Peaceful warrior - Begining

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

:( walczysz dalej na forex czy odpuszczasz to sobie?
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

candleelephants pisze: walczysz dalej na forex czy odpuszczasz to sobie?
_________________
Od poniedziałku śmigam dalej :wink:

Podobno frycowe trzeba wkleić.
Jak widać szybko poszło do MC. Praktycznie popełniłem wszystkie możliwe błędy i wiem do czego może prowadzić totalny brak dyscypliny.
Jak widać nie stosowałem żadnej strategi. Wejścia totalnie na pałę.
Przez weekend mam szkolenie u jednego z traderów z forum. Mam nadzieję że trochę mi naświetli o co w tym wszystkim chodzi.

candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

SKY pisze:Przez weekend mam szkolenie u jednego z traderów z forum.
jest to tajemnica u jakiego? ;)
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

candleelephants pisze:jest to tajemnica u jakiego?
Na ten moment tak. Zobaczymy jaki będzie efekt tego szkolenia ;)
Jednocześnie zamierzam skorzystać z płatnych sygnałów innego tradera.
Możliwe że będę prowadził dwa rachunki jednocześnie. Na jednym będę inwestował w oparciu o to czego nauczę się na szkoleniu. Na drugim tranzakcje będą zawierane na podstawie płatnych sygnałów. (pod warunkiem że dogadam się z oferentem). Jeżeli efekty będą zadowalające i oferenci zgodzą się na umieszczenie ich ników w dzienniku to pewnie tak się stanie.

Co do tego co odstawiłem to za bardzo nie ma czego komentować. Totalny pogrom i zero reguł co do zawierania tranzakcji,
Widać że wysoka dzwignia przy moim braku umiejętności = błyskawiczny MC.
W weekend wstawię screeny z tych tranzakcji ku przestrodze innych świeżaków którzy dopiero zaczynają. Widzę że u Ciebie candleelephants konsekwencja i umiejętności przynoszą pozytywne rezultaty. Pozostaje mi jedynie podszkolić się i ufać że i u mnie pojawią się wyniki na + :wink:

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

SKY pisze:W weekend wstawię screeny z tych tranzakcji ku przestrodze innych świeżaków którzy dopiero zaczynają
myślisz, że jest sens? "nowi" przeważnie i tak "wiedzą" swoje... ;) Nawet w tym dzienniku niedalej jak kilka postów wstecz miałeś przyjacielską radę.
SKY pisze:Widać że wysoka dzwignia przy moim braku umiejętności = błyskawiczny MC.
Fajnie, że nie szukasz winnych wśród brokerów itp. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Umiejętność oceny swojego postępowania bez samooszukiwania to połowa sukcesu. Widać wyciągasz wnioski. Daj sobie czas, trenuj, testuj i na pewno będzie +

Pozdrawiam ;)

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Ciekawy pisze:Fajnie, że nie szukasz winnych wśród brokerów itp. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Umiejętność oceniania swojego zachowania bez samooszukiwania to połowa sukcesu. Widać wyciągasz wnioski. Daj sobie czas, trenuj, testuj i na pewno będzie +
Od poniedziałku powinno być lepiej :wink:
Przydałaby się jakaś zmiana kodu w platformie, blokująca możliwość otwierania wysokich pozycji. Nie wiem czy na tym etapie będę potrafił powstrzymać się przed zmianą dzwigni. :evil:
Przez pierwszy tydzień było względnie, pomijając przypałowe pozycje i brak SL.
Kolejne Tranzakcję będę zawierał w oparciu o płatne sygnały (możliwe że z dwóch różnych źródeł).

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Moim zdaniem nie powinieneś kupować płatnych sygnałów. Na dłuższą metę to nie ma sensu. (co zrobisz jak kiedyś skończą się płatnę sygnały?załóżmy, że nawet będą się w miarę sprawdzać i nagle nie będziesz miał możliwości kupować sygnałów i wtedy oczywiście będzie panika)
Lepiej mieć wszystko w swoich rękach wówczas ewentualnie możesz mieć tylko pretensje do siebie za nieudane transkację.

Poza tym kto sprzedaje sygnały jeżeli jest pewny tych sygnałów, nie lepiej samemu zarabiać? Z Twojej kasy taki dostawca będzie miał za co grać, chyba, że masz jakąś umowę z nim i daję Ci gwarancję sukcesu w do nie wierzę.

To tylko moja osobista opinia, ale wydaje mi się, że lepiej samemu od początku inwestować na FX i zbierać doświadczenie, gdyż w przeciwym wypadku i tak po pewnym czasie stwierdzisz, że lepiej wszystko mieć w sowim rękach.

Oczywiście życzę powodzenia, jeżeli płatne sygnały będą się sprawdzać to znaczy, że Ty będziesz miał rację a ja będę się mylił.

Pozdrawiam
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

SKY pisze:Przydałaby się jakaś zmiana kodu w platformie, blokująca możliwość otwierania wysokich pozycji.
Ten kod jest w Tobie ;) zapytaj samego siebie czy chcesz z 90% prawdopodobieństwem wyzerować kolejny depozyt...
Drugie pytanie które powinieneś sobie zadać jest zgodne z tym co napisał czerwinek. - czyli czy chcesz się nauczyć czy zarobić.

ps. jeśli nie znasz (nie masz potwierdzonej) swojej skuteczności (czyli stosunku transakcji wygranych do przegranych) przy zadanym RR to nawet nie myśl o wysokim lewarze. To co napisałem tyczy się również płatnych sygnałów. Oczywiście zrobisz jak zechcesz.

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Czwartkowe treidy skomentuję jednym kawałkiem.

http://www.youtube.com/watch?v=DLmhCDO6N8A

4:34 min. apogeum hardcoru i dołożenie 3 lota

:lol:

candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

http://www.youtube.com/watch?v=K1VLaXoRRdk

0:25 i tak pewnie biło wtedy Twoje serce :D
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

ODPOWIEDZ