Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
05 mar 2020, 21:21
Właśnie chciałam zaproponować posłuchanie uspokajającej muzyki, żebym po Twojej wypowiedzi, cajto, oddech złapała 8)

wiosna
Wiosna na wieczór na uspokojenie... IMO kiepski wybór :wink:

Spróbuj tego - od Vivaldiego łagodnie schodzimy do Schostakovicha https://www.youtube.com/watch?v=ZYhZVqODYsI
A później już w stronę melancholii - Michael Nyman, Ludovico Einaudi, Yann Tiersen, Korzyński, a na koniec Lorenc i Wieczory... miłego słuchania 8)
https://www.youtube.com/watch?v=1_CG92r3OxE

https://www.youtube.com/watch?v=-whS3PD53qE

https://www.youtube.com/watch?v=2W_G3xmSGfo

https://www.youtube.com/watch?v=iBmDxvM5pz0

https://www.youtube.com/watch?v=EuTM4Rprvfw

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
05 mar 2020, 20:14
wrzuciłam w google, choć bardziej wierzę Tolmonowi niż informacjom z przypadkowego źródła.
Ale znalazłam, to wklejam: WHO ostrzega przed jednorazowymi maseczkami
Tolmon_Nika, nie daj się prooooosić :564:
wytyczne - Centers for Diseases Control :wink:
oraz by nie opluwać :idea: kogoś z zespołu ja coś spieprzy w trakcie zabiegu :mrgreen:
dobrego dnia :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Poczułem się wywołany do tablicy..

Także od początku

kurwa w języku polskim już dawno dawno temu straciła wydźwięk płciowy, a została jako przecinek tudzież partykuła wzmacniająca wypowiedź.

A co do "dziewczyn" z działu DT to był to z mojej strony jedynie wjazd na męskie ego krzykaczy, których to dotyczyło

Co do reszty to myślę że moi przedmówcy (przedpisacze 8) ) juz wszystko wyprostowali ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

qduaty pisze:
06 mar 2020, 08:08
Poczułem się wywołany do tablicy..

Także od początku

kurwa w języku polskim już dawno dawno temu straciła wydźwięk płciowy, a została jako przecinek tudzież partykuła wzmacniająca wypowiedź.

A co do "dziewczyn" z działu DT to był to z mojej strony jedynie wjazd na męskie ego krzykaczy, których to dotyczyło

Co do reszty to myślę że moi przedmówcy (przedpisacze 8) ) juz wszystko wyprostowali ;)
@ qduaty sorki za uwagę .. ..możesz pisać linijka po linijce a nie co dwie, (nie wiem jak inni bywalcy ), jakoś dziwnie się czyta tak po dwa odstępy napisanego tekstu :cry:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Tolmon_Nika pisze:
06 mar 2020, 08:43
qduaty pisze:
06 mar 2020, 08:08
Poczułem się wywołany do tablicy..

Także od początku

kurwa w języku polskim już dawno dawno temu straciła wydźwięk płciowy, a została jako przecinek tudzież partykuła wzmacniająca wypowiedź.

A co do "dziewczyn" z działu DT to był to z mojej strony jedynie wjazd na męskie ego krzykaczy, których to dotyczyło

Co do reszty to myślę że moi przedmówcy (przedpisacze 8) ) juz wszystko wyprostowali ;)
@ qduaty sorki za uwagę .. ..możesz pisać linijka po linijce a nie co dwie, (nie wiem jak inni bywalcy ), jakoś dziwnie się czyta tak po dwa odstępy napisanego tekstu :cry:
Postaram się :)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
06 mar 2020, 10:55

Indeks strachu interesuje mnie teraz - tak wysoko nie był od 9 lat (wtedy 45); ostro testuje kolejne okrągłe poziomy (aktualnie 35).
Na Investing mam VIX SP500, tam jest poziom 45, który był testowany w lutym 2018.
IMO, jeśli poprawią top z lutego, jest szansa na kontynuację ruchu w górę nawet w okolicę 70.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Jedziemy z moją listą spraw do załatwienia.
Vix czyli volatility index, indeks zmienności zwany pieszczotliwie indeksem strachu.
Konstrukcja instrumentu pokazuje w czasie rzeczywistym oczekiwania rynku co do 30 dniowej zmienności sp500 (bazując na opcjach wygasających w terminie 23-37 dni, średnia 30). Kiedy jest spokój i małe ryzyko, wówczas vix płynie spokojnie w dół. Kiedy zaczyna się niepokój - vix zdaje się być nieokiełznanym żywiołem :roll: Mała sprawa może wywołać niewspółmierny efekt - jak w lutym 2018, kiedy podczas jednej sesji d1 (i od razu przepraszam za ucięty wykres - pojawi się w dalszej części jako całość) cena skoczyła z 14,37 na 29,09. Istnieje inny instrument, który zmienia swą wartość o ponad 100% w czasie jednej sesji?! Ja nie znam.

Moim zdaniem to nie jest instrument do codziennego grania, szkoda na niego czasu i nerwów. Jednak przy dużej dozie cierpliwości gra na nim zostaje w pamięci :roll:
Wady - większość czasu nic się nie dzieje. Na etapie paniki, która jak wiadomo może zacząć się także od drobiazgu, staje się żywiołem. Instrument - dla mnie - bardzo hazardowy. Bardzo! Bazujący na emocjach, interesujący tylko w konkretnej sytuacji rynkowej, na którą można czekać miesiącami.

cdn
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Jak mawia klasyk: dolceeee :D

W drugiej połowie 2018 została utworzona strefa oporów na 3.73/3.78. Po kilku próbach, w lipcu 2019 została w końcu trwale przełamana i zaczęła pełnić rolę wsparcia. Poszły z niej w sumie trzy odbicia UP, teraz cena znów ją testuje.
IMO, jeśli złamana zostanie bariera 3.7705, to będziemy mieli odwrotną V ze szczytu i tym samym otwartą drogę do dalszych spadków z TP co najmniej na 3.64, gdzie wypada F161 wybitego (jeszcze nie) impulsu, strefa popytowa i F61 zasięgu formacji V.
Taka projekcja pokrywa się z wyjściem górą z kanału na E/U, którą już obserwujemy.

Pożyjemy, zobaczymy 8)

Na DT czytam o "promocjach" dolarowych, znów odpalone zostaną gridy kontr trend, bo wysoko, bo nisko... :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Dt jest swoim wlasnym market makerem ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Koledzy, nie ogarniam co widzę swym sokolim okiem błękitnym :roll: O co kaman?
Vix ala cajto, z mbanku i bossy.
O co chodzi? :roll: (wszystkie wykresy w1, niestety w trochę innej skali ale wartości, szczyty widać dobrze.
(w następnym poście będzie następne pytanie wymagające rysunku, który tu się nie zmieści.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ