Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytanie)

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Tak na szybko system oparty na Heikin Ashi, kanał Donchiana i MACD.
Renko 1 pip
Systemów które można sobie opracować jest nieskończoność. Pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować wiele metod czy jedną i ją udoskonalać.
Ja cały czas siedzę w Ichimoku i jestem zadowolony. Uważam że to najlepsza strategia, która ma wszystkie elementy które są potrzebne do handlu. Oczywiście to jest moja prywatna opinia.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie napisałem jednego... to ma być strategia do runów od małego depozytu rzędu 10$ z dużą dźwignią. Łapanie kilku pips mnie nie interesuje, tylko kilkunastu do kilkudziesięciu (coś jak podejście spontfx na dokladkach po stochastic). Takich systemów gdzie napchałem pińcet wskaźników to już przetestowałem... chwilową przewagę to nawet z 1 średnią o dowolnej wartości można uzyskać, i nie trzeba do tego 20 wskaźników, tylko kiedy jest cena nad nią to kupuje pod sprzedaje - to jest chwilowa przewaga. Tylko dalej nie ma filtrowania sygnału, dalej narażasz się na wybicie jeśli skalpujesz po te kilka pips a nie masz żadnego zabezpieczenia i nie wiesz jaki jest kontekst, jakie jest tło (trend itp). Pytanie... po co mi MACD, po co mi Heikin Ashi, po co Donchia Channel. A właściwy problem jest taki że nie mogę zaliczyć serii zyskownych transakcji większych od 3 tzn jeśli stratuje od 10$ i kazdy setup daje mi 100% depo wykorzystując procent składany po serii 5 zyskownych trejdów powinienem mieć 320$. Przekładając to na większe kwoty od 100$ powinienem zrobic 3,2k. Problem jaki mam to że nie mogę zrobić więcej niż 3 transakcje zyskowne pod rząd https://images81.fotosik.pl/1101/bda6e8d36d3cdf2e.png a potrzebuje dłuższej serii. I dalej nie mam podpowiedzi co do metody na wybicia. Ale tak jak pisałem, musze zrobić przerwe bo krece sie w kolko od dluzszego czasu...

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze: Takich systemów gdzie napchałem pińcet wskaźników to już przetestowałem... chwilową przewagę to nawet z 1 średnią o dowolnej wartości można uzyskać, i nie trzeba do tego 20 wskaźników, tylko kiedy jest cena nad nią to kupuje pod sprzedaje - to jest chwilowa przewaga.
:564:
Dokładnie tak. Jest pewna nieprzekraczalna górna granica szans na trejd. Kiedyś All Brooks wspominał, że nie przekracza sześdziesięciu paru procent. Oczywiście przy porównywalnych SL i TP. I możemy sobie nawrzucać na wykres dziesiątki wskaźników/narzędzi i nie podniesie to nam już skuteczności. Z prostej przyczyny. Na cene ma wpływ również czynnik fundamentalny który czasami jest nieprzewidywalny jak i to, że nie każdy duży uczestnik rynku jest spekulantem. Są systemy składające się z 2-3 narzędzi i całkiem dobrze dają sobie rade. Wszystko kwestią doboru.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie-, dlaczego nie możesz mieć runa z więcej niż trzema pozycjami?
Interesuje Cię konkretny interwał?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:-rookie-, dlaczego nie możesz mieć runa z więcej niż trzema pozycjami?
Interesuje Cię konkretny interwał?
Dałem głupi przykład, nie można mieć ciągle racji. Ogólnie to są sentymenty poranne, otwarcie pozycji o 7 UTC, jeśli w tej godzinie rynek jest nad ceną otwarcia dnia sell, jeśli jest pod buy. Zamkniecie punkt 14:00. https://images82.fotosik.pl/1102/9ec572edcb745dc5.png Ewentualnie SLK. Tylko coś mam skopane w zarządzaniu, bo sama metoda z takimi sztywnymi godzinami daje zarobić, ale ja jeszcze w to próbuje włożyć system a sentymenty jako tło. Dobra, spadam... bo już nawet nie mogę czytać samego siebie, zaczynam być irytujący.
:564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zrobiłem proste statystyki tych sentymentów które testowałem z otwarciem o 7 GMT, zamknięciem 14 GMT. Testowałem na najmniejszej pozycji 0,01 lota ( 1000 jednostek ) żeby sprawdzić jaką to ma skuteczność ogólnie. Wyszło mi 55%. Pisałem że potrzebuje serii dłuższej niż 3 ale byłem w błędzie, nawet przy takim zarządzaniu nie mam takiej serii na przestrzeni 6 miesięcy ( tzn jest ale niewystarczająca żeby pomnażać konto 100% codziennie, do póki trwa ta seria, ponieważ te zyski jednak maleją i są co chwile dni strat, na przemian przy takim sztywnym podejściu gdzie to godzina wyznacza zamknięcie pozycji a nie wielkość straty itp ).

Początkowe equity 100 USD. Tutaj widać że na początku strategia traciła, potem z 50 odrobiła do 150 USD.
ilość strat na długich, krótkich, oraz zyskowne długie i krótkie
średni zysk i strata w pispach
najlepszy trejd 101.8 pis / najgorszy -78.9
ogólna ilość zysków, strat, (total) wszystkich pozycji || (efficiency) skuteczność tego 55%
https://images81.fotosik.pl/1106/06f1faa1cd842e14.png

A tak wyglądają pozycje zyskowne i stratne na wykresie słupkowym - proste statystyki tej strategii.
od góry są wszystkie pozycje od pierwszej do ostatniej, na dole po lewej zyskowne, po prawej stratne
https://images81.fotosik.pl/1106/8835fcb7ca0d5746.png

Ogólnie na małej pozycji to jakoś zarabia, ale dopiero teraz doszedłem do tego że nie da się mieć przy takim sztywnym podejściu serii większej od 3 dni pod rząd zysków gdzie zgarniam dużą ilość pipsów. Nie było żadnego Stop Lossa, ani też nie było Take Profit, żadnego cięcia strat tylko sprawdzenie jakie da wyniki otwarcie o 7 i zamkniecie o 14 UTC. Jakie będą zyski i straty.

Ale dalej jestem w czarnej d...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Strategii na breakout nie ma... w sumie spodziewałem się tego, bo na forum od dłuższego czasu nie ma życia. Mniejsza z tym. Nadal monitoruje tą metode którą opisałem, te niby sentymenty że otwieram o 7 GMT buy jeśli aktualny kurs jest pod kursem otwarcia dnia wg czasu GMT, sell jesli jest nad w tej godzinie. Zamknięcie dokładnie o 14:00 GMT. I się okazuje że metoda dalej działa, ale niestety nie skorzystałem z tego :? W czerwcu na EURUSD miałbym 50% skuteczności tylko ale przy procencie składanym zysk byłby 600% https://images81.fotosik.pl/1110/1e9492b25da53bfe.png .

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

tak z ciekawości, możesz podać więcej statystyk? (ile razy było buy ile sell) (średni TP i SL osobno dla buy i sell)?
w sumie spodziewałem się tego, bo na forum od dłuższego czasu nie ma życi
Niestety prawda, wróciłem tu po latach myśląc, ze jest tu jeszcze jakiś ruch, a tu kilka osób coś tam czasem się posprzecza, znasz może jakąś alternatywę?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, to najpierw odnośnie metody bo pewnie chcesz przetestować u siebie. Tutaj są informacje o pozycjach jakie były otwierane przez tester i opis. Opisy są na obrazkach.

https://images83.fotosik.pl/1108/4bbf4cf0b3a08d51.png

Tutaj jest jeszcze raz wykres za czerwiec

https://images84.fotosik.pl/1109/82f85a2eddc85922.png

I jeszcze raz te statystyki zysków i strat

https://images83.fotosik.pl/1108/46891f0cbeffd78e.png

Nie ma SL ani TP. Domyslnie testowałem SLK 50%, ale w tym teście to wyłączyłem ponieważ sprawdzałem jaką skuteczność ma samo otwieranie o 7 i zamykanie o 14. Ewentualnie margin cut. I 1 margin cut zadziałał już drugiego dnia. Ale to są dane Dukasscopy, jforex. Jakby to wyglądało u innego brokera nie wiem.

...

Jeśli chodzi o bardziej rozbudowane statystyki to zacząłem pisać różne narzędzia ale wszystko jest niedokończone. Na przykład ostatnio zacząłem robić coś w rodzaju rysika po wykresie, można by tego używać na rzeczywistym wykresie albo na testerze historycznym. Można by pobrać dane o zamkniętych pozycjach a potem zamiast pisać kod przesunąć kreske od dołka do jakiegoś punktu na wykresie, kliknąć zapisz, zrobić to na kilku transakcjach i potem nacisnąć oblicz i policzyłoby średnie odległości, jakieś potencjalne SL itp. Tutaj już zacząłem te dane wyciągać i obliczać, już to stawianie tej kreski mam na wykresie ale nadal to jest zaczęte i nieskończone https://images81.fotosik.pl/1110/c433e189a3f021c8.png . Więc więcej statystyk na ten moment nie mam odnośnie tej metody. Tylko to. A ten rysik to można nawet używać na aktualnych wykresach, nie trzeba testera historycznego włączać tylko sobie kreske przesuwasz jak chcesz i coś tam liczy, i to jest lepsze niż tester historyczny.

...

Na innych forach nie siedzę, więc nie wiem. Przepraszam za chaotyczny tekst i opis. Jakoś to musisz przeczytać :wink:

-- Dodano: 04 lip 2018, 16:09 --

Dopiero teraz zauważyłem że ta pozycja otwarta jako margin cut fałszuje statystyke, bo powinno być 21 pozycji. Nie uwzględniłem tego w kodzie. Ale i tak oddaje jakiś uśredniony obraz tego wszystkiego...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Prosta strategia breakout a zarządzanie stratami (pytani

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie-, co to znaczy, że nie ma strategii na wybicia?
Dlaczego bardzo się starasz by zrobić 100% dziennie? Jest to możliwe, kwestia ryzyka. Zobacz na danbo86. Często robi znacznie więcej.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ