Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2315
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Tą drugą Japonię to TW "Bolek" próbował wprowadzić z resztę wiąże sie z tym pewna historia.
Fajnie by było gdybyśmy byli pomiędzy z PKB per capita na poziomie 25K USD. A tu świeżutkie dane:
https://nczas.com/2022/07/08/trzy-sonda ... itycznych/

Problem jest 1/3 naiwnych ludzi większość z nich przypomina mi tych ludzi co kupują szkolenia za 8K PLN i są zadowoleni do czasu.... potem narzekają wyzywają ich od najgorszych czasem lądują do nas i opowiadają swoją historię. A wystarczyło trochę pomyśleć...

Żadnego stryczka nie będzie aktualne bydło zasiądzie trochę dalej od koryta i będzie przyglądać się Nowemu Bydłu które będzie brodziło w gównie wysrywanym przez 8 lat
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Myślę, że w przyszłości historycy nie będą się bawić w podział na partie z w/w sondażów.
Moim zdaniem, te wszystkie partie które są bezpośrednimi spadkowbiercami PZPR-u i charakteryzują się bezideowością, będą traktowane jako jedna partia, która rozdzieliła się na kilka, aby zwiększyć możliwości wyciągania pieniędzy Polaków oraz stworzyć miraż demokracji. W sumie to się nazywa demokracja ludowa.
Zasadniczo od 1945 roku mamy ciągle ten sam ustrój, który uległ nieznacznej transofrmacji, aby dać Narodowi złudzenie, że oto od 1989 odzyskaliśmy suwerenność.

Niestety w międzyczasie okazało, że styropianowcy którzy tak skamlali, aby PZPR się podsunął i dał im również dostęp do koryta, okazali się nie dorastać starym komunistycznym działaczom do pięt. Wyobrażacie sobie, żeby za PRL-u działacz, dla uzyskania większego poparcia w społeczeństwie całował biskupa po dłoniach? Byli jacy byli, ale przynajmniej nie udawali kogoś, kim nie są.

A te obecne kreatury, potrafią się posunąć np. do takich niegodziwości jak udawanie religijności.
Tylko po to, by okłamywać starszą część społeczeństwa, że niby oni tacy dobrzy.

Tak sie składa, że znam trochę nauczanie KK, i Jezus nigdy nie powiedział, żeby nienawidzieć pedałów, czy kolorowych.
Ale to nie jest sedno sprawy. Najgorsza jest ich kompletna ignorancja i brak obeznania we wszystkich dziedzinach, za które odpowiadają.

Gdyby Dołęfa-Mostowicz pisał "Karierę Nikodema Dyzmy" w obecnych czasach, musiałby nieco bardziej przejaskrawić postać tytułową.
Bo w porównaniu z obecnymi elitami, to postać tytułowa tej książki jest oczytanym i elokwentnym erudytą. Wielojęzycznym, znakomitym ekonomistą.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2315
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mistyfikator pisze:
08 lip 2022, 17:41
Myślę, że w przyszłości historycy nie będą się bawić w podział na partie z w/w sondażów.
Moim zdaniem, te wszystkie partie które są bezpośrednimi spadkowbiercami PZPR-u i charakteryzują się bezideowością, będą traktowane jako jedna partia, która rozdzieliła się na kilka, aby zwiększyć możliwości wyciągania pieniędzy Polaków oraz stworzyć miraż demokracji. W sumie to się nazywa demokracja ludowa.
Zasadniczo od 1945 roku mamy ciągle ten sam ustrój, który uległ nieznacznej transofrmacji, aby dać Narodowi złudzenie, że oto od 1989 odzyskaliśmy suwerenność.

Niestety w międzyczasie okazało, że styropianowcy którzy tak skamlali, aby PZPR się podsunął i dał im również dostęp do koryta, okazali się nie dorastać starym komunistycznym działaczom do pięt. Wyobrażacie sobie, żeby za PRL-u działacz, dla uzyskania większego poparcia w społeczeństwie całował biskupa po dłoniach? Byli jacy byli, ale przynajmniej nie udawali kogoś, kim nie są.

A te obecne kreatury, potrafią się posunąć np. do takich niegodziwości jak udawanie religijności.
Tylko po to, by okłamywać starszą część społeczeństwa, że niby oni tacy dobrzy.

Tak sie składa, że znam trochę nauczanie KK, i Jezus nigdy nie powiedział, żeby nienawidzieć pedałów, czy kolorowych.
Ale to nie jest sedno sprawy. Najgorsza jest ich kompletna ignorancja i brak obeznania we wszystkich dziedzinach, za które odpowiadają.

Gdyby Dołęfa-Mostowicz pisał "Karierę Nikodema Dyzmy" w obecnych czasach, musiałby nieco bardziej przejaskrawić postać tytułową.
Bo w porównaniu z obecnymi elitami, to postać tytułowa tej książki jest oczytanym i elokwentnym erudytą. Wielojęzycznym, znakomitym ekonomistą.
To jest lista baranów w cyrku
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sejm-2 ... ta-poslow/
Z lektury dowiadujemy się że większość to zawodowe urzędasy i karierowicze, praktycznie żaden nie miał styczności z wolnym rynkiem. 90% z nich miało tu i ówdzie ciepłe posadki. Wielu z nich miało ambicje zostać Europosłami bo wiadomo to kosmos przy dietce poselskiej.
Tacy ludzie podejmują decyzję dotykające milionów Polaków pod dyktando kilku na szczycie
Po co ich jest tylu? Wystarczyło by może 100 większość gęb jest nieznana.

Powiem Ci tak jedyne czego się boją to że nie dostaną roboty na kolejne 4 lata ludzie głosując mogliby zmienić diametralnie układ sił.
W tym sondażu śmieszy mnie to że gdzieś jest wiara w PO, ludzie maja króciutką pamięć. Mają nadzieję na co ?
Przez 7 lat nie byli w stanie stworzyć żadnego programu przeciwwagi do oferty PIS jedynie pogłębiają się w tych samych populistycznych hasłach
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mam nadzieje, że Julia P. Oraz Michał D. zasiądą razem na jednej ławie oskarżonych :)
I wymieniać się korespondencją będą mogli jedynie na "spacerniaku" ;D

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

SEROL666 pisze:
09 lip 2022, 00:19

To jest lista baranów w cyrku
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sejm-2 ... ta-poslow/
Z lektury dowiadujemy się że większość to zawodowe urzędasy i karierowicze, praktycznie żaden nie miał styczności z wolnym rynkiem. 90% z nich miało tu i ówdzie ciepłe posadki. Wielu z nich miało ambicje zostać Europosłami bo wiadomo to kosmos przy dietce poselskiej.
Tacy ludzie podejmują decyzję dotykające milionów Polaków pod dyktando kilku na szczycie
Po co ich jest tylu? Wystarczyło by może 100 większość gęb jest nieznana.

Powiem Ci tak jedyne czego się boją to że nie dostaną roboty na kolejne 4 lata ludzie głosując mogliby zmienić diametralnie układ sił.
W tym sondażu śmieszy mnie to że gdzieś jest wiara w PO, ludzie maja króciutką pamięć. Mają nadzieję na co ?
Przez 7 lat nie byli w stanie stworzyć żadnego programu przeciwwagi do oferty PIS jedynie pogłębiają się w tych samych populistycznych hasłach
Podzielam Twoje poglądy co do ilości gęb do wykarmienia.
Zgadzam się: 100 posłów
A może i zzlikwidować Senat, no chyba że komuś potrzebna ta zabawa, to niech będzie 70/30 i zostaną dwie Izby.

Co do profesji zawodowego urzędnika - sługi ludu, to przypominają mi się nie tak odległe czasy, gdy byłem studentem. 15-20 lat wstecz widziałem już to zjawisko. Kierunek studiów: historia, socjologia lub administracja. Samorządowcy studenci.
Późniejsza kariera zawodowa polegająca na tym, aby znaleźć odpowiednie stanowsisko, najlepiej państwowe. Taki dobrze płatny etat z dostępem do publicznych pieniędzy i z możliwością obsady innych urzędów swoimi ludźmi. To wszystko uwieńczone działalnością partyjną.
Znajome, nieprawdaż?
Tak jest na wszelkich szczeblach w Polsce. Od urzędników w siedzibie gminy lub powiatu aż po dwóch naczelnych obecnie szkodników Polski i ich bandy!
Dlatego przez tyle lat nie możemy się rozwinąć na miarę naszych możliwości . Praca wielu pokoleń idzie na marne, zamiast być jednym z najzamożniejszych państw świata (bo to jest w zasięgu Polaków), skończyliśmy mając ponad 15% inflację, bandę sługów ludu do wykarmienia, zadłużenie powiększone o 50% ostatnio i brak obecnie perspektyw.
Gdzie była Korea Płd w latach 50-ych a gdzie jest teraz? Oni startowali z niewyobrażalnie niższego pułapu a my mieliśmy prawie wszystko, Polska była w stanie wyprodukować dla siebie i żywność i energię. Nawet był przemysł motoryzacyjny! Może to było niewydolne, ale czy zamiast oddać za bezcen nie lepiej było to zmodernizować?

Jedynie mamy szczęście, że Rosja jest obecnie cienka militarnie (no bo chyba atomówki nie pie****ą),i szczęsliwie w obecnych czasach graniczymy z nimi tylko przez obwód kaliningradzki, bo z obecną władzą to i tak Polska niestety jest realnie zagrożona całkowitą utratą suwerenności. Gdyby ktokolwiek znowu postanowił nas bić, to powstałby kolejny bolesny rozdział martyrologii Narodu Polskiego.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

O proszę, po lirze tureckiej następny atrakcyjny instrument do spekulacji.

Za kilka miesięcy okaże się, że pucybut Jarosława jest załadowany po kurek w elki CFD na USDPLN :)
Nie ma to jak wiara w "skuteczność" polityki własnego rządu.

Erdogan był przynajmniej tak humanitarny, że nie u*ebał kredytobiorców.
Po co było podnosić stopy procentowe w Polsce, skoro i tak za inflację odpowiada Putin a nie RPP ?
Może poprosić Włodka, żeby nam zmniejszył inflację w PL?
W ogóle po co ich wszystkich utrzymywać, skoro elyty pierwszego sortu nie odpowiadają za politykę tegokraju?

Wystarczyło wydawać tyle ile wpływa do budżetu, nie drukować tyle i pozwolić ludziom normalnie żyć i pracować, zamiast celowo niszczyć ich biznesy.
Ale to byłoby za ciężko, bo I Sekretarz i jego Dwór musieliby zacząć mniej żreć, a niektórzy się już za bardzo przyzwyczaili do suto napełnionego koryta za "nie swoje". Szczególnie I Sekretarz po 30 latach przy korycie. Czym by się zajął, gdyby nagle został zmuszony do pracy?
Uber Eats? Trudno by było pieszo, bo nie podejrzewam go o umiejętność jazdy na rowerze lub skuterze...
Ostatnio zmieniony 12 lip 2022, 12:11 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 1 raz.

olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

Pewnie dlatego Duda, Morawiecki, Glapiński dalej w świetnych humorach opowiadają ludziom jak jest dobrze a w ostateczności radzą zacisnąć zęby i przeczekać. Osobiście mam to wszystko w tyle. 10 lat temu zainstalowałem pompę c., 3 lata temu fotowoltaikę 9,75 kW a w połowie zeszłego roku przewalutowałem wszystkie oszczędności oraz depozyty w dukasie na EUR. Nigdy nie wierzyłem w to państwo a właściwie w rodaków - głupich, ulegających obietnicom dymających się nawzajem na każdym kroku.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

olds pisze:
12 lip 2022, 12:09
Pewnie dlatego Duda, Morawiecki, Glapiński dalej w świetnych humorach opowiadają ludziom jak jest dobrze a w ostateczności radzą zacisnąć zęby i przeczekać. Osobiście mam to wszystko w tyle. 10 lat temu zainstalowałem pompę c., 3 lata temu fotowoltaikę 9,75 kW a w połowie zeszłego roku przewalutowałem wszystkie oszczędności oraz depozyty w dukasie na EUR. Nigdy nie wierzyłem w to państwo a właściwie w rodaków - głupich, ulegających obietnicom dymających się nawzajem na każdym kroku.
Czy ta instalacja pv obsłuży pc w sezonie grzewczym? Może inaczej, ile energii musisz dokupić na rok?

olds

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: olds »

zakaven pisze:
12 lip 2022, 20:13
Czy ta instalacja pv obsłuży pc w sezonie grzewczym? Może inaczej, ile energii musisz dokupić na rok?
Trochę dokupuje. Instalacja ruszyła w maju 2019 i licząc do maja 2022 wyprodukowała 28 MWh czyli 9,3 rocznie. Zużywam rocznie 8,8 - 9 MWh z czego fotowoltaika pokrywa ok 8MWh (czyli realna oszcędność to 5 tysi rocznie) i dokupuje ok. 1MWh. W domu nie mamy ŻADNYCH innych rachunków. Mam własne ujęcie wody, własną oczyszczalnię, brak gazu, klimatyzację na 3 pomieszczenia. Jak pisałem nie wierzę w to państwo i spodziewam się zimą blackoutów więc zbieram kasę na półdniowy magazyn energi. Ciekawy temat , na razie wychodzi koło 12 tysi (3 dodatkowe inwertery offgridowe + 4 aku po 150 Ah) więc dużo :cry:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pakiet "reform" PiSbolszewii dla swoich wyborców na najbliższe lata:
-jedzcie mniej
-ocieplajcie domy
-zbierajcie chrust
-zaciskajcie zęby
:D :D :D

ODPOWIEDZ