Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/brokera

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Kazdy uczciwy broker na glownych parach walutowych jest wstanie miec staly spread nawet ECN.Przeciez sa to najpłynniejsze pary walutowe .Kto go nie ma znaczy lapie leszczy na reklame od 0 pipsow a nawet od -0,3 pipsa.Za niedługo mozna bedzie zobaczyc reklamy brokerów oferujących -2 pips{oczywiscie przez milisekunde:lol:} Cos kosztem czegoś.
Rozumiem pary walutowe egzotyczne gdzie spread moze sie rozjachac kilkadziesiąt razy tam zawsze jest zmienny spread.
Oczywiscie przydałoby sie,zeby tez broker mial porządna platforme a nie jak pseudo ECN-y przestarzała mt4.No i jeszcze jedno -broker ECN i dzwignia 1:400,1:500 buhahaha a nawet 1:1000.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fakt, broker ECN z lewarem 1:500 brzmi średnio poważnie i można nabierać podejrzeń. 1:200 czy 1:300 dla mniejszych środków jest jeszcze realne. O wyborze platformy decydują już zupełnie inne kwestie i to temat na całkowicie inny wątek (zdziwiłbyś się czemu jest tak, a nie inaczej).

Co do stałych spreadów - broker ECN nie może ich zaoferować. Tzn oczywiście mógłby, bo 'stać go' na to jeśli mogę się tak wyrazić ale chyba nie do końca rozumiesz ideę ECNu i tego jak to funkcjonuje. Broker ECN nie kreuje i nie oferuje swoich cen (kwotowań i tym samym spreadów), a gdyby tak robił to stałby się MM. Kwotowania pochodzą z zewnątrz, przez co nie mogą oni kształtować bezpośrednio spreadów.

I to nie brokerzy kuszą ujemnymi spreadami. Oczywiście jeśli się u nich zdarzają to warto o tym wspomnieć ale to nie oni umyślnie je oferują na rynku. I zadaj sobie lepiej pytanie czemu zdarza się on na tak krótki czas ;). Słowo klucz: arbitrażyści.

Ty oczekujesz stałych warunków rynkowych, tego, że nikt Cię niczym nie zaskoczy, bo pech chciał, że doświadczyłeś nieprzyjemnych sytuacji. Ale nie oczekuj tego od brokerów ECN i STP, bo to niemożliwe. Nie oczekuj czegoś czego nie mogą zaoferować, bo przestaliby być ECN i STP. Więc proszę nie zmierzajmy w tej dyskusji do nikąd jak to dzieje się dotychczas ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Wiemy dobrze,ze moga . Reklamy od 0 lub -0,3 pipsa chwytaja.A od -0,3 do 20 pipsow nie zwabialyby klientow ,pewnie i wiekszy spread sie zdarzyl u ECN-a.Broker przede wszystkim ma byc NDD a czy jest MM ,STP,ECN nie ma znaczenia bo trudno rozroznic.Ja sie juz na ECN-a nie nabiore i ich blyskawiczna realzacje zlecen bo to kit.ECN to nie tylko ukryte koszty ale tez ukryte warunki handlu co nie czyni takiego brokera wiarygodnym.Bo przeciez mozna wyjawic te warunki no ale po co.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Błądzisz, oj błądzisz... Ale ja już nie mam siły tłumaczyć dalej tego samego. EOT, pozdrawiam ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Nie bladze bo nic nie reklamuje.A kilku brokerów przetestowałem i to na dużych pozycjach i wiem czego mozna sie spodziewac.Tam gdzie warunki sa nie jasne tam gralo sie najgorzej,chodz mialo byc tak pieknie.Oczywiscie nie scalpowalem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Natomiast ja w ciągu ponad 8 lat handlu przetestowałem na niemałych środkach ponad 40 firm i to grając pod różnym kątem i z dodatnimi, długofalowymi wynikami. Scalping, daytrading, swing trading, newsy... Więc widocznie mam doświadczenia z goła inne.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Jedna strategia w tym samym czasie u kilku roznych brokerow w zeszlym roku pokazala mi, ktoremu zalezy tylko na prowizji a reszta go nie obchodzi.To sie potwierdza wieloma komentarzami na tym forum.

Muffi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2014, 10:24

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: Muffi »

Raposo ma rację, że jesteś w błędzie Adasko2012. Poza tym stawiasz dziwne tezy, a żadnych konkretnych przykładów. To że masz złe doświadczenie z brokerami ECN jeszcze niczego nie przesądza. Nie każdy jest ECN który się za takiego uważa i z twoich wypowiedzi wynika, ze trafiłeś na coś takiego. Tak samo nie każdy MM jest taki zły. Ale jak staje w obliczu wyboru, to zdecydowanie stawiam na ECNa, ale takiego ECNa który jest mocnym koniem a nie pionkiem w grze. Natomiast brokera MM nigdy nie będziesz pewien.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

ECN ktory jest mocnym koniem buhahaha.Grajcie sobie dalej na tych pseudo ECN-ach z platorma mt4.Niech was loi na lewo i prawo.Ja zostaje przy dobrym STP .W razie czego wiem czego moge sie spodziewac i bede wiedzial kiedy broker zacznie kombinowac(regulaminy czytac trzeba).Wspomnicie moje slowa, niech wam dalej zawieszaja platformy.

ODPOWIEDZ