Price Action - WydafcaFX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

FXWydafca

No graty za tego Kabla, miałeś nosa a dzisiaj dokończyli robotę. Wychodzisz dzisiaj czy trzymasz przez weekend?
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

czerwinek pisze:No graty za tego Kabla, miałeś nosa a dzisiaj dokończyli robotę. Wychodzisz dzisiaj czy trzymasz przez weekend?
Czerwinek nie wyszedłem z tego tradu. W moim systemie nie ma miejsca na ucieczkę z powodu weekendu. Czasami się to mści, lecz w większości przypadków pozwala dojść cenie tam gdzie założyłem.
Jak to mówią jeszcze nie sparzyłem się na tyle mocno, aby rozważać taką ewentualność:)
Z drugiej strony cena już oscyluje w granicach mojego TP, więc zamknięcie weekendowe nie byłoby tragedią. Jednak zasady to zasady:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Pozycja wcześniejsza GBP/USD zamknięta z TP ponad 200 pipsów.

Kolejne aktywowane zlecenie EUR/CAD
- pinbar,
- trend,
- opór 1.3065 (historycznie służył jako wsparcie/opór),
- fibo

No to jedziemy:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Nie podoba mi się że grasz tu shorta :) nie pasuje mi pod moją analizę, ja liczę na wzrost na AUD/CAD gdyż mamy PB na W1 ale jeżeli Twoja analiza by wypaliła i moja to oznaczałoby mocny spadek na EUR/AUD więc dałem małego shorta na tej parze.
Tak jeszcze patrzę na Twój rysunek i byłoby wszystko fajnie jakby wyżej był ten PB i jeszcze na kolor czerwony, to byłoby idealnie.

Mimo wszystko powodzenia, zobaczymy co FX nam pokaże :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

miniek987
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 sie 2011, 21:24

Nieprzeczytany post autor: miniek987 »

Dopiero dziś zobaczyłem ten journal i postanowiłem napisać w tym wątku, gdyż również korzystam z bardzo podobnego systemu jak FXWydafca (linie trendu, opory wsparcia, formacje i fibo) i postanowiłem dodać tutaj swoją analizę jeśli nikomu to nie będzie przeszkadzało :) W załączeniu wczorajszy trade.
Uważam, że to był engulfing (może nie do końca klasyczny ale ważne gdzie i poprzednia świeca w całości przykryta przez następną), zgodnie z trendem down i odbicie na oporze ok. 0.8270. Zamykam z palca na plus 80 bo już wcześniej ten punkt był oporem. Gram na koncie real na minilotach jakby ktoś pytał.

Mam nadzieję, że to Ci FXWydafca nie przeszkadza, że umieszczam swoją analizę, jeśli wolisz, gdy będę jedynie komentował Twoje zagrania to zrozumiem, bo w końcu to Twój journal :)

Dziś nic nie gram, bo uważam, że nie ma ku temu okazji (czyt. czekam na lepsze czasy :D )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

czerwinek pisze:Nie podoba mi się że grasz tu shorta Smile nie pasuje mi pod moją analizę, ja liczę na wzrost na AUD/CAD gdyż mamy PB na W1 ale jeżeli Twoja analiza by wypaliła i moja to oznaczałoby mocny spadek na EUR/AUD więc dałem małego shorta na tej parze.
Tak jeszcze patrzę na Twój rysunek i byłoby wszystko fajnie jakby wyżej był ten PB i jeszcze na kolor czerwony, to byłoby idealnie.
Miałeś rację. Cena przebiła pinbara i leci na pólnoc. Na poziomie 1.3130 możemy mieć to na co liczyłem wczoraj - spadki, lecz na ten moment wstrzymuję się z wejściem ponownie w tą parę.
Zdecydowanie korzystniej wygląda para skorelowana GBP/CAD lecz ja zostaję z boku.
Jeśli chodzi o pinbara i kolor czerwony to też wolę takie cudeńka, lecz rynek nie zawsze jest książkowy:) Miałem sygnał, wszedłem - tym razem poległem. Nic się nie stało, inwestujemy dalej.
PS: Dzisiaj i AUD/CAD poległ...

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

miniek987 pisze: korzystam z bardzo podobnego systemu jak FXWydafca (linie trendu, opory wsparcia, formacje i fibo) i postanowiłem dodać tutaj swoją analizę jeśli nikomu to nie będzie przeszkadzało :)

Mam nadzieję, że to Ci FXWydafca nie przeszkadza, że umieszczam swoją analizę, jeśli wolisz, gdy będę jedynie komentował Twoje zagrania to zrozumiem, bo w końcu to Twój journal :)

Dziś nic nie gram, bo uważam, że nie ma ku temu okazji (czyt. czekam na lepsze czasy :D )
Miniek 987 absolutnie się nie krępuj, pisz, komentuj, wrzucaj wykresy a wspólnie będziemy mogli przedyskutować czy nasze wejścia były odpowiednie.
Nie ma to jak ciągła edukacja.
Fajnie, że wrzuciłeś wykres bo widzę tu wiele podobieństw do swoich wejść.
Jeśli mogę...wyszedł Ci dobry trade, poziom zadziałał tak jak powinien. Jedyny szkopuł to ten engolfing, jak dla mojego systemu troszkę za mały, jednak zobacz jak zadziałał na wyśmienitym poziomie!
Wiesz czego można się obawiać przy tego typu zagraniach? SL...ponieważ cena mogła dzisiaj zrobić pięknego pinbara co automatycznie wywaliłoby mnie z pozycji. Gdyby tak się stało to dzisiaj siedziałbym w tej parze na 100%
PS: Wtorek także bez tradów.

miniek987
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 sie 2011, 21:24

Nieprzeczytany post autor: miniek987 »

W tym poniedziałkowym moim zagraniu na D1 był ten engolfing, natomiast na H4 jak zobaczyłem niżej był pin bar o godzinie 0:00 więc dlatego postanowiłem to zagrać. Wiem, że niestety nie było to książkowy engolfing, ale te 2 formacje mi wystarczyły do zagrania + trend + opór :)

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Masz rację. Może D1 nie pokazał wyrazistego engolfing, lecz H4 zrobiło swoje.
Grając z H4 był to bardzo przyzwoity sygnał na zajęcie pozycji.

Dzisiaj nie wchodzę w rynek, nie ma miejsca na zajęcie pozycji pod mój system.

Awatar użytkownika
FXWydafca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 25 kwie 2011, 05:33

Nieprzeczytany post autor: FXWydafca »

Witam,
Otworzone trzy zlecenia.
Ponieważ dzisiaj mam bardzo ograniczony czas komentarz odnośnie wejść zostawiam Wam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ