PAMM accounts - Zarządzanie obcym kapitałem

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czypowierzyłbyś swoje środki w zarządzanie?

tak - jeszcze nie zarabiam na fx
14
11%
tak - choć sam zarabiam (dywersyfikacja)
44
33%
tak - nie mam czasu na fx
15
11%
nie - pomimo że nie zarabiam
28
21%
nie - sam dobrze zarabiam
31
23%
 
Liczba głosów: 132

hannibal
Gaduła
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:05

Nieprzeczytany post autor: hannibal »

ja korzystam z jednego zarządzania w ramach PAMM...nie narzekam jak na razie....za prowizję od zysków każdy się bedzie starał-jak na razie 100% w 2 miechy....mam kolejne źródło na oku ;)

fxadi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: fxadi »

u jakiego broka??

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

PAMM u Polskiego brokera

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Jak myślicie, czy u Polskiego brokera system PAMM miałby rację bytu?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Re: PAMM u Polskiego brokera

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

reptile pisze:Jak myślicie, czy u Polskiego brokera system PAMM miałby rację bytu?
Nie.

A : nie ma takiego brokera który by spełnił wymagania. ( oferta, zabezpieczenie środków, uczciwość )

B: Większość by wolała nie płacić podatków lub w ograniczonej ilość a w przypadku brokera z PL takiej opcji nie ma.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

reptile pisze:Jak myślicie, czy u Polskiego brokera system PAMM miałby rację bytu?
C: Chyba prawnie też bo nie przeszło, każdy zarządzający musiałby przedstawić licencje..
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Czy ktoś z tutaj obecnych korzystał / korzysta z alpari?
Stawiam pierwsze kroki w forexie, ale pracuję na etacie i nie mogę sobie pozwolić na pełne zaangażowanie, dlatego chętnie część kapitału powierzyłbym komuś kto potrafi grać.
Jeśli nie alpari, to co? O zulu-trade czytałem wiele negatywnych opinii.
Interesują mnie skromne zyski (i skromne straty), ponieważ nie chcę się zrazić do forexu od samego początku.

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

Czy ktoś z tutaj obecnych korzystał / korzysta z alpari?
Stawiam pierwsze kroki w forexie, ale pracuję na etacie i nie mogę sobie pozwolić na pełne zaangażowanie, dlatego chętnie część kapitału powierzyłbym komuś kto potrafi grać.
Jeśli nie alpari, to co? O zulu-trade czytałem wiele negatywnych opinii.
Interesują mnie skromne zyski (i skromne straty), ponieważ nie chcę się zrazić do forexu od samego początku.
Lokata bankowa, fundusze inwestycyjne
To że dasz komuś kase i on będzie nią obracał nic Tobie nie da w nauce forexu. Świadomość że będzie to robił na forexie? Czy to robi jakąś różnice jeśli oczekujesz tylko profitów?
PAMM accounts dla mnie to taka dywersyfikacja spekulanta na FX jak dla inwestora GPW new connect :P wrzucasz kase i nie wiesz co się stanie

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Trzymam kasę na rachunku oszczędnościowym, ale to jest niewiele %.
Mój znajomy na funduszach stracił, więc uważam, że to gówno warte, bo obiecują niewiele więcej niż na lokacie, a nie ma 100% pewności, że wyjmiesz chociaż tyle ile włożyłeś.
Na forexie gram sam wieczorami w godzinach 17-23. Wczoraj poskalpowałem ładnie na EUR/USD w pobliżu 1.300 (demo).
To że dasz komuś kase i on będzie nią obracał nic Tobie nie da w nauce forexu. Świadomość że będzie to robił na forexie?
Tu bardziej chodzi o coś jak lepszą lokatę kapitału. Czemu na forexie? Bo na giełdę trzeba sporo kasy (znam jednego dobrego maklera, ale trzeba >10k PLN), a na forexie jak wtopię kilkaset złotych, to jakoś to przeżyję.

Więc PAMM to ruletka?

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

PAMM to nie ruletka ale dajesz kase po prostu zwykłej osobie/traderowi która może potencjalnie wtopić tylko że sama też wtedy straci a w funduszach swojej kasy nie straca więc tutaj może taka drobna różnica :D Niektore krzywe kapitału w tym rankingu PAMM są bardzo interesujace i w zasadzie mozesz zaryzykować.
Możesz sobie zaryzykować i powrzucać troche kasy na różne konta PAMM ( da się tak? pewnie tak)

edit: pisze, patrze na wykresy i mi troche masło maślane wyszło powyżej, ale niech tak zostanie dla beki ;D

Tylko podchodź do tego jak do bardziej niebezpiecznej inwestycji od funduszy giełdy itd. Może np. taki trader będzie miał zły dzień, walnie zlecenie na XX lota i wszystko wtopi? :D Wszystko się może zdarzyć.

Zbuduj sobie jakiś prosty portfel finansowy
50% r.o / lokaty 40% fundusze 5% własne konto FX 5% PAMM
a w funduszach np. polowe na akcyjne a połowe na jakieś pieniężne/obligacji

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Wiarygodność osiagnieć, wyników.

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Pytanie niby banalne, ale jak sprawdzić wiarygodność firm zarządzających kapitałem i wyniki takich firm, funduszy.

http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... ers/asset/
Opcje PAMM się mnożą.
Pojawiają się mityczne osiągnięcia traderów i sami traderzy i nie mniej niby poważnych fundów i co ..

Podział zysku: 20% trader, 70% inwestor, 10% akcjonariusze

Zdaje się dukascopy ma 2 oferty
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... stability/
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... funds/low/

Chyba pozostaje sprawdzenie ich real... :lol:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ