RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

RSI

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Jak udało mi się znaleźć najpopularniejsza interpretacja RSI to sygnały kupna i sprzedaży gdy RSI przecina 70 z góry lub 30 z dołu, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji kiedy zamykać transakcję?
-czy gdy pojawi się przeciwny sygnał?, Czy też przy jakimś konkretnym poziomie RSI np. 50?
Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: RSI

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

oiro pisze:
19 mar 2019, 23:07
Jak udało mi się znaleźć najpopularniejsza interpretacja RSI to sygnały kupna i sprzedaży gdy RSI przecina 70 z góry lub 30 z dołu, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji kiedy zamykać transakcję?
-czy gdy pojawi się przeciwny sygnał?, Czy też przy jakimś konkretnym poziomie RSI np. 50?
Z góry dziękuję za pomoc
Wtedy, kiedy Zysk >> Ryzyko, minimum 1,5 raza.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: RSI

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

oiro pisze:
19 mar 2019, 23:07
Jak udało mi się znaleźć najpopularniejsza interpretacja RSI to sygnały kupna i sprzedaży gdy RSI przecina 70 z góry lub 30 z dołu, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji kiedy zamykać transakcję?
-czy gdy pojawi się przeciwny sygnał?, Czy też przy jakimś konkretnym poziomie RSI np. 50?
Z góry dziękuję za pomoc
To błędna interpretacja która wyzeruje ci konto i mówię to zupełnie szczerze , jest bardzo dużo sygnałów np . otwarcia bo przecięciu się na 30 ale to nic nie oznacza bo przy impulsie spadkowym takie zejście to tylko pokaz siły i powrót od 30 do 50 da ci kilkanaście pipsów przy założeniu że złapiesz sam dołek a tego nie zrobisz , więc zapakujesz się bardzo dużo razy na SL , jak nie będziesz umiał wycisnąć maksa z zajętej pozycji to popłyniesz na takiej strategi ..

Pierwsze to zrozum czym jest RSI i do czego służy , pózniej weż wykres 15M , 30 M , daj maksymalny okres na wykresie, zmniejsz wykres do minimalnego rozmiaru zaznacz sobie pierw 20 na RSI i Na wykresie póżniej zrób tak z 80 na RSI a zobaczysz coś magicznego ... :) .. jak jesteś spostrzegawczy to szybko załapiesz bo to dobry kierunek z RSI ...

Powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: RSI

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Jest jeszcze kwestia synchronizacji parametrów wyjściowych oscylatorów (takich jak RSI) z faktycznymi warunkami danego wykresu (rynku). Ludzie, na ogół chcą stosować wskaźniki nie mając bladego pojęcia o co w danym wskaźniku chodzi i co on faktycznie oblicza, nie umieją dopasować parametrów do rzeczywistości, i wymagają żeby wskaźnik coś wiedział w ustawieniach domyślnych, które są tak naprawdę z dupy wzięte i nic nie mają wspólnego akurat z tym wykresem, na którym ktoś chce go używać.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ