Perełki Nawigatora

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
pmleczko
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 04 mar 2007, 08:56

Nieprzeczytany post autor: pmleczko »

Hikari pisze:1.Wrazenie na mnie zrobil pan Mleczko w konsekwencji swojego postepowania oraz jego12-letni syn. Ciekawe co robi teraz junior?

Junior całkowicie stracił zapał i idzie w innych kierunkach. Może kiedyś wróci. :)

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Nieprzeczytany post autor: Midas »

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0

Myślę, że spokojnie już można uznać ten wątek za "perełkę".

kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

stophouse pisze:Proszę o wskazanie najlepszych, najciekawszych, najbardziej użytecznych Państwa zdaniem wątków na tym forum.

Witam,
ja chcialbym aby na forum byl podzial na pary walutowe, indeksy i towary.
Uwazam, ze czasowki czyli dzial DAY TRADING jest dobry, ale czy nie lepiej zastapic go wlasnie podzialem na odpowiedni rynek.
przeciez tak byloby latwiej przegladac te wszystkie watki?
Bardzo dziekuje za informacje i za przychylne odpowiedzi.

Sadze, ze duzo osob ma jakis innny pomysl, ale prosze zastanowic sie czy nie byloby warto utworzenia watku dla kazdego rynku, ktory jest sensowny oraz na ktorym tutaj forumowicze inwestuja :)

ZROBMY TO RAZEM! :)

Pozdrawiam

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Sadze ze bardzo niedoceniony na tym forum system i sam temat.
Szczerze mowiac dzieki temu systemowi regularnie odnosilem zyski przez prawie rok, a nie wiedzac sam dlaczego odszedlem od niego i przez kolejny rok tracilem.
Cugan wykonal tu kawal dobrej roboty.

http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... -t585.html
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »


Wierny sobie
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 02 kwie 2014, 11:41

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: Wierny sobie »

kuchara23 pisze:
stophouse pisze:Proszę o wskazanie najlepszych, najciekawszych, najbardziej użytecznych Państwa zdaniem wątków na tym forum.

Witam,
ja chcialbym aby na forum byl podzial na pary walutowe, indeksy i towary.
Uwazam, ze czasowki czyli dzial DAY TRADING jest dobry, ale czy nie lepiej zastapic go wlasnie podzialem na odpowiedni rynek.
przeciez tak byloby latwiej przegladac te wszystkie watki?
Bardzo dziekuje za informacje i za przychylne odpowiedzi.

Sadze, ze duzo osob ma jakis innny pomysl, ale prosze zastanowic sie czy nie byloby warto utworzenia watku dla kazdego rynku, ktory jest sensowny oraz na ktorym tutaj forumowicze inwestuja :)

ZROBMY TO RAZEM! :)

Pozdrawiam

Podpisuje sie pod tym obiema rekoma ;) Ogólny temat o Indeksach lub nawet Day treding - indeksy by był mile widziany. Dorzuce coś od siebie w zakresie Indeksów o ile taki dział powstanie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

stophouse pisze:Proszę o wskazanie najlepszych, najciekawszych, najbardziej użytecznych Państwa zdaniem wątków na tym forum.
No to już masz, co najmniej kilka.
Przeczytasz wszystkie, potem całe forum, potem kilka innych for, potem książki...

Już dawno naukowo i doświadczalnie stwierdzono, że człowiek potrzebuje minimum 10 000 godzin
praktyki w czymkolwiek, czego by nie robił, żeby być w tym dobrym.
Oczywiście, 10 K godzin praktykowania strat robi nas ekspertami w osiąganiu strat!

Teraz przelicz te godziny na dni, tygodnie, lata.
Teraz pomyśl ile lat będziesz potrzebował, żeby przetestować kilka strategii z tych, o których przeczytasz.

Chyba lepiej jest pracować systematycznie nad własną strategią, co i tak zajmie ci ok. 5 lat,
pod warunkiem, że będziesz poświęcał dziennie 10 godzin na wykresy, analizy, trading, czytanie...

Nikt ci gotowych rozwiązań w tym biznesie nie przedstawi, ponieważ teorii jest mnóstwo, a pracę
trzeba wykonać samemu!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Pewnie zaraz grono "ekspertów" wyleje na mnie wiadro pomyj, ale moim zdaniem to jest jedyny sensowny wątek na tym forum: http://forex-nawigator.biz/forum/a-gdyb ... 25603.html, konkretnie chodzi o pierwszy post.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pablo90 pisze:Pewnie zaraz grono "ekspertów" wyleje na mnie wiadro pomyj, ale moim zdaniem to jest jedyny sensowny wątek na tym forum: http://forex-nawigator.biz/forum/a-gdyb ... 25603.html, konkretnie chodzi o pierwszy post.
Tam od razu zaraz wiadro :)
Jak dla mnie takie "normalne" podejście to żadna metoda. Że niby co - jak będziemy inwestować bez lewaru na lata to samo urośnie ? Soory nie ma tak dobrze. Dokładnie tą samą strategię prezentują wszelkie fundusze emerytalne gdzie wmawiają Ci: wrzuć na długi okres to zarobisz bo giełda urośnie. To tak nie działa: wstrzelisz się w trend to Twoja inwestycja będzie warta fortunę, ale jeśli jej nie zamkniesz w porę możesz wszystko stracić. Jak miałeś do czynienia z takimi funduszami to łatwo sprawdzisz o czym mówię - o np. mój ostatnio chwalił się ... że stracił mniej niż inni i zamknął rok ze świetnym wynikiem coś koło -5%.

Reasumując tak czy siak: musisz podejmować decyzję kiedy wejść/kiedy wyjść i w co. To czy używasz lewaru, inwestujesz na krócej/dużej to już kwestia przyjętej strategii ...
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Perełki Nawigatora

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

No nie jest to żadna metoda i nie jest to post o lewarze, nie o to w tym chodzi... Chodzi o realistyczne podejście do tradingu i stosowanie odpowiedniego ryzyka. A lewar nie ma nic wspólnego z ryzykiem, bo jak napisałeś zależy to od strategii. Tam nie jest napisane, że sam system (zasady wejścia i wyjścia) jest nieistotny. Ten temat dotyczy zarządzania pieniędzmi.
http://www.investopedia.com/terms/r/ris ... adeoff.asp

ODPOWIEDZ