Poziomy fibonacciego - badania, testy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

green7 pisze: No wada o tyle, że przy wyższych lotach wiadomo, mogą być problemy z egzekucją u brokerów MM. No i wydaje mi się to sporym rozrzutem - początkowe pozycje 0,10 a końcowe 12,8 .....
Co do Kellego i Twojego sposobu możemy zrobić eksperyment (jak Ci się chce) i porównać obie metody. Potrzebowałbym jednak minimalne info o transakcjach:
w formacie ilość pips, profit (więc masz tu zachowaną tajemnicę, bo nie wiadomo co otwierałaś, kiedy, w jakiej ilości itd.)
Mi się wydaje, że 12,8 lta u brokerów MM to jeszcze nie będzie problemów, otwierałam takie w Jadefx, MIG, nawet XTB i wchodzą raczej normalnie, choć nie wykluczam, że XTB puszcza takie "z palca". A jak ktoś powaznie myśli o fx to nie ma konta u brokera MM, a u innych brokerów ECN to 50 i więcej lotów wchodzi normalnie. A rozrzut, hm, jak ktoś startuje w XTB z 500 zł to racja, będzie ciężko, heh. Skonkretyzuj co potrzebowałbyś bo nie zrozumiałam. Ilośc pipsów z każdej transakcji? profit z każdej transakcji? Czyli np w excelu każdą transakcję, ale tylko z ilością pipsów na plus lub minus zamkniętą?

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

green7 pisze:Ale tak gwoli ścisłości: ilość operacji jakie wykonuje ludzki mózg szacuje się na 10 bilardów na sekundę.
skad takie info?

green7 mozesz napisac jak z tego kellego kozystasz? jakis przykladzik

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

xpep pisze:green7 napisał:
Ale tak gwoli ścisłości: ilość operacji jakie wykonuje ludzki mózg szacuje się na 10 bilardów na sekundę.
skad takie info?
Można wyczytać przy okazji, zapewne nawet w Wikipedii. Poszukaj np. artykułów o tym co IBM kombinuje z symulacją mózgu, na razie udało im się zasymulować działanie kory mózgowej mniej więcej na poziomie kota. W ciągu 10 lat chcą zbudować maszyny zdolne symulować struktury tak skomplikowane jak ludzki mózg ....
weronika pisze:A rozrzut, hm, jak ktoś startuje w XTB z 500 zł to racja, będzie ciężko, heh
:) No nie całkiem to miałem na myśli .... raczej to, że początkowe pozycje są 128 razy większe od końcowych. Tak w sumie bez wyraźnej przyczyny (no ok, przyczyną są te wcześniejsze z sukcesem).
weronika pisze:Ilośc pipsów z każdej transakcji? profit z każdej transakcji? Czyli np w excelu każdą transakcję, ale tylko z ilością pipsów na plus lub minus zamkniętą?
Tak. w excelu w formacie:
kolejny numer transakcji, ilość pipsów, zysk/strata

czyli np.
1. 100 1000
2. -20 -200

itd... ewentualnie mogę jakiś skrypcik zrobić do tego, coby to wyrzucił w takim formacie z mt4.

xpep pisze:green7 mozesz napisac jak z tego kellego kozystasz? jakis przykladzik
Aktualnie akurat mam trochę inną metodę. Ale może jak Weronika podrzuci dane to zrobię symulację pokazującą kilka wariantów zarządzania pozycją.
A sama metoda jest prosta, przy pomocy Kellego wyliczasz wielkość otwieranej pozycji - był gdzieś tu wątek na forum.
Green
Obrazek
Obrazek

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

W weekend popatrzę czy podrzucę te dane, bo gram różnie i na 3 kontach, a podwajanie pozycji wygranej też nie zawsze, więc muszę popatrzeć z którego konta i z jakich okresów mogę udostępnić.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

weronika pisze:W weekend popatrzę czy podrzucę te dane, bo gram różnie i na 3 kontach, a podwajanie pozycji wygranej też nie zawsze, więc muszę popatrzeć z którego konta i z jakich okresów mogę udostępnić.
Ok, tylko pasuje coby było ich trochę: dla policzenia Kellego trzeba trochę pozycji historycznych, w symulacji włączy się go dopiero od którejś tam pozycji (20 - 30) ...
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 29 cze 2010, 18:12

Nieprzeczytany post autor: Kenia »

może ten blog podgrzeje trochę atmosferę dyskusji...
http://krabulec.blogspot.com/

Cytat:
Dlatego właśnie ciągi geometryczne lepiej nadają się do przybliżania wielkości fizycznych niż np. liczby równomiernie rozłożone na całym przedziale [1; 10]. Potęgi 2, 7, Fi itd. zagęszczają się tak samo jak liczby z tablic w pobliżu 1 i to dokładnie w tej samej proporcji: n razy większe liczby występują n razy rzadziej. Myślę, że to może być powód dla którego szarlatani-nieucy w rodzaju Carolana i Fishera dochodzą do wniosku, że liczby Fibonacciego (lub pierwiastki z nich) są magiczne. Liczby Fibonacciego jako ciąg geometryczny nieźle dają się dopasować do liczb z giełdy, a o tym, że potęgi liczby 1,234 pasowałyby równie dobrze skąd mają biedacy wiedzieć.

i kolejny:
Te astronomiczne bzdury nie mają żadnego związku z AT, ale pokazują rzetelność tych "naukowców" co wymyślają setną teorię o tym jak to giełdą rządzi Fibonacci albo inny kod Nostradamusa. Algorytm jest taki: weź dwie liczby i podziel. Jeśli wynik jest plus-minus 30% równy 1.618 to odkryłeś uniwersalne prawo wszechświata. Jeśli nie jest, to weź nowe dwie liczby.

Także o Gannie i prawo Benforda

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Wg mnie nikt nie jest w stanie udowodnić czy fibo działa czy nie, dla mnie działa, a dowód mam taki, że patrzę na swój rachunek, dowód nie do podważenia. Dla mnie działa. I żaden blog mnie nie przekona, że to co widzę na swoim rachunku to fatamorgana. Aha, jak mówiłam, wystarczy że zmieniłam zniesienie z 61,8 na 66,6 i testy pokazały że ten poziom nie działa, czyli 61,8 działa !
Co mogę powiedzieć, ludzie szukajcie w tym kierunku plus dobry MM i chrzanić kryzysy światowe i lokalne.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

weronika nie ma co ludziom udowadniać na siłę że coś działa czy nie.
Tak samo ktoś może grać tylko na fibo 61.8 i pokazać Ci staty że wyczyścił konto.
A czy to będzie dowód na to że nie działa?
Raczej wszystko polega na umiejętnościach, doświadczeniu, dyscyplinie, i dobrym zarządzaniu kapitałem.
A wtedy można grać na fazy księżyca nawet ;)
Czy fibo działa czy nie sami raczej decydujemy widząc jak się rynek zachowuje w danej chwili. Dyskontując wszystkie informacje które do nas dopływają.
I odpowiednio reagujemy czasem podświadomie. Odpowiednio kreślimy fibo, filtrujemy wejścia.

A przy tym wszystkim, pieniądze lubią ciszę ;)
Ludzie dzielą się na tych co je zarabiają lub o nich mówią ;)
Pozdro
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

daromanchester pisze:weronika nie ma co ludziom udowadniać na siłę że coś działa czy nie.
Tak samo ktoś może grać tylko na fibo 61.8 i pokazać Ci staty że wyczyścił konto.
A czy to będzie dowód na to że nie działa?
Raczej wszystko polega na umiejętnościach, doświadczeniu, dyscyplinie, i dobrym zarządzaniu kapitałem.
A wtedy można grać na fazy księżyca nawet ;)
Czy fibo działa czy nie sami raczej decydujemy widząc jak się rynek zachowuje w danej chwili. Dyskontując wszystkie informacje które do nas dopływają.
I odpowiednio reagujemy czasem podświadomie. Odpowiednio kreślimy fibo, filtrujemy wejścia.

A przy tym wszystkim, pieniądze lubią ciszę ;)
Ludzie dzielą się na tych co je zarabiają lub o nich mówią ;)
Pozdro
No cóż, racja.

krolewsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 07 maja 2006, 11:28

Nieprzeczytany post autor: krolewsky »

Pamiętam Pani Weroniko jak Pani to kresli, tylko zawsze dla mnie byl tam problem godzin w ktrorych sie liczy i dokladnosc zamkniec swieczek, no chyba ze mowimy juz o innym podejsciu.
nie zdradzajac ogolu... w gwoli scislosci to gdzie sie Pani doba zaczyna?
“ The thing that hath been, it is that which shall be; and that which
is done is that which shall be done, and there is no new things
under the sun.” Eccl. 1:9.

ODPOWIEDZ