Osoba zarządzająca funduszem ? A ja spadłem z krzesła

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

Chcesz powiedzieć, że im trudniejszy dostęp do informacji tym więcej będzie twórczych umysłów?
Ciężko się dyskutuje jak ktoś nie czyta ze zrozumieniem.

Niestety żyjemy w konserwatywnym społeczeństwie i każdy innowacyjny pomysł kwestionujący ustanowione reguły gry będzie budził kontrowersje.
Co masz na myśli? Kwestionujący zasady gry? Jakie zasady gry? Ustawę o obrocie papierami wartościowymi?
Już jakiś czas temu czytałem o funduszach prowadzących badania nad automatycznymi systemami przeczesującymi Twittera w poszukiwaniu wartościowych pod kątem decyzji inwestycyjnych informacji. Oczywiście plus analiza, klasyfikacja i cała ta reszta czyli pełen wypas
A w rzeczywistości zarządzają pewnie tak jak ten od Mr Yoogi i to są właśnie oszuści. Chętnie zobaczyłbym cokolwiek poza deklaracjami. Choćby studium wykonalności czegoś takiego. Bo to co mówisz to puste hasła. Radze zwrócić uwagę jaki problem ma translator googla z dobrym przełożeniem zdań pisanych w języku naturalnym a ty chcesz z automatu analizować wpisy z tweetra pisane często slangiem i bardzo oględnia a następnie analizować ich sprawdzalność następnie w jakiś sposób agregować to wszystko i na podstawie tego zarządzać miliardami dolców :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: Polecam jednak mniej Dukaja
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

MrYogi pisze:Nieważne jak, byle ze skutecznie i obie strony są zadowolone
Dokładnie.Jeżeli jeszcze do tego potrafi udokumentować te wyniki z ostatnich 10-40 lat pod kontrolą CFTC to jest mistrzostwo.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Level6
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2010, 18:04

Nieprzeczytany post autor: Level6 »

MrYogi pisze:A ja myślałem że pojawiła się nowa wartościowa osoba na forum, no i się pomyliłem.
Why?

Szreder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2008, 21:45

Nieprzeczytany post autor: Szreder »

polonaise pisze:Ciężko się dyskutuje jak ktoś nie czyta ze zrozumieniem.
Może też nie czytam ze zrozumieniem, ale czy chodzi o:

Nauka właśnie tych całek ołówkiem, prowadzi do ich zrozumienia, co w dalszym rozwoju sytuacji prowadzi do efektywnej optymalizacji informacji dostarczanych nam przez programy liczące. No i po pierwsze: rozumienia tego co robimy, nie dobierając "filozofi" dodatkowej, rozumiejąc coś od podstaw, a nie od już przetworzonych informacji - co jest przeciwieństwem wspomnianej optymalizacji i prowadzi do dalszego potoku informacji i ogólnego nieprzydatnego bajzlu.

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

Szreder pisze:No i po pierwsze: rozumienia tego co robimy, nie dobierając "filozofi" dodatkowej, rozumiejąc coś nie od podstaw, a od już przetworzonych informacjach - co jest przeciwieństwem wspomnianej optymalizacji i prowadzi do dalszego potoku informacji i ogólnego nieprzydatnego bajzlu..
Albo jest już późno albo za dużo piwa ale nie wiem co chcesz powiedzieć. Chodziło mi najoględniej o to że inżynier który nie rozumie całki i co ona reprezentuje nie posługuje się wiedzą a tylko li informacją która niesie program liczący. Masa informacji sprawia że przestajemy się posługiwać wiedzą a właśnie informacją często tracąc z oczu prawdziwe znaczenie zjawisk ktore próbujemy analizować. U inżyniera posługującego się kalkulatorem a nie znającego sensu całek, pomyłka przy wprowadzaniu danych wypaczająca wynik nie odpali czerwonej lampki bo jest on całkowicie pozbawiony wiedzy czy intuicji co do całek. Traktuje rezultat jak objawienie.
Jest to oczywiście tylko przykład.
Nie nie krytykuje internetu czy czegokolwiek jako takiego wskazuje tylko jego słabe strony które skłaniają do intelektualnego lenistwa. Co jest zresztą bardzo widoczne w sposobie uprawiania polityki. Jabłka zdrożały -> premier do zmiany:lol: :lol: :lol: Mało kto bowiem wie jak się jabłka uprawia i że to nie premier steruje pogodą :wink: :wink: (Oczywiście duuże uproszczenie).

KONIEC DYSKUSJI (Przynajmniej z mojej strony)
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

knx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2009, 14:01

Nieprzeczytany post autor: knx »

polonaise pisze:...Bo to co mówisz to puste hasła. Radze zwrócić uwagę jaki problem ma translator googla z dobrym przełożeniem zdań pisanych w języku naturalnym a ty chcesz z automatu analizować wpisy z tweetra pisane często slangiem i bardzo oględnia a następnie analizować ich sprawdzalność następnie w jakiś sposób agregować to wszystko i na podstawie tego zarządzać miliardami dolców
Mistrzu nie rzucaj sie tylko poczytaj troche. Tym sie zajmuje min. Renaissance Technologies. Zapewne nie masz pojecia co to wiec sobie sprawdz zanim nazwiesz ich oszustami.

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

knx pisze:
polonaise pisze:...Bo to co mówisz to puste hasła. Radze zwrócić uwagę jaki problem ma translator googla z dobrym przełożeniem zdań pisanych w języku naturalnym a ty chcesz z automatu analizować wpisy z tweetra pisane często slangiem i bardzo oględnia a następnie analizować ich sprawdzalność następnie w jakiś sposób agregować to wszystko i na podstawie tego zarządzać miliardami dolców
Mistrzu nie rzucaj sie tylko poczytaj troche. Tym sie zajmuje min. Renaissance Technologies. Zapewne nie masz pojecia co to wiec sobie sprawdz zanim nazwiesz ich oszustami.
Co mam poczytać? Z tego co wiem ten fund niechętnie dzieli się jakimikolwiek informacjami dotyczącymi swoich strategii, ryzyka właściwie czegokolwiek. I najgłośniej protestował przeciwko upublicznianiu danych odnośnie ich pozycji przez SEC.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2010, 23:09 przez polonaise, łącznie zmieniany 1 raz.
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

knx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2009, 14:01

Nieprzeczytany post autor: knx »

polonaise pisze:Co mam poczytać?
Cokolwiek o przetwarzaniu jezykow naturalnych w celu wydobycia informacji przydatnych w trading'u. Madry chlopak jestes wiec se na pewno w googlu cos znajdziesz.

Zainteresowani moga zaczac tu: http://www.cyc.com/doc/white_papers/Arthur_Thesis.pdf
Ostatnio zmieniony 28 cze 2010, 23:41 przez knx, łącznie zmieniany 1 raz.

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

knx pisze:
polonaise pisze:Co mam poczytać?
Cokolwiek o przetwarzaniu jezykow naturalnych w celu wydobycia informacji przydatnych w trading'u. Madry chlopak jestes wiec se na pewno w googlu cos znajdziesz.
Ok, dzięki za komplement. :P
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

Tak czy owak z mojej strony wniosek o pochwałę dla MrYogi za fajny temat, szkoda że się skończyło jak zwykle :561:

EDIT: sorka faktycznie w czasówkach nie ma pochwał ale może w drodze wyjątku..
Obrazek
Unfortunately, more to come

ODPOWIEDZ