Re: Zakładanie konta na platformie Oanda

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
95
33%
Poza paroma minusami są ok
92
32%
Przeciętny
60
21%
Mają wiele wad
16
5%
Stanowczo odradzam
28
10%
 
Liczba głosów: 291

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Select - wybierać = możesz wybrać dźwignię.

Przy 20:1 za 100$ dostaniesz 100$*20 = 1000 unitów.
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Helena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2006, 13:57

Dlaczego OANDA to wcale nie taka fajna platforma jak mówią

Nieprzeczytany post autor: Helena »

Jakieś pół roku temu otworzyłam rachunek w OANDA. Niestety moje odczucia w stosunku do tej platformy nie są zbyt pozytywne. Wydaje mi się że właściciele OANDA wypracowali sobie cały asortyment pozornie atrakcyjnych dla klientów tricków, które jednak po głębszym zastanowieniu okazują sią albo bezwartościowymi wydmuszkami, albo przynoszą korzyść wyłącznie platformie. Poniżej omówię kilka przykładowych:

- mały spread - sztandarowy hit platformy, 1.5 pip dla euro i 2.8 na cablu, w rzeczywistości spread jest ruchomy i rozszerza się czasem nawet do 10 - 15 pip. Jak pisze jeden z twórców platformy na forum OANDA wprowadzili zwiekszanie spreadu niejako automatycznie na danych i jak stwierdzili nie maja zamiaru z tego rezygnować a wręcz przeciwnie. Wynika to zapewne z ich od dawna znanej niecheci do scalperów, tyle że w tym wypadku wylali dziecko z kąpielą i rozszerzając spready kilka razy dziennie czeszą stopy traderów którzy dłużej utrzymują pozycje. To naprawde bardzo denerwujące gdy logujesz sie na platformę i widzisz zamkniętą pozycję mimo że kurs nie osiągnął ustalonego poziomu SL!

- zmienny lewar od 1:10 do 1:50 - kompetna bzdura, wystarczy stała dzwignia 1:50 i każdy może sobie sam ustawić wielkość pozycji, chyba że OANDA z góry zakłada że ma do czynienia z drobnymi i niedoświadczonymi graczami i nastawia się na zamykanie pozycji na Margin Call'u, ciekawe czemu?

- sposób obliczania dzwigni - 2% - czyli nigdy realnie nie mamy dzwigni 1:50, tylko znacznie mniejszą (jakieś 1:40 dla euro i 1:30 na cablu), co znacznie ogranicza możliwości gry na większej liczbie walut równocześnie,

- resources - cały zestaw bezwartościowych serwisów i statystyk, które i tak można znaleźć w sieci,

- ich tragiczne wykresy to już legenda więc nic więcej już o nich nie napisze.

Podsumowując. OANDA to platforma która uniemożliwia stosowanie zaawansowanych technik zarządzania kapitałem i prowadzi politykę pozornie przyjazną klientom, która moim zdaniem jest fałszywa i służy wyłącznie interesom właścicieli platformy.


Helena

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Re: Dlaczego OANDA to wcale nie taka fajna platforma jak mów

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Helena mały spread - sztandarowy hit platformy, 1.5 pip dla euro i 2.8 na cablu, w rzeczywistości spread jest ruchomy i rozszerza się czasem nawet do 10 - 15 pip.
*Z tego co zaobserwowałem, (chociaz siedze siedze na tej platformie dopiero miesiąc) spred jest poszerzany, ale to samo dzieje sie na każdej innej platformie = poprostu podawane są dane :)
*Plusem Oa -jest dodatkowo w tym momencie brak "kangurów" (czyli luk cenowych) -co często dzieje się np na xtb.
Weź pod uwage że otworzenie pozycji buy np. na poziomie 1.3200 ze spredem 15pipsów jest lepsze niż 1.3230 ze spredem już 4 po tzw. luce.
*Dodatkowym plusem Oa jest jeszcze zmniejszenie tego spred praktycznie po 10/20sekundach, co na innych platformach utrzymywane jest conajmniej 30sekund dłużej.


Jak pisze jeden z twórców platformy na forum OANDA wprowadzili zwiekszanie spreadu niejako automatycznie na danych i jak stwierdzili nie maja zamiaru z tego rezygnować a wręcz przeciwnie.
*Oczywiste, zrozumiałe i opisane wyżej...


Wynika to zapewne z ich od dawna znanej niecheci do scalperów, tyle że w tym wypadku wylali dziecko z kąpielą i rozszerzając spready kilka razy dziennie czeszą stopy traderów którzy dłużej utrzymują pozycje. To naprawde bardzo denerwujące gdy logujesz sie na platformę i widzisz zamkniętą pozycję mimo że kurs nie osiągnął ustalonego poziomu SL!
*Niechęci do scalperów raczej nie mają bo po rozmowie na chacie, otrzymałem odpowiedź że każdy sposób grania jest przez nich uwzględniany! :)
*Co do SL jakie SL stosujesz? Moze dajesz zbyt małe i nie bierzesz pod uwage danych w czasie dnia?
To akurat ciekawe i mogłabyś to bardziej opisac? np. z przykładem?


- zmienny lewar od 1:10 do 1:50 - kompetna bzdura, wystarczy stała dzwignia 1:50 i każdy może sobie sam ustawić wielkość pozycji, chyba że OANDA z góry zakłada że ma do czynienia z drobnymi i niedoświadczonymi graczami i nastawia się na zamykanie pozycji na Margin Call'u, ciekawe czemu?
*znasz zasady, masz swoje mm, więc wież na co możesz sobie pozwolić. Chyba że grasz na "max-a" to zamykanie na Margin Call'u jest nieciekawe ;) bo chciałbyś sobie pozwilić na większe straty... (bo odbije) ;)


- sposób obliczania dzwigni - 2% - czyli nigdy realnie nie mamy dzwigni 1:50, tylko znacznie mniejszą (jakieś 1:40 dla euro i 1:30 na cablu), co znacznie ogranicza możliwości gry na większej liczbie walut równocześnie,
* jeśli dzwignia 1:40 Ci nie starcza -to musisz miec albo konto mini, albo być królową forexu 8)


- resources - cały zestaw bezwartościowych serwisów i statystyk, które i tak można znaleźć w sieci,
*to nie znaczy że są niepotrzebne. Jednemu chce się szukać innemu nie.


- ich tragiczne wykresy to już legenda więc nic więcej już o nich nie napisze.
* Nic dodać nic ująć ;)
*obejściem tego -jest analiza na innej platformie.


Podsumowując. OANDA to platforma która uniemożliwia stosowanie zaawansowanych technik zarządzania kapitałem i prowadzi politykę pozornie przyjazną klientom, która moim zdaniem jest fałszywa i służy wyłącznie interesom właścicieli platformy.
*Moim zdaniem, zarządzanie kapitałem zależy wyłącznie od Ciebie nie od Oa.
*Czy właściciele platformy chcą zarobić - na pewno... jak każdy! :)

Awatar użytkownika
Aekold
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 22 lis 2004, 19:41

Nieprzeczytany post autor: Aekold »

Kovis pisze:Podsumowując. OANDA to platforma która uniemożliwia stosowanie zaawansowanych technik zarządzania kapitałem i prowadzi politykę pozornie przyjazną klientom, która moim zdaniem jest fałszywa i służy wyłącznie interesom właścicieli platformy.
Sie usmialem do lez - to wg ciebie ktory broker jest OK?
Bo oa to dla mnie lider wsrod brokerow.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Helena pisze:Podsumowując. OANDA to platforma która uniemożliwia stosowanie zaawansowanych technik zarządzania kapitałem i prowadzi politykę pozornie przyjazną klientom, która moim zdaniem jest fałszywa i służy wyłącznie interesom właścicieli platformy.
LOL Wiekszych bzdur na temat Oandy nie czytałem.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Helena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2006, 13:57

Re: Dlaczego OANDA to wcale nie taka fajna platforma jak mów

Nieprzeczytany post autor: Helena »

Dziękuje Kovis za rzeczową polemikę na poziomie a nie post typu "buhahaha OANDA i tak jest najlepsza bo ja tak myślę!"

Kovis pisze: ... plusem Oa jest jeszcze zmniejszenie tego spred praktycznie po 10/20sekundach, co na innych platformach utrzymywane jest conajmniej 30sekund dłużej.
To fakt, rozszerzony spread w OANDA trwa zazwyczaj krócej niż w innych platformach z ruchomym spredem ale to nic nie zmienia w moim przypadku. SL odpali się bez względu na to czy rozszerzą spread na 10 czy 30 sekund.

Kovis pisze:Niechęci do scalperów raczej nie mają bo po rozmowie na chacie, otrzymałem odpowiedź że każdy sposób grania jest przez nich uwzględniany! :)
No właśnie o tym pisałam. OANDA zawsze walczyła ze scalperami i pokanała ich poprzez rozszerzanie spreadu na danych z automatu na 10 pip. Teraz już z nimi nie walczy bo nie ma po co. Żaden scalper nic nie ugra w OANDZIE na danych.

Kovis pisze:Co do SL jakie SL stosujesz? Moze dajesz zbyt małe i nie bierzesz pod uwage danych w czasie dnia?
To akurat ciekawe i mogłabyś to bardziej opisac? np. z przykładem?:)
Co to znaczy zbyt małe SL? SL zależy od systemu który stosujesz i MM. Rozszerzany spread szkodzi każdej metodzie opartej na zarządzaniu kapitałem a nie zgadywaniu w którą stronę pójdzie kurs. Gram od lat i przetrwałam, co biorąc pod uwagę ilość kobiet w tym środowisku jest nie lada ewenementem.

Kovis pisze: jeśli dzwignia 1:40 Ci nie starcza -to musisz miec albo konto mini, albo być królową forexu 8)
No tu już nie wiem za bardzo o co Ci chodzi? Są techniki które wymagają większego zaangażowania niż 1:40. Więcej, chociaż to dla niektórych nie do wyobrażenia na tym poziomie rozwoju, są techniki które pozwalają grać dźwignią 1:200 przy zachowaniu maksymalnego ryzyka 2-3%.

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Z doświadczenia wiem, że zaraz w tym temacie będzie kłótnia. Zaoszczędźcie czasu swojego i mojego i pamiętajcie o tym. I tak nikt nie wygra.

Awatar użytkownika
templar
ForeX Guru
ForeX Guru
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2005, 17:47

Nieprzeczytany post autor: templar »

"...są techniki które pozwalają grać dźwignią 1:200 przy zachowaniu maksymalnego ryzyka 2-3%. "

Przy dźwigni 1:200, jeden pips równa się ok. 2% depo (powiedzmy na e/d). Pisząc, że ryzykujesz 2-3% przy dźwigni 1:200 tzn, że stawiasz sl w wysokości 1-2 pips od ceny wejścia (tyle wynosi zwykle sam spred)? O to Ci chodziło?

cr1234
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 13 lut 2005, 17:05

Nieprzeczytany post autor: cr1234 »

@ Helena

Nie ma idealnych platform, ale skoro masz dana technike/system, to i dobierasz do niej platformę. Tylko to co mówisz, nie jest wcale gdzies ukryte i OA mówi i pisze o tym (nie chowa rozszerzania spreadu itp). Walki ze skalperami nie zauwazyłem w przeciągu 2 lat, a jak mam wene to tez ładnie "podbieram" ;)

Przejrzyj innych brokerów i zobaczysz, slicznie, ale póxniej SL i TP maja limity (np co najmniej 10 pps) i siedź i czekaj? A nie mówia o tym, lub innych gierkach urzadzanych przez brokerów. OA jest najnormalniejsza i jedna z najbardziej przyjaznych dla małych i srednich graczy.

Pokaz mi lepsza platforme od OA, która daje taka możliwośc ustalania pozycji, ma lewar 1:100 ( i 1:200), ma handel 24/7 a nie 24/5 i jest taka wiarygodna. Z chęcią założę drugie konto, bo dla mnie też potrzeba brokera o lewarze 1:200, a najmniej 1:100 do jednej mojej startegii.Gram nią i na OA i jest OK, a większym lewarem kieruje chyba tylko chciwośc i cos sobie udowodnić "czy się da". I tez jestem jednym z "chłopczyków z RealTrader Group" o dziwo (dziw jako zdziwienie, żeby było jednoznacznie).

Pozdrawiam

PS.: A swoja droga troche przeholowałaś, bo jak strategia na lewarze 1:200 może miec 2%, skoro sama spread 2 pips daje na dzień dobry 4% stratę (np 500$ -1 lot- 2pps- 20$ czyli 4%)

Helena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2006, 13:57

Nieprzeczytany post autor: Helena »

templar pisze:"...są techniki które pozwalają grać dźwignią 1:200 przy zachowaniu maksymalnego ryzyka 2-3%. "

Przy dźwigni 1:200, jeden pips równa się ok. 2% depo (powiedzmy na e/d). Pisząc, że ryzykujesz 2-3% przy dźwigni 1:200 tzn, że stawiasz sl w wysokości 1-2 pips od ceny wejścia (tyle wynosi zwykle sam spred)? O to Ci chodziło?

Byłoby tak jak napisałeś, gdybym grała tylko na jednej parze i otwierała całą pozycję z lewarem 1:200, a tak nie jest. I to był tylko przykład. Znam ludzi którzy tak grają, ale do tego jest potrzebny duży kapitał i jakiś broker dla VIPów. Sama nigdy nie przekraczam dźwigni 1:100.

ODPOWIEDZ