Potyczki z Ladkiem

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
slo
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 14 kwie 2012, 14:02

Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: slo »

Po fatalnym okresie w prognozowaniu kursu eurodolara postanowilem przyjrzec sie innym parom walutowym. I padlo na funta. Gbpjen, gbpchf, gbpusd, Dla Gbpusd uruchomilem nawet prosty robot kupujacy i sprzedajacy w okreslonych liniach.
Gj sell 130.40 sl 130.80 tp 122.80
Gchf jeszcze czeka do realizacji
Gusd sell 1.2250 sl 1.2315 tp 1.1200 i to co tygrysy lubia... robot sprzedaje pomiedzy 1.2092 a 1.2035 no ale okazalo sie ze juz sprzedal i czeka na realizacje po cenie 1.2035, tam odkupi i sprzeda po 1.2092 i tak w kolko az go zatrzymam, bo sam sie nie wylaczy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

slo
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 14 kwie 2012, 14:02

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: slo »

Trafilo sie jeszcze wti po 56.55 ze sl 56.97 zeby w razie uruchomienia sl odzyskac kapital na rano i kupic dax , moze po 12000 tp 12300, sprzedac po 12300 sl 12680 i tp 11155

slo
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 14 kwie 2012, 14:02

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: slo »

Zmiana koncepcji buy wti 56.05 tp 60 sl 55.70
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

slo pisze:
05 wrz 2019, 02:06
Gj sell 130.40 sl 130.80 tp 122.80
Z takim podejściem, to tylko sl pozaliczasz. Chcesz grać funta na krótko w interwale tygodniowym ? Teraz ? Serio ? Takie coś mogłeś wykonać na początku 2016.
Nie chodzi mi tylko o to, że funt spadki ma już raczej za sobą (a na pewno większość), tylko o dziwne założenia strategii. SL 40 pipsów, a TP 800 pipsów. SL musi być z grubsza dopasowany do TP. Gdy ja otwieram manualnie pozycję na średni termin czyli na wykresie D1, to licząc na zysk 200-300 pipsów, SL ustawiam na 100-150 pipsów. Chcąc złapać większy ruch, musisz zmniejszyć czułość systemu.
Stawiając SL 40 pipsów, to dostosuj TP . Niech wynosi też max 40 pipsów.
Jeśli jednak zamierzasz grać w interwale tygodniowym, to stosuj analizę do wykresu tygodniowego, a nie H1. Unikniesz wtedy kluczowych błędów.
Biorąc pod uwagę chaos koncepcyjny jaki obecnie posiadasz, to sugeruję grę na demo, aż skrystalizujesz koncepcję.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: Balans »

MarioDM pisze:
05 wrz 2019, 09:14
slo pisze:
05 wrz 2019, 02:06
Gj sell 130.40 sl 130.80 tp 122.80
Z takim podejściem, to tylko sl pozaliczasz. Chcesz grać funta na krótko w interwale tygodniowym ? Teraz ? Serio ? Takie coś mogłeś wykonać na początku 2016.
Nie chodzi mi tylko o to, że funt spadki ma już raczej za sobą (a na pewno większość), tylko o dziwne założenia strategii. SL 40 pipsów, a TP 800 pipsów. SL musi być z grubsza dopasowany do TP. Gdy ja otwieram manualnie pozycję na średni termin czyli na wykresie D1, to licząc na zysk 200-300 pipsów, SL ustawiam na 100-150 pipsów. Chcąc złapać większy ruch, musisz zmniejszyć czułość systemu.
Stawiając SL 40 pipsów, to dostosuj TP . Niech wynosi też max 40 pipsów.
Jeśli jednak zamierzasz grać w interwale tygodniowym, to stosuj analizę do wykresu tygodniowego, a nie H1. Unikniesz wtedy kluczowych błędów.
Biorąc pod uwagę chaos koncepcyjny jaki obecnie posiadasz, to sugeruję grę na demo, aż skrystalizujesz koncepcję.
już abstrahując czy taki zjazd w dół jest realny, i czy w tym konkretnym przypadku to słuszna strategia, to moim zdanie może nie jest to z góry głupie podejście jak mówisz. Ważne by Stop loss był wycelowany w odpowiednie miejsce, TP ustawiony wysoko, tylko na wypadek gwałtownego ruchu którego byśmy nie wychwycili, im bardziej oderwany od rzeczywistości tym mniej będziemy go przesuwać, choć to i tak bez większego znaczenia bo powinniśmy być gotowi zamknąć pozycję z ręki gdy rynek zawraca lub robi za nas to SL gdy nas nie ma.

Czyli prowadzimy pozycję - idzie w naszą stronę i możliwa jest dalsza jazda to podsuwamy TP w kolejny "realny gwałtowny rajd", i również SL w miejsce w którym trzymanie pozycji nie ma sensu. Taką techniką w razie długiego rajdu w jednym kierunku zamiast cały czas rachować i otwierać/zamykać pozycję, przy tym tracić na spreadzie, prowadzimy jedną przechodzimy na coraz dłuższe interwały i jedynie cały czas zabezpieczamy się przed stratą - nie kapitału a już zysku.

Ważniejsze od stosunku SL i TP jest prowadzenie pozycji i reagowanie na rynek, a nie czekanie na scenariusz który się ma spełnić.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Balans pisze:
08 wrz 2019, 12:31
Czyli prowadzimy pozycję - idzie w naszą stronę i możliwa jest dalsza jazda to podsuwamy TP w kolejny "realny gwałtowny rajd"
Widzę, że wybitny teoretyk z Ciebie. Gdy nabierzesz praktyki, to zrozumiesz, że Twoja teoria jest do bani.
Otwierając pozycję, od razu musisz wiedzieć w jakim interwale ją rozgrywasz. Jeśli to są niskie interwały, to nie liczysz na cud, tylko ustawiasz realne TP. Jeśli natomiast zagrywasz pod wyższy interwał, licząc na wyższy zysk, to SL również musi być większe.
Zarówno TP jak SL musisz dostosować do interwału i za jakiś czas, sam się o tym przekonasz.
Liczysz na prowadzenie pozycji z ręki ? A co gdy akurat pójdziesz do klopa, a w tym czasie pozycja podskoczy 20 pipsów i wróci zanim Ty zdążysz wrócić ? Jeśli grasz DT, to nie stawiaj TP 200 pipsów, ale 20-30.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Masz racje zbyt krótki jestem jeszcze by sie wymądrzać. Troche mnie poniosły emocje bo skrytykowałeś strategie którą gram i uformowałem ją na wzór tego co głosi mój Guru Zaorski. :P

Może potrzebowałem sam siebie przekonać ze nie masz racji. A przecież nie mam pewności, 4 miesiace temu nie wiedzialem co to forex, a jedyne co dzis osiagnalem to "prawie" odrobiłem przez ostatnie 3 tygodnie to co straciłem przez poprzednie 3 miesiące...

odezwę sie jak będę mogł to udowodnic wynikami :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Balans pisze:
09 wrz 2019, 16:46
Masz racje zbyt krótki jestem jeszcze by sie wymądrzać. Troche mnie poniosły emocje bo skrytykowałeś strategie którą gram i uformowałem ją na wzór tego co głosi mój Guru Zaorski. :P

Może potrzebowałem sam siebie przekonać ze nie masz racji. A przecież nie mam pewności, 4 miesiace temu nie wiedzialem co to forex, a jedyne co dzis osiagnalem to "prawie" odrobiłem przez ostatnie 3 tygodnie to co straciłem przez poprzednie 3 miesiące...

odezwę sie jak będę mogł to udowodnic wynikami :)
Nie daj sobie wmówić, że czegoś sie nie da. Masz bardzo dobre podejście bo starasz się wziąć z rynku długi, zyskowny swing. I trejd RR=10:1 jest jak najbardziej realny. Oczywiście nikt nie zapewni, że takie będą często. Ale wystarczy, że jeden na dziesięć sie uda i od razu poprawia zyskowność strategii. A jak będziesz grał w kierunku mocnego trendu to tym bardziej szanse na takie trejdy będą większe. Oczywiście wymaga to doświadczenia w samym prowadzeniu pozycji. Ale z czasem może i to opanujesz. Emocje z tym związane są największą przeszkodą :)
Wchodząc w pozycje z H1 a okreslając TP z D1 jest znane wielu traderom. W celu poprawy RR. Żadna nowość. "Zyskom pozwól rosnąć" jedna z przewodnich zasad w spekulacji :)
"Graj mądrze i dobrze. Co nie znaczy często" - pisał Elder
Powodzenia i sukcesu życze :)
:564:

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Balans pisze:
09 wrz 2019, 16:46
Troche mnie poniosły emocje bo skrytykowałeś strategie którą gram i uformowałem ją na wzór tego co głosi mój Guru Zaorski. :P
Nie skrytykowałem, tylko wskazałem na błędy w założeniach. Od razu wyczułem, że jesteś początkującym leszczem. Każdy tak zaczyna i wydaje mu się, iż ogarnia temat i wysuwa często bzdurne teorie. To jak choroba zakaźna w dzieciństwie. trzeba to przejść i tyle.
Zdaje się, że dostałeś w tzw międzyczasie poradę inwestycyjną.
Cblondyn pisze:
09 wrz 2019, 17:17
Oczywiście nikt nie zapewni, że takie będą często. Ale wystarczy, że jeden na dziesięć sie uda i od razu poprawia zyskowność strategii. A jak będziesz grał w kierunku mocnego trendu to tym bardziej szanse na takie trejdy będą większe.
Uśmiałem się jak fretka. :lol: :lol: :lol:

Ok, teraz na poważnie. Jest możliwe, grając na interwale H1 zgarnąć 100 pipsów na TP. Z mojego doświadczenia wynika, że rzadziej niż raz na 10 przypadków, ale przyjmijmy tę optymistyczną wersję blondyna.
Posuńmy się dalej i załóżmy, że zgarnąłeś na tej jednej pozycji 150 pipsów. Brawo Ty :564:
Logika jednak wskazuje, że pozostałe 9 pozycji zamknęło się na SL. Jakie stawiasz SL ? Załóżmy optymistyczną wersję , że SL= 20 pipsów.
9*20=180 . Nie widzę tu zysku. :p
Doświadczenie podpowiada mi, że grając H1 i stawiając SL równe 20 pipsów, zaliczysz SL 19 razy na 20 przypadków.
Na H1, SL powinno wynosić 30-40 pipsów, bo wtedy masz statystyczną szansę, że lekka cofka nie zamknie pozycji na SL. 9 razy 30 czy 40 pipsów to sporo powyżej 150 POTENCJALNYCH pipsów zysku.
Gdy ja gram D1 i planuję zarobić 150 pipsów to (pomijając szczegół, że wchodzę nie na wykresie H1, tylko wtedy gdy na D1 pojawia się sygnał wejścia) stawiam SL na 100-150 pipsów. Potencjalnie większy zysk to i ryzyko musi być większe.
To co jest szczególnie istotne, to musisz wiedzieć KIEDY wejść. Nie wiem jaki system stosujesz, ale jeśli jesteś wyznawcą Zaorskiego, to pewnie grasz "na pałkę" i stosujesz martyngał. Raz czy dwa może się to udać, jeśli fart dopisze, ale ogólnie ... :( . To oczywiście nie moja sprawa i nic nie mówię.
Ja jestem zdania, że trzeba mieć w pełni opracowany system wchodzenia. Gdybyś był zainteresowany, to przez chwilę prowadziłem dziennik i jest on do przeczytania w tym dziale, choć wcale nie zachęcam do tego, bo nie cieszył się popularnością.
Generalnie system aby zarabiać, powinien mieć wysoką skuteczność. Pewne osoby na tym forum utrzymują, iż ich system ma 60% skuteczności i oni na tym zarabiają. Nie wiem jakim cudem. System aby zarabiał, musi mieć skuteczność powyżej 80%, inaczej jesteś dawcą kapitału.
Przy mniejszej skuteczności, system zarabiający musiałby mieć zajebiście dobre wejścia, po których wykres się nie cofa. Tyle, że gdyby miał tak dobre wejścia, to i skuteczność miałby większą.
Nie chcę Cię zanudzać, ale doradzałbym grę na demo. Wiem, że lepiej grać na realu i kosić kasiorę, ale początkujący leszcz raczej nie kosi kasiory. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przepowiedzieć, że szybko przeputasz to co masz, a później się zapożyczysz i znowu to przeputasz.
Każdy ma tak samo. :p
Posłuchaj dla własnego dobra mojej rady i pograj na razie na demo. Jeśli okaże się, że cały kwartał zarabiałeś, to przejdź na real, ale z max połową kasy, która zamierzałeś wpłacić.
Pozdro.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Potyczki z Ladkiem

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Jedno pytanie - grałeś na giełdzie coś więcej niż demo na forex?

ODPOWIEDZ