Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie tylko

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
dandos2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2008, 00:07

Małe co nieco ........

Nieprzeczytany post autor: dandos2 »

Tigr ma poniekąd rację abyś nie mydlił.
Szukasz pomocy wśród nas i nas ograniczasz.
To jest tak samo jakbyś chciał zbudować dom - masz cegły ale nie wiesz jak je poskładać no a po co to robić jak ktoś może inny to zrobić. A na koniec go sprzedać. Taka moja subtelna dygresja.
A na koniec zasady rynku forex są nie ubłagane i trzymając kilka srok za ogon może to być ciężkie co chcesz zrobić.
Życzę Ci powodzenia.

Jeszcze coś dodam - przykład:
- jest takie forum : http://kreslik.com/forums/index.php?sid ... 58a9da8d7b
gość stworzył je sam. Pisze sam indyki i strategie itd. nie chce kasy ale jak ktoś coś rzuci to ok. Łeb ma chyba jak 1000 ludzi dużo jego rzeczy się sprawdza ale.... no właśnie nic nie limituje. Wszystko jest za free !!!
Ostatnio zmieniony 19 lut 2009, 00:09 przez dandos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Eeee człowiek ciężko pracuje nad tym wskaźnikiem i jeśli tylko spełniałby on moje oczekiwania to bym mógł za niego zapłacić. Na pewno nie jakąś sporą kwotę bo etap kupowania "grali" mam już za sobą, a poza tym za darmo moge miec podobnego ZUPa. Jest to na pewno użyteczny wskaźnik. Jedyne co mi się nie podoba jak narazie to jego przejrzystość. Jak mi wyskoczą 2-3 formacje na raz to praktycznie już nic na wykresie nie widzę. Najbardziej rzucające się w oczy są RGRy i formacje ABCD i to właśnie chyba one psują przejrzystość całości. Nie raz w jednym miejscu pojawiały mi się 2-3 literki i musiałem się z bliska przyglądać i dochodzić co tam się pojawiło. RGRy nie wszystkie wchodzą, ale autor już pisał żeby niektórych nie grać... Cóż zachęcam do dalszej pracy i udoskonalania wskaźnika a co później to czas pokaże. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Witam,
Jest pozno,ale che miec to za soba, bo sprawa jest dla mnie przykra, a jutro (wlasciwie dzisiaj) chce rozpoczac otymistycznie kolejny dzien (takze z rynkiem).

Caly dzien walczylismy z Chlopakami z chata na rynku FX, analizowalismy wejscia, dyskutowalismy strategie, datafeedy, Imrana, etc. Z Magic'iem real-time wymienialismy opinie, spostrzezenia na temat harmonicznosci a glownie formacji RGR, czasy wejsc/wyjsc.Konczac gre mielismy poczucie Progressu, wiele sie dzis nauczylismy/zaobserwowalismy i wierzymy ze kazdego kolejnego dnia bedziemy jeszcze lepsi, jeszcze sprytniejsi obracajac sie wsrod co chwila pojawiajacej sie harmonicznosci. Mamy osiagniecia i wrazenie ze kazdego dnia czegosc nowego sie uczymy o rynku, formacjach. Zapisujemy odkrycia. Ciekawe sytuacje bierzemy screenshotami. Duzo z tego jest wrzucone na forum.

Pomiedzy oczekiwaniem na sygnaly projektowalem, szkicowalem i kodowalem.. Mam wiele nowych pomyslow na wskaznik, bo grajac przy jego pomocy wiem czego mi trzeba, a co przeszkadza.
Sporo czasu spedzilem na poszukiwania buga zwiazanego z nowa funkcjonalnoscia. Teraz dopiero sie udalo glupote znalezc.

Od wrzucenia wskaznika na strone minelo kilka dni. Widzialem, ze jest ok 50 razy pobrany, Nie wiem czy tak mozna oszacowac liczbe zciagniec i instalacji. ...juz niewazne.

Nie otrzymalem zadnego konstruktywnego komentarza czy to do wskaznika czy do opisu, zadnej checi udzialu w 'przedsiewzieciu', proby dzielenia sie doswiadczeniami, na co przyznam liczylem i wierzylem, ze wsrod osob tego forum znajde.
Co otrzymalem, kazdy sam moze przeczytac powyzej ; kilka postow ktore mowia tylko o kasie, podejrzliwosci i requstuja kod. Podejscie - daj, daj, daj. To przykre i zal mi osob ktore w ten sposob zinterpretowaly moje zamiary i slowa (takze wyjasnienia). Zastanowcie sie przez chwile gdbyscie to Wy byli na moim miejscu. 'Gracze zespolowi', smiechu warte.

W kazdym razie OK. Te kilka osob cel swoj (jakikolwiek mial byc) osiagnela. Od teraz wskanik (a takze kolejne) i wiedze w temacie bede rozwijal tylko z ludzmi ktorzy sa chetni do WSPOLPRACY.
Zadnej wiecej wersji nie upublicznie. Po co mi to :-? Jesli bedzie zainteresowanie zaczne wskaznik sprzedawac (jak juz kiedys bedzie wersja ktora sie do tego nada). Ale glownie skoncentruje sie na dalszych badaniach i grze, bo to przyjemnosc sprawia.

Ten watek mozna uznac za zamkniety.

Dla zainteresowanych - screenshoty z naszej/mojej FX gry bede wrzucal na watek o scalpowaniu:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=6887

Wielkie dzieki :-(
kor4x
PS. Mysle, ze bledem moim (jestem nowy na tym forum) bylo wrzucenie watku do 'Programowanie'. Trafilem na 'koderow/hackerow'. W kazdym razie o programowaniu a szczegolnie duzych zespolach projektowych sporo wiem. Z podejsciem podejrzliwosci i nieuprzejmosci daleko sie nie zachodzi. Skonczyly sie czasy 'Daj, daj, daj'.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Uuuu nie dobrze... przyznam się szczerze, że czekałem na następną wersję. Możesz napisać na jakiej zasadzie można by rozwinąć z Tobą współprace? Odrazu mogę powiedzieć tyle że jeśli chodzi o kodowanie to potrafię tylko zmieniać kolory indykatorów ;]

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

kor4x, jak podeszłaś do nas tak my podchodzimy do Ciebie. Gdyby inicjatywa był z góry za free, gdyby kod był ogólnodostępny to by to całkiem inaczej wyglądało.

Podchodzisz w sposób taki, że to wy mi dajcie a ja może wam później oddam. Sam wyszedłeś z inicjatywą więc musisz wpierw coś dać od siebie aby odzyskać z nawiązką. Jeśli z góry założyłeś zamknięty kod to ok, ale ograniczenia czasowe i tego typu zabiegi spowodowały że nikt (no może to zbyt ogólne) nie będzie marnował czasu do Ciebie.. Bo po co? Może da może nie..
Piszesz w dziale programowanie jakbyś potrzebował pomocy w kodowaniu a żadnego kody nie udostępniłeś żadnej pomocy nie oczekiwałeś.. Jak można było ci pomóc jak wszystko jest zamknięte w skrzynce..

I teraz pretensje do wszystkich że nie pomagają.. Jak podchodzisz do ludzi tak ludzie podchodzą do Ciebie..

P.S. Wybaczcie sarkazm, ale to "pieprzenie" o pracy zespołowej to mnie normalnie rozbawiło.. Potrzebujesz ludzi od czarnej roboty..

P.S.2 W końcu określiłeś się o co Ci chodzi i czego potrzeba..
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Macie zdjęcie z patternsami, może niektórych jeszcze nie ująłeś w swoim wskaźniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Otrzymalem wiele milych emaili z prosba o udostepnienie kolejnej wersji korHarmonics. Dzieki.
Latwiej jest mi zalaczyc ja tutaj.

Procz paru nowych formacji zadnych wiekszych zmian nie uczynilem.
Ta wersja powinna dzialac do 2009.05.01.

Zmiany w 002 oraz moj plan na 003 zamiescilem w pdf, ...ale to nieco potrwa, bo teraz pracujemy nad strategiami zwiazanymi z tymi formacjami, na kodowanie bedzie mniej czasu.

Duza czesc ze znalezionych formacji fejluje i dlatego zdefiniowanie warunkow/strategii i optymalizacja wyszukiwanych formacji, wydaje sie byc priorytetem i ulatwieniem w grze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
doni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2008, 06:30

Nieprzeczytany post autor: doni »

Bardzo dobry wskaźnik kor4x, obecnie jest on moim głównym wskaźnikiem. Moje wyrazy uznania i szacunku dla talentu i chęci, oraz tym że się z nim dzielisz z innymi. Z niecierpliwością czekam na nowsze wersje tego wspaniałego wskaźnika.
Pozdrawiam i dziękuję kor4x.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Juz dosc wysoko bylo i czesc osob mogla zajmowac juz S, ale pojawil sie idealny Gartley. Dosc ryzykowny Gartley jak dla mnie ale zadzialal, ...byly spelnione idealnie proporcje formacji.

Dodano po 4 minutach:

a potem pojawil sie Bat ktory tez zadzialal :-)
choc w Bat prakuje jeszcze w indyku jednego pomiaru:
1.27AB=CD - NOT YET
dodam w 003
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

mam małe pytanko.
Jak zmienić parametry aby indyk dobrze sprawował sie na wyższych tf jak na razie spisuje sie dobrze do tf 15 a na przykład na godzinie nie spełnia juz dobrze swoich zamierzeń

ODPOWIEDZ