Procent składany

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Gdy grałem standardowo, starałem się często trafić w sam szczyt, żeby złapać cały ruch. Chciałem znaleźć miejsce do którego cena nie powróci przez wiele miesięcy. Próba taka jest statystycznie skazana na niepowodzenie jeżeli brać tylko pod uwagę skuteczność wejść (a nie potencjalny RR). Stąd wychodzi moje założenie, że i tym razem nie uda mi się wejść w pozycję w samym szczycie (kupić na górce, sprzedać na samym dnie). W związku z tym, jeżeli wejdę źle, to cena przyniesie przez pewien okres straty, a potem wróci w to miejsce lub jego okolice.
Generalnie falowa struktura rynku jest idealna do takich zagrań. Gdyby giełda składała się z samych ruchów po 1000 pipsów, to nie trzeba byłoby kombinować. Ale tak nie jest.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

A mam pytanko ,co wtedy jeśli już będziesz po 4 miesiącach gry i coś pójdzie nie tak i zaliczysz MC?

uefaforex
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:25

Nieprzeczytany post autor: uefaforex »

to sobie popisze :D moim zdaniem najgorsze w graniu bez sl jest to ze nie wiadomo kiedy wyjsc z rynku a moze zawroci i wiadomo jak to sie konczy.
ps. expedient warzywniaka zycze stalych profitow.
psycha wazna rzecz
:D
http://www.youtube.com/watch?v=CGS3WwcUxWc

uefaforex
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:25

Nieprzeczytany post autor: uefaforex »

wazne tez jest wyjscie a nie samo wejscie w rynek a lapac max ruchu to jest niemozliwe nawet najlespi tego swiata tego nie robia(no moze poza mna :D ).

expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Cadermo pisze:A mam pytanko ,co wtedy jeśli już będziesz po 4 miesiącach gry i coś pójdzie nie tak i zaliczysz MC?
Postaram się nie zawieść siebie i Ciebie i nie dopuścić do takiej sytuacji.
To musiałby być 1000 pipsowy ruch w bardzo krótkim czasie (mam tu na myśli intra). Widziałeś kiedyś dzienne wahania kursu w zakresie większym niż choćby 400 pips? Jak już takie wahania są, to nawet w TV o tym mówią, więc i tak się nie przejmuję zbytnio.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Grając w ten sposób "odwracasz prawdopodbieństwo" czego nikt z piszących w tym watku nie rozumie.

Żeby przegrac wszystko przy takiej grze trzeba by trafić w moment zmiany trendu conajmniej średnioterminowego.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Esco pisze:Grając w ten sposób "odwracasz prawdopodbieństwo" czego nikt z piszących w tym watku nie rozumie.

Żeby przegrac wszystko przy takiej grze trzeba by trafić w moment zmiany trendu conajmniej średnioterminowego.
Ja rozumiem ;)

expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Esco lepiej tego ująć nie mogłeś. Dzięki, bo właśnie o to mi chodziło. To chciałem przekazać. Proszę tylko, aby nikt nie poczuł się urażony.

Nie mam zamiaru wstawiać żadnych wykresów w tym wątku aby nie zagubić głównego nurtu. Nie chcę bowiem, aby dominowała tutaj Analiza Techniczna. Tutaj dominuje statystyka.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 14:22 przez expedient warzywniaka, łącznie zmieniany 1 raz.

uefaforex
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:25

Nieprzeczytany post autor: uefaforex »

czyli to bedzie oczekiwanie na lepsze czasy cena poszla w dol o 100 pipsow to teraz musi byc gora o to chodzi?

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Chodzi o to że cena od pary tygodni caly czas spada, więc bardzo duże prawdopodobieństwo będzie że ten ruch będzie kontynuowany, mimo że czasami pójdzie w górę czy to o 100 czy 500 pipek, suma będzie taka że cena skończy niżej niż w czasie zajęcia pozycji, tylko w tym przypadku trzeba mieć jaja za stali i cierpliwość

ODPOWIEDZ