Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PPS. Ja nie wiem, ale nas uczono w szkole czym są szczepionki, ogólnie, oczywiście, bo nie byłem na medycynie.
Polecam się doedukować:
https://www.gov.pl/web/psse-pleszew/kto ... zczepionke
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

FreeWay pisze:
01 lut 2022, 23:07
Apple i ich srajfony minie nie interesują żaden to dla mnie symbol prestiżu nie musze się dowartościowywać telefonem 8)
Wtrącę się. Apple to nie tylko prestiż, ale też mega przyjemniejsze korzystanie np. z telefonu. Kto nigdy nie miał, nie zrozumie bo sam miałem kiedyś takie podejście patrząc tylko na Apple jako na drogą gówno markę. Szerszy kontekst życia uczy patrzeć na wiele rzeczy przez pryzmat kilku opcji, a nie jednej której się kurczowo trzymamy. Nie bronie marki, ale piszę że to nie tylko marka prestige bo można mieć starszy sprzęt który jest aktualizowany i działa równie dobrze jak nowy za xxx tys PLN...
FreeWay pisze:
01 lut 2022, 23:07
Nestle? fanem cukru też nie jestem.
Ciekawostka.. :569: Marka Nestle jest tak mega duża że to nie tylko cukier. Myjesz się? Więc może używasz produktów tej firmy.. Ćwiczysz? Więc może jesz produkty tej firmy. Masz dziecko? Wiec może kupujesz produkty tej firmy. Masz zwierzę? Więc może kupujesz mu produkty tej firmy. Pijesz napoje, kawy itp...? Niemal w każdym sklepie znajdziesz coś od Nestle. Sam byłem w szoku.

Po za tym widzę że temat szczepionek jest tak samo gorący jak Owsiak w WOŚP czy też PiS i PO, i nie ma argumentu który by pozwolił dojść do porozumienia zwolennikom i przeciwnikom....
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

FreeWay

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

ninjaproject pisze:
02 lut 2022, 02:06
PPS. Ja nie wiem, ale nas uczono w szkole czym są szczepionki, ogólnie, oczywiście, bo nie byłem na medycynie.
Polecam się doedukować:
https://www.gov.pl/web/psse-pleszew/kto ... zczepionke
Dziękuje za twoje nudne wykłady :563: Nie jestem przeciwnikiem szczepionek sprawdzonych i przetestowanych od wielu lat. W przypadku szczepionki na covid nie przebadanej warunkowo dopuszczonej do użytku za które producenci nie biorą odpowiedzialności jestem przeciwny by mi ktoś to wstrzykiwał , dla mnie wstrzyknięcie sobie tej substancji jest o wiele bardziej ryzykowne niż wirus którego przeszedłem jak grypę . To że media zasiały ci w głowie pandemiczną paranoje to już nie mój problem nie obchodzą mnie twoje obawy .

olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

FreeWay pisze:
01 lut 2022, 23:07
olds pisze:
01 lut 2022, 13:15
FreeWay pisze:
01 lut 2022, 00:36
Może w Big pharma sie wkurwili :roll: że w Polsce dużo ludzi nie chce się zaketchupować nawet 1dawką :563: Żaden problem zlecić pismakom artykuł na życzenie jesli na szprycy zarabia się 100kk $ dziennie
Mam nadzieję, że pozostaniesz stały w bojkocie big companies i konsekwentnie odrzucisz :563: nie tylko produkty big farma ale również innych molochów jak MS, Apple, Nestle, itp itd słusznie dostrzegając chciwość i dążenie do osiągnięcie zysku przez ich cyniczne zarządy. Kontynuując swój protest odmawiaj przyjmowania wszelkich leków i w ogóle interwencji medycznych jak choćby operacji ślepej kiszki, którą z pewnością sam sobie zrobisz taniej i lepiej od przekupionych i zmanipulowanych konowałów.
Nie rozumiesz co czytasz i wypisujesz w odpowiedzi bzdury , Operacja ślepej kiszki nie ma nic wspólnego z producentami leków , przy operacji liczy się wiedza doświadczenie umiejętności ,intuicja chirurga big pharma gówno ma do tego, ich interesuje jak najwięcej pacjentów z chorobami przewlekłymi łykającymi 5-10 tabletek dziennie celem nie jest wyleczenie tylko utrzymywanie przy życiu tak by płacili jak najdłużej Apple i ich srajfony minie nie interesują żaden to dla mnie symbol prestiżu nie musze się dowartościowywać telefonem 8) Nestle? fanem cukru też nie jestem.
Skrajną naiwnością jest doszukiwać się manipulacji wyłącznie w obszarze farmacji (że przypomnę afery z dodawaniem niedozwolonych środków do tytoniu, ograniczaniem prędkości starszych smartfonów, reformulacje żywności itp itd). W sprawie szczepionek różnimy się tym, że ja wierzę w 200 letnie doświadczenie w ich stosowaniu poparte opiniami poważnych , cieszących się nieposzlakowaną opinią instytutów czy czasopism ("The Lancet" to najpoważniejsze, niezależne i dbające o swoją wiarygodność czasopismo medyczne, które nie pozwoli sobie na opublikowanie rozemocjonowanych i niepewnych opinii) a ty masz za sobą zdanie ździśków chodzących na co dzień w czapeczce ze sreberka.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No i, kolejna bzdurą jest twierdzenie, że szczepionka jest nieprzetestowana.
Tak twierdzą jedyni ci, którzy nie mają pojęcia o szczepionkach i o rozwoju metody mRNA.
Nie należy się słuchać nieuków i ignorantów, którzy sieją fałszywe informacje!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

"W 2019 roku w Polsce zarejestrowano 5321 zachorowań na gruźlicę..."
[/quote]
Jest gdzieś napisane, że wśród Polaków, czy też wśród osób zaszczepionych przeciw gruźlicy? :lol: W Polsce może przebywać wiele osób niezaszczepionych przeciw gruźlicy, ale tego chyba nie musiałem dodawać. :lol: Ot...takie retoryczne niedopowiedzenie....
Zdrowia wszystkim i nie dajcie się dzielić :564: .

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Zapomniałem dodać :lol: , jak ktoś nie widział to polecam dokument z 2010 "Inside job".

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Moim zdaniem problemem jest rząd który w nieudolny sposób coś próbuje przeprowadzić. Co tu dużo mówić jesteśmy zalewani masą informacji na temat pandemii. Gdzie główny prym wiodą media pro rządowe - te same które zachęcają do szczepień wcześniej:
- wprowadziły paradoksalnie idiotyczne ustawy które pogarszają jakość życia w PL
- cała historia pandemii pokryta jest niezliczoną liczbą afer weźmy chociaż Szumowskiego, który się dorobił na koszt Suwerena
- ci sami kolesie doprowadzili do niepotrzebnych 150K zgonów (średnia z 5 lat) - nie związanych z pandemią
- mimo pompowania dużych środków w opiekę zdrowotną - system jest odwrotnie proporcjonalnie wydajny
- stosowanie twórczej statystyki przez Niedzielskiego to pewnie poraża każdego - wielokrotnie przyłapany przez niskiego lotu dziennikarzy
- powiem szczerze totalny brak społecznego dialogu w obliczu tragedii wielu ludzi a jedyne co potrafią to procedować kolejne ustawy typu 1846 i 1981, które nic dobrego nie wniosą tylko podzielą społeczeństwo
- dowaląją ustawę "Nowy Ład", który dołoży małemu biznesowi, przesuwając pieniądze do swojego elektoratu
- Cblondyn wysłał linka do kanału Jana Pińskiego a od niego wysyłam Wam link 700 afer tego rządu:
https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-10 ... ch-rzadow/
Powiedzcie mi proszę czy ten rząd jest godny zaufania w jakiejkolwiek kwestii ??? Zwłaszcza zdrowotnej ??

Nie będę się wypowiadał na temat skuteczności szczepień ws. Kovid bo nie jestem specem w temacie. Jednak jeden temat z mojego terenu znam historię z praktycznie z pierwszej ręki:
https://www.stowczerniak.pl/uratujmy-szczepionke
https://zrzutka.pl/2nt324
Wiem że tzw. góra czytajcie "Warszawka" zblokowała finansowanie. Ciekawe na czyje polecenie. Wiem natomiast ile było potrzebne... marnych kilka baniek... pomyślcie sami.
Z tego samego źródła wiem technologicznie szczepionki mRNA to stare rozwiązanie i moglibyśmy mieć za ułamek kwoty która poszła na "promocję produktów koncernów farmaceutycznych". Bez problemu moglibyśmy mieć własne rozwiązanie problemu szczepionek z kontrolą dystrybucji, jakości i podaży w PL ale ale jak zwykle decyzje zapadają u wyżej wymienionego rządu nieudolnych.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

FreeWay

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

ninjaproject pisze:
02 lut 2022, 12:42
No i, kolejna bzdurą jest twierdzenie, że szczepionka jest nieprzetestowana.
Tak twierdzą jedyni ci, którzy nie mają pojęcia o szczepionkach i o rozwoju metody mRNA.
Nie należy się słuchać nieuków i ignorantów, którzy sieją fałszywe informacje!
Czemu rozsiewasz fałszywe informacje ? długofalowe skutki jej działania nie są znane nie wiadomo czy skutki uboczne nie wystąpią w przyszłości wiec nie została przetestowana . Był sobie kiedyś taki pan John Davison Rockefeller , magnat naftowy "Filantrop" dawał Chojne granty na badanie i wytwarzanie leków powstających z ropy . Gdy wynaleziono dość dużą ilość tych specyfików na bazie ropy przepchnął w USA ustawę która dotychczas stosowane i działające metody oparte na ziołolecznictwie uznawała za znachorstwo i szamanizm , posłużył się argumentem że "nowe leki " są skuteczniejsze i posłużą rozwojowi przemysłu tak powstała big pharma oparta na chemii , Jedna ustawą zaprzepaszczono kilkusetletni dorobek medycyny naturalnej. Jest mnóstwo roślin które mają to samo działanie co apteczne leki ale nie mają ich skutków ubocznych jednak to tego nie zrozumiesz bo jesteś nieuk i ignorant

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
03 lut 2022, 00:32
ninjaproject pisze:
02 lut 2022, 12:42
No i, kolejna bzdurą jest twierdzenie, że szczepionka jest nieprzetestowana.
Tak twierdzą jedyni ci, którzy nie mają pojęcia o szczepionkach i o rozwoju metody mRNA.
Nie należy się słuchać nieuków i ignorantów, którzy sieją fałszywe informacje!
Czemu rozsiewasz fałszywe informacje ? długofalowe skutki jej działania nie są znane nie wiadomo czy skutki uboczne nie wystąpią w przyszłości wiec nie została przetestowana . Był sobie kiedyś taki pan John Davison Rockefeller , magnat naftowy "Filantrop" dawał Chojne granty na badanie i wytwarzanie leków powstających z ropy . Gdy wynaleziono dość dużą ilość tych specyfików na bazie ropy przepchnął w USA ustawę która dotychczas stosowane i działające metody oparte na ziołolecznictwie uznawała za znachorstwo i szamanizm , posłużył się argumentem że "nowe leki " są skuteczniejsze i posłużą rozwojowi przemysłu tak powstała big pharma oparta na chemii , Jedna ustawą zaprzepaszczono kilkusetletni dorobek medycyny naturalnej. Jest mnóstwo roślin które mają to samo działanie co apteczne leki ale nie mają ich skutków ubocznych jednak to tego nie zrozumiesz bo jesteś nieuk i ignorant
Brak słów na bzdury, jakie piszesz.
Weź się zacznij trochę uczyć, bo ty nic nie wiesz, kompletnie nic nie wiesz.
Mylisz pojęcia, walisz błędem logicznym, za błędem logicznym.
To, co napisałeś właśnie nie ma najmniejszego sensu, ani logiki, ani związku przyczynowego.
Po polsku: "Co ma piernik do wiatraka?"
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ