Platforma www.forex.com grupy kapitałowej Gain Capital

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
onlyrafito
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2009, 21:33

Nieprzeczytany post autor: onlyrafito »

Ja też używam tego brokera w real i bardzo sobie chwalę Mimo, iż na wstępie miałem chwilowe problemy z grą na MT4 ponieważ nie zwruciłem uwagi na to o czym wspomniał Uzin2 i otworzyłem konto na ForexTrader. Zajeło mi kilka dni przetransferowanie depozytu (około 2 dni) i oczywiście kosztowało to 11 $, ale za to mogę winić jedynie siebie gdyż z góry załozyłem ze otwierając tam konto będe mógł grac na wszystkich platformach.

Grając na ForexTrader nie posiadamy mini lotów, więc gra małym kapitałem jest raczej bardzo ryzykowna.

Grając jednak na MT4 posiadamy możliwość korzystania nawet z mikro (0,01) lotow co nawet przy depo 250$ daje możliwość utzrymania sie na rynku i zdobywania doświadczeń.

Pozatym bardzo dobry kontakt i wszelka pomoc techniczna i merytoryczna.

Polecam.
Każdy ma swój orzeszek, który chce złapać. :D

Capodistria
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2008, 23:15

Nieprzeczytany post autor: Capodistria »

Nie gram u nich już od 2008 roku ale grałem przez jakieś 2,5 roku.
Moje doświadczenia:
- nie pamietam, żeby kiedykolwiek pojawiło mi się rekwotowanie, nawet przy bardzo gwałtownych ruchach - WYSIWYG
- skalpowanie bez ograniczeń
- wypłaty zawsze robiłem na kartę, wszystko zawsze wzorowo
- w call center była osoba z polskimi korzeniami, wydzwaniała czasami do mnie żeby sobie po polsku porozmawiać :))
- support bardzo przyjazny, raz jak złapałem margin call kobieta zadzwoniła do mnie, żeby wyjaśnić całą sytuację i zapytać czy wiem co się stało :)))
- na platformie są komentarze ichniejszych trejderów, które są naprawdę bardzo przydatne. Gdy widzę gwałtowny ruch na danej parze i myślę 'WTF', pojawia się np. komentarz 'Na rynku poszła plotka ........'. Obecnie dalej mam włączoną ich platformę dla tych komentarzy.
- jest dostęp do wielu ciekawych dyskusji live z ich trajderami
- ciekawe analizy w rubryce 'Strategy of the day' - szczególnie dla osób kierujących się Fibo
- o ile dobrze gościa pamiętam Martin Gordon dość często pojawia się na Bloombergu, czasami CNBC

To tyle

kubek
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 30 lis 2007, 13:44

Nieprzeczytany post autor: kubek »

Czy ktos z forumowiczow ma tam teraz konto real, konkretnie chodzi mi o konto metatraderowe zlokalizowane w UK (obejscie nadzoru NFA). Chcialem sie dowiedziec jak na tym serwerze wyglada realizacja zlecen i jakie ogolnie wrazenia.

uzin2
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 01 lip 2009, 13:38

Nieprzeczytany post autor: uzin2 »

po okolo 4 miesiacach reala, pierwsza wtopa z ich strony wg mnie, dane z UK 5 listopada 2009, na kilka sekund powiekszyli spread:

kabel- normalnie okolo 4p - podczas danych 12pips
gej - normalnie okolo 6 lub7 pipsow - podczas danych 53 pipsy, tak dokladnie 53 pipsy nie pomylilem sie,

rozumiem ze byly wazne dane i wogole, ale zeby az tak przesadzic, gdy pytalem ich o co z tym chodzilo napisali mi ze byly bardzo wazne dane i tyle,

nie uzywam mt4 tylko platformy forextrader, ale podejrzewam ze na mt4 bylo podobnie, wczesniej takie cos (za mojej kadencji) nie mialo miejsca, tak spread byl powiekszany na dane ale max 3 pipsy

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

uzin2 pisze:można używać programu ForexTrader lub NinjaTrader
Jeżeli ktoś porównywał, która platforma jest Waszym zdaniem bardziej przejrzysta?

Głównie chodzi mi o wielkość czcionki, przycisków, skali..
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

jasonbourne pisze:
uzin2 pisze:można używać programu ForexTrader lub NinjaTrader
Jeżeli ktoś porównywał, która platforma jest Waszym zdaniem bardziej przejrzysta?

Głównie chodzi mi o wielkość czcionki, przycisków, skali..
NinjaTrader jest moim zdaniem najlepszym softem do gry na Fx ( kwestia gustu oczywiście ) i ten soft polecam jak ktoś m możliwość podpięcia.

Jeson zauważyłem że bardzo często właśnie pytasz ( oraz marudzisz ;) ) na temat czcionki, skali itp. Może pora zainwestować w okulary ? ;]
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Czy na chwile obecna ktos grywa u tego broka?

Osobiscie mam konto od grudnia zeszlego roku, co prawda juz dawno MC zawitalo, ale szczerze mowiac narzekac na nich nie bylo powodu do czasu, czasu kiedy po pewnym czasie czyli jakos chyba od kwietnia zaczeli mocno rozciagac spread w czasie danych, lub zawieszac platforme. Tak poza tym dobry kontakt z nimi i ich z klientem, chociaz glownie goscie dzownia ze stanow wiec w troche dziwnych godzinach zdarzalo im sie dzwonic, czasem nawet w soboty.
Czy ma ktos jakies swieze doswiadczenia zwiazane z nimi?
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

MajorGC pisze:Czy na chwile obecna ktos grywa u tego broka?

Osobiscie mam konto od grudnia zeszlego roku, co prawda juz dawno MC zawitalo, ale szczerze mowiac narzekac na nich nie bylo powodu do czasu, czasu kiedy po pewnym czasie czyli jakos chyba od kwietnia zaczeli mocno rozciagac spread w czasie danych, lub zawieszac platforme. Tak poza tym dobry kontakt z nimi i ich z klientem, chociaz glownie goscie dzownia ze stanow wiec w troche dziwnych godzinach zdarzalo im sie dzwonic, czasem nawet w soboty.
Czy ma ktos jakies swieze doswiadczenia zwiazane z nimi?
Nie mam żadnych doświadczeń jeśli chodzi o tego broka, ale znalazłem ostatnio ciekawą informację na jego temat - zostali przyłapani na używaniu Virtual Dealer Plug-in'a. Wygląda na to, że opóźniali zlecenia i realizowali je po cenach mniej korzystnych dla klientów.
http://www.nfa.futures.org/basicnet/Cas ... eqnum=2461
Tutaj jest wątek na FF:
http://www.forexfactory.com/showthread. ... b&t=243989

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Dzieki za te info. W sumie powaznie sie zastanawialem czy nadal zostac u nich czy szukac czegos innego, no i chyba dla spokoju trzeba bedzie rozpatrzec jakies alternatywy.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

Jest decyzja NFA w sprawie Gain Capital. M.in za stosowanie Virtual Dealer Plugina, niekorzystne dla klientów zmienianie dźwigni, muszą zapłacić $459,000 i zrekompensować straty klientom. Ciekawe jest to, że broker poszedł na ugodę i sam zaproponował takie rozwiązanie a NFA na to przystał.
http://www.nfa.futures.org/news/newsRel ... cleID=3676

ODPOWIEDZ