodano po 23 minutach:

Wydaje mi się po dosyć wielu transakcjach że trzeba uważać wchodząc w transakcję gdy cena uderza w BB i idzie razem z BB do sweet spota z reguły nie zatrzymuje się na najbliższym sweet spocie
Najlepiej gdy cena dotknie BB i jeszcze podczas tej samej świeczki sweet spota (jak wcześniej wspomniałem - nie dotykając BB przez szereg ostatnich świeczek)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pele
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2009, 14:14

Nieprzeczytany post autor: pele »

Co do screenów podanych przez Oktara to mam takie przemyślenie, że lepiej szukać trendu na m30 na Stoch(8,3,3) niż na m5 patrzeć na MACD. Oczywiście gramy dalej na m5 i zgodnie z BB.

michaelion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 14 maja 2009, 10:00

Trend

Nieprzeczytany post autor: michaelion »

Myślę że to dobry pomysł pele

edi666
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2008, 10:07

Nieprzeczytany post autor: edi666 »

Witam Wszystkich

Na których rynkach najczęsciej stosujecie ten system ?
Pozdrawiam
edi

ODPOWIEDZ