Przydatne Wskaźniki do MT4

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Przydatne Wskaźniki do MT4

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

W tym temacie chciałbym aby były zamieszczane ciekawe wskaźniki przydatne w inwestowaniu. Wiem, że w dziale "Systemy i Strategie" jest temat o wskaźnikach tyle, że tam są one po prostu zamieszczone i to w dużej ilości, ale bez opisów i sugestii.
W tym dziale chciałbym aby każdy zamieszczony wskaźnik został opisany jak należy go odczytywać i w jaki sposób wykorzystać do pomnażania kasy. Dlatego prosiłbym o nie zamieszczanie samych wskaźników bez wskazania jak można dzięki nim zarabiać na forexie.

Wątek przeniesiony do działu "systemy i strategie". Dział "journal" służy tylko i wyłącznie do publikowania dzienników- mod Astra
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

A czemu pościk zgłoszony do moderatora ?

Ale nic to. Na razie się nie będziemy przejmować.
Pierwszy ze wskaźników, który chciałbym zaprezentować to G7 .
Został on "spopularyzowany" na tym forum przez użytkownika o nicku Texs .
Opracował on własny sposób "czytania" wskaźnika i w związku z tym uznał, że jest "taki sobie".
Ja dopatrzyłem się innej metody czytania i uznałem, że jest "całkiem, całkiem".
Wbrew Texsowi sugeruję przy korzystaniu z G7 na ustawianie na wykresie TYLKO tych par, których dotyczy wykres. Czyli na edku ustawiamy widok tylko i wyłącznie dolara i euro.
Metoda użycia wygląda mniej więcej tak :
Ustawiamy wykres H1 i w przypadku gdy linie wskaźnika oznaczające poszczególne waluty się przetną to zajmujemy pozycję na OPEN drugiej świeczki ZA PRZECIĘCIEM . Kierunek pozycji zależy od tego, która z walut idzie do góry. Jeśli to dolar idzie w górę to "łykamy" szorta.
Warto zaznaczyć, że G7 nie może być w pełni wyznacznikiem kierunku bo czasem jego wskazania się by nie sprawdzały. Chodzi mi o to aby nie brać pozycji pod prąd obowiązującego trendu. Reagować należy TYLKO na sygnały zgodne z trendem.
Minusem wskaźnika jest brak sygnału do zamknięcia pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 20:31 przez MarioDM, łącznie zmieniany 3 razy.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

może o pochwałę :P
albo uraziłeś czyjeś uczucia ^^

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mam nadzieję, ze niczyich uczuć nie uraziłem :)
Kolejnym wskaźnikiem, który chciałbym zaprezentować jest SHI_Channel_Colour.
Znalazłem go w temacie wskaźniki, w dziale strategie.
Rysuje on po prostu kanał. Jeszcze nie przetestowałem go na tyle aby uznać, że można grać od bandy do bandy, choć w jakiejś części na to pozwala.
Na pewno można go używać pomocniczo do rysowania automatycznego kanału.
Warto zwrócić uwagę na to, że wraz ze zmianami wykresu kanał też się zmienia. Mimo, że wcześniej był to np. kanał wzrostowy to po spadku instrumentu nagle jest kanał spadkowy.
Testuję go jeszcze , ale jeśli ktoś ma już doświadczenie z nim to proszę o wpisanie własnych uwag.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 20:33 przez MarioDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Zdaje się, że jest to dział przeznaczony Tylko na prowadzenie dzienników gry. A nie na wskaźniki.

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Faktycznie może niefortunnie wybrałem dział, ale wierzę, iż moderatorzy w swej mądrości albo pozostawią go tu, albo przeniosą we właściwsze miejsce.
Kolejnym wskaźnikiem jest Keltner_ATR_Band .
Nie pamiętam kto mi go podsunął (i niniejszym go pozdrawiam), ale można też go znaleźć w temacie o wskaźnikach działu strategii.
Podobny jest do Bollingera, ale nie kluczy tyle co on. Opasuje wykres dosyć szeroką wstęgą. Dosyć rzadko zdarza się aby wykres przebywał poza Keltnerem.
Stosuję go do zamykania pozycji DT. Gdy wykres zbliży się (a najlepiej wyjdzie poza) wstęgę to po prostu zamykam pozycję. Jest to oczywiście zamykanie nieco "na wyczucie", ale często czekanie na sygnał zamknięcia powoduje, że spora część zysku ucieka.
Na pewno nie warto go stosować do otwierania pozycji w drugą stronę bo to wcale nie musi oznaczać odbicia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 20:34 przez MarioDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

sonny
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2009, 16:59

Nieprzeczytany post autor: sonny »

Jeśli już coś takiego robić, to przydałyby się screeny

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

O tym samym pomyślałem - bo patrząc na opis rzuca się oko na screen i jak przypasi to się za to zabiera:)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Wedle życzenia są i screeny .
Kolejnym interesujacym wskaźnikiem jest MT4-LevelStop-Reverse.
Jest on u mnie jeszcze w fazie testów więc nie ręczę za niego.
Pokazuje on gdzie ewentualnie powinno się ustawić SL. Póki co niewykorzystuję go do tego, ale gdyby moja pozycja wyszła ponad poziom sugerowany przez niego na SL to zacząłbym się martwić.
Bardzo kusi aby zastosować go do otwierania pozycji.
Chodzi mi o sytuacje gdy wykres przecina wskaźnik. Nie jestem jednak przekonany, że to dobry pomysł. Przy silniejszym trendzie gdy para walut "robi" ruch jakieś półtorej figury sygnały wskaźnika dałyby zarobić, ale przy krótszych wahaniach niekoniecznie gdyż wskaźnik daje sygnału nieco późno.
Tym niemniej warto go mieć pomocniczo jako potwierdzenie oraz jako wskazania gdzie powinny być bliskie SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

MarioDM pisze:Został on "spopularyzowany" na tym forum przez użytkownika o nicku Texs .
Opracował on własny sposób "czytania" wskaźnika i w związku z tym uznał, że jest "taki sobie".
o jest coś o mnie :)
ale nie pamiętam abym napisał, że jest taki sobie.
Jak korzystałem z NLA to G7 bardzo dobrze się sprawdzała, stosowałem ją jako dodatkowy filtr do wyszukiwania mocnego trendu
NLA to typowy trend follower więc najlepiej sprawuje się w mocnym trendzie.

ODPOWIEDZ