Powrót na FX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie: tydzień 8
  • Total Trades: 11
  • Profit Trades (% of total): 0 (0.00%)
  • Profit Factor: 0.00
  • Relative Drawdown: 8.13%
  • Closed Trade P/L: -8.13%
Podsumowanie: rok 2016
  • Total Trades: 64
  • Profit Trades (% of total): 16 (25.00%)
  • Profit Factor: 0.79
  • Relative Drawdown: 9.77%
  • Deposit/Withdrawal: -2.70%
  • Closed Trade P/L: -5.60%
Podsumowanie: miesiąc 2
Obrazek

Zabrakło zyskownych pozycji to i saldo sporo poleciało. Robię analizę wejść ale na razie nie widzę jakiś poważnych błędów. Jutro nie handluję to mam czas na dokończenie i wnioski.
Przy takiej statystyce kusi łamanie reguł i chęć odegrania się. Mnie też to dopadło jednego dnia o czym pisałem. Szybko jednak zorientowałem się że dopadł mnie błąd początkującego i nie wpadłem w bagno.

Wyniki nie są dobre ale są też jakieś pozytywy. Przy takiej skuteczności i ryzyku ok. 1% na trad nie przekroczyłem jeszcze 10% DD. Na początku ewolucji tradera taka sytuacja kończy się MC. Co będzie dalej... okaże się czy to tylko statystyka i w końcu się odwróci czy jednak nie mam co wracać na FX.

Wielu pipsów w nadchodzącym tygodniu :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

W poniedziałek było bez wejść ale obserwowałem EKG. We wtorek i dzisiaj chociaż miałem sygnały nie zawarłem ani jednej transakcji. Przez ostatnie wyniki i inne oczekiwania od rezultatów za bardzo napompowałem pewien "balonik" i się zablokowałem. Robię sobie przerwę. Zostały i tak dwa dni w tym tygodniu a poniedziałki odpuszczam dlatego do wtorku wyłączam wszystko co wiąże się z FX.
Wracam za kilka dni i próbuję walki po resecie :!:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Mała przerwa i jestem na polu bitwy. Strach przed wejściem zniknął. Szkoda tylko, że wynik zamknięć jak wcześniej.

Obrazek

Obrazek

Na razie gram za połowę stawki. Będę próbował zmiany miejsc wejść: do tej pory starałem się wejść na kontynuację już określonego ruchu M1 ale często trafiałem już w jego koniec albo wejście było w środku większej fali i rynek częściej wtedy jest podatny na bujanie. Wejścia będą bardziej agresywne ale bez przesady z gatunku łapania spadających noży. Powinno to trochę bardziej przypominać typowy skalping od bandy do bandy.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj 4 trady.

Zacząłem od pomysłu z S na ejku i koncepcja była słuszna ale dwie próby nie dały sukcesu. Cena robiła około 6p ponad wejście i jak już po dwóch próbach mnie nie było poszło w dół. Rynek coś mi się stara mówić ale jakoś nie chcę go słuchać :?:

Obrazek


Po południu znowu ejek i znowu pomysł na S chociaż jak się okazało idealnie trafiłem w miejsce do L: rynek poszedł w górę z malutkimi korektami jakieś 100p.

Obrazek


Na koniec jeszcze jedna próba z S i tym razem na kangurze. Dobrze wyglądało i chociaż jest plus to zagapiłem się na silną reakcję ceny i straciłem przez to około 4p. Czarna seria zakończona.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

3 trady. Tendencja w wynikach bez mian. Może pora wrócić do początków i zacząć od demo i jakiejś książki...


Wchodzę w L a rynek mówi: idealne wejście w S.

Obrazek


Nie mogłem zrobić screena od razu to po dłuższym czasie wrzucam z M5. Była znowu próba z L chociaż rynek stwierdził że zbyt wcześnie i troszkę później poszedł UP.

Obrazek


Na koniec jeszcze próba podłączenia do S. To trochę po staremu.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Guccon nie chcę być przemądrzała ale już jakiś czas temu sugerowałam ci poszukiwanie innego systemu. Ten jak widzisz jest dobry, ale tylko dla twojego brokera. Nie wiem czy nie za bardzo koncentrujesz się na SL. SL tez potrafi zabić.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Możliwe iż to kwestia zbyt ciasnego SL ale to jest element systemu. Na szczęście są opisane wszystkie wejścia więc sobie to jakoś przeanalizuję "co by było gdyby" ten SL był ustawiany szerzej.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

SL jest ok, musisz łapać rynek trochę bardziej tak jak pisałeś - od bandy do bandy, a nie w trakcie trwania ruchu. Oczywiście nie wyklucza to gry z trendem wyższego rzędu.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Hej :)
Patrzysz na M5?
A może rób to samo na większym interwale?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
maserati
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:09

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: maserati »

Guccon, szczerze... Sl jeżeli chcesz mieć to ten nie przyniesie Ci zysku, nawet jak będziesz grał w teorii od bandy do bandy, dwoił się i troił. Kurde nie ma najmniejszej szansy na zarobek.

Jeżeli SL to min 30-40 pips poważnie. Zwiększ SL zmniejszając wartość lota.
Improwizuje, gram na przypał, nie zastanawiam się... Zwykle podejmuję błędne decyzję. Gram już tak 10lat i nadal żyję.
http://www.forexfactory.com/maserati

ODPOWIEDZ