Pół roku na forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Chyba jednak znasz go słabo skoro uważasz że od zera ;)
Ale dość offtopu. Dajcie tytuł jak kolega prosi a nie róbmy tu smietnika jak w dt..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaDo pisze:
13 kwie 2020, 20:01
Sam się chwalił że się wyzerował na DAX i ropie
Mam troche ebooków i książek na dysku gmail.com
Załóz konto to sobie sciągniesz, Jest kilka ciekawych pozycji :)
Oczywiście propozycja dotyczy @Adik675

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
13 kwie 2020, 18:45
ninjaproject pisze:
13 kwie 2020, 18:38
Rzecz w tym, że aby zrozumieć co pisze wykres, to nie należy czytać żadnych książek o tradingu, bo one są nic nie warte.
Należy szukać informacji odnośnie działania banków, i o tym co powoduje ruch ceny.
Wszelkie książki o analizach technicznych to bzdury są, o ile trader nie rozumie jak to wszystko działa i skąd się bierze.
Żadna analiza techniczna nie pomoże, jeżeli trader nie rozumie wykresu.
Skoro jest na rynku pół roku to zakladam że takie podstawy zna.

Ale kolego faktycznie jak nie masz podstaw to:
- forex w praktyce. Vademecum inwestora walutowego
Albo
- inwestycje walutpwe dla bystrzaków.

Obie mowia o mniej wiecej tym samym: osobiście przeczytałem obie - kilka rzeczy sie powtarza.. kilka rzeczy jest przedstawionych w różny sposob. Obie imo wartościowe na start
Wiesz, te podstawy to mi też się wydawało po pół roku, że znam.
Teraz wiem, że tylko mi się wydawało.
Od teorii do praktyki jest daleka droga.
Teoretycznie to rozumiesz, ale praktycznie nie widzisz tego na wykresie wtedy, kiedy trzeba to zobaczyć.
I powtórzę, żadna książka tego nie nauczy!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Adik675 pisze:
13 kwie 2020, 17:04
Witam, jestem na rynku forex już jakieś pół roku, na początku mojej przygody miałem same straty. Dopiero po zobaczeniu filmów z Rafałem Zaorski moje wyniki zaczęły iść w górę. Ale nie chce na tym zakończyć i chce sie dalej rozwijać. Mam pytanie jakie polecicie książki dla takiej osoby jak ja?
Niech zgadnę, wcześniej stawiałeś stop lossy, dlatego traciłeś, teraz ich nie stawiasz.

Adik675
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2020, 11:46

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: Adik675 »

Nieee, nadal stawiam stop loss

rookie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 15 maja 2020, 13:39

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: rookie1 »

Adik675 pisze:
13 kwie 2020, 17:04
Witam, jestem na rynku forex już jakieś pół roku, na początku mojej przygody miałem same straty. Dopiero po zobaczeniu filmów z Rafałem Zaorski moje wyniki zaczęły iść w górę. Ale nie chce na tym zakończyć i chce sie dalej rozwijać. Mam pytanie jakie polecicie książki dla takiej osoby jak ja?
Tak sobie teraz myślałem o tym i napiszę trochę wypocin tj swoich przemyśleń na temat podejścia RZ i kilka rzeczy odnośnie jego metodologii gry jakie ja próbowałem stosować.

1. Wyjścia na odwrotnym stochu (defensywa. Pozwala wyjść po dobrych cenach jeśli rynek nie idzie w naszym kierunku)
2. SLK 50% (obrona ostateczna, gdy rynek robi coś nieprzewidywalnego i odwrotny stoch nie zagwarantuje wyjścia na niewielkiej stracie)
3. Pierwsza odrotna (prowadzenie pozycji do zawahania rynku. Chociaż jedna świeca na M5 w silnym trendzie nie będzie świecą odwracającą kierunek tylko korektą, a innym razem tak, ale to już kwestia umiejętności interpretacji PA. W każdym razie idea jest taka żeby prowadzić pozycję do pierwszego zawahania rynku bez względu na timeframe, czy to m5, czy h1, do póki są czarne to spada, pojawia się pierwsza biała wyjście z pozycji krótkiej i odwrotnie dla długiej)

Już zrozumienie tego daje pewną przewagę w podejściu, bo sam system wyjść pośrednich według odwrotnego stochastica, ewentualnie SLK jeśli rynek zachowa się nieprzewidywalnie, już daje pomysł na prowdzenie pozycji. Pozostaje tylko kwestia rozgrywania setupów (scenariuszy) które będą dawały szanse do obrony poprzez wyjście na odwrotnym stochasticu, i to żeby rynek nas nie wywiózł zbyt mocno :lol:

Ogólnie w metodologii Rafała rozkminy tego dały mi sporo, to był okres właśnie kiedy mówił że "stop lossy są dla małych dziewczynek", wtedy właśnie opisywał to wychodzenie na odwrotnym stochasticu. I to ma sens... Czyli jak teraz pójdzie do góry, stoch wróci na 80, to czekam do ponownego zejścia na 20. I to jest właśnie wyjście na odwrotnym stochu. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
DE30M5.png
Weźmy przykład DAX i aktualnej sytuacji na rynku. W poniedziałek rynek mocno rósł. Gdyby zrobić błąd albo po prostu otworzyć pozycję short w poniedziałek rynek by nas wywiózł mocno, może nawet wyczyścił konto jeśli pozycje byłoby przelewarowane. Prowadząc pozycje po H1, stoch dopiero wrócił na 20 wczoraj około 5 rano. Dlatego SLK 50% się przydaje w takiej sytuacji. Bo nie wiesz jak mocny ruch będzie i kiedy ta korekta nastąpi w przypadku czekania na odwrotnego stocha jako formę obrony...
DE30H1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2020, 10:24 przez rookie1, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A nie lepiej po prostu zrozumieć co to jest popyt, a co to jest podaż, i jak to widać na wkresie?
Oraz, co to jest konsolidacja, i co wtedy się na rynku dzieje?
Może wtedy byś nie grał short w poniedziałek?
Osobiście, rano zagrałem short na DAX30, bo zasięg dzienny był już powyżej średniej, ale jak mi wycięli SL, to już grałem tylko longi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 15 maja 2020, 13:39

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: rookie1 »

ninjaproject pisze:
20 maja 2020, 10:37
A nie lepiej po prostu zrozumieć co to jest popyt, a co to jest podaż, i jak to widać na wkresie?
Oraz, co to jest konsolidacja, i co wtedy się na rynku dzieje?
Może wtedy byś nie grał short w poniedziałek?
Osobiście, rano zagrałem short na DAX30, bo zasięg dzienny był już powyżej średniej, ale jak mi wycięli SL, to już grałem tylko longi.
Przeczytaj jeszcze raz o czym jest ten wpis wyżej i pierwszy post :569: :twisted:

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Moge powiedzieć jak to wygląda z mojej perspektywy.
Tak samo zaczynałem od Zaorskiego i nie żałuje. Jak go autor oglądał to powinien znać dwa główne tytuły, tj. "Wspomnienia gracza giełdowego" oraz "W transie inwestowania" które są polecane przez Rafała.
Rafał również dobrze radzi aby zapoznać się z giełdą kryptowalut aby sprawdzić jak działa rynek, jak znikają oferty, jak wygląda orderbook i jak to działa na rynku nie lewarowanym. Ja grałem na krypto bez lewara jeszcze zanim zacząłem interesować się forexem i zobaczyłem Zaorskiego i innych..

Wspomnienia gracza giełdowego wprost wskazują jak działa rynek, co powoduje że coś rośnie a co że coś spada, wyjaśnia co się dzieje kiedy ktoś realizuje zysk i resztę które sa w zasadzie podstawami. Przeczytałem w jeden weekend.

W transie inwestowania wprost wskazuje zachowania psychiki, ludzi którzy grają, i wskazuje wszystkie błędy, mysli, emocje które towarzyszą inwestorom podczas zawierania transakcji i podczas inwestycji. Dla mnie to jasny sygnał że wlaśnie tyle osób traci bo każdy ma podobne emocje i zachowania na rynku, jak czytałem i czytam to jak by Mark Douglas opisywał mnie, a nie wszystkich.. Warto to zrozumieć. Obecnie czytam 3 miesiąc i jestem dopiero w połowie co nie zmienia faktu że polecam..

Po za wiedzą to przedewszystkim wyczucie rynku co ma związek z wyrobionymi dupogodzinami i poznanie siebie...
Napisz może coś więcej, jak oceniasz te pół roku? Czy wiążesz swoją przyszłość z handlem itp.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

rookie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 15 maja 2020, 13:39

Re: Pół roku na forex

Nieprzeczytany post autor: rookie1 »

dzikson pisze:
20 maja 2020, 11:09
W transie inwestowania wprost wskazuje zachowania psychiki, ludzi którzy grają, i wskazuje wszystkie błędy, mysli, emocje które towarzyszą inwestorom podczas zawierania transakcji i podczas inwestycji. Dla mnie to jasny sygnał że wlaśnie tyle osób traci bo każdy ma podobne emocje i zachowania na rynku, jak czytałem i czytam to jak by Mark Douglas opisywał mnie, a nie wszystkich.. Warto to zrozumieć. Obecnie czytam 3 miesiąc i jestem dopiero w połowie co nie zmienia faktu że polecam..
Książkę chyba tylko przejrzałem ale obejrzałem wszystkie części czyli wszystki 4 tego nagrania https://youtu.be/6i4xPdCQ-L8?t=3534 i mnie rozwaliło jak gość w 59:25 miał mind blowing, po tym jak przez 3h Douglas tłumaczy jak działa rynek, a potem mówi że nie musisz tego wszystkiego wiedzieć tylko to żeby mieć plan i po prostu go realizować. Fakt, ciekawe rzeczy mówi Mark Douglas.

ODPOWIEDZ