Propozycja zmian odnośnie reklam szkoleń.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

alinoe

Tylko przecież wtedy biorca na zasadzie wstecznej inżynierii może odtworzyć "genialny system".

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Nie mam złudzeń że np. sl3tp10 to zwykły szarlatan żerujący na naiwności użytkowników forum. Nie brakuje tu takich którzy kupowali by nawet darmowe systemu dostępne na forum. Wiem o tym dobrze bo zarówno ja sam jak i inni użytkownicy dostają od czasu do zapytania o cenę systemów od nowych (zazwyczaj "zero postowych") użytkowników tego forum.

Właśnie dlatego uważam że dla osób chcących reklamować na forum szkolenia powinien istnieć status płatny "Commercial Member". Ograniczy to oferty całkowitych gołodupców i desperatów (sprzedający na allegro system do fw20 a jakiś czas wcześniej stare książki po 1 zł :lol: ).

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Przeczytałem wątek z małymi przerwami na wybuch homeryckiego śmiechu i czkawki.
Osiem stron w pi...u pisania o czymś czym sami szkolący nie są zupełnie zainteresowani, czyli reklamą na forum. Widzicie tutaj próby umieszczania reklam przez Yogiego, Jurka Kozaka, jakiejś innej firmy czy mnie? Nie. Nawet gdyby mnie admin o to prosił nie napiszę tutaj słowa na ten temat. Nie ma co się onanizować nad próbami zmuszania kogokolwiek nad udowadnianiem czegokolwiek bo to wołanie na puszczy. Użytkownicy forum, wbrew pozorom nie są grupą docelową firm szkoleniowych. A nawet gdyby byli to gnój jaki potrafią zrobić co niektórzy z każdego tematu jest wystarczająco zniechęcający żeby admin nawet nie próbował umieszczać tutaj płatnych reklam.

Przykład? Wpisy na temat Urbanskiego, chłopak ma w dupie co o nim piszą, im więcej piszą, tym więcej leszczy ogląda filmiki i kupuje szkolenia. Tak to działa.

Pozostaje problem pojawiających się z nikąd "góró" próbujących coś tam sprzedać, ale rynek sam to zweryfikuje drodzy moderatorzy, bez waszych restrykcji, nie musicie zasłaniać się "troską" nad biednymi maluczkimi szukającymi swojej drogi, znajdą ją sami. Czasy "regulowania" rynku przez władców mamy już za sobą, wyciągnijmy wnioski i pozostawmy sprawy ocenie ludzi.

Kupiłeś szkoleniei i jesteś niezadowolony lub rozczarowany? Napisz o tym na forum, proste.

PS. Kilka lat temu jak zaczynałem tutaj pisać, to forum nazywało się "niezależne", teraz strach pisać cokolwiek bo warn albo kosz, ale też czasy inne, inni ludzie.... staram się zrozumieć.
Bedzie dobrze, luz......
=================

CannabisWhisky
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 12 maja 2011, 16:01

Nieprzeczytany post autor: CannabisWhisky »

@fxlamer
No tak - twoja postawa jest słuszna. Niby dlaczego szkolący i sprzedający ebooki mieliby chcieć się weryfikować jak przecież więcej niż 90% z nich nie zarabia na rynku giełdowym tylko na rynku szkoleniowym sprzedając wiedzę w postaci szkoleń i ebooków? Sam napisałeś na forum, że FX nie jest dla ciebie głównym i dużym źródłem dochodów. Twoja reakcja na ten temat jest więc zrozumiała.

Co do Yogiego to owszem, prowadził swój dziennik, jako tako udowodnił że jest na plus i potrafi zarabiać przez jakiś tam okres, zrobił sobie reklame i teraz pewnie ma chętnych z polecenia - jeśli tak jest to pewnie dlatego nie musi się reklamować. Po zatym ma w stopce napisane, że szkoli w FX i czasem jeszcze coś na forum napisze - to jest jego reklama, tak jak i twoja zresztą.

Jurek Kozak po co ma się reklamować tutaj, ostatnio widziałem go w TVN, podobnie jak na stronce garnitur itd. a potem zrobi komuś całkowicie niekumatemu szkolenie z obsługi platformy NinjaTrader za 149 zł :D i półtora-stówki przytulone - po co się weryfikować na forum czy się jest traderem czy nie ? Obsługa platformy też jest ważna (i "dochodowa") :).

Ten pomysł to jest tak naprawdę charytatywna działalność Cyba (jak na razie tylko pomysł) na rzecz młodych, niedoświadczonych potencjalnie przyszłych traderów oraz w pewien sposób uporządkuje forum, szkoda że to dla ciebie takie śmieszne jest.

Psy szczekają karawana jedzie dalej.
Szkolenia były i będą, szkolący będą sprzedawać wiedzę i nie będą chcieli się zweryfikować czy są zarabiającymi traderami czy nie ponieważ w zdecydowanej większości nie są i taka weryfikacja tylko im szkodzi.
Jedną rzecz co można zmienić to moderować to forum by goście co są zweryfikowani byli promowani jako osoby kompetentne a osoby wrzucające skrinki jak sl3tp10 albo tacy którzy nie będą chcieli się zweryfikować były zsuwane na dół.

Twój przykład jest bez sensu, piszesz fxlamer: "Przykład? Wpisy na temat Urbanskiego, chłopak ma w dupie co o nim piszą, im więcej piszą, tym więcej leszczy ogląda filmiki i kupuje szkolenia. Tak to działa." - sory gościu ale ja nie widziałem ani jednego dobrego słowa o Urbańskim. Czy ty myślisz że niezdecydowany, początkujący, szukający wiedzy, wsparcia, mentora, po przeczytaniu takiego wątku będzie się długo zastanawiał czy pan Urbański jest dobrym traderem czy nie? Czy ty myślisz że pan Urbański się cieszy że piszą o nim źle ? To tak jakbyś ty się cieszył że ludzie którzy kupili twój ebook albo byli na twoim szkoleniu piszą źle na ten temat, założyli taki temat o tobie i jadą po całości a ty byś się cieszył że więcej leszczy to przeczyta i dzięki temu więcej leszczy kupi od ciebie widzę bo jak napisałeś "Tak to działa". Naprawdę ?

Aż tak cie to śmieszy że wybuchasz homeryckim śmiechem i dostajesz czkawki? Skoro twój "biznes" na tym nie ucierpi bo docelową grupą kupującą twoją wiedzę to jak twierdzisz wbrew pozorom nie są użytkownicy forum to co cie tak śmieszy ? Śmieszy cie to że ktoś chce coś zrobić profesjonalnie i należycie, wyplewić chwast i nagrodzić osoby kompetentne?

Dodano po 10 minutach:
fxlamer pisze: Kupiłeś szkoleniei i jesteś niezadowolony lub rozczarowany? Napisz o tym na forum, proste.
Jeszcze jedno: gdzie jest logika?
Jest młody leszczyk który nic nie wie jeszcze o tradingu i kupuje sobie szkolenie widzi wiedze poukładaną, łyka ją namiętnie i... nie ma odniesienia bo nie ma innej wiedzy. Nie wie jak działa rynek biznesowy jeśli chodzi o FX, nie wie .... w ogole mało wie - to niby jak ma napisać na forum jak nie ma odniesienia do tej wiedzy którą zdobył? cięzko... nie jest to takie jasne jak to przedstawiłeś w swoim poście.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

"przecież więcej niż 90% z nich nie zarabia na rynku giełdowym tylko na rynku szkoleniowym"

Skąd takie dane jak można spytać?
Swoją drogą,to jak pisanie że nikt na forum nie zarabia,no bo przecież 95% traci,więc nie mówcie że akurat ktoś z tej 5% jest na forum.
Zazwyczaj jest tak...marudzenie,narzekanie,nagadywanie...nikt na fx nie zarabia...szkolący nie zarabiają na tradingu,ale jak ktoś już pokaże statment,albo zaprosi takiego kogoś na darmowe szkolenie to buzia milknie.
Taki standard jak zauważyłem.

"Sam napisałeś na forum, że FX nie jest dla ciebie głównym i dużym źródłem dochodów. Twoja reakcja na ten temat jest więc zrozumiała."

A co do ma do tego?nawet jak ktoś woli kase ze szkoleń,tzn ze jest złym traderem?bo woli kontakt z ludzmi,nic nie ryzykując?

"sory gościu ale ja nie widziałem ani jednego dobrego słowa o Urbańskim"

iii? skoro jest o nim głośno,ktoś się nim zainteresuje,zacznie oglądać filmiki na yt,myślisz że każdy zrozumie o co userom chodzi?
pewnie nie.Popularnośc zyskuje a czy jest ona dobra czy nie...Pierwszy powie że zła,drugi że chyba zła,a trzeci już nie będzie wiedział co ktoś tam pisał,tylko będzie pamiętam jego nazwisko.

" Czy ty myślisz że pan Urbański się cieszy że piszą o nim źle ?"

nie,on piszę że po prostu Pan U,ma to w d*** a szkolenia i tak i tak prowadzi.
Gdyby go to w jakiś sposób interesowało,to by się nie ośmieszał,ale jego to nie obchodzi.Skoro naiwniacy to kupują,to czemu tego nie robić? jak nie on to inny.

"Jeszcze jedno: gdzie jest logika? "

Ja tu widzę jasna logikę.Idę na szkolenie,jeżeli zaczynam widzieć jakiś postęp,oświecenie,tzn że szkolenie pomogło,w jakim stopniu? nikt inny jak ja sam tego nie ocenię.

"łyka ją namiętnie i... nie ma odniesienia bo nie ma innej wiedzy"
A skąd ma mieć tą wiedzę? dzięki poukładaniu ofert wg weryfkowania?
Dlatego większość na forum piszę,żeby samemu poznać podstawowe zagadnienia,a jak widzi się brak postępu,bądź chce się przyśpieszyć ten proces, to wtedy szukać pomocy.Odniesieniem najlepszym byłoby iść na drugie szkolenie,i trzecie...Tylko czy CIę na to stać.


Powiem tak,pomysł Cyba jest ok,ale nie każdy będzie się pod to stosował,bo albo np nie potrzebuje przekonywać innych,albo jeszcze inne powody(tak jak wyżej).A obserwując to forum łatwo stwierdzić,że raczej nie zamknie to "ust" użytkowników,tylko dalej będą atakować.
To że pojawia się taki SL3Tp10 który w paince rysuje,cóż każdy chyba potrafi ocenić wiarygodność? być może jego wyniki są dobre,nie mnie to oceniać,ale na podstawie jego podejścia,i "Zachęty" nawet nie pomyślałbym o takim szkoleniu.
Problemem dla userów jak zauważyłem są szkolenia FxLamera,MrYogiego,oraz innych,którzy w specjalny sposób się nie reklamują.
Bo opinia na ich temat nie wzięła się z transakcji zawieranych w paincie,czy coś tego typu.Bo chętnych nie brakuje,ale gdyby tam statment pokazać,wyciąg z konta bankowego,a może by tak jeszcze gdyby ktoś z nich ładnie poprosił żeby iść do nich na szkolenie?no bo przecież "nasz klient..." :lol:
Może to nie eleganckie,ale przykład Texsa,Mandrejka,MrT. Każdy wie po jakim są szkoleniu,czy potrzebny był im statement szkolącego? każdy podziwia ich zagrania,widzi postęp.Jak dla mnie to jest najlepsza reklama,jak już nie raz wspomniałem,postęp kursantów,a nie to ile szkolący zarabia,jaką ma stopę zwrotu.
Oczywiście dalej będą wątpliwości,że przecież oni mogą grać na demo,transakcje live to pewnie jedna z 10 transakcji zawartych w tym czasie itd.,ale...Myślicie że obserwując ich dzienniki,nikt sie nie "nabrał" na ten chwyt marketingowy?w takim razie gdzie są Ci wszyscy niezadowoleni kursanci?

Cannabis,dla mnie śmieszne jest po prostu ta całą nagonka na szkolących.
Najlepiej jakby wszystkich szkolących zablokować na forum i w końcu nie było by na kogo jechać..Tylko ilu by na tym straciło...przez kilku krzykaczy.

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

Głupie i naiwne masy napędzają ten typ biznesu , więc problemu należało by się doszukiwać po drugiej stronie.

Jeżeli ludzie by nie płacili , nie było by guru od szkoleń :)

Ale jak powszechnie wiadomo głupota ludzka nie ma żadnych granic.

Dodano po 1 minutach:

A i jeżeli ktoś sam mam problem z opanowaniem podstaw w tym biznesie to życzę mu powodzenia w dłuższej perspektywie czasu :D

CannabisWhisky
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 12 maja 2011, 16:01

Nieprzeczytany post autor: CannabisWhisky »

Songo nie pisałem do ciebie ale skoro pytasz to ci odpowiem:
- skąd takie dane? z powietrza. jest to pewne założenie nie wiadomo czy prawdziwe czy nie - można spekulować ale nie da się tego zweryfikować chociaż można spróbować.

dalej:
Co to ma do tego? Moim zdaniem wiele ma do tego - twoje zdanie może być inne. Nie wiem jak ty ale jak ja zostaje kierowcą to wolałbym być szkolony przez profesjonalistę który umie jeździć autem a nie przez teoretyka który lubi mieć kontakt z ludźmi. Tak samo jak jestem szkolony z systemów finansowych / zarządzania kapitałem / psychologii tradingu, to chciałbym żeby osoba szkoląca była kompetentna w tym co robi, a nie żeby taka osoba pozbywała się ryzyka w taki sposób: wiedzę mam, sam nie zarabiam, ale sprzedam komuś wiedzę może on sobie popróbować, a co zrobi z tym szkolona osoba mnie to ryba.
Wiesz, system weryfikacji to jest jakiś pomysł - myślę, że dobry. Buduje jakieś zasady, a jak ktoś nie chce się do nich stosować to niech spada z reklamami na drzewo ale nie na forum.

dalej:
"... ..Pierwszy powie że zła,drugi że chyba zła,a trzeci już nie będzie wiedział co ktoś tam pisał,tylko będzie pamiętam jego nazwisko.".
Myślę że tak nie jest, ale generalnie nawet jeśli masz rację to to jest sprawa tych nieostrych (tępych) ludzi. Ja tu przedstawiam swoje poglądy na ten temat - chodzi mi o to że dla mnie weryfikacja na forum = spoko. Można zrobić ANKIETĘ. Proponuję: zróbmy ankietę i sprawdźmy czy użytkownicy chcą weryfikacji czy nie? Dobry pomysł czy nie?

Songo, może i śmieszna nagonka na szkolących, a może jest w tym wszystkim sens jeśli chodzi o porządek na forum i pewne zasady? Mnie się wydaje że pomysł jest ciekawy i warty realizacji. To że szkolący nie są zainteresowani w większości to jest dla mnie normalne o czym napisałem wcześniej - dlatego napisałem @fxlamer, że dla mnie taka sytuacja że większość szkolących się nie wypowiada tutaj to jest właśnie to czego ja bym się spodziewał. To że znajdą się tacy szkolący (już się znaleźli) co podoba im się ten pomysł - to jest właśnie warte podkreślenia.
Moje zdanie znasz - nie przekonasz mnie raczej więc nie ma sensu drążyć. Pzdr

Dodano po 4 minutach:
Songo89K pisze: "Jeszcze jedno: gdzie jest logika? "

Ja tu widzę jasna logikę.Idę na szkolenie,jeżeli zaczynam widzieć jakiś postęp,oświecenie,tzn że szkolenie pomogło,w jakim stopniu? nikt inny jak ja sam tego nie ocenię.
Dobrze, a co jak pojde na szkolenie do kogos kto jest oszustem/niekompetentny i tak dalej i tak dalej? Po co mam sie przekonywac na wlasnej skorze?
Dodatkowy warunek weryfikacji na forum jest pewnego rodzaju dodatkowym wskaznikiem wiarygodnosci.

Awatar użytkownika
Helium
Gaduła
Gaduła
Posty: 291
Rejestracja: 04 kwie 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: Helium »

W takim razie prosba do modów aby rozpocząć głosowanie i bedzie wszystko jasne
Gółwnie elektronika :fuckyou2: :fuckyou2: :509: :516:

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

"Nie wiem jak ty ale jak ja zostaje kierowcą to wolałbym być szkolony przez profesjonalistę który umie jeździć autem a nie przez teoretyka który lubi mieć kontakt z ludźmi."

Tylko dlaczego zakładasz,że osoba która nie pokazuje wglądu do konta bądź nie chce jej się bawić w myfxbooka jest teoretykiem i nie ma pojęcia o tradingu?Może to jest profesjonalista,który lubi mieć kontakt z ludźmi,takie to niemożliwe?

"Dobrze, a co jak pojde na szkolenie do kogos kto jest oszustem/niekompetentny i tak dalej i tak dalej? Po co mam sie przekonywac na wlasnej skorze?"

DLatego zawsze można zapytać na forum,co sądzi ktoś na temat danych szkoleń.To jakiś problem? jeżeli nikt o nich nie słyszał,to nawet pokazany wyciąg z konta ,bądź myfxbook to żadne potwierdzenie,bo nawet nie będziesz wiedział czy to jego.

"Wiesz, system weryfikacji to jest jakiś pomysł - myślę, że dobry."
Też tak myślę,ale właśnie...
"a jak ktoś nie chce się do nich stosować to niech spada z reklamami na drzewo ale nie na forum. "

Mniej więcej o to chodzi.Ja rozumiem dlaczego niektórzy szkolący nie chcą sie bawić w jakieś statementy,podpinki itd.,ale na forum powoli panuje zasada
"Nie ma statementu=żyje ze szkoleń=nie zna się na tradingu=można atakować".

Mi chodzi tylko o to,że nie rozumiem nagonki na naszych kolegów z forum,którzy szkolą,ale w żaden specjalny sposób się nie reklamują,nie oferuja milionów,itd.Czy w jakiś sposób Was oszukali? To chętnie usłyszę jakąś przestrogę,ale skoro wszyscy są do tej pory zadowoleni,to na kij jeszcze potwierdzenia?Nie długo jedynym argumentem żeby iść na dane szkolenie,będzie statement z 10 lat przynajmniej 20 kursantów...Oczywiście pod nadzorem komisji...

Dlatego.weryfikacja?jak najbardziej ok,ale niech się wtedy raz na zawsze skończy ten cyrk i ciągłe posądzanie ,domyślanie się,czy szkolący potrafią trejdować,czy szkolenia to ich głowne źródło dochodu itd."No bo przecież ja gdybym zarabiał na fx to bym nie szkolił,i nie chwalił się tym,więc coś kręcą..."

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Songo89K pisze:"Nie wiem jak ty ale jak ja zostaje kierowcą to wolałbym być szkolony przez profesjonalistę który umie jeździć autem a nie przez teoretyka który lubi mieć kontakt z ludźmi."

Tylko dlaczego zakładasz,że osoba która nie pokazuje wglądu do konta bądź nie chce jej się bawić w myfxbooka jest teoretykiem i nie ma pojęcia o tradingu?Może to jest profesjonalista,który lubi mieć kontakt z ludźmi,takie to niemożliwe?
Może jest a może nie jest i wlasnie o to "może" toczy się cała dyskusja

ODPOWIEDZ