Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Od jakiegoś czasu prowadzę test strategii „Na Koniec Dnia”. Główne założenia są następujące:

- sprawdzamy czy strategia może stanowić ciekawą alternatywę dla scalpingu lub day-tradingu,
- rynek analizujemy codziennie wieczorem;
- główny interwał czasowy na jakim bazujemy, to interwał dzienny,
- kluczem i najważniejszym sygnałem na podstawie którego są otwierane pozycje, jest zamknięcie/koniec dnia na świecy D1 – godzina 22:00/23:00 czasu polskiego,
- analizując określone rynki, skupiam się na wyznaczeniu ciekawych stref i połączeniu tego z analizą poszczególnych świec,
- pozycje są otwierane zawsze zgodnie z aktualnie panującym trendem.

Szczegółowy opis strategii można znaleźć pod linkiem:
https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... dnia-test/

Oczywiście konto realne, podpięte pod myfxbook: http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828.

Raz na dwa tygodnie publikujemy podsumowanie z wynikami i opisem najciekawszych transakcji.
W tym temacie będę zamieszczał więcej screenów z opisami pozycji/będzie to również swego rodzaju dziennik transakcji.

Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

:564:

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Podobają mi się cyferki w Myfx :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam wszystkich:)
Krótkie info na temat aktualnych pozycji:

- EURGBP sell - cena dalej reaguje na ciekawą strefę oporu w rejonach 0.85330,
- AUDJPY sell - dojście do kluczowej strefy podażowej po czym ostry zjazd w dół. Aktualnie pozycja już zabezpieczona,
- GBPAUD buy - kontynuacja trendu wzrostowego. Cena ładnie wystrzeliła w górę, obserwuje dalszy rozwój sytuacji,
- EURJPY sell - kolejny raz trwale nie zdołali utrzymać ceny powyżej 122.400. Aktywacja sell limit,
- USDCAD sell - dalej balansują w okolicach 1.30660. Jak dla mnie główny kierunek dalej na spadki.

Screeny poniżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Może lepiej by było jakbyś myfxbook wkleił sobie do stopki. Za chwilę będzie więcej stron i zanim wejdzie się na ostatnią, trzeba będzie wejść na pierwszą. Było by szybciej.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

krab29 pisze:
22 sty 2020, 01:04
Może lepiej by było jakbyś myfxbook wkleił sobie do stopki. Za chwilę będzie więcej stron i zanim wejdzie się na ostatnią, trzeba będzie wejść na pierwszą. Było by szybciej.
Cześć
Liczba znaków w stopce nie puszcza żeby już cokolwiek dodać. Da się to jakoś obejść?
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Cześć
Nie mam zielonego pojęcia. Jeśli się nie da, to po prostu trzeba będzie wchodzić na pierwszą i ostatnią stronę. Nic się nie stanie. To tylko sugestia, ale nie zapominajmy kto komu robi "łaskę". Ja tylko mogę podziękować, za chęci.
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów :568: :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Aktualizacja pozycji:

GBPAUD, EURJPY, AUDJPY - zamknięte na take profit. Niestety korekty miały większy zasięg niż myślałem.

Aktualne ciekawsze transakcje:
EURGBP - przesuwam take profit i cały czas trzymam shorta.
AUDUSD - po przebiciu 0.68700 doszło do retestu i aktywacji sell limit, cena ładnie ruszyła w dół.
GBPUSD - ogólnie sytuacja na funcie jest bardzo ciekawa, zobaczymy jak się rozwinie. Jak dla mnie główny kierunek na tą chwilę to wzrosty.
GBPCHF - również na tą chwilę zakładam scenariusz wzrostowy. Long w okolicach 1.26920
GBPJPY - tutaj pozycja na tą chwilę na minusie ale tak jak zawsze mam ustawione zlecenie obronne, obserwujemy.

Wyniki na bieżąco https://www.myfxbook.com/members/Pawel_ ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Szczegółowe podsumowanie tygodnia 10 i 11 pod linkiem: https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... n-10-i-11/

Wyniki na żywo: https://www.myfxbook.com/members/Pawel_ ... fc/3595828

Na tą chwilę lista otwartych pozycji wygląda następująco:

AUDUSD - bardzo silne zejście w dół. Kolejny raz przesunąłem take profit i zabezpieczyłem zysk.
GBPCHF - walczą o utrzymanie strefy w rejonach 1.26780. Czekam na zamknięcie świeczki dziennej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Aktualizacja pozycji:
- GBPCAD - longa mam od wtorku. Para pięknie wystrzeliła do góry realizując zakładany scenariusz. Na tą chwilę zabezpieczyłem już zysk.

- USDJPY - również od wtorku mam pozycję krótką. Jak do tej pory ładnie realizuje się ruch spadkowy. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

- GBPCHF - tutaj sytuacja nie jest jeszcze przesądzona. Na tą chwilę mam shorta, ale dużo może jeszcze zmienić się na zamknięciu świeczki daily.

Wyniki na żywo https://www.myfxbook.com/members/Pawel_ ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

ODPOWIEDZ