Peaceful warrior - Begining

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

SKY jeśli mogę Tobie coś zasugerować:

1. nigdy nie dopuszczaj do tak dużej straty (-70p) - no chyba, że tak strategia przewiduje. Jednak sądząc po innych pozycjach po prostu myślałeś "no przecież musi kiedyś zawrócić..." ;) otóż kiedyś musi ale po pierwsze nie wiadomo kiedy a po drugie nie wiadomo na jak "długo" zawróci...
2. nigdy nie zostawiaj pozycji na weekend no chyba, że grasz longterm i 100 czy 200p nie stanowi - inaczej pisząc nigdy nie wiadomo co wydarzy się w weekend i jak otworzy się rynek. Jeśli cena otworzy się za Twoim SLem to zamknie Ci pozycje po pierwszej cenie jaka wejdzie czyli np -100p

Pozdrawiam ;)

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Ciekawy sporo w tym racji i cennych rad :D

Widzisz na FX jestem świeżak i póki co obserwuję co się wydarza.
Cena jednak nie zawróciła. Widać sporo lipnych wejść. Wchodze na buy na szczycie a sell w dołku :D
Co do ostatniej pozycji na GU. to błąd techniczny. Miałem otworzyć sell na edku (krótki skalp) i przez przypadek otworzył się GU. Pozycję zostawiłem na weekend i ustawiłem stopa 1000pips :lol:
Raczej mnie nie sięgnie. Jak sytuacja wróci do normy (zamknę pozycję na 0 lub zysku) kolejne tranzakcje będą zawierane na podstawie strategii na którą dzisiaj wpadłem ;)

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

SKY pisze:Wchodze na buy na szczycie a sell w dołku
każdy tak zaczyna... później też potrafi się zdarzyć... ;) więc się nie przejmuj. Jak się zorientujesz, że popełniłeś błąd i wszedłeś w nagłupszym możliwym miejscu po prostu zamknij pozycje. Niby takie proste lecz nie na początku i nie w realu...
SKY pisze:Miałem otworzyć sell na edku (krótki skalp) i przez przypadek otworzył się GU
w takim przypadku powinieneś zamknąć od razu z taką stratą jaka jest i tyle. Dlaczego? bo jeśli nie analizowałeś danej pary a otworzyłeś przypadkowo to tak naprawdę wtedy jest hazard - oczywiście może się udać ale w tradingu nie chodzi o to aby się "udawało".
SKY pisze:Jak sytuacja wróci do normy (zamknę pozycję na 0 lub zysku)
Nie ma czegoś takiego jak norma w takich przypadkach. Kurs wróci lub nie... a więc myślenie czysto życzeniowe o zamknięciu na 0 lub +

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

SKY pisze:(zamknę pozycję na 0 lub zysku)
Sytuacja ogarnięta :wink:
Short zamknięty z małym zyskiem. Poczekam na pullback i zasadzę s z wyższego pułapu.

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

SL -20pip :evil:

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Kolejny sl -8 pips
Dziwne ale gra bez sl wychodzi mi lepiej.
Co wejde i ustawie sl wywala na nim. Kabla chyba sobie podaruje. Widać że na GU ciasny SL to wyższa szkoła jazdy.

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Short na Edku zamknięty + 32

Sl w tym przypadku 8pips
RR 4:1
:wink:

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Short na Edku zamknięty + 8.3pips
Sytuacja na M15 nie bardzo mi pasuje (ZL na M15)
Poczekam na przebicie ewentualny pullback i jak będzię trochę miejsca to zapodam shorta.

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Wciąż bujam się z kablem. Od piątku próbuje wskoczyć w shorta ale coś nie bardzo wychodzi. Kolejne wejście z falstartem. Niska dzwignia uniemożliwia dołożenie drugiej pozycji. (a szkoda) :evil: Pierwszy short odrobiłbym kolejnym a tak lipa. Pozostaje liczyć na wypełnienie się analizy ze screnów. Zrobienie cienia na D1 wciąż możliwe. Jeżeli powyższa analiza sprawdzi się, zasięg korekty do poziomu ~1.5660.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SKY
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:30

Nieprzeczytany post autor: SKY »

Kolejna opcja na S :evil: a ja nie mogę dokładać pozycji.
Jak ogarnę się co do stałego stopa podniosę lekko dzwignię. Póki co zostaje tak jak jest :wink:
Priorytetem jest wypracowanie sztywnych zasad i konsekwencja w ich przestrzeganiu a na tym etapie co jestem mam z tym spore problemy.

GU chodzi dzisiaj jak w zegarku :lol: (szkoda że beze mnie :evil: )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ