Poziomy fibonacciego - badania, testy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

A stosujesz tez jakies formacje w oparciu o fibo, np. ABCD, patterny...?
Czy tylko zwykłe poziomy?

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Poczytaj dokładnie to się dowiesz... Nikt tutaj o HT nie wspominał...
Boby Fischer is great!

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Fibo wyznaczam na M30
inwestuje na m5...jak dla mnie Fibo to bardzo dobre narzędzie...jeśli widze kurs dobija do pozioomu 23,6 dodatkowo jeśli mój system mówi mi..."przygotuj się,może być malinowo" to wiem,że jest większa szansa niż mniejsza że kurs odbije się od danego poziomu fibo...jesli dodatkowo +/-5p jest jakiś wekly pivot to nie mam złudzeń że zarobie i wchodze dużym volumenem...każdy treider z większym lub mniejszym zaagażowaniem traktuje i wykorzystuje Fibo...ja jestem skalpelem i mi Fibo bardzo pomaga...nakreślam chyba w standardowy sposób...
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
iwantu2brich
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 08 wrz 2010, 15:35

Nieprzeczytany post autor: iwantu2brich »

weronika pisze:Ja badam skuteczność mojego wyznaczania fibo non stop od 3 - 4 lat.
Na początku powiem, że wg mnie Twoje pytanie jest bez sensu postawione, to tak jakbyś powiedział:
"Moja teoria brzmi: Medycyna nie działa, bo mój sąsiad wczoraj umarł na AIDS"
Trzeba tu powiedzieć, że jest wiele chorób i wiele sposobów leczenia, niektóre choroby się wyleczy inne nie, itd. To samo wg mnie z fibo, nie wiem czy wiesz, ale jest kilkadziesiąt sposobów wyznaczania fibo, jedne działają inne nie działają.
Jedne działają czasami a w innych momentach nie działają i inny sposób wyliczenia fibo podpowiada jakie fibo gdzie i jak działa. Ja mam kilka sposobów wyznaczania fibo i powiem Ci że w trendach bocznych działają cudownie 95% skuteczności, a w trendach 80%, i jest to średnia z 3 lat, ponad 6000 transakcji w tym czasie.
Nie zgodzę się, że jeśli by sobie wymysleć poziom np zamiast 61,8 np 66,6 to będzie to samo. Mam swój własny tester moich poziomów i przy zmianie właśnie na 66,6 % (bo pomyślałam, że może taki szatański poziom będzie lepiej działał :) ) skuteczność wyniosła 45 %.
Tak więc reasumując, jeśli wiadomo kiedy grać i gdzie i jeśli wiadomo jak rysować fibo to działają.
Nie pytaj mnie tylko jak ja rysuję fibo, no chyba że wyłożysz 1 mln zł.
Podpowiem tylko, że mozliwości jest setki, i każdy sposób trzeba przetestować ręcznie, na pewno nie w testerze MT4, nie da się też napisac testera który by testował, no chyba że dziesiątki testerów, ale to do emerytury chyba, no chyba że ktoś szybko pisze ;) No chyba, ze by ktoś potrafił taki uniwersalny tester napisać, heh.
Tak, bo test jest zalezny od intencji tego kto ten test robi. To dlatego dla niektorych fibo zupelnie nie dziala, bo ma on intencje zeby udowodnic ze nie dziala a udowodnic mozna wszystko. Tak jak powiedzialas z tym AIDS. A to jest nie tylko zalezne od medycyny ale tez od tego ktory sie leczy...

Jednak dla tych, co robia badania i przez lata polaczyli ze swoja metoda fibo bedzie dzialac perfekcyjnie, bo wiedza oni, ze cos samo z siebie nie bedzie dzialac. Majac wiec doswiadczenie i odpowiednie struktury na wykresie wiedza kiedy fibo uzywac a kiedy nie, innymi slowy wiedza kiedy fibo dziala dla nich a kiedy nie. Dlatego tak bardzo szanuje ludzi ktorzy badaja kilka lat i upiekszaja swoja metode, ale trzeba tez powiedziec, ze moja metoda nie dziala dla kogos kto nie zna mojego sposobu myslenia. Wiec absolutna odpowiedz jest paradoksalna:

FIBO I DZIALA I NIE DZIALA!

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Skoro juz w temacie o fib, to spytam sie szanownych kolegow, czy ktos zna i ewentualnie korzysta ten oto indykator.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Łatwo sprawdzić czy Fibo to bujda. Przesuwamy wykres w jakieś losowe miejsce. Rysujemy kilka poziomych kresek. Przesuwamy wykres w prawo lub lewo i patrzymy czy cena od tych kresek się odbija. Jeśli poziomy Fibo są skuteczniejsze od tych kresek to znaczy, że działa.

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

głupoty jakieś popisałam po kilku drinkach i usuwam to :)
Powodzonka
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 08:04 przez weronika, łącznie zmieniany 1 raz.
[ Wolność i Praworządność ]

Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Zostałem wyzwany od gówniarzy. Przyznaję jestem amatorem na Fx. Bo czego się spodziewać po kilku tygodniach gry. Ale odnoszę również wrażenie, że mój post nie został zrozumiany.

marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

weronika

Co masz namyśli pisząc: "patrzeć na wykres wstecz"? Przecież poziomy fibo także wyznaczane są na historii.
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

cos w tym jest
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ