Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

belon pisze:
04 sie 2021, 11:57
Jprd...
Napisałeś się, niestety w większości głupio. Prawda jest taka, że wcale nie interesują cię wyniki badań amerykańskiej agencji federalnej CDC w Stanach albo europejskiej EMA szeroko dokumentujące pozytywne działanie szczepień i ich ogromny wpływ na zatrzymanie pandemii. Waszym celem jest destabilizować, zadymiać, wrzeszczeć a ostatecznie napadać na lekarzy, ratowników, punkty szczepień. Im dalej na wschód tym was więcej i wcale mnie to nie dziwi, bo na pytanie qui bono mamy prostą odpowiedź - Rosja.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: belon »

olds pisze:
04 sie 2021, 13:41
belon pisze:
04 sie 2021, 11:57
Jprd...
Napisałeś się, niestety w większości głupio. Prawda jest taka, że wcale nie interesują cię wyniki badań amerykańskiej agencji federalnej CDC w Stanach albo europejskiej EMA szeroko dokumentujące pozytywne działanie szczepień i ich ogromny wpływ na zatrzymanie pandemii. Waszym celem jest destabilizować, zadymiać, wrzeszczeć a ostatecznie napadać na lekarzy, ratowników, punkty szczepień. Im dalej na wschód tym was więcej i wcale mnie to nie dziwi, bo na pytanie qui bono mamy prostą odpowiedź - Rosja. Jak by to podsumował Artur Sandauer "odwaga staniała, rozum podrożał"
Nie umiesz czytać? Dajesz linki do konkretnych badań i pogadamy.
Ponadto to co napisałeś nie zmienia faktu, że preparat, dla ściemy zwany "szczepionką", jest w trakcie badań, nikt nie bierze za jego działanie odpowiedzialności i długookresowe skutki uboczne nie są znane.
btw: Jak można "szeroko dokumentować pozytywne działanie szczepień i ich ogromny wpływ na zatrzymanie pandemii" po pół roku stosowania preparatu? I to akurat teraz, w okresie, kiedy naturalnie znika aktywność wirusów?
Ponadto cytowana EMA - WARUNKOWO dopuściła preparat do użytku wyraźnie zaznaczając, że skutki działania nie są do końca znane a długoterminowe to wielka niewiadoma - nie doczytałeś?

btw: co wy zaszczepieni macie z tymi ruskim i napadami? Jak się nie ma argumentów to się z demagogią wyskakuje, co?

Nikogo nie namawiam, nikomu nie odradzam - przyjąłeś preparat, ok, jak masz ochotę to szprycuj się nawet codziennie ale jak twierdzisz, że niezapreparatowany jest kretynem czy idiotą i masz żal, że wszystkie nieszczęścia na świecie to przez nich - to ja twierdzę, że jesteś pierdolnięty.

olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

belon pisze:
04 sie 2021, 14:09
jak twierdzisz, że niezapreparatowany jest kretynem czy idiotą i masz żal, że wszystkie nieszczęścia na świecie to przez nich - to to ja twierdzę, że jesteś pierdolnięty.
OK, zagalopowałem się przepraszam.
Co do badań, proszę bardzo: https://www.cdc.gov/media/releases/2021 ... cines.html
To poważna agencja federalna.
Popieram stanowisko, że każdy niech decyduje za siebie.
Niestety decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie. I bardzo bym sobie nie życzył lockdownu na miarę tego z 3 fali.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: belon »

olds pisze:
04 sie 2021, 14:22
belon pisze:
04 sie 2021, 14:09
jak twierdzisz, że niezapreparatowany jest kretynem czy idiotą i masz żal, że wszystkie nieszczęścia na świecie to przez nich - to to ja twierdzę, że jesteś pierdolnięty.
OK, zagalopowałem się przepraszam.
Co do badań, proszę bardzo: https://www.cdc.gov/media/releases/2021 ... cines.html
To poważna agencja federalna.
Popieram stanowisko, że każdy niech decyduje za siebie.
Niestety decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie. I bardzo bym sobie nie życzył lockdownu na miarę tego z 3 fali.
Znam to.
Nie są to badania randomizowane, każdy z uczestników sam się wymazywał, na koniec wyszło im 90% skuteczności (co jest kompletną bzdurą biorąc pod uwagę aktualne wyniki). Ponadto osoby z tych testów nie były ponownie i do tej pory nie są przebadane pod kątem późniejszych ewentualnych zachorowań (badania były do 13 marca 2021) oraz ewentualnych skutków ubocznych.
O ile dobrze kojarzę (jak znajdę podam link) badania zostały przeprowadzone przez producentów preparatów: firmy Pfizer-BioNTech i Moderna (nie przez niezależne instytucje) - czyli na pewno są w 100% miarodajne.

Tak więc pudło.
==========
Niestety decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie.
Nie mają - wszystkie te bzdury to decyzje polityków: czy w zeszłym roku lokdałn i wszystkie ograniczenia były przez niezaszczepionych?
Ostatnio zmieniony 04 sie 2021, 14:45 przez belon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

belon pisze:
04 sie 2021, 14:37
olds pisze:
04 sie 2021, 14:22
belon pisze:
04 sie 2021, 14:09
jak twierdzisz, że niezapreparatowany jest kretynem czy idiotą i masz żal, że wszystkie nieszczęścia na świecie to przez nich - to to ja twierdzę, że jesteś pierdolnięty.
OK, zagalopowałem się przepraszam.
Co do badań, proszę bardzo: https://www.cdc.gov/media/releases/2021 ... cines.html
To poważna agencja federalna.
Popieram stanowisko, że każdy niech decyduje za siebie.
Niestety decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie. I bardzo bym sobie nie życzył lockdownu na miarę tego z 3 fali.
Znam to.
Nie są to badania randomizowane, każdy z uczestników sam się wymazywał, na koniec wyszło im 90% skuteczności (co jest kompletną bzdurą biorąc pod uwagę aktualne wyniki). Ponadto osoby z tych testów nie były ponownie i do tej pory nie są przebadane pod kątem późniejszych ewentualnych zachorowań (badania były do 13 marca 2021) oraz ewentualnych skutków ubocznych.
O ile dobrze kojarzę (jak znajdę podam link) badania zostały przeprowadzone przez producentów preparatów: firmy Pfizer-BioNTech i Moderna (nie przez niezależne instytucje) - czyli na pewno są w 100% miarodajne.

Tak więc pudło.
A jak zarazisz kogoś z twoich najbliższych?
Babcię, mamę, żonę, dziecko, i ten ktoś umrze, to o to ci chodzi?
Dopiero wtedy otrzeźwiejesz ty i inni tutaj?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: belon »

ninjaproject pisze:
04 sie 2021, 14:43

A jak zarazisz kogoś z twoich najbliższych?
Babcię, mamę, żonę, dziecko, i ten ktoś umrze, to o to ci chodzi?
Dopiero wtedy otrzeźwiejesz ty i inni tutaj?
Jedziesz na emocjach - dajesz najbardziej prymitywny przykład mejdstrimowego bełkotu, który wcisnął ci do łepetyny telewizor.
Od zarażenia do zachorowania droga daleka a do ciężkich przypadków - jeszcze dalsza.
Widać, że powtarzasz bzdury za telewizorem.
Wiesz ile osób (dzieci) umarło na kowida w pl, które miały od 0 do 19 lat?
Albo jak wymazywali w zeszłym roku górników, ilu trafiło do szpitala albo ilu "zarażonych" zmarło - przecież były rekordy zakażeń.

olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

belon pisze:
04 sie 2021, 14:37


Tak więc pudło.
==========
Niestety decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie.
Nie mają - wszystkie te bzdury to decyzje polityków: czy w zeszłym roku lokdałn i wszystkie ograniczenia były przez niezaszczepionych?
Jedno z najpoważniejszych czasopism medycznych The New England Journal of Medicine opublikowało w lipcu wiarygodne dane na temat skuteczności szczepionek: https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMc2104974
Chcesz precyzji więc napiszę tak. Decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie poprzez lockdown wprowadzany przez polityków. Na twoje życie też to będzie miało wpływ. Nie chcesz lockdownu to namawiaj do szczepień albo przekonaj do zmiany strategii rządy wszystkich państw na tym globie. Życzę powodzenia.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: belon »

olds pisze:
04 sie 2021, 15:15
belon pisze:
04 sie 2021, 14:37


Tak więc pudło.
==========
Niestety decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie.
Nie mają - wszystkie te bzdury to decyzje polityków: czy w zeszłym roku lokdałn i wszystkie ograniczenia były przez niezaszczepionych?
Jedno z najpoważniejszych czasopism medycznych The New England Journal of Medicine opublikowało w lipcu wiarygodne dane na temat skuteczności szczepionek: https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMc2104974
Chcesz precyzji więc napiszę tak. Decyzje niezaszczepionych mają wpływ na moje życie poprzez lockdown wprowadzany przez polityków. Na twoje życie też to będzie miało wpływ. Nie chcesz lockdownu to namawiaj do szczepień albo przekonaj do zmiany strategii rządy wszystkich państw na tym globie. Życzę powodzenia.
Nikogo nie mam zamiaru namawiać na ten eksperyment a wszystkich namawiających uważam za skończonych debili. Tyle.
Na decyzje czy strategie rządów nie mam wpływu - co nie oznacza, że się z nimi się z nimi zgadzam (wręcz przeciwnie - to co obecnie jest wyprawiane dawno osiągnęło poziom mułu a nawet metr pod).
Lokdałn jest decyzją polityczną, niczym więcej i nie jest ważne czy się zaszczepisz czy nie: retoryka jest taka, że przyjdzie nowy wariant (może w końcu ta wersja czeska co jej nawet czesi nie znają, wymyślona przez niedziela) i lokdałn będzie. Głupi naród się będzię ciskał, że zamknięty a "one" po cichu wprowadzą sobie nowy polski ład (jak wygląda to już widać po cenach prądu, benzyny i nowych zasadach prowadzenia JDG - a to dopiero rozgrzewka).
Co do pisma medycznego. Fajnie a poniżej przykład z życia (w sumie modelowy przykład):
Gibraltar
na 2 czerwca "wyszczepione" 99% populacji:
Gibraltar sierpień 2021 szczepienia.png
nowe przypadki na dzisiaj (poza sezonem wirusowym) to ok. 20% ichniego maksa:
Gibraltar sierpień 2021 nowe przypadki.png
a teraz połącz kropki... (podpowiem: zarażeń więcej jak przed szczepieniem a jeszcze nawet sezonu na wirusy nie ma (zobacz październik albo jeszcze wcześniej lipiec 2020) i tak wiem, teraz są nowe wersje kowida, bardziej zjadliwe - będą zjadliwsze):
Gibraltar październik 2020 nowe przypadki.png
I, jeżeli takie coś i w takiej proporcji, zdarzy się w pl to nawet przy 100% wyszczepie lokdałn i ograniczenia będą.
A, że nie będzie 100% to będzie pretekst. Zresztą już wiceminister patkowski (taki polski hary poter) palnął gdzieś w wywiadzie, że będą na jesień zamykać.

Zresztą do jesieni już niedaleko. Jak to mówią: pożyjemy - zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Teraz nie patrz na przypadki, tylko na zgony:
2021-08-04_164438.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: belon »

ninjaproject pisze:
04 sie 2021, 16:46
Teraz nie patrz na przypadki, tylko na zgony:
2021-08-04_164438.jpg
Do wprowadzenia obostrzeń nikt zgonów pod uwagę nie brał.
Liczyły się tylko zakażenia (nawet nie zachorowania) więc nie kombinuj.

ODPOWIEDZ