Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

Tak jak pisze kolega granie z momentum i trendem jest dużo łatwiejsze.... Pipsy lecą znacznie szybciej. Przykład z nzdusd był ok, tylko ja bym jeszcze poczekał na jakieś początki momo, nie tylko na nu ale na kilku parach usd i dla potw jeszcze nj.
Yaaa man

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Ja już zmieniłem swój punkt widzenia. Uważam że metoda Cja to zwykły chłam. Nikt przez tyle lat nie potrafił tego ogarnąć - raz są trzy levele raz pięć a raz dziesięć. Jak coś nie pasowało do równania to pisali że to stop hunt, a innym razem że level jest źle liczony. G... prawda to wszystko. Szkoda tylko że tyle czasu zajeło mi "oderwanie się" od CJa i jego toku myślenia. Co nie znaczy że naked trading czy price action nie działa bo... działa. Wystarczą odpowiednie wytyczenie lini trendu + odpowiednie zaznaczenie supply and damand ( w tym również odszukanie RBR, DRD, FTB, FTR - szukanie akumulacji i dystrybucji i odpowiednie wykorzystanie ich) i na końcu zlokalizowanie ważnych formacji świecowych jak engulfing i shooting star :). Wbrew pozorom w tych dwóch linijkach napisałem rozwiązanie forexowego równania :) PS. aha i ważna rzecz o której każdy czytał ale mało kto to wykorzystuje. GRAJ TYLKO Z TRENDEM NIE PRZECIWKO

FreeWay

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nie jest do końca tak jak mówisz, o ile dla CJ to działa i on na tym robi kasę to my już tego nie powtórzymy z prostego względu że nie da się kogoś w 100% skopiować a tym bardziej jego sposobu myślenia i interpretacji wykresu w danym momencie. z tym engulfing zalecam ostrożność po szybkim teście jego skuteczność oscyluje w okolicach 50% (ta sama zabawa co ze średnimi kroczącymi) wysoce problematyczne jest tu dopasowanie zlecenia zatrzymania straty do poziomu w którym by trzeba wziąć pieniądze jak rynek je tobie daje. Jakby tak nad tym sie zastanowić to taka formacja objęcia mówi tyle że ktoś w danym momencie musiał kupić/sprzedać więcej niż było aktualnie dostępne , co nie jest gwarancją kontynuacji ruchu po wystąpieniu formacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

zgadza się. Ale jeśli szukasz Engulfinga tylko w określonych przypadkach?? W poziomach SnD np? To juz coś filtruje. Poza tym to nie tylko engulfingi, ale i poziomy, trend itd. I już coś jest lepiej :):)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze: Jakby tak nad tym sie zastanowić to taka formacja objęcia mówi tyle że ktoś w danym momencie musiał kupić/sprzedać więcej niż było aktualnie dostępne , co nie jest gwarancją kontynuacji ruchu po wystąpieniu formacji.
A jaka formacja daje taką gwarancje. Chętnie sie dowiem i zaczne stosować :d
Czasami ludzie piszą bzdury nawet nie zdając sobie z tego sprawy :)

FreeWay

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Formacja odwróconego jeżozwierza , możesz zacząć stosować :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:Formacja odwróconego jeżozwierza , możesz zacząć stosować :D
Hm. Nie znam. O netoperkach, krabach, motylkach słyszałem. Możesz pokazać jak wygląda? :d

FreeWay

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nie ,nie mogę nie oczekuj gotowych rozwiązań ,udaj się do źródła na TJS Rafał omawiał ją w jednym ze swoich szkoleń :568:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:Nie ,nie mogę nie oczekuj gotowych rozwiązań ,udaj się do źródła na TJS Rafał omawiał ją w jednym ze swoich szkoleń :568:
To na czym polega ta "wyższość" formacji jeżozwierza nad np. RGRem czy flagą?

FreeWay

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Już ci napisałem gdzie sie masz udać by uzyskać odpowiedz , ale widzę że jesteś zbyt leniwy by to zrobić.
ps Wesołych Świąt ucałuj tatę przy jajku :D

ODPOWIEDZ