Re: Zakładanie konta na platformie Oanda

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
95
33%
Poza paroma minusami są ok
92
32%
Przeciętny
60
21%
Mają wiele wad
16
5%
Stanowczo odradzam
28
10%
 
Liczba głosów: 291

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

A czemu akurat Oanda? Może spróbuj Dukascopy? Jforex pewno Ci się spodoba ;-)

kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

Mighty Baz pisze:mam troche nadwyżki z innych accountów, wczesniej tutaj nie mailem konta, jak ogólnie broker sie zachowuje? Bo zastanawiam sie poważnie, by odpalić kolejne konto.
Mam na OA konto parę lat i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wypłata jest co prawda kosztowna, ale jak ma się co wypłacać, to pewnie można odżałować. Ich standardowa platforma nie jest tak wypaśna jak MT4 ale jak ktoś nie może bez MT, to też udostepniają. Egzekucja zleceń bardzo dobra, choć zastrzegam się, że gram małymi kwotami i nie wiem jak wykonują zlecenia duże, np. powyżej 1 lota. Ogólnie, pomimo że jest to broker MM, ma dobrą opinię i można polecić. Ale jakiś czas temu nawet na tym forum opisywano przypadek jak Oanda wykosiła właściciela silnie zarabiającego automatu.
Pzdr

jaras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 maja 2008, 16:40

Nieprzeczytany post autor: jaras »

Panowie co oznacza dokladnie ten text:

" Funds can be withdrawn up to the value of the balance of your OANDA account, minus the amount of margin used."

tak_i

Nieprzeczytany post autor: tak_i »

Środki mogą być wypłacone do wysokości salda twojego konta na Oanda minus kwota zabezpieczająca aktualnie otwarte pozycje

QuinetiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2011, 15:27

Nieprzeczytany post autor: QuinetiQ »

Mam pytanie związane z wprowadzaniem CFD na Oandzie. O ile mam możliwość tradowania nimi na FXTrade, to na demo i MT4 nie. Szukałem na stronie Oandy i na ich forum i cisza w tym temacie. Może należy otworzyć nowe demo na EUrope Division?

Dodano po 17 godzinach 11 minutach:

Kontaktowałem się z supportem i potwierdzili. Żeby tradować CFD na demo należy otworzyć konto na Europe Division.

Cichy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2012, 19:00

Nieprzeczytany post autor: Cichy »

Chcialbym zaczac grac na demo kwota depo 200zl(USD badz EUR odpowiedniku wartosci 200zl) w celu przyblizenia warunkow jakimi chce w przyszlosci zaczac zabawe realnymi pieniedzmi. Jednak zeby zachowam moje MM (0,5-1% ryzyko) musze zejsc ponizej 0.01lota.
Ponoc Oanda daje taka mozliwosc jednak na MT4 nie potrafie tego ustawic. Potrzebuje innej platformy? szukalem na stronie Oandy (moj ang jest na slabym poziomie) ale nie znalazlem.

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Nigdy nie korzystałem z MT4 na Oandzie, ale "normalna" platforma pozwala ustawić dowolną wielkość pozycji od jednej jednostki waluty bazowej. Wpisuje się więc 1000 zamiast 0.01 lota. Parę dni temu grałem na parze EUR/JPY i otworzyłem pozycję o wielkości 200 euro. Nie było żadnych problemów.

gracek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2012, 11:32

Nieprzeczytany post autor: gracek »

Witam , jestem całkowitym świeżakiem . I mam problem . Założyłem na Oanda konto Demo , z opcją kupna waluty nie ma problemu , wiadomo , ale mam problem z opcją short ( sell ) . Kiedy ustawiam i to obojętnie czy na egzekucję natychmiastową czy na zamówienie , ustawiam na Sell widełki Take Profit dużo poniżej Bid Price a widełki Stop Loss np. dużo powyżej ceny Ask Price ( tak dla przykładu ) i zatwierdzam sprzedaż , kiedy cena Bid Price sprzedaży pokryje się z moim ustawieniem Quote , powinna transakcja dojść do skutku i być w zaczętej transakcji ( traders ) , tak np. mam kiedy gram na innej platformie np. plus500 - demo ( tak dla przykładu , bo wiem że ten trader nie jest popularny , ale dla nauki jest okiej ) A tutaj na Oandzie zonk , od razu mi wywala transakcję jako Sell Market Filled . I to parokrotnie już próbowałem na różne sposoby i ciągle to samo . Pomóżcie bo mnie już szlak trafia jak to rozgryźć . Pewnie ja coś źle robię , tylko nie wiem co .

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Akurat "Sell Market Filled" oznacza, że Ci tą transakcję zrealizowało. Nie do końca rozumiem Twój opis, ale być może masz w tym czasie otwarte pozycje "Long". W takim wypadku sprzedaż jest zamknięciem wcześniejszego kupna. Na platformie Oanda nie możesz mieć otwartych pozycji przeciwstawnych.

gracek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2012, 11:32

Nieprzeczytany post autor: gracek »

Faktycznie , dzięki adapi . Zrobiłem shorta na innej parze walut , i poszło jak chciałem . No i o to chodzi . Dzięki jeszcze raz za szybką reakcję . Człowiek od razu chudszy o jeden problem .

ODPOWIEDZ