Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
FreeWay
Gaduła
Gaduła

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post autor: FreeWay » 23 maja 2019, 20:41

Re: od 15$ do 15000$ w 40 dni handowych
Post autor: RAMZIFX » 25 sie 2018, 20:50

"ja zarobilem 18 milionów w tym roku na forexie, tyle ze mam 5 lat stazu, z czego pierwsze 2 lata stracone, bez zdobycia zadnej wiedzy i doswiadczenia, rok przerwy, i prawie rok badań, potem pół roku testow i jestem w punkcie zero, to byl koniec roku 2017. w 2018 zagralem dużo świetnych biznesów ale wykres dzienny i tygodniowy"

Na ile lotów te 18 milionów jechałeś :) ?

Awatar użytkownika
Nieśmiertelny Trader
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader » 23 maja 2019, 21:58

danbo86 pisze:
23 maja 2019, 12:30
Nieśmiertelny Trader pisze:
15 maja 2019, 22:35
Do autora tematu który olewa wszystko co się do niego pisze. Wyobrażasz sobie gre na dzwigni 1:30 u polskiego brokera? Czy jest to dla ciebe straszne, nudne i pozbawione emocji? Pytam czy chcialbys w koncu zaczcac zarabiac czy wolisz tracic? 1:30= zarabianie, 1:500 = tracenie. Co wybierasz? pisżę o polskim poniewaz nie mialbys mozliwosci pod wplywem emocji zwiekszyc dzwigni.

BTW. Sukcesz jest nudny i pozbawiony emocji. Ludzie którzy tkwią w sukcesie są bardzo rozluźnieni i wszystko płynie gładko, myśli są pewne i niczym nie zmącone. Rozumiesz? Dzwignia 1:500 = spięte ciało, umysł, negatywne myśli, hustawka nastrojów. Dzwignia 1:30 = gibkość i swoboda, rześkość decyzji itd ale jednocześnie też może być nudno i bez emocji, adrenaliny. Ludzie sukcesu właśnie tacy są, chłodni w osądach. Więc jesli chcesz zaczac zarabiac to wyjscie wydaje sie jasne. Pytanie czy faktycznie jestes tutaj po to by zarabiac czy po to by zaspokajac swoje potrzeby emocjonalne ?

Fajnie jakbys odpowiedzial.
Cześć, wyobrażam sobie grę na dźwigni 1:30 ale tylko przy kwocie powyżej 100tys USD. Nie jest to straszne, ale pozbawione szybkiego wzrostu stanu konta. wiadomo że chciałbym w końcu zarabiać, ale czy dźwignia 1:30 to moje wybawienie....??? Wątpię, bo ja muszę się sam kontrolować a nie że dźwignia ma to zrobić za mnie.

Rozumiem o czym piszesz, wiem, wyższa dźwignia większe emocje bo można więcej... itd

Na pewno nie chce tutaj zaspokajać swoich potrzeb emocjonalnych takim wysokim kosztem pieniężnym, nie wspominając już o zdrowiu psychicznym.
Nie trzeba mieć przecież 100 tys$. Wystarczy 20-50k zl by coś tam juz skrobać. Tak czy siak mógłbyś zarabiać zamiast ciągle tracić. To byłaby wielka zmiana. Przywykłeś do strat jak to do tego ze po nocy znów jest dzień.

Czasem człowiek nie da rady się sam kontrolować więc np w prop firmach są ku temu specjalnego mechanizmy dla utalentowanych traderow ale jednocześnie za bardzo sklonnych do ryzyka jak np manager od zarządzania ryzykiem który monitoruje twoje pozycje u siebie w komputerze i gdy przedobrzysz to podejdzie do ciebie obgadac temat i w razie czego każe natychmiast zamknac wiekszosc z nich. Druga sprawa, ze im bardziej zdyscyplinowany jestes tym dostajesz wiekszego lota do gry. Tak, ze Ty ze swoim sposobem ciagle gralbys jedną lotką na dany produkt. Gdybys utrzymal dyscypline przez miesiac to zasluzyl bys na 2 lotki, pozniej na 4 lotki, 8 lotek itd itd az nawet do 2000 lotek.

Zmierzam do tego ze w warunkach domowych nie bardzo mamy takie możliwości więc jeśli dokładnie przemyślisz swoj tradingowy żywot to bardzo rozsadnym pierwszym krokiem wydaje sie brokiem z dziwgnia max 1:30 a pozniej reszta. Nawet nie masz pojecia ile razy podziekujesz tej dzwigni. Gdy się z nią zaznajomisz to kolejną rzeczą jest budowa strategii. Moze byc nawet ta ktora masz teraz. PRzykladowo przy 1000 zeta na kablu otworzysz max cos okolo 0,05 lota. Mozesz sobie te 0,05 lota jakos podzielic. MM jest najważniejsze, nie ma nic wazniejszego na gieldzie niz dobre zarządzanie ryzykiem. Zobacz np takie akcje KGHM ktory jest w konsoli okolo 30-50 zloty. Masz np 10kzl i dzielisz to na 10 czesci co 5zl itd i zgarniasz co chwila maly zysk zamiast liczyc na wielki jendym wejscie ktore np bedzie gdzies na szczycie i zamrozisz hajs. Wybieraj pewna wejscia. Zobacz jak zachowywal sie kabel w czasie ostatniego brexitu. Lukaj fundamenty. Zacznij to bardziej traktowac jak dobra inwestycje jak bys np szukal samochodu. Wiesz lub nie ale znalezienie dobrego uzywanego auta zajmuje mase czasu. Gdy Ja szukam auta to trwa to czasem nawet kilka miechow. Doslownie jak z gielda, czasem patrze i kurna, mowie to musi byc to. wszystko mi pasuje a gdy okazje przegapie to jestem zly ale przeciez nie kupie w zlosci na szybko auta bo tamto mi umknelo bo np za dlugo zwlekalem z telefonem do wlasciciela. Musze znowu wyczekiwac i szperac ogloszenia dzien po dniu. Czasem sie po prostu cos czuje intuicyjnie jak na gieldzie bo intuicja to Twoja metoda ale niszczysz ją zbyt duzymi pozycjami (lewarem).

pozdro

aaa i dodam jeszcze by najlepiej byl to broker bez mozliwosci szybkich wplat typu dotpay. Szybkie wplaty = szybkie straty. Najlepiej taki broker gdzie na przelew na konto brokerskie czekasz caly dzien, ewentualnie dogadac sie jakos z opiekunem konta czy cos. Szybko, szybko nigdy na dobre nikomu nie wyszło... Nie skupiaj się na hajsie tylko na punktach jak w grze. Kazdy kto mysli tylko o kasie - zawsze przegra.
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

Awatar użytkownika
Nieśmiertelny Trader
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader » 23 maja 2019, 23:38

Jeszcze co do ''pozbawione szybkiego wzrostu stanu konta''. Posluchaj, nie ma czegoś takiego jak szybki wzrost konta ani szybkie zarabianie. Jest po prostu zarabianie. W tym biznesie tak sie wlasnie zarabia 20-40% rocznie. Więc te ''złe nawyki'' ze przestaniesz szybko zarabiac albo nie bedziesz zarabiac duzo są błędne. Ty w tym momencie nie zarabiasz wcale, tylko non stop tracisz. Te chwilowe skoki od 1zl do 100zl w tydzien o niczym nie swiadczą - to zwykla ruletka. To tak jak z kupowaniem aut na ślepo - w koncu sie trafi jakies super ale finalnie non stop bedziesz tracil. Wiec generalnie musisz calkowicie zapomniec o tych ''skokach'' procentowych od 1 do miliona. Tak nikt nie zarabia. Widziales kogos kto by tak zarabial w dlugim terminie ? Więc jakby to przeświadczenie że schodząc na dziwgnie 1:30 z 1:5000, 1:500 coś tracisz i to już nie będzie to samo - jest calkowicie nieporozumieniem i błędem świadomości. W sensie ludzie którzy wmowili Ci a ktorych sie naczytales i naogladales ze mozna zarabiac miliony z niczego są totalnymi kłamcami i manipulantami. Wyrobiles sobie wedlug Ciebie jedyną sluszna drogą do zarobku na gieldzie a tymczasem ta droga jest totalnie odwrotna. To tak jakbys sie dopiero urodzil, zyl w buszu 20 lat i nagle wyladowal w USA a ktos by Ci powiedzial ze najlepsza mozliwa opcja zarobku to ta w fabryce na tasmie fizolka i nie ma innej drogi. A ty tak tyrasz 10 lat calkowicie sie wyniszczajac bo nikt Cie nie oswiecil ze sa inne mozliwosci. Wolisz tyrac i sie niszczyc niz wejsc level wyżej. Czas w koncu wziąć odpowedzialnosc za swoje czyny tak jakby mialy byc twoje ostatnie zaskurniaki. I tylko jako dodatek (no chyba ze masz 1 banke na koncie). Polecam przejsc na Daily na 3 miesiace czyli tyle ile trwa np szkolenie demo w OSTC nim wejdziesz na real. Wytrzymaj 3 miechy w jednym konkretnym nawyku.
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

Buduj dobre nawyki

Na forum od grudnia 2010 jako overall, następnie EFFECTIVE by finalnie przybrać formę Nieśmiertelnego ;)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik » 24 maja 2019, 10:14

Danbo, tak zerknąłem teraz na Twojego booka. Masz w tej chwili zrobione z 50 dolców 187, czyli trafił Ci się gigantyczny zysk, 230% w ciągu chyba jednego dnia. I dla mnie to jest chore, że tego nie zamykasz i nie uciekasz z kasą, która mogłaby być przeznaczona na kolejne strzały. Zamiast tego wolisz poczekać aż Ci wyzerują konto, co stanie się szybciej niż myślisz. Dopóki nie pojmiesz tej prostej prawdy będziesz regularnie dokarmiał brokera.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 24 maja 2019, 11:07

nieudacznik pisze:
24 maja 2019, 10:14
Danbo, tak zerknąłem teraz na Twojego booka. Masz w tej chwili zrobione z 50 dolców 187, czyli trafił Ci się gigantyczny zysk, 230% w ciągu chyba jednego dnia. I dla mnie to jest chore, że tego nie zamykasz i nie uciekasz z kasą, która mogłaby być przeznaczona na kolejne strzały. Zamiast tego wolisz poczekać aż Ci wyzerują konto, co stanie się szybciej niż myślisz. Dopóki nie pojmiesz tej prostej prawdy będziesz regularnie dokarmiał brokera.
Bo sie naoglądał Rafała Z. z wypiekami na twaarzy i teraz buduje .... RUNY :d
Tylko, że Rafał Z. nie jest taki głupi ;)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik » 24 maja 2019, 12:28

[/quote]

Ale trochę słabo go naśladuje. Rafał zrobił kilka podejść do lewara 1:500 i po piątym wyzerowaniu niewielkiego rachunku stwierdził, że taki lewar jest chory i dalej działa na lewarze 1:30. Ale danbo nie pęka. Twardym trza być, nie miętkim...

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn » 24 maja 2019, 12:56

nieudacznik pisze:
24 maja 2019, 12:28

Ale trochę słabo go naśladuje. Rafał zrobił kilka podejść do lewara 1:500 i po piątym wyzerowaniu niewielkiego rachunku stwierdził, że taki lewar jest chory i dalej działa na lewarze 1:30. Ale danbo nie pęka. Twardym trza być, nie miętkim...
Przecież chyba każdemu wiadomo, że Rafał Z. to niegłupi gość. W przeciwieństwie do jego nieudolnych naśladowców ;)

Awatar użytkownika
Nendo
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Nendo » 26 maja 2019, 11:37

... bardzo uniwersalna rada, proszę zastanów się nad tym ...
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.” — Buckminster Fuller
No edge, no trade, however long it takes

Awatar użytkownika
danbo86
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: danbo86 » 29 maja 2019, 10:36

Dzień dobry

Dzisiaj doplacilem do konta i aktualnie balance konta to 100$

Mam zamiar utrzymać zysk tygodnia na poziomie 20%
Straty na jednej pozycji tylko 1%
Reszta to bajka... :)

Pozdrawiam
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Mój RUN od 250eur do 9100eur---->>>> od-1000zl-real-t22917-4250.html#p913083

Awatar użytkownika
Nendo
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Nendo » 29 maja 2019, 12:31

danbo86 pisze:
29 maja 2019, 10:36
Straty na jednej pozycji tylko 1%
a teraz bajka ...
Screenshot_1.png
Dlaczego nie zamykałeś jak było 1%?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No edge, no trade, however long it takes

ODPOWIEDZ