prosta siec neuronowa

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

tak tez mozna tworzyc przedzialy do badania skutecznosci
/ zmienne wewnatrz przedzialu niekoniecznie musza byc uporzadkowane /moze za wyjatkiem analiz systemow mutitransakcyjnych typu piramida /

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

@rookie
Do sieci wrzucenie po prostu ceny nie ma sensu, bo wartości muszą być znormalizowane, dlatego sieć z tego wątku przyjmuje procentowa zmianę ceny, co oczywiście też nie jest doskonale bo np. przy czterech wzrostach o 4 procent, pierwsze cztery i ostatnie cztery procent to całkiem inne wzrosty tzn o inną wartość.

Podobnie ma się sprawa z wyjściem, wyjście jest uzależnione od funkcji aktywacji.

Zanim zaczniesz coś to musisz się zastanowić co prognozujesz i co ma być na wyjściu uwzględniając normalizację i czy to ma w ogóle sens.

Pomysłów może być setki, mi się osobiście wydaje że prognozowanie tickow świeczek itp. jest najmniej efektywne

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

LowcaG pisze:
STUDENT pisze:btw : osobiscie nie analizowalem tej sieci bo nie mam na to czasu ani nie weryfikowalem ani twojego wykresu.
Ehhh czyli nawet nie możesz prowadzić merytorycznej rozmowy, widzę, że większości nie rozumiesz, nie wiesz jak TA sieć działa, co zwraca i dlaczego, chociaż mam nadzieję (Tak na 30%), że wiesz skąd się ten obrazek wziął? bo teraz już tracę nadzieję.
LowcaG szkoda słów, student sam nie wie o czym pisze. Po kilku stronach stwierdza, że coś znalazł ale nie wie dokładnie co tylko pomyślał, że tym razem odkrył coś ważnego. On jeszcze nigdy nie miał realnego konta, a jego pomysły i konta demo wytrzymują średnio tydzień. A te swoje genialne pomysły miał sprzedawać po kilka euro, bo z jakiś dziwacznych powodów nikt mu nie chce otworzyć kona real... :563:
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Znalazłem przykład jak rozwiązano nauke toru i obiektów dla AI które ma grać w gre - wyścigi. Widać tutaj jakieś fragmenty toru przełożone na kod 0,1,1,0... i w pomniejszeniu daje to układ toru, jakieś zarkęty. Jest tego kilkaset tysięcy linijek i kilka plików. Nie zagłębiałem się w to ale ciekawie jest to rozwiązane... To jest jakaś stara gierka ale kolorowa itd, tylko w ten sposób jest zrobiony proces nauki. Ten AI chyba zbiera takie dane i mutuje z tego. Ciekawe co potrafią podobne AI działające na forex...

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ