Osoba zarządzająca funduszem ? A ja spadłem z krzesła

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Przede wszystkim zwróćcie uwagę, że mowa jest o akcjach, których na rynku amerykańskim jest kilka - jeśli nie kilkanaście tysięcy. Analizując blogi można trafić na ciekawe informacje dotyczące kilku spółek. Jeden blog może zajmować się spółkami farmaceutycznymi, drugi spółkami z S&P100, trzeci start-upami itp. Pozwala to być może - wybrać kilkanaście - dziesiąt typów do analizy, które się wydają najciekawsze. To nie forex gdzie gra się na max kilkunastu parach ewentualnie złocie, ropie.

Yogi jak będziesz wiedział coś więcej daj znać. Zaciekawiło mnie to osobiście :wink:
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Akhh pisze:Yogi jak będziesz wiedział coś więcej daj znać. Zaciekawiło mnie to osobiście Wink
Ja też jestem zainteresowany. :)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

klonmarcin pisze:
Akhh pisze:Yogi jak będziesz wiedział coś więcej daj znać. Zaciekawiło mnie to osobiście Wink
Ja też jestem zainteresowany. :)
Dopiero coś więcej będę wiedział w niedziele, koniec jest ok 8 czasu polskiego więc do tego czasu trzeba wytrzymać, a i tak nie wiem czy uda mi się coś wyciągnąć.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

MrYogi pisze:Dopiero coś więcej będę wiedział w niedziele, koniec jest ok 8 czasu polskiego więc do tego czasu trzeba wytrzymać, a i tak nie wiem czy uda mi się coś wyciągnąć.
Nie no oczywiście wytrzymamy :)

Swoją drogą "Gdzieś w Azji" to jest już chyba późno wieczorem :D


5h do przodu z czasem polskim
MrYogi
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Level6 pisze:Moim zdaniem gościu sprawdza blogi i szuka w nich odniesienia do swoich analiz. Musi przecież wiedzieć gdzie postawić SL
Idę o zakład że tak jest jak napisałeś.Sam robię tak samo.Tylko pamięajcie że oczy trzeba mieć otwarte ponieważ standartem w bankowości inwestycyjnej jest mowić odwrotnie niż się robi.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

zz pisze:Idę o zakład że tak jest jak napisałeś.Sam robię tak samo.Tylko pamięajcie że oczy trzeba mieć otwarte ponieważ standartem w bankowości inwestycyjnej jest mowić odwrotnie niż się robi.....
czyli trzeba zamowic sygnaly od najwiekszych bankow i grac odwrotnie :D

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

MrYogi pisze: Jeśli byłbym klientem to mnie nie obchodzi w co inwestuja, czy to giełda, czy to chodowla uszatek, czy upraw pieczarek. ważne jest to że ktoś w prespetywie czasu zarabia czy też nie.
No chyba niezupełnie. Nie zawsze same dane odnośnie zysków nawet z kilku lat mogą dawać wiarygodną ocenę ryzyka. Naprawdę byłoby ci wszystko jedno czy ktoś osiągałby ten sam zysk przez dwa lata obstawiając wyścigi konne i inwestując w akcje dużych spółek? Ja wolałbym dać pieniądze tej drugiej osobie.

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

Noob pisze:No chyba niezupełnie. Nie zawsze same dane odnośnie zysków nawet z kilku lat mogą dawać wiarygodną ocenę ryzyka. Naprawdę byłoby ci wszystko jedno czy ktoś osiągałby ten sam zysk przez dwa lata obstawiając wyścigi konne i inwestując w akcje dużych spółek? Ja wolałbym dać pieniądze tej drugiej osobie.
No chyba niezupełnie :D Końcowy zysk może być ten sam ale np. krzywe equity całkiem inne itp. itd. ale przecież to nie zależy od tego na jakich rynkach czy zakładach były inwestycje. Jak dla mnie bardzo ważne jest do jakich danych klient może mieć dostęp. Oczywiście każdy ma swoje preferencje i tolerancje ryzyka niemniej nie podejmowałbym decyzji inwestycyjnych bazując na samym tylko utartym przekonaniu, że wyścigi konne to czysty hazard i pewna wtopa. Co do dużych spółek to chyba zapomniałeś dodać, że z wyłączeniem roku 2008? :D
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Witam

Dziś miały być nowe informacje, ale nie będzie, nie widziałem się z gościem.

Pozdrawiam
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Pewnie wielu traderow z nawigatora korzysta z roznych blogow i stron internetowych poswieconych analizie technicznej, jesli to nie tajemnica mozemy sami zrobic liste z linkami do dobrych sygnalodawcow, pozniej umiejetnosc wykorzystania tego to juz inna historia, ja zaczne od dwoch do ktorych chetnie zagladam, choc z trafnoscia analizy roznie bywa:
http://www.mataf.net/it/forex/technical-analysis
http://www.mizuho-cb.co.uk/TresInternet ... Majors.htm

ODPOWIEDZ