Powrót na FX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Przełamałem się na grę w poniedziałki. Szybki trad wyszedł.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Trzymałem tak długo jak się dało i nawet zbyt długo ale ostatecznie wyszło że wyciągnąłem z tego prawie max co dawał rynek.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Obserwowałem rano rynek i nawet miałem sygnał na wejście ale ruchy były dosyć spore i wychodziło mi SL ponad przyjęty limit. Musiałem zadowolić się samą obserwacją.
Po południu myślałem że już nic się nie trafi ale jednak kangur zrobił niespodziankę. Po zrobieniu 20p bez większego zająknięcia już prawie zamknąłem pozycję ale pomyślałem że nie będę mięczak i nie uciekam z pierwszymi panikarzami. Miało być że przeczekam pierwszą korektę i wyjdę na kolejnej kontynuacji ruchu jeśli będzie. Nie pomyślałem tylko że skoro był duży ruch to i korekta może być duża i wyszedłem na końcu korekty :?
Przyzwoite pipsy zgarnięte ale chociaż mam jakiś pomysł na prowadzenie pozycji to w najważniejszym momencie realizacja zawodzi.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Dla mnie troszkę skomplikowane jak na M1. Na tym interwale ne nastawiam się z reguły na większy zysk niż 2-3 pipsy w jednym ruchu.

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

guccon w jaki sposób wyznaczasz S/R ?

kr
bzium®

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@monikaforexpolska, taki urok FX że każdy znajdzie coś pasującego do siebie. Ważne aby jednak to znaleźć a nie pchać się na siłę do tego co nam "nie leży" :) Od początku byłem za skalpingiem na M1 i nawet próbowałem innych rzeczy ale wtedy mi nie wychodziły. Może jeszcze kiedyś będę próbował ale na razie robię to o czym mam jakieś pojęcie. A zgarniając 2-3 pipsy też da się osiągać niezłe wyniki bo w końcu znacznie łatwiej trafić taki ruch niż chociażby 10 razy większy...
Powodzenia :!:

@kruczek, kiedyś rysowałem wszystko co widziałem na wykresie od H1 do M1. Teraz prawdę mówiąc prawie w ogóle tego nie robię tzn kliknę od czasu do czasu na wykresie aby potwierdzić dokładniej to co widać od razu ale linie narzucam już raczej na screena z wynikiem do archiwum. Czasami wrzucę coś w trakcie prowadzenia pozycji jak mi uciekają punkty na M1 bo mam na EKG 4 pary i szybciej można się zorientować dlaczego cena trzyma się danego poziomu. Po powrocie na FX staram się grać przede wszystkim na cenę (czytaj czysty wykres) i chociaż rysuję sobie jakieś kreski to bardziej jako pogląd i szybsze zlokalizowanie ewentualnych istotnych pkt na rynku.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

czyli robisz to już intuicyjnie?
bzium®

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Może to niezbyt poprawne politycznie ale TAK.
Rysowałem kiedyś sporo kresek na wykresie i nie twierdzę że to jest złe :) ale zabiera sporo czasu a co gorsze uczyło mnie czekania aż cena dojdzie tam gdzie sobie coś narysowałem. W chwili obecnej staram się odwrócić tą zależność tzn nie robię prognoz i przewidywań co może zrobić cena i gdzie dojść (czytaj która kreska będzie znacząca). Obserwuję zachowanie ceny i jak widzę podatność na jakiś poziom to zerkam na różne interwały co w tym miejscu jest a czasami jak są to wyraźne s/r albo LT to widać bez rysowania kresek.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj bez wejścia. Rano nie było czasu (praca) a potem fundamenty i chociaż nawet miałem jakieś sygnały to ruchy były tak duże że musiałbym zmniejszyć wielkość pozycji aby się załapać. Jeden przypadkowy dzień nie powinien wpływać na planowane wyniki kilkumiesięczne więc sobie odpuściłem.
Dzisiaj rano nawet platformę włączyłem ale przez PMI i tak z góry wiedziałem że trzeba to przeczekać. Jak po wszystkim było w miarę stabilnie poszła S-ka ale że cena miała inny plan to wyszedłem z palca nie czekając na ewentualne SL:

Obrazek


Po południu znalazłem miejsce na jeszcze jeden trad ale i tym razem nie trafiłem chociaż uchroniłem kapitał i wyszedłem na BE (wynik lepszy od prowizji więc w statach będzie jako pozycja zyskowna):

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Zwracasz uwagę na strukturę fal? W transakcji na audusd wszedłeś na pierwszy ruch zgodnie z trendem. Cena często rysuje ABC w korektach. Tutaj reagowała też ładnie na s i r. Oczywiście na historii jest łatwo, wiem ;)
Ładnie idziesz :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ