Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Jestem, kurwa jestem ale tylko na chwilę :) Widzisz Cblondyn to co Ty nazywasz Kozią Wólką ja nazywam Pizdą Górną. Ciekawe dlaczego....?
Może dlatego, że lubię góry...i pizdy... :lol: nie szukaj analogii :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej.
Jakby zacząć od pierwszych absurdów 3 RP to trzeba by uderzyć w przemiany na początku lat 90, gdzie nam zaimplementowano program szumnie nazwany planem Balcerowicza, który tak naprawdę był tylko figurantem. Koordynowany przez Sosrosa. Uderzono wtedy w podstawy naszej gospodarki. Plan miał na celu zniwelowanie firm, które mogłyby zagrozić Amerykańskim inwestycją w Niemczech i Europie zachodniej. Na co śmiało przystali postkomuniści za śmieszne apanaże.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
29 lis 2021, 01:28
Hej.
Jakby zacząć od pierwszych absurdów 3 RP to trzeba by uderzyć w przemiany na początku lat 90, gdzie nam zaimplementowano program szumnie nazwany planem Balcerowicza, który tak naprawdę był tylko figurantem. Koordynowany przez Sosrosa. Uderzono wtedy w podstawy naszej gospodarki. Plan miał na celu zniwelowanie firm, które mogłyby zagrozić Amerykańskim inwestycją w Niemczech i Europie zachodniej. Na co śmiało przystali postkomuniści za śmieszne apanaże.
Plan dodajmy zabójczy dla kraju i jego mieszkańców.
Pierwszym absurdem przemian (wg. mnie) była Magdalenka, gdzie komuchy dogadały się ze współpracownikami ubecji (zalegendowanymi na opozycjonistów) na rzekome oddanie władzy i grabież majątku narodowego przez komuchów. Nad tym wszystkim miały czuwać komunistyczne sądy, które stały się wtedy od nikogo niezależne i wybierały same siebie. I tego do tej pory nikt nie zmienił. Nawet Pisiory tego nie ruszyły, choć szumnie o tym mówią.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

W odróżnieniu od was chłoptasie bardzo dobrze pamiętam czasy znienawidzonej komuny. Świetnie pamiętam czasy peerdelu jak zarabiałem 20 dolarów, dżinsy kupiłem sobie za miesięczną wypłatę, kawę, masło , kiełbasę kupowało się na kartki albo od baby na rynku, na malucha z przedpłat czekałem 10 lat i w końcu się nie doczekałem, mieszkanie kupiłem dopiero w nowej Polsce w 98. Pamiętam obesrane pegeery , które nic nie produkowały, puste sklepy odzieżowe. Pamiętam wytwory polskiego przemysłu motoryzacyjnego - pierdzące syrenki, klaustrofobiczne maluchy, telewizory neptun albo rubin, które się paliły. Pamiętam komitety partyjne w każdym mieście a nawet zakładzie (w stoczni szczecińskiej gdzie pracowałem a potem w PŻB ). Pamiętam przyjaźń z ZSRR zapisaną w konstytucji, armię sowiecką w garnizonach. Pamiętam śmierć Pyjasa, księdza Popiełuszki, pały zomowców i przestraszonych ludzi, którzy bali się podnieść ulotkę na ulicy. A teraz czytam te wypociny spóźnionych bohaterów o spisku w Magdalence, o tym jak to Balcerowicz zniszczył kwitnącą gospodarkę peerdelowską i jak to oni dzielnie walczyliby i roznieśli komuchów. Rzygać się chce.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

olds pisze:
29 lis 2021, 12:00
W odróżnieniu od was chłoptasie bardzo dobrze pamiętam czasy znienawidzonej komuny. Świetnie pamiętam czasy peerdelu jak zarabiałem 20 dolarów, dżinsy kupiłem sobie za miesięczną wypłatę, kawę, masło , kiełbasę kupowało się na kartki albo od baby na rynku, na malucha z przedpłat czekałem 10 lat i w końcu się nie doczekałem, mieszkanie kupiłem dopiero w nowej Polsce w 98. Pamiętam obesrane pegeery , które nic nie produkowały, puste sklepy odzieżowe. Pamiętam wytwory polskiego przemysłu motoryzacyjnego - pierdzące syrenki, klaustrofobiczne maluchy, telewizory neptun albo rubin, które się paliły. Pamiętam komitety partyjne w każdym mieście a nawet zakładzie (w stoczni szczecińskiej gdzie pracowałem a potem w PŻB ). Pamiętam przyjaźń z ZSRR zapisaną w konstytucji, armię sowiecką w garnizonach. Pamiętam śmierć Pyjasa, księdza Popiełuszki, pały zomowców i przestraszonych ludzi, którzy bali się podnieść ulotkę na ulicy. A teraz czytam te wypociny spóźnionych bohaterów o spisku w Magdalence, o tym jak to Balcerowicz zniszczył kwitnącą gospodarkę peerdelowską i jak to oni dzielnie walczyliby i roznieśli komuchów. Rzygać się chce.
Też to pamiętam, mam bardzo podobne wspomnienia, różnią się tylko drobne szczegóły. Też mam odruch wymiotny na dzisiejszych "bohaterów".

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

grzegrzyw pisze:
29 lis 2021, 12:39
olds pisze:
29 lis 2021, 12:00
A teraz czytam te wypociny spóźnionych bohaterów o spisku w Magdalence, o tym jak to Balcerowicz zniszczył kwitnącą gospodarkę peerdelowską i jak to oni dzielnie walczyliby i roznieśli komuchów. Rzygać się chce.
Też to pamiętam, mam bardzo podobne wspomnienia, różnią się tylko drobne szczegóły. Też mam odruch wymiotny na dzisiejszych "bohaterów".
Zdaje się, że obaj macie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ani ja ani Serol nie napisaliśmy, że gdybyśmy wtedy żyli to stawilibyśmy temu opór. Zresztą ja akurat wtedy żyłem i dobrze pamiętam tamtą sytuację. Bardzo niewielu ludzi miało świadomość odbywającego się ponad ich głowami szwindlu. Społeczeństwo cieszyło się z niespodziewanego i nagłego upadku komuny, którego zresztą nikt nie wywalczył, bo to komuchy obaliły komunę. Społeczeństwo błędnie kojarzyło kapitalizm z dobrobytem. Tymczasem zaserwowano mu drapieżny kapitalizm rodem z XIX wieku, a przynajmniej ten z lat kryzysu po 1929 w USA.
Zresztą ja lata 90-te nazywam "prawdziwą twarzą komunizmu".
Nie udajemy bohaterów tylko krytykujemy to co się stało. Z perspektywy czasu można to zrobić łatwiej, bo są już dostępne wszystkie dane, których wtedy większość nie posiadała.
Czasu się nie cofnie, co nie oznacza, że nie można pewnych rzeczy naprawić, a pewnych ludzi ukarać. Problem w tym, że nie ma tego kto zrobić. Cała opozycja (poza Konfą) to stare komuchy lub ich dzieci, albo ewentualnie współpracownicy ubeków, którzy udają styropian.
Pisiory w sporej części również mają wspólną przeszłość z komuchami i choć być może , niektórzy z nich, byli akurat "tymi dobrymi komuchami", to jednak niewiele zmienia, bo nie są aż tak dobrzy by rozliczyć to co się stało.
I tu jest właśnie cały problem. W Polsce nie ma żadnej partii, która nie byłaby umoczona w komunie i przez to żadna partia nie zamierza rozliczyć się z przeszłością na poważnie.
Od oficjalnego upadku komuny minęło ponad 30 lat i chyba już czas najwyższy aby realnie ją obalić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

MarioDM pisze:
29 lis 2021, 13:19

Czasu się nie cofnie, co nie oznacza, że nie można pewnych rzeczy naprawić, a pewnych ludzi ukarać. Problem w tym, że nie ma tego kto zrobić. Cała opozycja (poza Konfą) to stare komuchy lub ich dzieci, albo ewentualnie współpracownicy ubeków, którzy udają styropian.
Pisiory w sporej części również mają wspólną przeszłość z komuchami i choć być może , niektórzy z nich, byli akurat "tymi dobrymi komuchami", to jednak niewiele zmienia, bo nie są aż tak dobrzy by rozliczyć to co się stało.
I tu jest właśnie cały problem. W Polsce nie ma żadnej partii, która nie byłaby umoczona w komunie i przez to żadna partia nie zamierza rozliczyć się z przeszłością na poważnie.
Od oficjalnego upadku komuny minęło ponad 30 lat i chyba już czas najwyższy aby realnie ją obalić.
Masz rację "czasu się nie cofnie" tylko zamiast naprawiać to co jest złe w tej chwili, chcesz rozliczać przeszłość, prawie wszystkie działania z tamtych lat dawno się przedawniły. Przeszłość należy zostawić historykom, to jest ich działka. My powinniśmy się skupić na tworzeniu lepszej przyszłości dla nas, naszych dzieci i wnuków.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

grzegrzyw pisze:
29 lis 2021, 13:45
Masz rację "czasu się nie cofnie" tylko zamiast naprawiać to co jest złe w tej chwili, chcesz rozliczać przeszłość, prawie wszystkie działania z tamtych lat dawno się przedawniły. Przeszłość należy zostawić historykom, to jest ich działka. My powinniśmy się skupić na tworzeniu lepszej przyszłości dla nas, naszych dzieci i wnuków.
Nie zgodzę się z Tobą. Kradzież majątku narodowego należy bezwzględnie podciągnąć pod zbrodnie przeciw narodowi i rozliczyć je, mimo upływu trzech dekad. Za to co Polakom się przydarzyło w latach 90-tych również należy rozliczyć winnych.
Bez rozliczenia przeszłości nie da się budować dalej.
Poza tym aby budować dalej to należy w końcu przeprowadzić pełną dekomunizację. Nie zrobiono tego do tej pory i min. dlatego Polska jest państwem z kartonu, a może nawet z namokłej makulatury.
Ty sam jeśli masz tyle lat co zasugerowałeś to już raczej nie będziesz budować przyszłości, więc warto abyś choć przypomniał o błędach przeszłości, które należy naprawić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Nie chce mi się z Tobą dyskutować, nie przekonamy się nawzajem, więc szkoda czasu. Mieliśmy demokrację, być może ułomną, ale od kilku lat dążymy w kierunku ustroju z lat trzydziestych ubiegłego wieku. To z mojej strony koniec dyskusji.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

grzegrzyw pisze:
29 lis 2021, 15:30
Mieliśmy demokrację, być może ułomną, ale od kilku lat dążymy w kierunku ustroju z lat trzydziestych ubiegłego wieku.
Powtarzasz bzdury rodem z tefałenu oraz kolportowane przez opozycje czyli w obu przypadkach przez komuchów. Pozwolę sobie przypomnieć, że nazizm to była lewacka dyktatura. Inna odmiana komunizmu. Śmieszy mnie gdy stare komuchy oskarżają innych o szerzenie komunizmu.
Wcześniej mieliśmy demokrację, a teraz mamy dyktaturę wojskową ? Pisiorów wybrała większość czyli to nadal demokracja. To jest właśnie filozofia komunistyczna. Jeśli większość wybrała przeciwników lewicy, to w takim razie to nie jest wybór demokratyczny.
Sam podział też nie jest tak wyraźny jak maluje to stacja, która nigdy nie mówi prawdy. Pisałem już zresztą o tym wcześniej. Opozycja (poza Konfą) to komuchy, a sam Pis to socjaliści.

Podaj choć dwa przekonywujące dowody na potwierdzenie tego co napisałeś, że zmierzamy do "ustroju z lat trzydziestych ubiegłego wieku".
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ