PANCA EAGLE wysoka skutecznosc i banalna prostota

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

ah tak..faktycznie zapomniałem o spreadzie... :roll:

zauwazyłem ze TRO buduje przynajmniej czesc swoich strategii na tej banalnej statystyce- np zlicza ile swiec tworzy knoty a ile nie, ile srednio potem pipsow leci w przeciwna strone, co sie dzieje z daily maximum itp ale to wszystko statystyka...z reszta asm to podkresla w tej swojej opowiesci o szczurze, ktory osiagal lepsze wyniki od studentow Yale...szczur wyczaił szybko, ze statystycznie idac w lewo ma 60% szans na nagrode i caly czas to robil podczas gdy studenci szukali teorii wszystkiego, sami siebie przekonujac, ze juz juz sa blisko odkrycia mechanizmu przydziału nagrod..okazalo sie ze skutecznosc szczura wynosila 60% podczas gdy studenci nie przekroczyli skutecznosci 52%...banalny eksperyment ale niezwykle pouczajacy wg mnie.

oczywiscie wszystko sie z czasem moze zmieniac ale mimo wszystko takie banalne statystyczne systemy moga działac...a jezeli 60% decyzji jest poprawna przy SL=TP, zarabiamy (oczywiscie jezeli TF jest dostatecznei wysoki zeby pokryc spread :evil: )...

widze z reszta ze duzo indykatorow TRO to wlasnie takie banalne mierniki szans- ciagow swiec jednego koloru itp...zeby taka metoda byla efektywna, trzeba umiec tworzyc odpowiednie skrypty, liczenie tego recznie to szalenstwo mysle...

troche offtop polecialo :P
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

tak kolejne co mozna zrobic to porównywanie ciagów świec w najprzerózniejszych konfiguracjach sama testowałam w ea dane OHLC i na razie nic.............

to o czym mówimy zostało juz na pewno dawno przepadana i stale jest monitorowane przez ogromną rzeszę graczy jak i systemów bankowo-brokerskich, ale nadzieje umiera ostatnia

badanie ze szczurami wykazuje że inteligencja jest pojęciem względnym ten szczur gdyby grał na pieniądze zrobił by niezłą kaske na studentach

sa np. testy na inteligencję, w których małpa kładzie człowieka na łopatki jesli warunki zewnetrzne zmienia sie na tyle, że ten rodzaj inteligencji stanie się decydującym mamy planetę małp
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

z drugiej strony mamy tez gołębie skinnera, które odprawiały przeróżne rytuały bo wydawało im się, że to dzięki nim wypada do pojemnika ziarnko podczas gdy ziarnko wypadalo zupelnie losowo... :wink:

ale moze to tylko szczury takie mądre...hmm...a moze by tak...SZCZUR do obsługi mojego konta? :D skoro bestia taka mądra to niech się wykarze :P
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

jeżeli FX jest błądzeniem losowym (po uwzglednieniu kosztów) to "odprawiając przeróżne rytuały" (AT, AF itp.) związane z przewidzeniem przyszłej zmiany kursu jesteśmy jak te gołębie
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

No ludzie dajcie już spokój bo się słabo robi. FX NIE JEST LOSOWY !!!

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

taką chyba mamy wszyscy tu nadzieję.... a ta umiera ostatnia, zdaje się nie mamy tu na forum żadnego rachunku z historią dłuzszą niż rok, a widomo wazne jest aby zyski realizować trwale i sytematycznie, trzymam kciuki za Grzegorza
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ze względu na mentalność Polaków nigdy nie zobaczysz tu statementu pokazującego jakiś wielki zysk. Co nie znaczy że takich ludzi nie ma. Miałem okazje widzieć rachunki real co niektórych kolegów z forum, mogę powiedzieć tylko jedno - czasami kopara opada. I nie były to jednorazowe strzały polegające na grze : albo dużo albo nic.

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

ja tez cos tam ciekawego dostałam na skrzynkę, myslę że nie chodzi tu o rozmiar zysku wszystko mozna ukryć wystarczą stałe sytematyczne długookresowe zyski, mogą też byc konta demo

no i lubimy my Polacy miec taki kominek żeby sasiada coś tam trafiło.....
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
tomar97
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2010, 14:39

Wskaźniki i szablony do MT4

Nieprzeczytany post autor: tomar97 »

Czy mógłby ktoś podać działającego linka do wskaźników tej strategii??

GoldenBoy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2009, 21:34

Nieprzeczytany post autor: GoldenBoy »

Witam mam pytanie odnośnie konfiguracji PANCA BREAK OUT INDICATOR.
Jaki czas ustawiacie dla wyrysowania czerwonego prostokąta? Domyślnie jest od 00:00 do 05:30.
Jaki czas ustawić dla GBP/JPY i EUR/USD ?

W mnie w MT4 czas jest cofnięty względem Warszawskiego o godzinę.

ODPOWIEDZ