Psychika inwestowania

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

genialny wyklad Wieczorka :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

graham67
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2015, 16:42

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: graham67 »


borys
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2016, 18:48

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: borys »

graham67 pisze:warto przeczytać....

http://www.forexmedia.pl/aktualnosci-fo ... znesu.html
Ciekawe, to jest kwestia psychologii wszystko. Jam amsz słabą psychike, to lepiej nie zaczynaj, łatwo wpaść w nałóg - grania czy zapijania porażek i celebracji zysków :564:

tonystark
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2016, 11:34

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: tonystark »

Jak dla początkującego - pomocne. I dobrze się czyta!

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Cześć, dzień dobry. Przeczytałem cały ten wątek i chciałbym zapytać, ale najpierw troszkę o mnie.

Interesuję się spekulacją od kilku lat. Jak to zwykle bywa u początkujących pierwsze lata dokładałem do biznesu. Potem dołożyłem jeszcze więcej, bo zacząłem inwestować w swoją edukację. Po kilku spalonych próbach w końcu doszedłem do wniosku, że potrzebuję kogoś, kto "jest już tam, gdzie ja chcę dojść".

Dopiero gdy wziął mnie w obroty człowiek, który wylegitymował się kilkunastoletnim, zyskownym tradingiem - zacząłem zarabiać. Gram na barach dziennych, ponieważ praca zawodowa uniemożliwia mi jak na razie Daytrading, który jest moim celem.

Moja metoda gry to czysty Price Action. Nie wykorzystuję, żadnych wskaźników i wierzę w działania Market Movers'ów.

Jestem na rynku ponownie realnymi pieniędzmi od kwietnia 2016 roku. Co prawda kwota jest nieduża ze względu na fakt, że odrabiam zaufanie żony do tradingu, które solidnie ucierpiało po stratach z przed lat.

Teraz już jako świadomy trader, (co prawda ciągle na etacie, ale to kwestia czasu) nasuwają mi się różne pytania i pomysły. Dlatego postanowiłem zacząć udzielać się na tym forum, żeby uzyskać kilka odpowiedzi. Może przy okazji pomogę komuś, gdy padnie jakieś pytanie, które już zdążyłem "przepracować" i znam prawidłową odpowiedź.

Co jest Waszym zdaniem ważniejsze. Psychologia inwestowania, czy umiejętność czytania wykresów?
Takie pytanie trochę na rozkminę. Osobiście uważam, że wszystko zależy od tradera i jego sposobu gry, Ale jestem ciekawy Waszych odpowiedzi.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Hej :)
Gratuluję wytrwałości. Uważam, że obie umiejętności są równie istotne. A co ważniejsze nie mogą działać dobrze bez siebie nawzajem.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: besot »

Przede wszystkim umiejętność czytania wykresów. Psychologia inwestowania rzecz wtórna wynikająca z umiejętności czytania wykresów. :D

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

besot...

Uważam, że trzymanie się zasad swojej strategii to podstawa. Z perspektywy czasu widzę, że bez tego mój trading byłby niczym innym jak tylko hazardem.

Pytanie: "Jak nauczyć się czytania wykresów i trzymania się reguł, aby właściwie stosować to co "przeczytamy na wykresie" bez wypracowani w sobie cech koniecznych do tradingu, np: konsekwencja, systematyczność, odpowiedzialność...

Wiem, że to trochę przekomarzanie się na zasadzie co było pierwsze: jajko czy kura, ale temat mnie zaintrygował dlatego ciągnę/
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
voyager67
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:25

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: voyager67 »

Moim zdaniem Forex to nie ruletka i trzeba najpierw uważnie śledzić rynek.
Ja już raz straciłem cały majatek (13 500 zł). Teraz próbuję znowu i jestem na plusie na kilka tysięcy.
Trzeba być bardzo cierpliwym i inwestować tylko to co "możesz" stracić
W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.

Fiodor33
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:45

Re: Psychika inwestowania

Nieprzeczytany post autor: Fiodor33 »

Psychika psychiką trzeba mieć duże zaplecze jeżeli chodzi o edukację i opanowanie szczególnie na początku (nie zamykać pozycji bo zrobiło się czerwono) faktem jest, że nie jest to łatwe osiągnięcia ale chłodna kalkulacja zawsze pomaga.

To chyba żelazna zasada włożyć tyle ile można stracić jeżli dopiero się zaczyna.

Wykład Wieczorka arcyciekawy!

ODPOWIEDZ