Poker

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

FxTag pisze: :) Nie pamiętam czasów wielkiego szu trochę mi brakuje, ale poker napewno się nie zmienił.
No właśnie się zmienił i to bardzo.Holdem to o wiele jaśniejsze reguły do sprawdzenia niż 5 kart. A to, co jest pokazane w Szu to przeinaczenie w najgorszym wydaniu. To nie wina filmu oczywiście, bo to tak samo jak oglądać Rambo i twierdzić, że tak wygląda wojna.
Niestety ponad połowa polaków na słowo poker widzi gościa, który: wygląda jak naćpany; trzęsą mu się ręce na myśl o grze; przegrał już samochód, mieszkanie i właśnie zastawia nerkę, żeby się odegrać (a jak mówi, że nic nie przegrał to na 100% kłamie, albo dopiero się wciąga i wsiąknie w to bagno jak każdy). Przesadzam? Pogadajcie z kilkoma różnymi po 40-50tce. Nawet po 30tce nie trudno takich znaleźć.
Tymczasem, u brokerów pokerowych nikt normalny nie pyta czy pokeroom wypłaca kasę. Bo to jest oczywiste. A jakoś u brokerów forexowych niekoniecznie. Dla pokera jest też znacznie restrykcyjniejsze prawo. Nie ma też konfliktu interesów jak u brokerów MM. Porządne pokerroomy mają działy do przeciwdziałania zmowom graczy, praniu brudnych pieniędzy itp.No, ale lepiej chlapnąć o jakimś pseudo pokerze na automatach na przelotowych stacjach benzynowych.
W UK można zarejestrować działalność jako pokerzysta. Jest to normalny zawód generujący przychody i podatki jak każda działalność. Ludzie na kogoś takiego patrzą z uznaniem. W PL kilka lat temu aresztowano ludzi grających turniej o puchar solenizanta na zamkniętej imprezie. Tutaj przez granie w karty za własne pieniądze jest się przestępcą... No chyba, że za pieniądze kupujesz nic nie warte wirtualne żetony, których nie możesz zamienić z powrotem jak coś wygrasz. Wtedy jest cacy, bo realne pieniądze już nie są realne, ale są "usługą", a złodziejskie państwo bierze od tych firm normalny podatek.
Chcesz wiedzieć co jest współczesnym Wielkim Szu? Zakoleguj się z kimś, kto sprzedaje lotto i zdrapki w chodliwym punkcie. Gwarantuję, że zdziwisz się niejedną historią.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Ja zawsze gram stylem tight aggressive, co sprawia że gra jest dosyć nudna (przynajmniej dla mnie). Rozgrywam średnio mniej niż 10% rąk startowych. Gra jest nudna bo polega na częstym pasowaniu przed flopem w oczekiwaniu na dobre ręce. Inni gracze mogą łatwo wyczaić takiego delikwenta, i pasować gdy ja będę przebijał, dlatego zmieniam stół jeśli nie ma dużej rotacji graczy. Taki styl podobny jest do strategi na rynku, gdzie często zamykamy z niewielką stratą, występuje kilka większych strat, ale ten niewielki ułamek wygranych pokrywa z nawiązką straty i daje zarobić - czyli krótko mówiąc: system z niewielką skutecznością i bardzo dużym RR.

Gra w pokera różni się tym od fx, że w pokerze możemy sobie wyliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia,a na fx nie.

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

odpalasz 16 stolow i przestaje byc nudno, ale na wyzszych stawkach to juz niestety trzeba bawic sie w blefowanie

kuleszainvestment
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:37

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: kuleszainvestment »

Forex mimo wszystko jest bardziej przewidywalny niz poker, chyba że ktoś traktuje forex jako hazard i wrzuca transakcje oparte jedynie na intuicji. Ja odradzam wszystkim wszelkiej maści hazard, bo z początku wszystko wydaje się piękne, ale po jakimś czasie potrafi zrujnować całe Twoje życie

gekon78
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2016, 11:06

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: gekon78 »

jeśli ktoś ma trochę wolnych środków to może się pobawić w pokera :) jednak sam nie czuję się na tyle pewny, że stanowiło to główne źródło dochodów. Chociaż podziwiam tych graczy z Las Vegas :)

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Wydaje mi się, po moich doświadczeniach, ze poker przez internet jest manipulowany tak samo jak nie bardziej niż forex u MM. Mówię - nie o poważnych portalach bo nie czuję się na siłach grać na kasę, tylko takich popularnych rozrywkowych które można porównać do dema na fx. O rozdaniu kart decyduje Deux ex machina po ludzku zwana RNG (Random Number Generator). To serce każdej gry komputerowej opierającej się na przynajmniej częściowo losowych czynnikach. Mam podejrzenia graniczące z pewnością, że talia (52 karty) nie jest tasowana(losowo ułożona) jeden raz - przed rozdaniem, a na bieżąco i każdy gracz ma przypisane pewne modyfikatory które wpływają na to jaką kartę wyciągnie, a nawet kogo dostanie do stołu. Przyrost skila po długiej przerwie, parę dni fajnej gry, a potem przy stole sami frajerzy mający kilka/naście milionów na koncie ale grający w ciemno all inn, porządne karty tylko jeśli spasujesz przed flopem, i inne atrakcje tylko po to, abyś wtopił wszystko i kupił żetony za realną kasę.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

T-REX pisze:Wydaje mi się, po moich doświadczeniach, ze poker przez internet jest manipulowany tak samo jak nie bardziej niż forex u MM.
Śmiesznie się to czyta :D Nie będę tłumaczył dlaczego. Sam kiedyś zrozumiesz jak już przejdziesz pewien etap.
T-REX pisze:Mówię - nie o poważnych portalach bo nie czuję się na siłach grać na kasę, tylko takich popularnych rozrywkowych które można porównać do dema na fx.
To graj na "poważnych portalach". Tylko ludzie chcący się bawić przez 5 minut w all iny grają w pokera na fejsbukach, grach online i innych zabawkach.
T-REX pisze:O rozdaniu kart decyduje Deux ex machina po ludzku zwana RNG (Random Number Generator). To serce każdej gry komputerowej opierającej się na przynajmniej częściowo losowych czynnikach.
Co to znaczy "przynajmniej częściowo" :D ? Jakieś pseudo insynuacje. Zwykłe generatory liczb pseudolosowych. Nikt nie wymyślił niczego lepszego do powszechnego zastosowania w informatyce do symulacji losowości.
T-REX pisze:Mam podejrzenia graniczące z pewnością, że talia (52 karty) nie jest tasowana(losowo ułożona) jeden raz - przed rozdaniem, a na bieżąco i każdy gracz ma przypisane pewne modyfikatory które wpływają na to jaką kartę wyciągnie, a nawet kogo dostanie do stołu.
Śmieszne jest to, że każdy przegrywający tak myśli! Że ktoś go robi w wała! Siedzi 6 dawców przy jednym stoliku i każdy z nich względem siebie twierdzi, że jest ofiarą teorii spiskowej!
Nawet jeżeli ktoś miałby przypisane "modyfikatory", to nie "modyfikatory" zarabiają, ale człowiek. Jak modyfikatory dają złą kartę to pasujesz i czekasz na rozdanie bez "modyfikatorów". A że może to trwać 20 minut bez gry...? No cóż, albo chcesz zarabiać, albo się bawić.
T-REX pisze:Przyrost skila po długiej przerwie, parę dni fajnej gry, a potem przy stole sami frajerzy mający kilka/naście milionów na koncie ale grający w ciemno all inn, porządne karty tylko jeśli spasujesz przed flopem, i inne atrakcje tylko po to, abyś wtopił wszystko i kupił żetony za realną kasę.
Chyba nie nadążam :D To chcesz grać z "frajerami", którzy się bawią w hazard czy z zawodowcami, którzy tak pokierują grą, żebyś Ty swoimi decyzjami zaczął uprawiać hazard?

Ja, zanim zacząłem grać na kasę, na Pokerstarsie zrobiłem 2,7M żetonów z 1000 startowego. I nie patrzyłem na to jak na spisek, ale nie mogłem wyjść z podziwu w jak głupich i marginalnych sytuacjach ludzie chcą wrzucać każdą kasę, byleby "bronić swojego". No, ale może dopiero teraz zaczęli kręcić te generatory? W końcu Twoja strata wirtualnych żetonów na pewno jakoś przekłada się na ich realny zysk ;)
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

chihuahua pisze:
T-REX pisze:Wydaje mi się, po moich doświadczeniach, ze poker przez internet jest manipulowany tak samo jak nie bardziej niż forex u MM.
Śmiesznie się to czyta :D Nie będę tłumaczył dlaczego. Sam kiedyś zrozumiesz jak już przejdziesz pewien etap.
T-REX pisze:Mówię - nie o poważnych portalach bo nie czuję się na siłach grać na kasę, tylko takich popularnych rozrywkowych które można porównać do dema na fx.
To graj na "poważnych portalach". Tylko ludzie chcący się bawić przez 5 minut w all iny grają w pokera na fejsbukach, grach online i innych zabawkach.
T-REX pisze:O rozdaniu kart decyduje Deux ex machina po ludzku zwana RNG (Random Number Generator). To serce każdej gry komputerowej opierającej się na przynajmniej częściowo losowych czynnikach.
Co to znaczy "przynajmniej częściowo" :D ? Jakieś pseudo insynuacje. Zwykłe generatory liczb pseudolosowych. Nikt nie wymyślił niczego lepszego do powszechnego zastosowania w informatyce do symulacji losowości.
Racja, jestem lalusiem i rozpłakałem się jak dziewczynka :564:
chihuahua pisze:
T-REX pisze:Mam podejrzenia graniczące z pewnością, że talia (52 karty) nie jest tasowana(losowo ułożona) jeden raz - przed rozdaniem, a na bieżąco i każdy gracz ma przypisane pewne modyfikatory które wpływają na to jaką kartę wyciągnie, a nawet kogo dostanie do stołu.
Śmieszne jest to, że każdy przegrywający tak myśli! Że ktoś go robi w wała! Siedzi 6 dawców przy jednym stoliku i każdy z nich względem siebie twierdzi, że jest ofiarą teorii spiskowej!
Nawet jeżeli ktoś miałby przypisane "modyfikatory", to nie "modyfikatory" zarabiają, ale człowiek. Jak modyfikatory dają złą kartę to pasujesz i czekasz na rozdanie bez "modyfikatorów". A że może to trwać 20 minut bez gry...? No cóż, albo chcesz zarabiać, albo się bawić.
Niby racja tylko, grałem jakaś prostą strategią MM (przy forexie to kamień łupany) i kierowałem się paroma zasadami dotyczącymi kart aby nie napalać się z parą dwójek. przez trzy dni podwoiłem konto, przez następne trzy straciłem1/7 całości. czyli niby spoko, tylko po trzecim dniu wygrywania zaledwie10% rozdań nie kończyło się all in jeszcze przed flopem. Zmieniałem stoliki, doklejałem wąsy, nic nie pomagało, ciągle tylko rzucałem kartami. A goście robili majątki najgłupszym systemem świata. to frustrujące (nie, już nie płaczę :mrgreen: )
Chyba nie nadążam :D To chcesz grać z "frajerami", którzy się bawią w hazard czy z zawodowcami, którzy tak pokierują grą, żebyś Ty swoimi decyzjami zaczął uprawiać hazard?
Hmmm... masz znowu rację, tylko czuję się ograny przez frajerów ( i oczywiście własne ciśnienie na granie - nie miałem alternatywy: mogłem umrzeć z nudów.) a nie zawodowców. Zawodowiec ( moim zdaniem ) tym się różni od frajera, że wie kiedy może bezkarnie zablefować, a kiedy udawać że blefuje żeby zabrać kasę ze stołu. czasem ogrywali mnie lepsi ode mnie i ja o tym wiedziałem, podawali mi na tacy pyszny posiłek pod nos, a jak się łapałem to okazywało się, że to kawałek gumki z haczykiem (jak wędkujesz to wiesz do czego piję).
Ja, zanim zacząłem grać na kasę, na Pokerstarsie zrobiłem 2,7M żetonów z 1000 startowego. I nie patrzyłem na to jak na spisek, ale nie mogłem wyjść z podziwu w jak głupich i marginalnych sytuacjach ludzie chcą wrzucać każdą kasę, byleby "bronić swojego". No, ale może dopiero teraz zaczęli kręcić te generatory? W końcu Twoja strata wirtualnych żetonów na pewno jakoś przekłada się na ich realny zysk ;)
Masz dużo racji co do bronienia swojego przekonania, to zawsze kosztuje kupę forsy - nie tylko w pokerze, natomiast mam doświadczenie z innymi grami MMO i wiem, ze modyfikowanie RNG aby nie zniechęcać słabiaków, albo wymusić zakup na tych co dali się wciągnąć w grę to normalka.
Może znowu wrócę na Pokerstars (zainspirowałeś mnie), choć tam mam jakoś większa presję. Dzięki za dobre rady i postawienie do pionu :564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Cieszę się, że przyjąłeś to z humorem :) Widziałem już tyle tego typu dyskusji, że nie mam siły odpowiadać na poważnie ;)

W pokerze kasa idzie od Kowalskiego A do Kowalskiego B (minus prowizja). Tak więc Twoja strata nie jest zyskiem pokerroomu. Pokerroom chce robić wszystko, żeby gra była uczciwa. Bo jak gra jest uczciwa, więcej ludzi gra częściej. Jak gra częściej robiąc większe wolumeny to jest z tego większa prowizja. Nie zależy imy im, żeby zabrać jakiejś rybce 5$, skoro statystycznie ta rybka je przegra sama do kogoś wyżej w łańcuchu pokarmowym, a i tak odda w prowizji łącznie 1,5$ z tego.

Profesjonalne pokerroomy mający własny soft to przepaść między pierda pokerami w przeglądarkach albo jakichś dziwnych zbiorowych mini aplikacjach. W dobrych roomach na początek spokojnie można grać 3-4 stoły na raz. Wtedy przestaje się tak nudzić i wkurwiać, że inni non stop są w grze i wygrywają, bo akcja jest na innym stole w tym czasie.

Chcesz wiedzieć jak wygląda profesjonalna gra między regami? Tak:
-Reg1: podbicie -Reg2: pas -Reg3: pas -Reg4: pas -Reg5: pas -Reg6: pas - Reg1 zbiera pulę
-Reg1: pas -Reg2: podbicie -Reg3: -Reg4: 3bet -Reg5: pas -Reg6: pas -Reg2: 4 bet - Reg4: pas - Reg2 zbiera pulę
-Reg1: podbicie -Reg2: sprawdzenie -Reg3: pas -Reg4: pas -Reg5: pas -Reg6: pas Na flopie Reg1: cBet -Reg2 pas - Reg1 zbiera pulę

Jakieś 80% to gra pre flop i flop + wojna blindów. Żadnych turnów, riverów, spektakularnych zagrań. I tak nieraz kilka godzin. Wszyscy jak roboty.

Jak wygląda gra między amatorem a profesjonalistą?
Profesjonalista będzie starał się jak najszybciej dostosować do słabości amatora. Jak zbyt szybko odpuszczasz, będzie blefował do oporu. Jak nie odpuszczasz nie dorzuci do puli nic, póki nie będzie z lepszą ręką. Jak overbetujesz i blefujesz, będzie to wiedział. Jak nie patrzysz na oddsy, będzie sam overbetował dopóki będziesz dobierał przeciw.
Trochę jak walka boksera amatora i zawodowca. Zawodowiec będzie uderzał zawsze w obszar, który najbardziej odkrywa i zaniedbuje amator.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Poker

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Widzę, że eksperci od algorytmów generowania liczb pseudolosowych tacy sami jak od forexu XD Myślę, że najważniejsze w tym wszystkim to wiedzieć co zrobi fox. W pokerze pewnie też jest fox XD

ODPOWIEDZ