Pełnomocnitwo dla Santander Biuro Maklerskie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Pełnomocnitwo dla Santander Biuro Maklerskie

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po przerwie zajrzałem na konto maklerskie, a tam znowu migracje. Trzeba zaktualizować dane. Mam udzielić pełnomocnictwa, tylko jak czytam te punkty to dla mnie dziwnie to brzmi. Taki jest opis pełnomocnictwa ze strony która jest podana w formularzu gdzie mam wyrazić zgodę na to. O co tutaj chodzi? Mam się zgodzić na takie coś? W sumie bez zgody nie przejdę dalej, ale to wszystko jest dziwne.
legitymujący się dowodem osobistym nr xxx, PESEL xxx

udziela:

Santander Bank Polska S.A. - Santander Biuro Maklerskie, wyodrębnionej organizacyjnie jednostce Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, zarejestrowanego w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000008723. NIP: 896 000 56 73, wysokość kapitału zakładowego 1.020.883.050 zł, wysokość kapitału wpłaconego 1.020.883.050 zł., zwanej dalej: „Biurem Maklerskim” pełnomocnictwa do reprezentowania Klienta w związku z wykonywaniem Umowy maklerskiej, a w szczególności do:

1. rozporządzania instrumentami finansowymi Klienta, środkami pieniężnymi i innymi aktywami Klienta przechowywanymi w Biurze Maklerskim, w tym wystawiania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych Klienta;

2. wykonywania praw wynikających z instrumentów finansowych Klienta, w tym uczestniczenia w walnych zgromadzeniach akcjonariuszy i wykonywania prawa głosu oraz innych uprawnień Klienta;

3. składania oświadczeń woli i wiedzy, w tym zaciągania zobowiązań w imieniu Klienta wobec osób trzecich;

4. sporządzania dokumentów i ich podpisywania w imieniu Klienta, w tym wypełniania formularzy urzędowych i prywatnych, a w szczególności wypełniania i podpisywania formularzy Biura Maklerskiego obejmujących Dyspozycje rozszerzające zakres Umowy maklerskiej;

5. reprezentowania Klienta wobec uczestników obrotu instrumentami finansowymi oraz innych instytucji i podmiotów z nim związanych;

6. składania oświadczeń woli i wiedzy w imieniu Klienta w związku z obrotem pierwotnym lub pierwszą ofertą publiczną, w tym składania deklaracji zainteresowania nabyciem określonych instrumentów finansowych, składania i odwoływania zapisów na instrumenty finansowe oraz wykonywania tych zapisów.

Pełnomocnictwo jest pełnomocnictwem rodzajowym i uprawnia Biuro Maklerskie do działania w imieniu Klienta w zakresie przekraczającym zwykły zarząd.

Pełnomocnictwo uprawnia Biuro Maklerskie do działania w imieniu Klienta w kraju i za granicą.

Pełnomocnictwo uprawnia Biuro Maklerskie do ujawnienia informacji dotyczących Klienta objętych tajemnicą zawodową w związku z wykonaniem Umowy Maklerskiej.

Pełnomocnictwo zostało udzielone na czas nieokreślony, nie podlega odwołaniu oraz nie wygasa wraz z wygaśnięciem Umowy Maklerskiej, w tym w szczególności nie wygasa wraz ze śmiercią Klienta, chyba że w związku z wygaśnięciem Umowy Maklerskiej doszło do jej rozliczenia w rozumieniu „Regulaminu świadczenia usług maklerskich przez Santander Biuro Maklerskie”.

Biuro Maklerskie może być drugą stroną lub pełnomocnikiem drugiej strony przy czynności dokonywanej w imieniu Klienta.

Biuro Maklerskie wykonując niniejsze pełnomocnictwo działa przez swoich pracowników, może też ustanawiać dalszych pełnomocników.

Biuro Maklerskie może działać na podstawie niniejszego pełnomocnictwa jedynie w celu wykonania Umowy maklerskiej zgodnie z jej treścią, a w szczególności zgodnie z treścią Dyspozycji składanych przez Klienta na jej podstawie, bądź w celu realizacji uprawnień, które na mocy Umowy maklerskiej przysługują Biuru Maklerskiemu.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pełnomocnitwo dla Santander Biuro Maklerskie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skontaktuj się z obsługą jak masz wątpliwości.
Ale niewykluczone, że zaraz Santander zwinie żagle z PL ;)
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Santan ... 19897.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Pełnomocnitwo dla Santander Biuro Maklerskie

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To gdzie by teraz znowu przenieśli klientów db... Standander przejął jakiś czas temu klientów Deutsche Bank. Raczej Santander Secuirty może się zwija bo właśnie teraz jest informacja o migracji z Security do Bank Polska czy coś takiego. W każdym razie utknąłem na ERNE. Tam kurs zamarł od dobrych kilku miesięcy jak nie dłużej. Teraz nie wiem czy w ogóle są jakiekolwiek notowania, bo nie widzę żadnych ofert w arkuszu. Chciałem się zalogować do panelu kilenta żeby to sprawdzić, a tutaj właśnie ta informacja. Niby to grosze, 350 akcji testowo kupiłem żeby zobaczyć co się dzieje na NC, i się dowiedziałem heh. Teraz strach to zamykać po każdej cenie, bo nie ma płynności i może mnie wywieźć mocno do góry. Ech. No tak trzeba będzie zrobić, tj napisać do nich ;)

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Pełnomocnitwo dla Santander Biuro Maklerskie

Nieprzeczytany post autor: kapart »

ERNE zostało wykluczone z NewConnect 7.08.2019. Ostatnie notowanie było 16.04.2019: https://newconnect.pl/uchwaly?ph_main_0 ... +772/2019)

ODPOWIEDZ