Praca licencjacka o giełdzie Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
nocnyjastrzab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 28 wrz 2010, 13:24

Nieprzeczytany post autor: nocnyjastrzab »

Witajcie,

Studiuje informatykę i piszę pracę mgr. na temat wykorzystania systemów komputerowych na rynkach walutowych. Czyli połączenie ekonomii i informatyki :)

Poszukuje materiałów n/t automatycznych systemów transakcyjnych, czy ktoś ma może algorytmy, oraz kody źródłowe które mógłby udostępnić? Albo wskazać gdzie można ich szukać?

Z góry dziękuję! :)

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Myślę, że temat sieci neuronowych to podstawa w Twoich badaniach będzie :)?
Boby Fischer is great!

kamilS
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2011, 03:12

Nieprzeczytany post autor: kamilS »

Witam odświeże troche temat
przymiezam sie do pisania pracy nt oceny efektywności formacji cenowych na E/U

Czy wg was jest to temat którego wyniki mogą okazać sie pomocne w rozpracowaniu rynku???

Może on brzmieć inaczej, ale ogólny sens został zawarty.
Proszę o jakieś sugestie odnośnie planu pracy.
co powinno sie w niej znaleźć, jakie tematy poruszyć??
jakie formacje najlepiej rozpatrywać. Które wg was sa najłatwiejsze do rozpoznania??


Lepiej skupic sie na jednym interwale, czy analizować wykres dla porównania skuteczności na 2 bądź 3 osobno???

Mam już swoje przemyslenia na ten temat, ale prosze i o wasze opinie
pozdr
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, 20:35 przez kamilS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kamilS pisze:przymiezam sie do pisania pracy nt oceny efektywności formacji cenowych na E/U
Pisałem coś podobnego ale przyznam szczerze, że nie przykładałem się do tego specjalnie ;).
kamilS pisze:Czy wg was jest to temat którego wyniki mogą okazać sie pomocne w rozpracowaniu rynku???
Zależy. Coś tam może wyniesiesz ale bez rewelacji.
kamilS pisze:Może on brzmieć inaczej, ale ogólny sęs został zawarty.
Przeraziłeś mnie tym :D.
kamilS pisze:Proszę o jakieś sugestie odnośnie planu pracy.
Pierw ogólnie o rynku FX, jego strukturze, uczestnikach. Potem formacje cenowe, które chcesz poddać analizie i tego typu nudy. Ostatni rozdział już badawczy, czyli ocena skuteczności najlepiej na podstawie danego okresu i uwzględniająć jeden interwał lub nie zwracając na niego uwagi. Moje zdanie ;).
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, 20:42 przez raposo, łącznie zmieniany 1 raz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Guerrilla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:35

Nieprzeczytany post autor: Guerrilla »

Interwał bez znaczenia. Ocenić to na podstawie RR, myślę, że to dobre rozwiązanie.
Perseverance, discipline, patience and determination...

kamilS
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2011, 03:12

Nieprzeczytany post autor: kamilS »

raposo pisze:kamilS napisał:
Może on brzmieć inaczej, ale ogólny sęs został zawarty.


Przeraziłeś mnie tym .
szybko pisałem, ale juz sie poprawiłem :D
Guerrilla pisze:Interwał bez znaczenia. Ocenić to na podstawie RR, myślę, że to dobre rozwiązanie.
interwał jeszcze przemyśle, ale RR to dobry pomysł

jakieś inne sugestie????

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Heh ja też piszę pracę licencjacką o podobnej tematyce ;) Mój temat: najczęściej popełniane błędy inwestorów giełdowych. Powinno być łatwo, literatury od groma ;)
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

kamilS
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2011, 03:12

Nieprzeczytany post autor: kamilS »

przy analizie formacji bede prowadził statystyki ruchów

zeby nie pominąc niczego istotnego zadaje pytania na forum 8)

może ma ktoś jakiś pomysł na to co powinno sie w nich znajdować????

szpakv
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:24

Nieprzeczytany post autor: szpakv »

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. :)

W tym semestrze rozpocząłem seminarium dyplomowe. Mój promotor jest osobą dosyć wymagającą i mimo, iż do obrony został mi grubo ponad rok, do połowy czerwca 2011 muszę oddać I rozdział mojej pracy licencjackiej (minimum 30 stron). Natomiast w przyszłym tygodniu, na drugim z kolei seminarium, powinniśmy oddać sprecyzowany obszar zagadnień oraz ramowy plan pracy.

W związku z tym mam parę pytań. Będę wdzięczny za jakikolwiek odzew. :)

Sprecyzowałem już swój obszar zagadnień, najbardziej chciałbym pisać pracę na temat zastosowania AT na FOREX'ie. Niestety wiem, że AT to temat rzeka, a ja nie mam zbyt dużego pojęcia o tym jak praca licencjacka powinna wyglądać - tzn. jak bardzo muszę sprecyzować swój temat, czyt. ile zagadnień z działu AT mam w swojej pacy poruszyć.

Wstępnie podzieliłem to wszystko na kilka obszarów tematycznych i mi wyszło mi kilka potencjalnych, roboczych tematów mojej pracy:

Temat 1: Zastosowanie wskaźników AT przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku Forex.
(chciałbym tutaj opisać wszystkie ważniejsze wskaźniki AT - podać ich wady zalety, sposób interpretacji, zastosowanie itp. )

Temat 2: Wybrane metody i teorie AT jako narzędzie wspomagające podejmowanie decyzji inwestycyjnych na rynku FOREX.
(chciałbym tu poruszyć zagadnienia analizy liniowej [trendy, kanały, poziomy wsparcia i oporu], analizę świec japońskich, analizę formacji liniowych i świecowych, teorię Fal Elliota, liczby Fibonacciego, spirale logarytmiczne i ewentualnie Teorie Gann'a i Dow'a i np. Haki Rossa).

Mam mętlik w głowie i sam już nie wiem, czy to za dużo czy za mało zagadnień jak na jedną pracę (wydaję mi się, że w temacie 2gim jest tego trochę za dużo co o tym myślicie?). Dlatego jakby trochę te zagadnienia poprzesuwać to wychodzi nam:

Temat 3: analiza liniowa, analiza świec, analiza formacji (z tematu 2) + wskaźniki AT (temat 1)

Temat 4: skupić się tylko i wyłącznie na teoriach, czyli Elliot+Fibo+spirale, Gann, Dow, ew. Carolan.

Co o tym sądzicie, jak byłoby najlepiej? Przyznam, że już się zamotałem i nie mam pojęcia jak wąsko (albo jak szeroko) o AT mam w swojej pracy napisać. Wiem, że promotor mi w tym pomoże, ale chcę już teraz wiedzieć czy mój tok rozumowania jest ok. ;)

Z początku myślałem, żeby pisać tylko i wyłącznie o zastosowaniu w AT osiągnięć Fibonacciego (ew. wkomponować w to fale Elliota), ale chyba będzie problem z literaturą. Mój promotor wymaga min. 50 pozycji w bibliografii, z czego min 30 to mają być książki.

Jestem otwarty na propozycje zmian. Z góry dzięki, za wszelkie opinie/uwagi/sugestie/przemyślenia. :)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

szpakv pisze: (ew. wkomponować w to fale Elliota)
Fale Elliota to materiał na parę prac doktorskich.Wybrałeś moim zdaniem najtrudniejszy temat,lecz warto mnie ta teoria uratowała d... parę razy w życiu więc darzę sympatią,
Temat 1: Zastosowanie wskaźników AT przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku Forex.
(chciałbym tutaj opisać wszystkie ważniejsze wskaźniki AT - podać ich wady zalety, sposób interpretacji, zastosowanie itp. )
To absolutnie podstawa.
szpakv pisze:Temat 2: Wybrane metody i teorie AT jako narzędzie wspomagające podejmowanie decyzji inwestycyjnych na rynku FOREX.
(chciałbym tu poruszyć zagadnienia analizy liniowej [trendy, kanały, poziomy wsparcia i oporu], analizę świec japońskich, analizę formacji liniowych i świecowych, teorię Fal Elliota, liczby Fibonacciego, spirale logarytmiczne i ewentualnie Teorie Gann'a i Dow'a i np. Haki Rossa).

Jak najbardziej,lecz aby to miało ręce i nogi...musisz w to wsiąknąć najlepiej całym ciałem i częściowo duszą....,nie przesadzam...
szpakv pisze:Wiem, że promotor mi w tym pomoże, ale chcę już teraz wiedzieć czy mój tok rozumowania jest ok. Wink
Jak najbardziej...i życzę wytrwałości....


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ