Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
25 lis 2021, 13:16
Odpowiem w wielkim skrócie na jedno z pytań:
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:44
A teraz moi drodzy wysilcie swoje głowy i odpowiedzcie sobie na kilka pytań:
- dlaczego CO2 - naturalnie występujący gaz w atmosferze ?
Masz rację CO2 jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, ale nigdy w dziejach nie był produkowany w takich ilościach jak obecnie. Paliwa kopalne zostały w sposób naturalny wytworzone przez przyrodę przez miliony lat, a my ludzie spalamy je w ogromnych ilościach trochę więcej niż 100 lat(pomijam fakt, że paliw kopalnych wystarczy najwyżej na kilkaset lat). CO2 jest gazem cieplarnianym, dopóki jako ludzie wytwarzaliśmy go w ilościach umiarkowanych, przyroda radziła sobie z przetwarzaniem go w tlen.
Dokładnie. I o tym juz nawet uczą w szkole podstawowej i jest wiedzą powszechną. Nie dotyczy "ignorantów" :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

grzegrzyw pisze:
25 lis 2021, 13:16
Odpowiem w wielkim skrócie na jedno z pytań:
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:44
A teraz moi drodzy wysilcie swoje głowy i odpowiedzcie sobie na kilka pytań:
- dlaczego CO2 - naturalnie występujący gaz w atmosferze ?
Masz rację CO2 jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, ale nigdy w dziejach nie był produkowany w takich ilościach jak obecnie. Paliwa kopalne zostały w sposób naturalny wytworzone przez przyrodę przez miliony lat, a my ludzie spalamy je w ogromnych ilościach trochę więcej niż 100 lat(pomijam fakt, że paliw kopalnych wystarczy najwyżej na kilkaset lat). CO2 jest gazem cieplarnianym, dopóki jako ludzie wytwarzaliśmy go w ilościach umiarkowanych, przyroda radziła sobie z przetwarzaniem go w tlen.
CO2 nie jest produkowane, tylko relokowane.
Inaczej to ujmując, człowiek wydobywa CO2 w wnętrza ziemi i wypuszcza go do atmosfery.
Czyli, dzieje się to przez wydobycie wszelkich paliw kopalnianych z ziemi i spalanie tych paliw.
Tym samym jest zachwiany naturalny obieg CO2, jest mocno przyspieszony przez działalność człowieka.
A to niesie za sobą kolejne skutki, bo np. innym gazem cieplarnianym jest metan, który jest w ogromnych ilościach zamknięty w oceanach. Ocieplenie wód oceanicznych spowoduje szybkie uwolnienie metanu, i wtedy to dopiero będzie prze..bane!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 13:05
Odwrotnie!
Ocieplenie nie ma nic wspólnego z polityką!
Ocieplenie jest faktem niezależnym od tego, co ktokolwiek z tym robi.
Z resztą, i tak ludzkość ma przechlapane, bo tak naprawdę to jest już dawno za późno, a nikt nic konkretnego nie robi.
No i im dalej, tym szybciej będzie średnia temperatura roczna rosnąć, co może doprowadzić do tego, że Ziemia będzie wyglądać jak Mars obecnie.
Limity są wprowadzone po to, żeby ograniczyć wpływ człowieka na emisję CO2 do atmosfery.
Emisja CO2 przez człowieka jest obecnie główną przyczyną ocieplenia.
Pierwszy z brzegu link przeczytajcie tylko "tłustym drukiem"
https://spidersweb.pl/bizblog/emisja-co ... -redukcja/
A teraz pomyslcie o biednych krajach - limity emisji CO2 zablokują ich rozwój gospodarczy dzięki temu będą tylko dostawcami surowców (Poczytajcie sobie jakie warunki stawiam BŚ czy też MFW jak ma pożyczyć kasę krajom zacofanym)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 13:31
ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 13:05
Odwrotnie!
Ocieplenie nie ma nic wspólnego z polityką!
Ocieplenie jest faktem niezależnym od tego, co ktokolwiek z tym robi.
Z resztą, i tak ludzkość ma przechlapane, bo tak naprawdę to jest już dawno za późno, a nikt nic konkretnego nie robi.
No i im dalej, tym szybciej będzie średnia temperatura roczna rosnąć, co może doprowadzić do tego, że Ziemia będzie wyglądać jak Mars obecnie.
Limity są wprowadzone po to, żeby ograniczyć wpływ człowieka na emisję CO2 do atmosfery.
Emisja CO2 przez człowieka jest obecnie główną przyczyną ocieplenia.
Pierwszy z brzegu link przeczytajcie tylko "tłustym drukiem"
https://spidersweb.pl/bizblog/emisja-co ... -redukcja/
A teraz pomyslcie o biednych krajach - limity emisji CO2 zablokują ich rozwój gospodarczy dzięki temu będą tylko dostawcami surowców (Poczytajcie sobie jakie warunki stawiam BŚ czy też MFW jak ma pożyczyć kasę krajom zacofanym)
To ty uważasz, że nie powinno być limitów emisji CO2, bo biednych krajów nie jest stać, więc rozwiązaniem jest brak tych limitów?
Czyli, nie ważne co będą cirpieć twoje wnuki, prwanuki, itd., bo liczy się tylko teraz?
A po nas, to choćby potop?
Tragedia!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 13:03
Absurdy piszesz.
Jeżeli uważasz, że się znasz na tych metodach, o których piszesz, że "...nie ma na to dowodów sprawdzalnych. wszystko są to nieudowodnione założenia..." to droga jest otwarta. Możesz się nauczyć i sam to zrobić, zdobyć autorytet i pokazać światu, że reszta się myli. Dostaniesz Nobla, na pewno.
Znowu wklejasz cały mój tekst. Prosiłem abyś tego nie robił. To jest strasznie wkurzające.

Ja nie neguję tych dowodów na globalne ocieplenie, bo zwyczajnie się na tym nie znam.
Robią to inni naukowcy i to tacy, którzy nie dostają grantów od dużego biznesu.
Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, bo i tak zwyczajowo nie odnosisz się do konkretów i zwyczajnie je pomijasz, tak jak zrobiłeś powyżej. Nie wiem nawet czy w ogóle przeczytałeś to co napisałem.
Napiszę jedynie dwa punkty.
1 Powtarzam po raz kolejny. Nie ma żadnych weryfikowalnych dowodów na regularny wzrost temperatury średniej globu, wzrostu CO2 w atmosferze oraz wzrostu poziomu oceanów. Takie przewidywania były przedstawiane już w późnych latach 80-tych i miały się spełnić obecnie. Skoro się nie spełniły, to jaką masz pewność, że spełnią się te obecne przewidywania naukowców.
2 Czytałem ostatnio opracowania naukowców, którzy dowodzili, że to wulkany regulują klimat. Gdy robi się za ciepło, to wulkany wybuchają i zmniejszają temperaturę. To może być mechanizm, który reguluje to od setek milionów lat. Z tego co czytałem, to duży wybuch wulkanu emituje więcej CO2 niż cała Europa przez 2 lata lub dłużej. Te założenia globalnego ocieplenia są bezpodstawne, bo opierają się na badaniach ze zbyt krótkiego okresu. Te badania zresztą były fałszowane, co jak podał Serol, w pewnym momencie wyciekło.
Można by łatwo przytoczyć analogię do forexu. Patrząc na wykres minutowy z trzech dni, chciałbyś określić trend na wykresie miesięcznym.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
25 lis 2021, 13:20
grzegrzyw pisze:
25 lis 2021, 13:16
Odpowiem w wielkim skrócie na jedno z pytań:
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:44
A teraz moi drodzy wysilcie swoje głowy i odpowiedzcie sobie na kilka pytań:
- dlaczego CO2 - naturalnie występujący gaz w atmosferze ?
Masz rację CO2 jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, ale nigdy w dziejach nie był produkowany w takich ilościach jak obecnie. Paliwa kopalne zostały w sposób naturalny wytworzone przez przyrodę przez miliony lat, a my ludzie spalamy je w ogromnych ilościach trochę więcej niż 100 lat(pomijam fakt, że paliw kopalnych wystarczy najwyżej na kilkaset lat). CO2 jest gazem cieplarnianym, dopóki jako ludzie wytwarzaliśmy go w ilościach umiarkowanych, przyroda radziła sobie z przetwarzaniem go w tlen.
Dokładnie. I o tym juz nawet uczą w szkole podstawowej i jest wiedzą powszechną. Nie dotyczy "ignorantów" :)

Wielokrotnie złapano sprzedawców Teorii Globalnego Ocieplenia na powiedzmy to delikatnie "zakrzywianiu statysyk".
Kto dyktuje co dzieci będą się uczyć ? Nie Ci sami co są aktualnie przy korycie ? I biorą wytyczne od naszych sojuszników z USA którzy korzystają na traktacie z Kioto o emisji CO2 ? ( Tym dupkom nawet Faucci pisał co robić w pandemii - tak kochają USA)
Niech lepiej nauczą porządnie segregować śmieci te dzieciaki. A politycy z jeba..mi klimatologami niech ustalą co w końcu wrzucać do plastików bo cholery można dostać.

Wbijcie sobie raz na zawsze do głowy: "Świat to scena". Wy oglądacie przedstawienie ! Aktualne show to Pandemia gdy malutcy się zamartwiają, grają na waszych emocjach i strachu. Duzi gracze liczą kasę zedrą z Was ile się da, wprowadzają prawa ograniczające swobody obywatelskie, planują już następne kroki i tak na okrągło.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
25 lis 2021, 13:58
ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 13:03
Absurdy piszesz.
Jeżeli uważasz, że się znasz na tych metodach, o których piszesz, że "...nie ma na to dowodów sprawdzalnych. wszystko są to nieudowodnione założenia..." to droga jest otwarta. Możesz się nauczyć i sam to zrobić, zdobyć autorytet i pokazać światu, że reszta się myli. Dostaniesz Nobla, na pewno.
Znowu wklejasz cały mój tekst. Prosiłem abyś tego nie robił. To jest strasznie wkurzające.

Ja nie neguję tych dowodów na globalne ocieplenie, bo zwyczajnie się na tym nie znam.
Robią to inni naukowcy i to tacy, którzy nie dostają grantów od dużego biznesu.
Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, bo i tak zwyczajowo nie odnosisz się do konkretów i zwyczajnie je pomijasz, tak jak zrobiłeś powyżej. Nie wiem nawet czy w ogóle przeczytałeś to co napisałem.
Napiszę jedynie dwa punkty.
1 Powtarzam po raz kolejny. Nie ma żadnych weryfikowalnych dowodów na regularny wzrost temperatury średniej globu, wzrostu CO2 w atmosferze oraz wzrostu poziomu oceanów. Takie przewidywania były przedstawiane już w późnych latach 80-tych i miały się spełnić obecnie. Skoro się nie spełniły, to jaką masz pewność, że spełnią się te obecne przewidywania naukowców.
2 Czytałem ostatnio opracowania naukowców, którzy dowodzili, że to wulkany regulują klimat. Gdy robi się za ciepło, to wulkany wybuchają i zmniejszają temperaturę. To może być mechanizm, który reguluje to od setek milionów lat. Z tego co czytałem, to duży wybuch wulkanu emituje więcej CO2 niż cała Europa przez 2 lata lub dłużej. Te założenia globalnego ocieplenia są bezpodstawne, bo opierają się na badaniach ze zbyt krótkiego okresu. Te badania zresztą były fałszowane, co jak podał Serol, w pewnym momencie wyciekło.
Można by łatwo przytoczyć analogię do forexu. Patrząc na wykres minutowy z trzech dni, chciałbyś określić trend na wykresie miesięcznym.
Ja nie wiem, którzy to są ci naukowcy, co dostaja granty od wiekich korporacji, nie znam takich.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 13:59
Cblondyn pisze:
25 lis 2021, 13:20
grzegrzyw pisze:
25 lis 2021, 13:16
Odpowiem w wielkim skrócie na jedno z pytań:

Masz rację CO2 jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, ale nigdy w dziejach nie był produkowany w takich ilościach jak obecnie. Paliwa kopalne zostały w sposób naturalny wytworzone przez przyrodę przez miliony lat, a my ludzie spalamy je w ogromnych ilościach trochę więcej niż 100 lat(pomijam fakt, że paliw kopalnych wystarczy najwyżej na kilkaset lat). CO2 jest gazem cieplarnianym, dopóki jako ludzie wytwarzaliśmy go w ilościach umiarkowanych, przyroda radziła sobie z przetwarzaniem go w tlen.
Dokładnie. I o tym juz nawet uczą w szkole podstawowej i jest wiedzą powszechną. Nie dotyczy "ignorantów" :)

Wielokrotnie złapano sprzedawców Teorii Globalnego Ocieplenia na powiedzmy to delikatnie "zakrzywianiu statysyk".
Kto dyktuje co dzieci będą się uczyć ? Nie Ci sami co są aktualnie przy korycie ? I biorą wytyczne od naszych sojuszników z USA którzy korzystają na traktacie z Kioto o emisji CO2 ? ( Tym dupkom nawet Faucci pisał co robić w pandemii - tak kochają USA)
Niech lepiej nauczą porządnie segregować śmieci te dzieciaki. A politycy z jeba..mi klimatologami niech ustalą co w końcu wrzucać do plastików bo cholery można dostać.

Wbijcie sobie raz na zawsze do głowy: "Świat to scena". Wy oglądacie przedstawienie ! Aktualne show to Pandemia gdy malutcy się zamartwiają, grają na waszych emocjach i strachu. Duzi gracze liczą kasę zedrą z Was ile się da, wprowadzają prawa ograniczające swobody obywatelskie, planują już następne kroki i tak na okrągło.
To, że generalnie świat jest sterowany przez interesy tych najbogatszych, to nie od dzisiaj.
To nic nie ma wspólnego z tym, że według ciebie ocieplenie jest mitem.
Chyba, że ty twierdzisz, że mit stał się rzeczywistością, bo ci bogaci o tym tak zadecydowali.
Więc, piszesz absurdy, bo to że średnia temperatura roczna Ziemi rośnie w tempie geometrycznym od czasów kiedy człowiek wszedł w erę technologiczną, to są fakty niezaprzeczalne.
Acha, ty im zaprzeczasz, bo tobie nie pasują, tak?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
25 lis 2021, 14:08
Ja nie wiem, którzy to są ci naukowcy, co dostaja granty od wiekich korporacji, nie znam takich.
Bo się nie interesujesz, tylko wierzysz w to co podają ci media na tacy. Błagam tylko abyś mnie nie próbował rozśmieszyć, pisząc, że media są obiektywne i przedstawiają prawdę.
I znowu wkleiłeś cały mój tekst, choć prosiłem abyś tego nie robił.
Przyznaj się. Wcale nie przeczytałeś tego co napisałem poprzednio.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
25 lis 2021, 13:00
SEROL666 pisze:
25 lis 2021, 12:56


Pięknie Cblondyn. Zauważyłem że już kilka postów temu wystrzelałeś się z argumentów. Co do Teori spiskowych wiele z nich okazało się prawdą i pewnie jeszcze wiele wyjdzie na jaw ale jak Media nie poruszą tematu to ta informacja nie przebije się do wielu głów
Bo ja nie szukam spisków wciąż dookoła. A profesor klimatologii/medycyny/fizyki jest dla mnie autorytetme od ZAWSZE. Jak i sama nauka. A nie kolega z forum co sobie "coś tam przemyslał" :d
O faktach sie nie dyskutuje. Bo dla mnie fakt jest faktem nie spiskiem ;)
Słowa "teoria spiskowa" zostało już dawno temu przez media wykute aby odstraszać ludzi. Gdy pada to sformułowanie masz niczym pies Pawłowa reagować. Pada hasło teoria spiskowa i wszyscy z automatu wierzą w dominujący przekaz nie zerkają na szczegóły. Kiedyś nawet istnienie mafi sysylijskiej było teorią spiskową jak się okazało wszyscy wiemy ba nawet fakt że CIA brało udział w handlu narkotykami na wielką skalę też było teorią spiskową. Dla mnie istnieją głownie interesy różnych grup i tyle
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ