Po jakim okresie zacząłeś/aś systematycznie zarabiać?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Po jakim okresie zacząłeś/aś systematycznie zarabiać?

<6 miesięcy
21
12%
<12 miesięcy
11
6%
<18 miesięcy
7
4%
<24 miesiące
8
4%
zarabiam juz systematycznie, ale zajeło mi to więcej niż 24 miesiące
24
13%
nie zarabiam systematycznie
111
61%
 
Liczba głosów: 182

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Po jakim okresie zacząłeś/aś systematycznie zarabiać?

Nieprzeczytany post autor: psV »

Ja jestem na realu pół roku i póki co nie potrafię zarabiać systematycznie. Momentami trzepanie kasy na FX wydaje się takie proste, niestety wciąż zdarzają mi się wtopy, często spowodowane brakiem konsekwencji w działaniu i emocjami. Generalnie zdaję sobie sprawę, że długa droga jeszcze przede mną.

Co było Waszym przełomowym momentem w tradingu, kiedy to zrozumieliście że przeszliście o poziom wyżej i nigdy więcej już nie patrzyliście na FX jak dawniej?
Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
jarek sumek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: jarek sumek »

FX w wersji SPOT FX do zarabiania jest najlepszym rynkiem.
No i najłatwiejszym jeśli chodzi o krótki termin do kilku dni.
Jeśli nie potrafisz zarabiać w tradycyjny i oklepany sposób, czyli SL na stracie a TP na zysku i byle jaki system wskaźnikowy to radzę podejść niekonwencjonalnie i rozpocząć proces dopasowywania się do rynku.

Ja opiszę to na swoim przykładzie. Na FX mocniej przeszedłem po kilku latach gry na giełdzie w czasie kryzysu 2008 na którym to straciłem ponad 50% całego kapitału.
Początkowo na FX zarabiałem przez samo to, że stosowałem RR zysk/strata mniejsze od 1. Wiadomo jak się to kończyło później. Mianowicie nie zdążyłem nawet pomnożyć konta a już kilka pozycji sprowadzało mnie do wyzerowania konta przez to, że pojawiły się trendy na rynku. Wyzerowałem w sumie 9 kont głównie w AM na około 3k PLN każde, ale to była tylko początkowa nauka FX i szukanie strategii. Dużo większą kasę zarabiałem na zmodyfikowanym sposobie W. Buffeta, czyli "buy and hold" a modyfikacja polegała na tym, że wchodziłem w trendzie zabezpieczałem pozycje na Break Even przez SL i trzymałem aż trend wygaśnie. Takim sposobem przyłączyłem się do spadku ropy w połowie drogi od szczytu jak się okazało. Potem uzupełniłem sposób o piramidowanie i krytyczne momenty kryzysu 2008 były moim najlepszym okresem na FX. Mnożenie konta 30x w jednej akcji dokładania było łatwością. Tu wielki szacun dla brokera FxPro, który uczciwie wypłacał zyski i AM, choć tu były grane mniejsze kwoty.
Jako, że sposób działał tylko na mocnych trendach to w późniejszym czasie po marcu 2009, kiedy trend na rynkach giełdowych odwrócił się i spadła zmienność to zyski z piramidowania i dokładania też były mizerne i rzadko były okazje do stosowania w krótkim czasie piramidowania w czystej postaci. Okres posuchy i niemrawej zmienności trwał do końcówki 2009 roku. Od tego czasu piramidowanie znów sprawdza się. Zastosowałem ten system+pewne dodatkowe właściwości (małe spready, gwarantowane SL i zlecenia) u kilku brokerów i mnie wyrzucono za zarabianie w 6 instytucjach brokerów MarketMaker.
W ECN też można w taki sposób zarabiać, ale jako, że lewar jest mniejszy do 1:100 to i pozycje są mniejsze. A jako, że większy lewar to i geometrycznie wyższe zyski to brokerzy MarketMaker dają wielkie możliwości.

Ja reprezentuję podejście wrednego spekulanta a nie inwestora.
Wg mnie jeśli ktoś nie potrafi z 100 $ zrobić 1 mln $ to i z 100k $ tego nie zrobi.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, 07:03 przez jarek sumek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

jarek sumek pisze:Okres posuchy i niemrawej zmienności trwał do końcówki 2010 roku.
No tu mi zaimponowałeś ;) Owszem też mam pewne założenia do końca roku ale żeby to już teraz podsumowywać to chyba jednak nie mój kaliber jeszcze ;)

Tak poważnie, wybacz ale Twoje posty trochę brzmią jak tani PR. Musisz zrozumieć, że teksty typu "100k+pewne dodatkowe właściwości" to nie jest najlepsza zachęta do konstruktywnej dyskusji a ta niestety będzie Ci potrzebna bo nawet 2010 kiedyś się skończy i co dalej?.. ;)

Serdecznie Pozdrawiam
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
jarek sumek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: jarek sumek »

matka pisze:
jarek sumek pisze:Okres posuchy i niemrawej zmienności trwał do końcówki 2010 roku.
No tu mi zaimponowałeś ;) Owszem też mam pewne założenia do końca roku ale żeby to już teraz podsumowywać to chyba jednak nie mój kaliber jeszcze ;)
To akurat pomyłka z tym rokiem miało być końcówki 2009, zresztą już poprawione.
Nikt nie potrafi przewidywać dokładnie przyszłości.
A dodatkowe właściwości to między innymi:
-szybka egzekucja
-niskie spready
-brak requot
-gwarancja zleceń i SL poza weekendem


A tak poza tym to matka pisz na temat.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

psV pisze:Co było Waszym przełomowym momentem w tradingu, kiedy to zrozumieliście że przeszliście o poziom wyżej i nigdy więcej już nie patrzyliście na FX jak dawniej?
Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale momentem przełomowym było zrozumienie, że sposobu na zyski nie należy szukać w książkach, gazetach czy forach internetowych, ale ...

w sobie samym. :D

Od kiedy, mówiąc metaforycznie, "odnalazłem potencjał zysku w swoim sercu", pobiłem wszystkie moje rekordy.

Wiem, że brzmi to dziwnie. :wink: Ale tak po prostu jest.

Polecam książkę dr Van Tharpa "Giełda, wolność, pieniądze". Tam jest wszystko dobrze wytłumaczone.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Ogeon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:57

Nieprzeczytany post autor: Ogeon »

Witam,

Na foreksie zacząłem regularnie zarabiać dokładnie po 5 latach studiowania wyłącznie rynku forex. Wcześniej grywałm na GPW od września 1993 roku. Później kontrakty termionowe na GPW później na S&P.
Powiem tak : Systematyczne zarabianie na Foreksie jest możliwe gdyż jest to nic innego jak wyuczona umiejętność. Ja to odczuwam jak coś czego się nauczyłem patrząc na wykresy walutowe od rana do nocy. Patrzyłem aż zobaczyłem pewne prawidłowości, których wcześniej nie dostrzegałem i nauczyłem się je wykorzystywać. Pomocna jest tu pamięć wzrokowa i zdolności analityczne ale nie powyżej jakiegoś średniego poziomu.
Niestety większość ludzi nigdy nie nauczy się zarabiać na rynkach finansowych, gdyż zabraknie im cierpliwości i wytrwałości.
Dlatego ktoś , kto chce zająć się tym na poważnie musi sobie zadać pytanie: JAK BARDZO PRAGNIE ODNIEŚĆ SUKCES? Wszystko jest tylko kwestią odpowiedzi na to pytanie: Ja mocno pragniesz osiągnąć sukces- czy jesteś w stanie poświęcić w życiu dosłownie wszysto (życie osobiste, rodzinę , pracę ) żeby osiągnąć cel?
Jeśli chodzi o mnie to granie na rynkach finansowych nie jest dla mnie hobby. Nie jest również moją pasją. Nie jest też nawet obsesją. Granie jest dla mnie religią - ja tym oddycham otwierając pozycje każdego dnia.
Taka powinna być motywacja podczas procesy nauki.
A po osiągnięciu celu - zarabiania systematycznego pieniędzy - jest to po prostu trochę nudne i rutynowe zajęcie.

Ogeon

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ogeon pisze:Granie jest dla mnie religią - ja tym oddycham otwierając pozycje każdego dnia.
Hehe.. piszesz ja gość co rozumiem sedno FxCh. :mrgreen:
Ogeon pisze:zdolności analityczne ale nie powyżej jakiegoś średniego poziomu.
Może wyjaśnić, jak to rozumiesz.
A poza tym dobry post.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 13:07 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

reptile pisze:Ogeon napisał:
zdolności analityczne ale nie powyżej jakiegoś średniego poziomu.

Może wyjaśnić, jak to rozumiesz.
Właśnie. Czyli IQ 110 jest dobre na FX a 156 już nie? Zawsze myślałem, że jest odwrotnie, akurat przy wykresach.

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

[...Po jakim okresie zacząłeś/aś systematycznie zarabiać?...]

Nie miałem i nie mam okresu ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

<kerimb> pisze:Nie miałem i nie mam okresu ...
Młody jesteś, jeszcze masz czas... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ