Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

O kurwa, dopiero teraz przeczytałem, że głowa moja Cię uwiera :lol: Pomimo tego że jesteś stetryczałym dziadem, doceniam Cię za wiedzę i doświadczenie, których nie potrafisz bądź nie chcesz przekazać. Pamiętam sprzed kilku lat jak gość stanął w twojej obronie, oczywiście narażając się na krytykę forumowej braci. Utkwił mi w pamięci, bo po kilku szczegółach zorientowałem się, że nie ściemnia. Nie pamiętam jego nicku oczywiście, grał WTI. Napisał, to nie cytat więc może być nie dokładnie ale o sens chodzi, Ty, nie pamiętam jaką ksywą się ówcześnie posługiwałeś :lol: , pokazałeś mu jak zarabiać. Temat rzeka, never mind, napisał że prawdopodobnie sam by doszedł do tego ale dzięki Tobie zajęło mu to zdecydowanie mniej czasu, napisał też że jednego niekumatego nauczyłeś jednego określonego setupu i świetnie z tego korzystał. Napisał to z ironią :D o tym niekumatym. Z chęcią poznał bym taki jeden pewny setap :D

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

SEROL666 pisze:
25 lis 2022, 11:42
zakaven pisze:
25 lis 2022, 07:39
SEROL666 jeszcze raz przeczytałem i pierwsza myśl jaka mi przyszła do bani to...i tu znów cytat z klasyka...Analiza wsteczna zawsze jest skuteczna. :lol:
To historia. Jak już "wyzwoliliśmy" się w 1918 roku. To ten cały nawis sarmackiej tożsamości i naleciałości w "wyższej" warstwie narodu zostały. Wielu upatrywało nadzieji w próbie przywrócenia dawnych porządków - oczywiście już w zmienionej formie. A to co się dokonało w zaborach było krytykowane jako zamach na polskaą tożsamość oraz bazę szlacheckiego narodu.
Nawet w 20-leciu międzywojennym nie potrafiono uwłaszczyć chłopów aby dzwignąć z kolan istotną gałąź gospodarki - do 1939 rozparcelowano tylko 20% majątków ziemskich. dopiero PKWN - znów Ruscy - w 1944 dokonali podziału.

Problem z Polakami polega na tym że tworzenie NARODU wymaga tworzenia więzi i identyfikacji ponad podziałami grupowymi. I tu jest problem bo do tej pory to pokutuje model sarmacki. Wystarczy spojrzeć na scenę polityczną, uwarunkowania prawno-gospodarcze że jednak delikatny smrodek magnaterii pozostał i dzieli nas na lepszych i gorszych.
Zaimponowałeś mi, jesteś kumatym, wykształconym gościem, doceniam to. Żeby od tej słodyczy się nie porzygać, powie że czasami zdarza mi się mówić ludziom dokładnie to co chcieli by usłyszeć :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

A z ciekawostek powiem, że na zegarek chciałem spojrzeć w celu wiadomym. A ty chuj, zonk czyli, zegarka brak. Oj musiało być grubo wczoraj :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Czuję, że muszę się trochę odkryć :lol: Jestem spoza branży, nigdy nie brałem udziału w żadnym szkoleniu, lubię to i to mnie kręci. W realu nie znam nikogo z kim mógłbym wymienić opinie nt. fx. Sami rozumiecie dlaczego tu bazgrolę, czasami człowiek musi inaczej się udusi :lol:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
25 lis 2022, 00:17
Wczoraj Mistyfikator wylogował się z Nawigatora zamknął journal i poszedł robić coś innego w życiu.
dax-nasdaq-daytrading-t32078-900.html
Nie wiem czy komuś będzie się chciało czytać cały jego journal. Moim zdaniem wystarczy dwie, trzy strony gdzie od zmian w swoim podejściu doszedł do pełnej rezygnacji.
Ile razy czytałem te jego posty to na myśl przychodził mi stary kawał/dowcip o gospodarzu co chciał oduczyć konia jeść. Któremu juz prawie sie udało tyle, że koń zdech :)
Co do meritum to tradycyjny błąd każdego początkującego. Przysłowiowe stawianie wozu przed koniem. Czyli od doopy strony. Na początek wyznaczył sobie cele i postanowił je zrealizować. Tyle, że cele były kompletnie z doopy i nie bardzo wiem na jakich przesłankach były budowane. Pewnie na podstawie wykresu czyli "o tu bym wszedł a tu wyszedł" no przeciez to takie proste :)
Kaska sama będzie wpadać do portfela. I co potem? No jakoś te założenia w realu się nie sprawdzają i co chwilka trzeba coś zmieniać. I tak można zmieniać do usranej śmierci :)
Im szybciej trader to zrozumie tym lepiej dla niego. Bo jeśli nie to jest jak pies goniący swój własny ogon ;)

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Cblondyn pisze:
26 lis 2022, 09:43
SEROL666 pisze:
25 lis 2022, 00:17
Wczoraj Mistyfikator wylogował się z Nawigatora zamknął journal i poszedł robić coś innego w życiu.
dax-nasdaq-daytrading-t32078-900.html
Nie wiem czy komuś będzie się chciało czytać cały jego journal. Moim zdaniem wystarczy dwie, trzy strony gdzie od zmian w swoim podejściu doszedł do pełnej rezygnacji.
Ile razy czytałem te jego posty to na myśl przychodził mi stary kawał/dowcip o gospodarzu co chciał oduczyć konia jeść. Któremu juz prawie sie udało tyle, że koń zdech :)
Co do meritum to tradycyjny błąd każdego początkującego. Przysłowiowe stawianie wozu przed koniem. Czyli od doopy strony. Na początek wyznaczył sobie cele i postanowił je zrealizować. Tyle, że cele były kompletnie z doopy i nie bardzo wiem na jakich przesłankach były budowane. Pewnie na podstawie wykresu czyli "o tu bym wszedł a tu wyszedł" no przeciez to takie proste :)
Kaska sama będzie wpadać do portfela. I co potem? No jakoś te założenia w realu się nie sprawdzają i co chwilka trzeba coś zmieniać. I tak można zmieniać do usranej śmierci :)
Im szybciej trader to zrozumie tym lepiej dla niego. Bo jeśli nie to jest jak pies goniący swój własny ogon ;)
Kliknąłem na link zapodany przez SEROL666. Mistyfikator to młody, bardzo inteligentny i wrażliwy człowiek, jestem przekonany że w życiu osiągnie sukces. A Ty Cblondyn jesteś zwykłym podłym chujkiem, skoro czytałeś jego dziennik i wiedziałeś że coś robi nie tak, mogłeś mu o tym napisać ale nie Ty cieszysz się że ktoś się potknął. Brzydzę się Tobą kutasie :563: i powiedz mi gdzie Cie mogę spotkać.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Przepraszam wszystkich użytkowników za mój język ale mocno mnie wkurwił ten cwany gapa z pizdy górnej.

Awatar użytkownika
Black Owca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 lis 2022, 21:25

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Black Owca »

Zakus :)) ostro z chuliganami :) brawo

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
26 lis 2022, 08:34
Zaimponowałeś mi, jesteś kumatym, wykształconym gościem, doceniam to. Żeby od tej słodyczy się nie porzygać, powie że czasami zdarza mi się mówić ludziom dokładnie to co chcieli by usłyszeć :lol:
Widzę że sobie jaja robisz tematu .
A to są ważne sprawy jeden z tych spadkobierców kóltóry sarmackiej jest liderem wiodącej partii politycznej. Maił brata, ponoć go ruscy załatwili (Znów ci ruscy)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaczy%C5% ... rbu_Pomian
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
26 lis 2022, 08:53
Czuję, że muszę się trochę odkryć :lol: Jestem spoza branży, nigdy nie brałem udziału w żadnym szkoleniu, lubię to i to mnie kręci. W realu nie znam nikogo z kim mógłbym wymienić opinie nt. fx. Sami rozumiecie dlaczego tu bazgrolę, czasami człowiek musi inaczej się udusi :lol:
Szkolenia nie mają sensu w tej formie w której sprzedają pseudo-kołcze. Jeżeli nie zwiedzałeś działu o szkoleniach to polecam. Zjechaliśmy wszystkich ważniejszych w PL. Hucpa szkoleniowców nie zna granic.

Większość tutaj pisze z tego samego powodu. W realu nie ma co mówić czym się zajmujesz bo wpadasz w lawinę wyjaśnień czym jest FX i z każdym krokiem jest coraz to gorzej. Pewnie żle tłumaczę :wink: . Od czasu do czasu trafia się jakaś osoba co wie o co chodzi a wtedy najczęsciej słyszę:
"Mój znajomy też się tym zajmował i stracił pieniądze". Wtedy rozwiercam temat i okazuje się że "znajomy" był totalnym amatorem.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ