Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
26 lis 2022, 21:46
Cblondyn pisze:
26 lis 2022, 09:43
Ile razy czytałem te jego posty to na myśl przychodził mi stary kawał/dowcip o gospodarzu co chciał oduczyć konia jeść. Któremu juz prawie sie udało tyle, że koń zdech :)
Co do meritum to tradycyjny błąd każdego początkującego. Przysłowiowe stawianie wozu przed koniem. Czyli od doopy strony. Na początek wyznaczył sobie cele i postanowił je zrealizować. Tyle, że cele były kompletnie z doopy i nie bardzo wiem na jakich przesłankach były budowane. Pewnie na podstawie wykresu czyli "o tu bym wszedł a tu wyszedł" no przeciez to takie proste :)
Kaska sama będzie wpadać do portfela. I co potem? No jakoś te założenia w realu się nie sprawdzają i co chwilka trzeba coś zmieniać. I tak można zmieniać do usranej śmierci :)
Im szybciej trader to zrozumie tym lepiej dla niego. Bo jeśli nie to jest jak pies goniący swój własny ogon ;)
Kliknąłem na link zapodany przez SEROL666. Mistyfikator to młody, bardzo inteligentny i wrażliwy człowiek, jestem przekonany że w życiu osiągnie sukces. A Ty Cblondyn jesteś zwykłym podłym chujkiem, skoro czytałeś jego dziennik i wiedziałeś że coś robi nie tak, mogłeś mu o tym napisać ale nie Ty cieszysz się że ktoś się potknął. Brzydzę się Tobą kutasie :563: i powiedz mi gdzie Cie mogę spotkać.
Cblondyn nic takiego obraźliwego nie napisał. Jest trochę szorstkiej bo szorstkiej ale prawdy. On najczęściej pisał ile to nie zarobi w różnych wariantach - trochę marzycielsko podchodził do FX. A rynek go sponiewierał i coś w nim pękło. Więc dobrze że ewakuował się do reala z jakimś planem na życie.
Dodam jeszcze że wielu mu doradzało, głównie Ninja ( CbLondyn też) a to i tak skończyło się jak widać. Pisał że zajmuje się FX ponad 2 lata to wiecie rozumiecie cały czas początkujący. Ja przeczytałem setki journali (większość z nich to 3 minuty czytania :wink: ) niewielu przebija się przez 10 stronę a tu 90 ! Trochę żal że gość tak skończył ot co.
Zobacz to:
https://www.myfxbook.com/pl/members/nat ... xm/7918379
To Diego_FX z naszego forum. Gość założył journal 19.02 jakiś tydzień później zacząłem soft trolling (po uprzednim obejrzeniu statystyk). Nawet trochę się z tym źle czułem ale jak to mówią trzeba wychodzić ze swojej strefy komfortu. Rookie zapałał miłością na widok jego stat i poprosił o biografię. No i dowiedzieliśmy się ze po ponad 10 latach na FX Diego nie wiedział że robi koszmarne błędy. Było to jeszcze do wyprostowania ale co tam on twierdził pod koniec października że wszystko idzie zgodnie z planem.
Klepanie po pleckach i głaskanie szeroko rozumianej "kiepścizny forexu" niewiele daje. My tylko uderzamy w rozbuchane Ego niektórych forumowiczów. Rynek wypłaci z nich jak z bankomatu i zostawi rysę na psychice
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

zakaven pisze:
26 lis 2022, 21:46
skoro czytałeś jego dziennik i wiedziałeś że coś robi nie tak, mogłeś mu o tym napisać
Kilka razy odbyliśmy z Mistyfikatorem rozmowy na Skype. Trwających nawet po kilka godzin. A więc doskonale znał mój pogląd na to co robi jak i dałem mu kilka rad. Rozmowy były zainicjowane przeze mnie bo widziałem w nim potencjał i rokował. Ale jak widać uznał, że "wie lepiej" i jest jak jest
Co do dziennika to każdy kto go zakłada powinien się liczyć z krytyką. Uzasadnioną czy nie to inna sprawa. Nie tylko na pochwały i wyrazy uwielbienia przez go czytających. Już za sam fakt go utworzenia. Mam nadzieje, że chociaż tak prostą rzecz potrafisz zrozumieć przygłupie :)
W dodatku skrajnie prymitywnym ;)

MSTFKTR
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2022, 00:17

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: MSTFKTR »

Elo mordy, tu Mistyfikator. Nie podniecajcie się zbytnio, może źle to wszystko ująłem w ostatnim poście zamykającym mój wątek.
Napisałem, że daję sobie spokój na jakiś czas, albo na zawsze. Jednak oczywiście nie mam zamiaru nigdy nie wrócić do FX.
Najzwyczajniej moja gra nie ma sensu OBECNIE. Kiedyś wrócę z większym kapitałem i będę grał rzadko, ale grubo i w perspektywie świec W1 ze znacznie szerszymi SL niż kilkadziesiąt pipsów.

Nie mam ochoty siedzieć na M5, bo po pierwsze: to uzależnia, po drugie: (przynajmniej mnie) ogłupia.
Wolę ten czas spędzić na kreatywniejszych zajęciach, ale oczywiście nie uważam że nie da się tak grać.
Ba, nawet twierdzę, że ten kto potrafi zostanie zamożnym człowiekiem.
Ja nie potrafię i tyle, bo najzwyczajniej nie umiem oduczyć się zaglądania do platformy co kilka minut. Dla zdrowia psychicznego trzeba dać na luz i tyle. Nie ma tu większej filozofii, ani wielkiego dramatu finansowego bo to co przerypałem przez 2.5 roku to można odrobić w mniej niż pół roku mając dobrą robotę, a obecnie mam taki cel: wytwarzać wartość i dzięki temu zarabiać siano.

Dopiero później te siano można mnożyć - chyba nie ma nic w tym niezrozumiałego. Żeby z kilku stówek coś ugrać sensownego, to trzeba nie la*a prze*uja. Takiej bestii FX, która coś zdziała na grubo z procentem składanym, wyczekując na najsłabszą zwierzynę.

Ja pierwszy epizod FX mam już za sobą, patrząc na dzienniki ludzi którzy nie potrafili się oderwać od przegrywania kasy uważam, że ten epizod był całkiem w porzo i bardzo pouczający.
Przynajmniej dowiedziałem się, że nie chcę codziennie siedzieć nad wykresami, tylko obserwować rynki z dalszej perspektywy.
Szkoda nerwów sobie szarpać, można to samo zrobić na spokojnie - nawet znacznie większą kasą - szczególnie mając odrobinę doświadczenia.
Teraz trzeba się pewnych zachowań oduczyć, a to zajmuje czas - jak oduczanie się palenia fajek.

Jasne, że będę zaglądał w wykresy. Ale póki co nie gram - za to literatura FX jest na półce, AT Murphego jeszcze raz przestudiuję, Marka Douglasa również. MQL4 znam już całkiem spoko. 40stki jeszcze nie mam a widzę, że sporo gości co grają i wygrywają, ma trochę więcej na karku niż ja.
Tak więc jak mówię, wyluzujcie nieco - ja tam osobiście nie mam wątpliwości, że kiedyś przyjdzie czas zabrać z rynku znacznie więcej niż włożyłem, po prostu nie można tego próbować za wszelką cenę.

Tak więc na jakiś czas przerwa mordy. Co do forum, to znikam też z innych względów: jakiś czas temu wywaliłem FB i wszelkie głupoty, które mi zabierają czas. Jak widać Navi trochę przejął rolę tego wszystkiego, bo ja bardzo lubię pisać.
Chociaż cenię rozmowy z innymi ludźmi to jednak jest zbyt zajmujące, a jak wspomniałem, mam trrochę ambitne plany - uczę się obecnie bardzo dobrze gospodarować swoim czasem, chodzi też o zdobycie bardzo porządnej fachury, coby za jakiś czas bez najmniejszego żalu wrzucić w FX coś znacznie więcej niż kilka stówek. Wiedząc, ze w razie większej serii SL kilka wypłat - i odrobione. Stąd też odcinka, co nie znaczy, że nie wrócę tutaj (o ile to forum przetrwa) za jakiś czas pogadać. A j/w, bardzo lubię pisać i sumując to wszystko, co spędziłem na pisaniu tutaj przez około rok, też wyjdzie sporo czasu!

Tak więc głowy do góry, ja lecę.
Pozdro Cblondyn - jak dotąd nie rozmawiałem w realu (nie licząc rozmów na forrum) z nikim kto się zajmuje tradingiem oprócz ciebie :D
Pozdro SEROL666, dzięki wszystkim pozostałym za rozmowy na Navi, dzięki @ninjaproject przede wszystkim za introduction do MQL4, dzięki temu trochę szybciej ruszyłem, niż miałbym to ogarnąć samodzielnie.

Musiałem tu jeszcze wrócić, żeby napisać epilog, jednak zgodnie z obietnicą spadam i LoggOff. Nie ma mnie.
Mam nadzieję, że do zobaczenia kiedyś.
Wrócę pod innym nickiem i nie będę pewnie już zakładał dziennika, bo gry za większą kapuchę nie będę pokazywał.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cześć Mistyfikator
O widzę zmiany, jednak czegoś się nauczyłeś.
Gra na długi termin, poczytać odpocząć od fx, zarobić kasę w "normalnej" pracy 8)
Chyba to co ci pisaliśmy nie było pustymi słowami :wink: . Zobaczysz jeszcze kilka razy zmienisz podejście do FX :568:
Posłuchaj tego to ex GS trader Anton Kreil powie ci co jest kluczowe w tej zabawie od 4:00 do 6:00 minuty
https://www.youtube.com/watch?v=gxJ08XQv8Mk
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 pisze:
26 lis 2022, 23:55
zakaven pisze:
26 lis 2022, 08:34
Zaimponowałeś mi, jesteś kumatym, wykształconym gościem, doceniam to. Żeby od tej słodyczy się nie porzygać, powie że czasami zdarza mi się mówić ludziom dokładnie to co chcieli by usłyszeć :lol:
Widzę że sobie jaja robisz tematu .
A to są ważne sprawy jeden z tych spadkobierców kóltóry sarmackiej jest liderem wiodącej partii politycznej. Maił brata, ponoć go ruscy załatwili (Znów ci ruscy)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaczy%C5% ... rbu_Pomian
Ojp, to żeś naskrobał i ja mam do tego wszystkiego się odnieść :lol: :?:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Cblondyn pisze:
27 lis 2022, 16:40
zakaven pisze:
26 lis 2022, 21:46
skoro czytałeś jego dziennik i wiedziałeś że coś robi nie tak, mogłeś mu o tym napisać
Kilka razy odbyliśmy z Mistyfikatorem rozmowy na Skype. Trwających nawet po kilka godzin. A więc doskonale znał mój pogląd na to co robi jak i dałem mu kilka rad. Rozmowy były zainicjowane przeze mnie bo widziałem w nim potencjał i rokował. Ale jak widać uznał, że "wie lepiej" i jest jak jest
Co do dziennika to każdy kto go zakłada powinien się liczyć z krytyką. Uzasadnioną czy nie to inna sprawa. Nie tylko na pochwały i wyrazy uwielbienia przez go czytających. Już za sam fakt go utworzenia. Mam nadzieje, że chociaż tak prostą rzecz potrafisz zrozumieć przygłupie :)
W dodatku skrajnie prymitywnym ;)
Nie oszukasz mnie a tym bardziej ton Twojego posta, nie tego, tylko tego z odpowiedzią do SEROL666. Gdybyś zaczął go od tego co teraz napisałeś zapewne moja reakcja byłaby inna, nieważne. Przyznaję, że czasem nie potrafię opanować emocji, niemniej na przeprosiny nie licz bo na to nie zasługujesz.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 pisze:
28 lis 2022, 13:32
Cześć Mistyfikator
O widzę zmiany, jednak czegoś się nauczyłeś.
Gra na długi termin, poczytać odpocząć od fx, zarobić kasę w "normalnej" pracy 8)
Chyba to co ci pisaliśmy nie było pustymi słowami :wink: . Zobaczysz jeszcze kilka razy zmienisz podejście do FX :568:
Posłuchaj tego to ex GS trader Anton Kreil powie ci co jest kluczowe w tej zabawie od 4:00 do 6:00 minuty
https://www.youtube.com/watch?v=gxJ08XQv8Mk
Haha się uśmiałem, od samego początku jak koleś się feeling fresh to są dwie możliwości, oszukuje siebie albo swojego rozmówcę, najwyraźniej po tym odpoczynku nie widział się w lustrze :lol:

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
28 lis 2022, 18:10
SEROL666 pisze:
26 lis 2022, 23:55
Widzę że sobie jaja robisz tematu .
A to są ważne sprawy jeden z tych spadkobierców kóltóry sarmackiej jest liderem wiodącej partii politycznej. Maił brata, ponoć go ruscy załatwili (Znów ci ruscy)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaczy%C5% ... rbu_Pomian
Ojp, to żeś naskrobał i ja mam do tego wszystkiego się odnieść :lol: :?:
Nie musisz i tak niewiele osób to czyta. Patrząc na aktywność na tym forum pewnie niedługo trafimy w cyfrowy niebyt.

Tak a propos tego niebytu jedna rzecz mnie zastanowiła jak FXT padło. Co się dzieje z przelewami krypto walut które miały "zły" adres do przelewu, czy rzeczywiście idzie to w próżnię ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

zakaven pisze:
28 lis 2022, 18:10
SEROL666 pisze:
26 lis 2022, 23:55
zakaven pisze:
26 lis 2022, 08:34
Zaimponowałeś mi, jesteś kumatym, wykształconym gościem, doceniam to. Żeby od tej słodyczy się nie porzygać, powie że czasami zdarza mi się mówić ludziom dokładnie to co chcieli by usłyszeć :lol:
Widzę że sobie jaja robisz tematu .
A to są ważne sprawy jeden z tych spadkobierców kóltóry sarmackiej jest liderem wiodącej partii politycznej. Maił brata, ponoć go ruscy załatwili (Znów ci ruscy)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaczy%C5% ... rbu_Pomian
Ojp, to żeś naskrobał i ja mam do tego wszystkiego się odnieść :lol: :?:
Nie podejmę z Tobą polemiki na takim poziomie do jakiego, z tego co pamiętam, jesteś przygotowany zawodowo ale powiem co myślę.
Jestem Polakiem, tak jak Ty i w mniejszym bądź większym stopniu jesteśmy także spadkobiercami tej kultury. To jest kultura naszych przodków, wyssaliśmy ją z mlekiem matki, jest w naszych genach, nie wyrzekniemy się jej tak jak to możemy zrobić np. z obywatelstwem.
Z tego co pamiętam to ten negatywny wizerunek był mocno kreowany za komuny (czyli znów ruscy, ale wcale mnie to nie dziwi skoro kilka razy udało im się oberwać słony wpierdol od tej sarmacji) Przez kogo jest teraz podtrzymywany, nie wiem i nie bardzo mnie to obchodzi.
Co do Kaczyńskiego, nie jestem jego zwolennikiem ale potrafię docenić, że potrafi trzymać wszystkich za mordę, najwyraźniej jest niezłym cwaniakiem. Co dodać, to może tak :lol: Najwyraźniej ma w genach sarmacką kulturę bo wyssał ją z mlekiem matki i dlatego potrafi trzymać pospólstwo za mordę i jak to się mówi psy szczekają a karawana jedzie dalej :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 pisze:
28 lis 2022, 18:45
zakaven pisze:
28 lis 2022, 18:10
SEROL666 pisze:
26 lis 2022, 23:55
Widzę że sobie jaja robisz tematu .
A to są ważne sprawy jeden z tych spadkobierców kóltóry sarmackiej jest liderem wiodącej partii politycznej. Maił brata, ponoć go ruscy załatwili (Znów ci ruscy)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaczy%C5% ... rbu_Pomian
Ojp, to żeś naskrobał i ja mam do tego wszystkiego się odnieść :lol: :?:
Nie musisz i tak niewiele osób to czyta. Patrząc na aktywność na tym forum pewnie niedługo trafimy w cyfrowy niebyt.

Tak a propos tego niebytu jedna rzecz mnie zastanowiła jak FXT padło. Co się dzieje z przelewami krypto walut które miały "zły" adres do przelewu, czy rzeczywiście idzie to w próżnię ?
Nie wiem o czym do mnie rozmawiasz :lol: ale opowiem Ci coś z mojego życia.
Spotkałem się w lato, nie pamiętam dokładnie miesiąca,teoretycznie to nieważne (lipiec albo sierpień :lol: ) ze znajomym. Dobrze, że to było w centrum miasta to przynajmniej na przechodzące świnki w różnych odcieniach sobie popatrzyłem Gadka typu straty taty dupa w kraty i mówię mu, że niby taki zacny kraj a ja mam kartę visa i okazuje się, że w wielu punktach jej nie honorują. O na to, że tak tu jest i on ma kartę (piszę fonetycznie, nawet nie chce mi się sprawdzać jak to się pisze, czyli jak papiesz postrafiajoncy wsystkich polakuf) rewolt alb jakoś tak, pewnie wiecie o co chodzi. I mówi mi, że wszędzie ją akceptują i do tego dzięki niej może kupować i sprzedawać, szybko i sprawnie bitcoina. I dopiero wtedy zwróciłem na niego uwagę i zauważyłem, że się chłop postarzał :lol: . Okazuje się, że dzięki aplikacji kupuje bitcoina za np. 1000 euro bez prowizji, swapów itd. Pytam jak to działa, mówi - normalnie jak bitcoin drożeje to mam 1300 euro i mogę w każdej chwili wypłacić online. A jak spada pytam, nie chciałem zapytać czy może grać na spadki, jak spada to mam na przykład 600 i nadal mogę wypłacić. Wyciągnąłem telefon spojrzałem na wykres, wykres jak wykres a że nie gram tego to odrazu widaż że do okolice 10 k to będzie minimum. opowiedział mi jeszcze trochę o tym. I teraz zobacz:
Cwaniaki udostępniają gawiedzi narzędzie na samej górce wykresu, no nic tylko tracić :lol: Pójdę dalej i zadam retoryczne pytanie.
Jak myślicie czy potężne instytucje finansowe umożliwiły masom dostęp np. do fx żeby ci dorobili sobie do wypłaty? :lol:

ODPOWIEDZ