PANCA EAGLE wysoka skutecznosc i banalna prostota

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
seccol
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2009, 10:44

Nieprzeczytany post autor: seccol »

Witam
Czy jest ktoś chętny dać krótką instrukcję techniczną co się robi w MT4 z tym
BreakOut_PANCA_EAGLE__indicator.mq4 i TOPTREND.mq4
jak zrobić ten boks , jak dodawać wskaźniki do programu.
Nie wiem gdzie to znaleźć.
Dziękuję jak ktoś pomoże.

Makakut
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2010, 14:42

Nieprzeczytany post autor: Makakut »

pliki mq4 ex4 itp. należy wgrać do katalogu experts/indicators w katalogu programu. Pliki tpl do katalogu templates. Wówczas będzie miał mozliwośc korzystania z szablonów i wskaźników.

Awatar użytkownika
Trafek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:19

Nieprzeczytany post autor: Trafek »

witam

ostatnio zaczalem testowac system z tematu i otwieranie pozycji w odpowiednim momencie po wymaganych warunkach najczesciej bylo na plus jednak problem polegal na tym ze nie wiedzialem kiedy nalezy zamykac pozycje, kiedy przestawac juz kupowac/sprzedawac, wiec czy moglby mi to jakis pomocny forumowicz wytlumaczyc? rowniez zastanawialem sie czy sa jakies dodatkowe wskazniki ktore lepiej/dokladniej beda w stanie okreslic kiedy otwierac nowe pozycje (oczywiscie dla tej strategii) i kiedy wedlug nich nie nalezy juz tego robic, tak jak sa konkretne warunki co do wejsc, czy sa jakies przeslanki kiedy koniec tego dobrego (osiagnieto szczyt i zaczyna isc w dol mimo iz np trend jeszcze za tym nie nadazyl)

za wszelka pomoc z gory ogromnie dziekuje, mam nadzieje ze ktos zrozumie w czym tkwi moj problem i licze na wyrozumialosc gdzyz dopiero niedawno zaczalem moja przygode z forexem :)

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

to jest system od którego wystartowałam na FX

pierwsze chyba najwazniejsze
tym systemem nie da się zarobić na dłuzsza metę
to moja subiektywna ocena po przetestowaniu wiele ustawień w testerze na majorsach i grze w realu
twórca tez z niego zrezygnował

sytem automatycznie otwiera i zamyka pozycje decydujesz jaki chcesz SL poczatkowy, czy ma być i jaki w tym minimalny: TS, BE, i TP (trzy poziomy lub bez TP) oraz czy ma lub nie czesciowo zamykac pozycję

mozna też ustawic na podstawie jakiego czasu ma grać i od kiedy do kiedy
sytem otwiera do 4 zleceń
od razu trzeba ograniczyc do jednego co zdecydowanie zmniejsza straty

sytem dział w obrebie jednego dnia tzn nie mozna ustawić np. aby grał od 23 do 1 w nocy i ten sam problem z boxem

żeby odpowiedziec na reszte pytań należałoby odkryć Graala może ktos go ma ja na razie nie
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
Trafek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:19

Nieprzeczytany post autor: Trafek »

dzieki za odpowiedz, poswiece mu jeszcze chwile czasu i zaczne rozgladac sie za czyms lepszym- i w takim razie moje pytanie to jaki system polecasz, ktory bylby lepszy np dla poczatkujacego czy po prostu lepszy (jaki sama aktualnie uzywasz) biorac pod uwage tez fakt ze posiadam wiecej czasu wolnego (przynajmniej przez najblizsze 3 miechy :D ) i operacje moglbym wykonywac recznie zamiast ustawiania jakiegos automatu

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

w edytorze MQL4 w MT4 masz bibliotekę, popatrz, posciągaj, potestuj na róznych ustawieniach, może coś Ci się spodoba, może to tez być start do poznania MQL4 i napisania czegos własnego

żadnego ea nie chce ci tu polecac bo to wiesz jak jest łazić w cudzej sukience a jak w szytej na miarę trzeba sie dobrze czuć

ja pracuje na własnym ea, własny to za dużo powiedziane bo jestem noga z programowania jest to publiczne ea z kilkoma dodatkami i przeróbkami wykonanymi przy pomocy kolegów z forum - wielki szacun dla nich

ja akurat nie preferuję gry z reki tym bardziej że w MQL4 mozna praktycznie zapisac chyba kazdy styl gry barierą są tylko umiejętności programowania

a jak masz wakacje i jestes poczatkujący to pograj po porstu na akcjach
Forex to praktycznie najtrudniejszy rynek, bardzo niski procent graczy zarabia
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

Asia pisze:w MQL4 mozna praktycznie zapisac chyba kazdy styl gry barierą są tylko umiejętności programowania
Teoretycznie może i tak, ale w praktyce zaprogramowanie niektórych metod gry wymagałoby chyba większego nakładu pracy niż granie nimi manualnie :)
Trzeba by przecież zamknąć w programie całe doświadczenie tradera, jego uznaniową ocenę sytuacji - teoretycznie wszystko to jest możliwe, zapewne mogłoby pomóc wykorzystanie takich zaawansowanych zabawek jak sieci neuronowe, ale byłoby to ogromne wyzwanie.

Asia pisze:a jak masz wakacje i jestes poczatkujący to pograj po porstu na akcjach
Forex to praktycznie najtrudniejszy rynek, bardzo niski procent graczy zarabia
Nie wiem, czy jest faktycznie taka różnica w stopniu trudności między Forexem a akcjami. Na akcjach co prawda nigdy nie grałem, ale wydaje mi się, że na FX odsetek osób odpadających z hukiem jest większy głównie ze względu na nadużywanie lewaru - zwłaszcza brokerzy MM oferują ekstremalnie wysokie lewary, 500:1 to w tej chwili już właściwie standard, a zdarza się i więcej. Na akcjach takiego lewaru nie ma, więc porażki są mniej spektakularne, gracze wykrwawiają się wolniej. Jednak na FX też nikt nikomu nie każe przecież używać tak wysokiego lewaru, a gdy przyjmie się rozsądne ryzyko przypadające na pojedynczą transakcję, to nie sądzę, żeby Forex z jakiegoś powodu miał być dużo trudniejszy od akcji.

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

zgadzam się
trafiamy na barierę ilości linij kodu i wydajności komputera, ja jestem zwolenniczką prostych rozwiazań,

lewar zabija
"gracze wykrwawiają się wolniej"
do tego możemy dodać, że FX jest bardziej efektywny czyli tudniej znaleźć cos na czym mozna zarobić, na rynku w pełni efektywnym gracz nie jest w stanie pokonać rynku może to zrobic tylko przypadkowo na zasadzie szcześcia przykładem sa np. gry liczbowe

tu na forum kilka osób ma odwagę czy ochotę publikowac swoje osiągnięcia jeżeli spojrzysz na wykresy tych co sa na + to i tak ich wyniki sa bardzo mocno poniżej rynku przy czym zapłacony spread często jest wiekszy od osiągniętego zysku więc tak naprawdę główny wygranym jest broker
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
Vulpes
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:24

Nieprzeczytany post autor: Vulpes »

odbierasz nam nadzieję, Asia :P

ale boje się, że możesz mieć rację...wczoraj wpadl mi do glowy bardzo prosty sys, na wakacjach pewnie go przetestuje a tu pokrótce zasady:

-transakcje otwieramy tylko o pełnych godzinach
-gramy na ilu chcemy parach, najlepiej na tych z niskim spreadem
-to, jaką pozycję otworzymy zależy od...rzutu monetą...orzeł-long, reszka- short
-SL i TP=20pipsów


prawdopodobnie powinnismy wg tego sysa oscylowac w granicach 0 zysku...co daje lepsze wyniki niz moje obecne i mysle, niz wyniki wiekszosci forumowiczow :P

jak juz uda nam sie utrzymywac na jednym poziomie, mozemy podrasowywac sysa- na SL 15 TP 20, choc to zmniejsza nasze szanse na TP...ewentualnie po czasie moznaby dolozyc TSa na 10p (ja mam min 15p ts) lub wlasnie przerzucic sie na wyzszy TF i grac o wiecej pipsiaków- grac na H4, zamykac po 50TP i 50SL + TS na 15

co najsmieszniejsze, boje sie zetaki sys rzeczywiscie moze przynosic zyski..male i rzadkie ale jednak...na moje matematyczne umiejetnosci prawdop. zysku jest 50% a wiec i tak wiecej niz obecnie wyciągam :P

pozdrawiam :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

prostym systemem jest zliczenie świec
czerwonych i zielonych
z uwzglednieniem spreadu czyli jesli świeca - spread zmienia kolor zliczamy ja do zmienionego koloru

świece na róznych interwałach czasu

dokładniejsze badanie to to samo z uwzglednieniem długości świecy

w ten sposób możemy zobaczyć czy sa jakies odchylenia od błądzenia losowego, a jezeli sa to czy starczy na spread

Dodano po 5 minutach:

biorąc pod uwage Twoje rozwiązanie możemy spodziwac sie że krzywa kapitału będzie opadała w dół z szybkościa płaconego spreadu

jeżeli mamy do czynienia z przejściowymi stanami chaotycznymi krzywa może od czasu do czasu przyśpieszać jeszcze bardziej
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

ODPOWIEDZ