Pokoloruj Drwala

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

fx-technik pisze:
20 maja 2019, 21:11
Ja wziąłem dziś 70 pips na DAX30, w 3-ch tradach.
A tego to już nie wiem.
No ale kto wie, właśnie przejrzałem MyFxBook kolego xclusiv i faktycznie długie trejdy bierze.
Obrazek

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Jaka tu bijatyka i jak w knajpie.
Od początku fx-technik czemu nie grałem w tamten piątek jak był trend - bo nie było internetu. Przyjechałem z zakupów o 11:30 chwile później wywaliło internet, poszedłem coś robić wróciłem o 14 dalej nie ma. Dzwonie do isp - przecież jest , a zaraz, u pana nie ma bo tam skąd pan ma wymieniają antenę sektorową, bo dziś wreszcie jest ładna pogoda. Proszę pani tu leje od 2 godzin. wie pan co jak będzie to zadzwonię. O 15 zadzwoniła już jest. Jest ale ciągle przełączają kanały żeby dostroić i ciągle wywala na kilka sekund, na kilka minut. Dałem im jeszcze godzinę i zrobiłem trejda na odpier...się +2 pipsy ale nie poszło i wywaliło neta, jak przyszedł to wracało ze szpili i rozgrywałem żeby tylko plusa ukręcić. Całą zeszłą niedzielę nie było netu ( jak to dziko w chałupie gdy nie ma internetu :? ) włączyli w poniedziałek po telefonie. Potem w któryś dzień znowu dokładali antenę i znowu dostrajali te kanały chyba ze dwa dni. Pojechałem dopiero w ten piątek wydrzeć papę w biurze i się uspokoiło. Przyjechałem do domu z zakupów i wpieprzyłem się w daxa w CMC. Hedge - jedną stronę zamknąłem z zyskiem i liczyłem że spadnie ale nie chciało, a byłem proszony w gości. Dałem więc hedge z dziurą -52,5 pipsa, kilka minut od wyłączenia kompa walną 40pisów w dół :lol: .
Dzisiaj rano byłem z tatkiem w przychodni więc trochę zeszło. Widziałem co się dzieje na telefonie, ale z trejdów na telefonie wyleczyłem się już na całe życie. Zarobiłem dzisiaj na daxie jakieś 14 pipsów i domknąłem dziurę, nie liczyłem jeszcze ale tak na oko -30.
Czy jestem usprawiedliwiony?
Jak się komuś nie chce czytać bo za długie proszę mi na plecy skoczyć.

Krytycy Hedge jak nie wiecie o co chodzi, to po kiego grzyba krytykujecie. Pokazałem 2 wykresy, jest strata wykręcona na +? jest! Ja tak gram, bo mi się tak podoba.

Nie wysiaduje całymi dniami przed kompem, robię trejda byle był zysk, gdy się wykręcę z tego hedge w CMC będę grał więcej tutaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ano, widzę, że nie masz warunków ani czasu na trading.
Co do "krytyki" hedge, to napisałem wyraźnie czym jest hedge i jak się go stosuje.
Hedge na tym samym instrumencie na pozycji stratnej nie jest żadną uzasadnioną techniką.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Dadas to czy coś jest uzasadnione czy nie decydują wyniki jakie się uzyskuje a nie niczyje "przekonanie" czy dowody.
NA FX - scalpie jedyne co naprawdę się liczy to SKILL ...

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6618
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Juz samo pisanie, że dwie przeciwstawne pozycje na tym samym instrumencie to jakis system to zwyczajne nieporozumienie :)
Przecież w takim momencie nie generuja ani strat ani zysków. Dokładnie ten sam efekt jak u kogos kto jest poza rynkiem ;)
I zysk/strata zacznie się pojawiać gdy jedna z pozycji zostanie zamknieta. Czyliw w chwili gdy hedga NIE MA. I ten sam efekt można uzyskac stosując SL. Ktos tu pisał, że hedge służy do zabezpieczania zysków. A SLa to niby w tym celu nie mozna wykorzystać? Jesli ktos tego hedga stosuje nic mi do tego. ALe jesli ktos plecie głupoty jaki to on cudowny to sie do tego odniose :)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Cblondyn pisze:
21 maja 2019, 08:26
Juz samo pisanie, że dwie przeciwstawne pozycje na tym samym instrumencie to jakis system to zwyczajne nieporozumienie :)
Przecież w takim momencie nie generuja ani strat ani zysków. Dokładnie ten sam efekt jak u kogos kto jest poza rynkiem ;)
I zysk/strata zacznie się pojawiać gdy jedna z pozycji zostanie zamknieta. Czyliw w chwili gdy hedga NIE MA. I ten sam efekt można uzyskac stosując SL. Ktos tu pisał, że hedge służy do zabezpieczania zysków. A SLa to niby w tym celu nie mozna wykorzystać? Jesli ktos tego hedga stosuje nic mi do tego. ALe jesli ktos plecie głupoty jaki to on cudowny to sie do tego odniose :)
:clap: :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Nendo

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Cblondyn, dlaczego piszesz w taki sposób? Kto przedstawiałtu jakikolwiek cudowny sposób na cokolwiek? Jedynie ty użyłeś tego określenia więc skłamałeś. Zrobiłęś to celowo. Celem jest dyskredytacja drugiej strony dyskusji...
JAk napisałeś nic Ci do tego czy stosuje czy nie inne techniki ...
Siedzisz w tym swoim BOX-ie z siedmioma "jedynie słusznymi" prawdami i z nieustęliwością fanatyka atakujesz każdy przejaw inności...
Dziwny gość z Ciebie ...
Nie chcę Cię obrażać w żaden sposób ale śledząc tony Twoich różnych wypowiedzi możesz zechcieć mi włożyć w usta treści któych ani nie pomyślałem ani nie wypowiedziałem...

Bo na chłopski rozum, jeżeli Hedge nic nie zmienia w stosunku do SL, to po co SL? (ty też w swojej arumentacji nie użyłeś kosztów transakcyjnych).
JEżeli raz na 10 Hedge pozwoli wyjść na plus, albo tylko uniknąć straty to jest lepszy niż SL który przynosi stratę w 100%.
Wszystko jest kwestią podejścia i umiejętnści, które można nabyć.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6618
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:
21 maja 2019, 09:12
Cblondyn, dlaczego piszesz w taki sposób? Kto przedstawiałtu jakikolwiek cudowny sposób na cokolwiek? Jedynie ty użyłeś tego określenia więc skłamałeś. Zrobiłęś to celowo. Celem jest dyskredytacja drugiej strony dyskusji...
JAk napisałeś nic Ci do tego czy stosuje czy nie inne techniki ...
Siedzisz w tym swoim BOX-ie z siedmioma "jedynie słusznymi" prawdami i z nieustęliwością fanatyka atakujesz każdy przejaw inności...
Dziwny gość z Ciebie ...
Nie chcę Cię obrażać w żaden sposób ale śledząc tony Twoich różnych wypowiedzi możesz zechcieć mi włożyć w usta treści któych ani nie pomyślałem ani nie wypowiedziałem...

Bo na chłopski rozum, jeżeli Hedge nic nie zmienia w stosunku do SL, to po co SL? (ty też w swojej arumentacji nie użyłeś kosztów transakcyjnych).
JEżeli raz na 10 Hedge pozwoli wyjść na plus, albo tylko uniknąć straty to jest lepszy niż SL który przynosi stratę w 100%.
Wszystko jest kwestią podejścia i umiejętnści, które można nabyć.
To może inaczej. Ktos tu napisał, że system z SLem to jest do doopy i bez sensu. I nigdy sie z tym nie zgodze dlatego o tym pisze. Komus sie to nie podoba? Trudno :) Jakos to przezyje. A w sumie to jest dokładnie to samo. Jesli ktos tego nie widzi i nie rozumie to chętnie wytłumacze. To tak jakby ktoś twierdził, że uwielbia ziemniaki a nie cierpi kartofli :)
A co do moich "prawd" to nie ja je wymysliłem. Pisza o nich w książkach.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Andreasgp pisze:
21 maja 2019, 09:02
Cblondyn pisze:
21 maja 2019, 08:26
Juz samo pisanie, że dwie przeciwstawne pozycje na tym samym instrumencie to jakis system to zwyczajne nieporozumienie :)
Przecież w takim momencie nie generuja ani strat ani zysków. Dokładnie ten sam efekt jak u kogos kto jest poza rynkiem ;)
I zysk/strata zacznie się pojawiać gdy jedna z pozycji zostanie zamknieta. Czyliw w chwili gdy hedga NIE MA. I ten sam efekt można uzyskac stosując SL. Ktos tu pisał, że hedge służy do zabezpieczania zysków. A SLa to niby w tym celu nie mozna wykorzystać? Jesli ktos tego hedga stosuje nic mi do tego. ALe jesli ktos plecie głupoty jaki to on cudowny to sie do tego odniose :)
:clap: :564:
Ci "magicy" on głupiego hedga kombinują z wolumenem transakcyjnym, czyli że grają coś w rodzaju Martingale i się cieszą, że są "cool" i "mądrzejsi" od innych . Do czasu, do czasu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Pokoloruj Drwala

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
21 maja 2019, 07:52
Dadas to czy coś jest uzasadnione czy nie decydują wyniki jakie się uzyskuje a nie niczyje "przekonanie" czy dowody.
NA FX - scalpie jedyne co naprawdę się liczy to SKILL ...
Skill zawsze się liczy, niezależnie w jakim stylu kto traduje.
Niezależnie od skilla występują na wykresach zjawiska, przy których żaden skill nie pomoże.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ