Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Reaktywacja. Dobra, lamentu ciąg dalszy
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Apart- ... 19306.html
i m.in. komentarz
tomaszektoma 2020-12-12 11:08
like 218 dis 6

Wychodzi że z tarczy, czyli z podatków zafundowaliśmy pensję Lewandowskiej i reszcie celebrytek
Do tego sprowadza się prośba, dajcie bo wydaliśmy wszystko na gówniane reklamy

tysiak35 2020-12-12 19:20
like 63 dis 3

Zupełnie jakby nie było tańszych a równie urodziwych dziewczyn .
Ale mnie osobiście rozwala logika tego całego rzecznika, czy dr. ds marketingu, aż nóż się w kierzeni otwiera... :evil: Nierentowny biznes upada i koniec tematu a nie finansownie z podatków publicznych
Firma zatrudnia niemal 3000 pracowników i posiada ponad 200 salonów. To też generuje duże koszty stałe, a Apart musiał zamykać swoje placówki już dwukrotnie. Ta sytuacja mocno nadwyrężył finanse marki.
... Kurde, nie wchodziłem na portale społecznościowe i nie oglądałem TV od kilku miesięcy (unikałem tego), a jak włączyłem to od razu się wkur.... :evil:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mustafa pisze:
03 wrz 2018, 14:58
Obecna opozycja powinna na kolanach przepraszać za długi jakie po nich zostały a nie domagać się powrotu do koryta!
To akurat bardzo odosobniony pogląd. Większość ludzi nie ma bladego pojęcia jak bardzo PO zadłużyło Polskę przez 8 lat władzy. Gdy Po obejmowało rządy, zadłużenie Polski wynosiło 250 mld. Na koniec ich rządów zadłużenie wynosiło 1 bln. Należy do tego dodać 150 mld ukradzione z OFE i UMORZONE (tak umorzone) oraz 100 mld, które Rostowski rozpisał w księgach w ramach kreatywnej księgowości.
Pis przez kilka lat bardzo mi zaimponował, bo mimo rozdawnictwa i przymusu płacenia ogromnych odsetek od długów pozostawionych prze Po, nie zadłużał Polski. Niestety liberał na stanowisku premiera, postanowił to nadrobić w tym roku i prawdopodobnie (nie znane są jeszcze szczegóły), zadłużył Polskę czyli nas wszystkich na 300 mld. Trochę to wkurza, bo on nie został nawet wybrany w wyborach.
Bardzo wiele przepisów powinno być w Polsce zmienione. Tak sobie myślę, że zamiast zmieniać, to łatwiej i szybciej będzie napisać przepisy i prawa od nowa.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
22 gru 2020, 17:54
Mustafa pisze:
03 wrz 2018, 14:58
Obecna opozycja powinna na kolanach przepraszać za długi jakie po nich zostały a nie domagać się powrotu do koryta!
To akurat bardzo odosobniony pogląd. Większość ludzi nie ma bladego pojęcia jak bardzo PO zadłużyło Polskę przez 8 lat władzy. Gdy Po obejmowało rządy, zadłużenie Polski wynosiło 250 mld. Na koniec ich rządów zadłużenie wynosiło 1 bln. Należy do tego dodać 150 mld ukradzione z OFE i UMORZONE (tak umorzone) oraz 100 mld, które Rostowski rozpisał w księgach w ramach kreatywnej księgowości.
Pis przez kilka lat bardzo mi zaimponował, bo mimo rozdawnictwa i przymusu płacenia ogromnych odsetek od długów pozostawionych prze Po, nie zadłużał Polski. Niestety liberał na stanowisku premiera, postanowił to nadrobić w tym roku i prawdopodobnie (nie znane są jeszcze szczegóły), zadłużył Polskę czyli nas wszystkich na 300 mld. Trochę to wkurza, bo on nie został nawet wybrany w wyborach.
Bardzo wiele przepisów powinno być w Polsce zmienione. Tak sobie myślę, że zamiast zmieniać, to łatwiej i szybciej będzie napisać przepisy i prawa od nowa.
Przecież na tym polega współczensa gospodarka, na długu.
Czy tego nie rozumiesz?
Polska nie jest samowystarczalna.
USA są najbardziej zadłużonym krajem na świecie.
Na tym to polega, musi się kręcić, inaczej upadnie.
Nie zadłużając się kraj popada w stagnację.
Nie poradzisz ty, ani ja, tak jest zbudowany system gospodarki światowej.
Jeżeli chcesz się odłączyć, to będziesz miał Koreę Północną.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
22 gru 2020, 19:51
Przecież na tym polega współczensa gospodarka, na długu.
Czy tego nie rozumiesz?
Polska nie jest samowystarczalna.
I tak i nie. Polska ma bardzo słabą i nierozwiniętą gospodarkę, więc nie ma sensu zbytnio zadłużać kraju. Gdyby sytuacja się poprawiła za jakiś czas (akurat), to wtedy trzeba będzie jakoś pozorować aby złotówka nie umacniała się zbyt mocno. Na obecnym etapie nie jestem przekonany do takich działań.
A tak poza tym, to zadłużenie Polski przez Po w żaden sposób nie poprawiło sytuacji obywateli. Obecne zadłużenie zresztą też nie. Jeśli zwiększać zadłużenie to z głową i we właściwym celu, bo to co się stało w obydwu przypadkach to zwykłe marnotrawstwo i złodziejstwo.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

MarioDM pisze:
22 gru 2020, 20:25
A tak poza tym, to zadłużenie Polski przez Po w żaden sposób nie poprawiło sytuacji obywateli. Obecne zadłużenie zresztą też nie. Jeśli zwiększać zadłużenie to z głową i we właściwym celu, bo to co się stało w obydwu przypadkach to zwykłe marnotrawstwo i złodziejstwo.
Co ciekawe, już na początku 2019 roku dług Polski przekroczył bilion złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski zadłużenie na dzień 10 czerwca 2019 wynosiło dokładnie 27 855 zł. Była to kwota o trzy tysiące wyższa niż w roku 2015 (był to rok, w którym Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w Polsce). Obecnie dług na mieszkańca według licznika długu publicznego przekroczył już 30 000 zł. Wzrost o kolejne 3 tysiące odnotowaliśmy zatem na przestrzeni niecałego roku.

"Zadłużenie Skarbu Państwa (SP) na koniec marca 2020 r. wyniosło 1.036.437,2 mln zł, co oznaczało:
• wzrost o 39.038,7 mln zł (+3,9%) w marcu 2020 r.,
• wzrost o 63.099,0 mln zł (+6,5%) w porównaniu z końcem 2019 r.
W marcu 2020 r. udział długu w walutach obcych w całym długu SP wyniósł 27,3%, tj. wzrósł o 0,3 pkt proc. m/m i o 0,9 pkt proc. w porównaniu z końcem 2019 r.
źródło: https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzen ... bu-panstwa
zadłużenie kraju.PNG
Więc nie opowiadaj że tylko jedna opcja polityczna jest odpowiedzialna za taki stan finansów kraju.
Przynajmniej bądź uczciwy w swoich wypowiedziach kto jest winny za zaistniałą sytuację i obciążać tylko jedną opcję polityczną :!: :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Andreasgp pisze:
23 gru 2020, 07:34
Więc nie opowiadaj że tylko jedna opcja polityczna jest odpowiedzialna za taki stan finansów kraju.
Przynajmniej bądź uczciwy w swoich wypowiedziach kto jest winny za zaistniałą sytuację i obciążać tylko jedną opcję polityczną :!: :!:
O jakiej uczciwości mówisz ? Przecież na wykresie słupkowym, który umieściłeś, widać wyraźnie to co napisałem. rządy PO to wzrost od 600 mld (chociaż dobrze pamiętam, że to było 250 mld. i to było info z 2013 roku, choć teraz już tego nie znajdę) do 900 mld. Skąd wziąłeś ten wykres, bo nie widzę źródła ? Pis zwiększył zadłużenie o 100 mld. Pamiętaj przy tym, że musi płacić większe odsetki przez dług zaciągnięty przez Po.
Ten Twój wykres budzi moje wątpliwości, bo , gdy PO doszło do władzy to złotówka bardzo się osłabiła, a na wykresie jakoś nie widać wzrostu zadłużenia zagranicznego.

Gwoli jasności.

Obecnie nie ma w Polsce ŻADNEJ partii, która reprezentowałaby moje interesy (w sensie sprawy). Takiej partii nie było, nie ma i obawiam się, że nie będzie. Chyba że sam taką założę :p .
Za to bez trudu mogę wskazać tych, którzy mi szkodzili (jako zwykłemu obywatelowi).
Pierwsze miejsce to diabeł wcielony czyli Balcerowicz, który wyprzedał polską gospodarkę za grosze i wystawił na żer dla zachodu. On powinien dostać czapę za zbrodnie przeciw narodowi. On i jego kolesie z SLD.
Drugie miejsce to oczywiście PO wraz z PSL. Ich 8 lat fatalnych rządów, trudno miło wspominać.
Reszta już jakoś nie zapisała się szczególnie, może poza wyjątkiem rządu Buzka, który wprowadził reformę OFE, która specjalnego sensu nie miała od początku. Czyli trzecie miejsce to AWS.
Kiepsko to w sumie wygląda, bo nikt więcej już nie rządził, czyli nikt się dobrze nie zapisał w historii.
Poza Pisem, do którego mam pewien sentyment, bo ich rządy doprowadziły do sytuacji, że mnie osobiście jest najlepiej w historii. Mocno podnieśli pensje minimalną (reszta pensji też dzięki temu wzrosła) i mimo, że doprowadziło to do wzrostu inflacji (bo musiało), to jednak żyje się lepiej, bo mimo, iż wszystko zdrożało, to pensja minimalna wzrosła więcej, dzięki temu więcej zostaje w portfelu zwykłemu człowiekowi. Bezrobocie spadło do poziomu krajów rozwiniętych jak Dania czy Australia.
Do końca 2019, rząd Pis jako jedyny w historii 3 RP, nie zaszkodził mi oraz narodowi. Niestety rok 2020 i ta śmieszna plandemia, wszystko zmieniły. Mnie osobiście Pis w żaden sposób dotąd nie zaszkodził, poza obowiązkiem noszenia szmaty na mordzie, ale konsekwencje tych lockdownów i kwarantanny będą tragiczne dla gospodarki. Wiele małych firm może paść i wzrośnie bezrobocie. Szczęście, że nas, Polaków to raczej nie dotknie (w sensie wzrostu bezrobocia), bo w pierwszej kolejności, pracę powinny stracić Ukraińcy. Mimo to, Pis stracił bardzo wiele, choć dla mnie osobiście i tak jest ostatni pod względem szkodliwości.
Nie patrzę na polityków jako na osoby, które pomagają Polsce i narodowi (bo takich nie ma), tylko na to jak bardzo szkodzą.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

MarioDM pisze:
23 gru 2020, 11:54
Obecnie nie ma w Polsce ŻADNEJ partii, która reprezentowałaby moje interesy (w sensie sprawy). Takiej partii nie było, nie ma i obawiam się, że nie będzie. Chyba że sam taką założę :p .
kibicował będę!!
Za to bez trudu mogę wskazać tych, którzy mi szkodzili (jako zwykłemu obywatelowi).
...................................................

i szkodzą ja też mogę wskazać , ale po co ? !!
Do końca 2019, rząd Pis jako jedyny w historii 3 RP, nie zaszkodził mi oraz narodowi.
to jest tylko Twoje zdanie !!
Niestety rok 2020 i ta śmieszna plandemia, wszystko zmieniły. Mnie osobiście Pis w żaden sposób dotąd nie zaszkodził, poza obowiązkiem noszenia szmaty na mordzie, ale konsekwencje tych lockdownów i kwarantanny będą tragiczne dla gospodarki. Wiele małych firm może paść i wzrośnie bezrobocie. Szczęście, że nas, Polaków to raczej nie dotknie (w sensie wzrostu bezrobocia),
tu się z Tobą nie zgadzam !!!
Nie patrzę na polityków jako na osoby, które pomagają Polsce i narodowi (bo takich nie ma), tylko na to jak bardzo szkodzą.
tu pełna zgoda :!: :!:
https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzen ... bu-panstwa
https://www.zadluzenia.com/dlug-publiczny-polski/
https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-p ... ku/kmzvdnn
Bez sensu jest ta rozmowa na tego rodzaju forex forum (wątki polityczne), więc wybacz ale ja nie mam zamiaru dalej to ciągnąć !
EOT :!: :!: :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Andreasgp pisze:
23 gru 2020, 12:27
https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzen ... bu-panstwa
https://www.zadluzenia.com/dlug-publiczny-polski/
https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-p ... ku/kmzvdnn
Bez sensu jest ta rozmowa na tego rodzaju forex forum (wątki polityczne), więc wybacz ale ja nie mam zamiaru dalej to ciągnąć !
EOT :!: :!: :!:
Linki, które wkleiłeś też znalazłem bez trudu, ale one poza tym gov, nie są zbyt wiarygodne, a ten gov nie pokazuje dokładnie tego co chcesz udowodnić.

Nie chcesz to nie ciągnij. To wolny kraj :wink:
I co znaczy " na tego rodzaju forex forum" ? Zerknij jaki to temat. Podpowiem : offtopic. Czyli akurat tu można pisać na każdy temat, także o polityce czy dupie Maryni.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

MarioDM pisze:
23 gru 2020, 12:39
..................
Nie chcesz to nie ciągnij. To wolny kraj :wink:
I co znaczy " na tego rodzaju forex forum" ? Zerknij jaki to temat. Podpowiem : offtopic. Czyli akurat tu można pisać na każdy temat, także o polityce czy dupie Maryni.
Sorki...nie zwróciłem uwagi ! :shock:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Ciekawe, i ciekawe co się będzie działo teraz z CDR (nie chodzi o kurs, ale o firmę) ...
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dwie-a ... 27022.html
https://www.dobreprogramy.pl/Cyberpunk- ... 12394.html
W ogóle to jest komuś te akcje sprzedawać? Chyba większe ryzyko wejść w krótką i skupywać to, bo potem kto to odkupi jak stracą zaufanie i już nikt nie będzie chciał akcji tej fimy :think:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ