Pytania do doświadczonych graczy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Możesz wyjaśnić o jaką mode chodzi? Jak dla mnie to głupoty jakieś są że "wiekszosc dobrych brokerow usuwa je ze swoich stron internetowych." hehehe
Napisz jacy to brokerzy..
MM nie jest modne, ale na pewno jest bardziej opłacalne.. A może poznikały oznaczenia ECN bo to nie byli ECN'y i ktoś im się do ogona dosiadł że wykorzystują wałkarze oznaczenie którym nie powinni się posługiwać..?
[/quote]

Jestes mlodym traderem to mozesz nie wiedziec. Nie bede pisal ktorzy to brokerzy bo to off topic. Dodam tylko, ze tam gdzie kiedys broker sie reklamowal jako ECN teraz sie reklamuje jako NDD, STP, Raw albo Pro albo....

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Wiesz, nie popadajmy ze skrajności w skrajność.. Była mowa o tym że MM staje się modne, a nie zmienia się nazwa która rzeczywiście oznacza to samo, bo (teoretycznie) zlecenia są przekazywane nadal na rynek. Sama kwestia pojęcia rynek to drugorzędna sprawa w odniesieniu obowiązku jakie muszą spełniać tacy brokerzy, ale jednak są to zupełnie odmienni brokerzy (a bardziej konta, bo jeden broker oferuje już całą game kont od ECN/NDD/STP po konta na zasadach MM) od wspomnianych właśnie MM.

Masz rację, jestem młodym traderem co nie zmienia faktu że nie otworze konta u żadnego Polskiego brokera, oraz po za jednym które mam MM nie otworze żadnego innego. Biorę pod uwagę tylko ECN, STP, NDD lub u bezpośrednich animatorów rynku ponieważ warunki są dużo lepsze i to jest zauważalne pod wieloma względami. No i sama świadomość (tak bardziej z tyłu głowy) że mój SL lub zwykła strata nie jest zyskiem brokera.. Broker zarabiający na stracie klienta nie jest ani modny ani fajny, za to dużo mniejsza liczba klientów pozwala mu czerpać większe zyski, a brokerzy działający na prowizjach muszą mieć większą ilość klientów co przekłada się zazwyczaj na lepsze warunki handlowe i niejednokrotnie uczciwość.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
28 wrz 2020, 09:25
Biorę pod uwagę tylko ECN, STP, NDD lub u bezpośrednich animatorów rynku ponieważ warunki są dużo lepsze i to jest zauważalne pod wieloma względami.
Chyba nie wszystkie względy brałeś pod uwage. Jesli ktoś inwestuje na rynku indexów w dłuższym terminie to broker ECN itp. nie nadaje się w ogóle. Z racji naliczanych swapów za każdy dzień. I jest on wielkościa zblizony do wielkości spreadu. Czyli jesli ktos przetrzyma DAXa przez kilka tygodni to koszt samego swapu bedzie masakryczny. Za 50 dni ponad 50x spread. Koszmar. Czy pod tym wzledem broker który nie nalicza swapu jest lepszy? Chyba tylko ignorant nie zauważy, że tak.
Pamietam jak pierwszy raz otworzyłem pozycje na dłużej u brokera podobno ECN(Alior) na parze audchf. Jakie było moje zdumienie gdy w okolicy północy spread sie rozjechał na kilkadziesiąt pips. Oczywiście SL cena mi wybiła. Na nic reklamacja gdyz takie zwariowania ruchu cen na rynku podobno były. Gdy tymczasem u brokera MM nic takiego nie miało miejsca. Tak więc nie generalizowałbym tak pewnych ocen co do tego jaki broker lepszy/gorszy bo jak widać każdy ma swoje wady jak i zalety :)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Słusznie piszesz jeśli podajesz konkretne przykłady, i w tym się zgodzę że każdy powinien przeliczyć sobie koszta transakcyjne i wybierać konta które będą się najzwyczajniej w świecie opłacały. Każdy instrument powinno się traktować indywidualne i myślę że to przychodzi z czasem i doświadczeniem. Co do Polskich ECN to nie będę dyskutował bo mamy zapewne takie samo zdanie ;)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

etomek2021
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:10

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: etomek2021 »

cassim pisze:
24 lip 2020, 20:13

5. ... aczkolwiek testy moich EA i innych wówczas dostępnych kiedy się tym zajmowałem sklonily mnie do wniosku, że bardzo trudno jest stworzyć robota, ktory na dłuższej przestrzeni czasu zarabiałby w miarę regularnie.
Podchodząc jednak do sprawy czysto teoretycznie to jesli jest ktoś kto w miarę regularnie zarabia na przestrzeni wielu lat to daloby się takiego robota zaprogramować. Oczywiscie musiałby by być dość inteligentny i mieć wiele dynamicznych zmiennych zależne od zmienności rynku ale w teorii jest to możliwe. Praktyka to pytanie do Was.
Mój robot w testach na EUR/USD, od 01.01.2017 do 02.10.2020 otwiera i zamyka z zyskiem 31 zleceń Sell. Zarabia przy inwestycjach: 30% kapitału - 3657% zysku , 20% kapitału - 1090% zysku.

Czy jest "dość inteligentny" ? ... nie korzysta z żadnych wskaźników. Działa wg mojej własnej strategii opartej na Andrew`s pitchfork. Przekładając jego działanie na handel ręczny można powiedzieć, że stosuje zlecenia oczekujące Sell Stop. Nie stosuje Stop Loss, otwarte zlecenia modyfikuje, ustawia TP i Stop Los kroczący.
Jest leniwy i bardzo wybredny bo w tak długim okresie otwiera zaledwie 31 zleceń, za to wszystkie zamyka z zyskiem.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2020, 15:41 przez etomek2021, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

etomek2021 pisze:
04 paź 2020, 15:21

Mój robot w testach na EUR/USD, od 01.01.2017 do 02.10.2020 otwiera i zamyka z zyskiem 31 zleceń Sell. Zarabia przy inwestycjach: 30% kapitału - 3657% zysku , 20% kapitału - 1090% zysku.
W 3 lata 31 zleceń ? Niby nie dużo, ale tylko na jednym instrumencie. Nie napisałeś jaki interwał, ale zakładam, że chodzi o DT, bo do tego głównie stosuje się automaty. Na wykresie D1 to można otwierać zlecenia bez pomocy automatu. Z drugiej strony do tak długiego badania DT brakuje zwykle danych w MT4, więc w sumie nie wiem o czym tak naprawdę piszesz.
Zamyka się tylko z zyskiem, bo nie stawiasz SL, ani innych warunków zamknięcia. Zamykanie tylko z zyskiem jest stosunkowo łatwo osiągnąć, ale wynik jest mocno naciągany. Sprawdź sobie w testerze jaka jest maksymalna strata względna w procentach, bo ta wartość najlepiej oddaje ryzykowność danego presetu.
Aby osiągnąć więcej otwieranych pozycji, musisz złagodzić kryteria, a to zawsze zwiększa ryzyko strat.
Jeśli automat nie notuje w testerze dużych względnych strat, to można go rozszerzyć o inne instrumenty.
Jeśli użyjesz 15 różnych instrumentów i na każdym będzie po około 10 zleceń rocznie, to wynik wygląda już o wiele lepiej.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
12 paź 2020, 15:39
etomek2021 pisze:
04 paź 2020, 15:21

Mój robot w testach na EUR/USD, od 01.01.2017 do 02.10.2020 otwiera i zamyka z zyskiem 31 zleceń Sell. Zarabia przy inwestycjach: 30% kapitału - 3657% zysku , 20% kapitału - 1090% zysku.
W 3 lata 31 zleceń ? Niby nie dużo, ale tylko na jednym instrumencie. Nie napisałeś jaki interwał, ale zakładam, że chodzi o DT, bo do tego głównie stosuje się automaty. Na wykresie D1 to można otwierać zlecenia bez pomocy automatu. Z drugiej strony do tak długiego badania DT brakuje zwykle danych w MT4, więc w sumie nie wiem o czym tak naprawdę piszesz.
Zamyka się tylko z zyskiem, bo nie stawiasz SL, ani innych warunków zamknięcia. Zamykanie tylko z zyskiem jest stosunkowo łatwo osiągnąć, ale wynik jest mocno naciągany. Sprawdź sobie w testerze jaka jest maksymalna strata względna w procentach, bo ta wartość najlepiej oddaje ryzykowność danego presetu.
Aby osiągnąć więcej otwieranych pozycji, musisz złagodzić kryteria, a to zawsze zwiększa ryzyko strat.
Jeśli automat nie notuje w testerze dużych względnych strat, to można go rozszerzyć o inne instrumenty.
Jeśli użyjesz 15 różnych instrumentów i na każdym będzie po około 10 zleceń rocznie, to wynik wygląda już o wiele lepiej.
Inaczej to ujmując, gdy nie ma żadnego SL, to tylko kwestia czasu.
Nie jest to kwestią czy stracisz, tylko kiedy stracisz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

MarioDM pisze:
12 paź 2020, 15:39
etomek2021 pisze:
04 paź 2020, 15:21

Mój robot w testach na EUR/USD, od 01.01.2017 do 02.10.2020 otwiera i zamyka z zyskiem 31 zleceń Sell. Zarabia przy inwestycjach: 30% kapitału - 3657% zysku , 20% kapitału - 1090% zysku.
W 3 lata 31 zleceń ? Niby nie dużo, ale tylko na jednym instrumencie. Nie napisałeś jaki interwał, ale zakładam, że chodzi o DT, bo do tego głównie stosuje się automaty. Na wykresie D1 to można otwierać zlecenia bez pomocy automatu. Z drugiej strony do tak długiego badania DT brakuje zwykle danych w MT4, więc w sumie nie wiem o czym tak naprawdę piszesz.
Zamyka się tylko z zyskiem, bo nie stawiasz SL, ani innych warunków zamknięcia. Zamykanie tylko z zyskiem jest stosunkowo łatwo osiągnąć, ale wynik jest mocno naciągany. Sprawdź sobie w testerze jaka jest maksymalna strata względna w procentach, bo ta wartość najlepiej oddaje ryzykowność danego presetu.
Aby osiągnąć więcej otwieranych pozycji, musisz złagodzić kryteria, a to zawsze zwiększa ryzyko strat.
Jeśli automat nie notuje w testerze dużych względnych strat, to można go rozszerzyć o inne instrumenty.
Jeśli użyjesz 15 różnych instrumentów i na każdym będzie po około 10 zleceń rocznie, to wynik wygląda już o wiele lepiej.
Wszystko git, tylko na 15 instrumentów gdy jednocześnie pojawia się kilka sygnałów, a ty już masz otwarte pozycje i jakiś margin zabezpieczony... w skróci potrzebujesz mieć na ten plan 15x większy kapitał niż ten planowany. Ale dobra rozkmina 8)
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rookie2 pisze:
12 paź 2020, 20:29

Wszystko git, tylko na 15 instrumentów gdy jednocześnie pojawia się kilka sygnałów, a ty już masz otwarte pozycje i jakiś margin zabezpieczony... w skróci potrzebujesz mieć na ten plan 15x większy kapitał niż ten planowany. Ale dobra rozkmina 8)
Jedno słowo powinno wszystko wyjaśnić.

DYWERSYFIKACJA.

To bezsensu grać na jednym instrumencie całym kapitałem. Trzeba dobrać wielkość pozycji w taki sposób aby można było także jednocześnie grać na kilku instrumentach.
Wydawałoby się, ze to oczywiste i nie potrzeba o tym pisać, ale ... niestety jest jak jest.

Nie załamuj Rookie, tylko po prostu czasem pomyśl. :?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pytania do doświadczonych graczy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dywersyfikacja ma podobno jakoś uśrednić, wypłaszczyć prawdopodobieństwo straty.
Dywersyfikacja portfela powinna iść w parze z hedgem na przeciwstawnych instrumentach.
Czyli, że portfel powinien być budowany zawsze parami.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ