Procent składany

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Ink. pisze:Arturro ale do takiej zabawy potrzebna jest wiedza i doświadczenie też z zakresu stosowania AT, chociaż by wyznaczania trendu aby w ogolę wiedzieć jakie zlecenie postawić
Dokładnie. Tutaj jest lepiej bo nie muszę się zastanawiać gdzies postawić SL i gdzie zrealizować zysk.
Postanowiłem zmienić podejście, tj. nie próbuję przewidzieć ruchu, tylko ustalam moje indywidualne potrzeby i wykorzystuję rynek do ich zrealizowania. Kompletne odwrócenie perspektywy. Nie umiem tego dokładnie wytłumaczyć.
Kto wie, ten wie, że gra bez SL małymi lotami (a w zasadzie to minimalnymi możliwymi) przy odrobinie wiedzy AT i na prawdę dużej cierpliwości prowadzi do zysków. Wszystko widać na w moim wcześniejszym wątku "Wsparciem i trendem". Wtedy jednak jeszcze walczyłem z rynkiem i starałem się go przewidywać. A z doświadczenia wiem, że to niemożliwe (proszę nie tracić sił na próbę udowodnienia mi, że jest inaczej, chyba, że pokażesz statement z ogarnięcia całego ruchu spadkowego w 2008 roku łapiąc przy tym sam szczyt i wychodząc w samym dołku).

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Poszło PW.Pozdrawiam

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

"A z doświadczenia wiem, że to niemożliwe" no to jeszcze dluga droga przed toba. :) ...bo rynek to tylko nasze przewidywania a przed pomylka chroni SL w twoim wypadku MC. Grunt to dobre wyczucie rynku w dluzszym terminie i wszystko powinno grac :)

Przeczytalem male literki i nie bede sie wiecej rozwodzil.

Mam nadzieje ze Ci sie uda osiagnac ten niebotyczny cel i zycze powodzenia.

Pozdrawiam
gh

expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Greenhaze
Nastąpiło nieporozumienie. Pomyliłem słowo "przewidywać" z "wiedzieć". Niestety jestem taki, że lubię wiedzieć, a nie się domyślać. Nie lubię "przewidywać" a potem doznawać porażki.

A tak dla przykładu. Jak na takim rynku przewidzieć ruch i nie zostać wyrzuconym na SL? Ja się nigdy do SL nie przekonam bo one działają tylko w bardzo silnych trendach.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Moim zdaniem jakiś zaplanowany SL, czyli miejsce gdzie uznajemy że jednak nie mieliśmy racji zawsze musi być , czy to katastroficzny SL, czy SL=MC, itp

Wiec niby nie stosujesz SL ale stosujesz SL ;p

uefaforex
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:25

Nieprzeczytany post autor: uefaforex »

jak nie jestes przekonany w ktora strone pojdzie cena to nie wchodz. lepiej stracic okazje niz pieniadze.

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

To jest gra prawdopodobienstw. Czasami oddajemy czasami zabieramy co nasze ... grunt zeby wiecej brac :)

Jesli za czesto lapie sie SL to raczej ciezko obwiniac rynek za to.
Mozna grac z SL i bez SL a dyskusja na temat tego co jest lepsze raczej nie ma sensu i czesto sie sprowadza do agresywnej wymiany pogladow co nikomu nie wychodzi na dobre.

Jesli masz dobre ogolne wyczucie kierunkowosci rynku to mozesz grac bez sl z niksa dzwignia.
Jesli grasz stricte poziomy to trzeba umiec przyznac sie do bledu i zamknac tranzakcje z jak najmniejszym DD.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 12:52 przez Greenhaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

uefaforex pisze:jak nie jestes przekonany w ktora strone pojdzie cena to nie wchodz. lepiej stracic okazje niz pieniadze.
Nie chodzi o to czy wiadomo czy nie wiadomo w która stronę pójdzie cena, chodzi o to że na nie jesteś w stanie określić to z bardzo duża precyzją itp

uefaforex
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:25

Nieprzeczytany post autor: uefaforex »

ja sie nie znam nic juz nie pisze

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

uefaforex pisze:ja sie nie znam nic juz nie pisze
Nie poddawaj sie, po to jest to forum żeby pisać i wymieniać się spostrzeżeniami :)

ODPOWIEDZ