Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański (Mr.T) pod. 6 str

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ale co ma się zmienić ? Jeśli chodzi o dukasa to miesiąc temu rozmawiałem ze swoim managerem z dukasa i nic nie mówił o takich zmianach.
Ok, to może napiszę bardziej asekuracyjnie - jest szansa, że to się zmieni ;).
No to jak jest nie udolny to jego ryzyko i jak źle wchodzi w pozycje to wiadomo że gwarancja nie obowiązuje, ale jeśli trzymałby się ściśle zasad to nie ma możliwości żeby nie zarabiał.
Jak najbardziej, też byłbym za tym, aby szkolili skuteczni traderzy, a nie marketingowcy tylko przy powyższych warunkach robi się kolejny konflikt, bo teraz każda ze stron będzie sobie udowadniać, że ta źle szkoliła, a ta źle grała i to nie rozwiązuje problemu tylko zamienia go na inny...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
statik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2013, 00:55

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: statik »

raposo pisze: Jak najbardziej, też byłbym za tym, aby szkolili skuteczni traderzy, a nie marketingowcy tylko przy powyższych warunkach robi się kolejny konflikt, bo teraz każda ze stron będzie sobie udowadniać, że ta źle szkoliła, a ta źle grała i to nie rozwiązuje problemu tylko zamienia go na inny...
Problemy są po to by je rozwiązywać, powyższy można by załatwić w bardzo prosty sposób:
-na piśmie opisać w karcie gwarancyjnej dokładne zasady wejść/wyjść z pozycji, prowadzenia pozycji, MM, i wszystkiego co związane z zarządzaniem kapitałem według zasad mentora
I wtedy taki klient :
-trzymał się zasad -zarobi
-nie trzymał się zasad- nie zarobi

QTrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2013, 17:33

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: QTrader »

statik pisze:-na piśmie opisać w karcie gwarancyjnej dokładne zasady wejść/wyjść z pozycji, prowadzenia pozycji, MM, i wszystkiego co związane z zarządzaniem kapitałem według zasad mentora
Tylko że szkolacy zazwyczaj (nigdy?) nie omawiają systemów precyzyjnie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Proszę bardzo, rachunek demo, który jest oznaczony jako REAL u broka mayzus.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
statik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2013, 00:55

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: statik »

QTrader pisze:
statik pisze:-na piśmie opisać w karcie gwarancyjnej dokładne zasady wejść/wyjść z pozycji, prowadzenia pozycji, MM, i wszystkiego co związane z zarządzaniem kapitałem według zasad mentora
Tylko że szkolacy zazwyczaj (nigdy?) nie omawiają systemów precyzyjnie.
Tak nie omawiają precyzyjnie bo są nie uczciwi i sami nie zarabiają.

Ja poruszyłem temat i przedstawiłem jak powinna wyglądać współpraca z profesjonalnym traderem który faktycznie udowodni na wcześniej wspomniane przeze mnie sposoby że zna się na fx i sam na nim zarabia.

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Już to pisałem, ale wspomnę jeszcze raz. Mój znajomy szkolił się u tradera z francji. Wszystko było w domu tegoż tradera, gdzie mój znajomy widział trejdy, konto, pomysły i rzeczywiste pieniądze na platformie TWS Interactive Brokera jak i realną ładną chatkę :) . Dodatkowo gość jest członkiem http://www.ifta.org/ i napisał kilka książek. A szkolenia indywidualne ma z tego co pamiętam w podobnej cenie do pana T :)
Oczywiście nie wiem jaka jest jakość uniwersytetuforex bo nigdy nie byłem i nie będę na szkoleniu, ale tak na logikę to łatwo ocenić wiarygodność szkolenia dla osoby znającej temat. Dla laika to samo zdjęcie plaży wystarczy do rozbudzenia nadziei ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: raposo »

QTrader pisze:
statik pisze:-na piśmie opisać w karcie gwarancyjnej dokładne zasady wejść/wyjść z pozycji, prowadzenia pozycji, MM, i wszystkiego co związane z zarządzaniem kapitałem według zasad mentora
Tylko że szkolacy zazwyczaj (nigdy?) nie omawiają systemów precyzyjnie.
Nie omawiają precyzyjnie lub nie są w stanie w przypadku systemów bardziej uznaniowych. Jak by ktoś mi wytłumaczył teorię fal, która jest bardzo subiektywna to nie wiem czy to zdałoby egzamin...

Odnośnie publikowania wyników z Dukascopy... Dowiedziałem się, że na razie z MyFxBook nic nie wyjdzie jednak jest możliwość wygenerowania hasła TYLKO do zalogowania się i wglądu w raporty rachunku więc jeśli jakiś szkolący lub zarządzający (czy też zwykły trader) posiada tam rachunek i chciałby podzielić się rezultatami to ma taką możliwość.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
statik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2013, 00:55

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: statik »

raposo pisze:
QTrader pisze:
statik pisze:-na piśmie opisać w karcie gwarancyjnej dokładne zasady wejść/wyjść z pozycji, prowadzenia pozycji, MM, i wszystkiego co związane z zarządzaniem kapitałem według zasad mentora
Tylko że szkolacy zazwyczaj (nigdy?) nie omawiają systemów precyzyjnie.
Nie omawiają precyzyjnie lub nie są w stanie w przypadku systemów bardziej uznaniowych. Jak by ktoś mi wytłumaczył teorię fal, która jest bardzo subiektywna to nie wiem czy to zdałoby egzamin...

Odnośnie publikowania wyników z Dukascopy... Dowiedziałem się, że na razie z MyFxBook nic nie wyjdzie jednak jest możliwość wygenerowania hasła TYLKO do zalogowania się i wglądu w raporty rachunku więc jeśli jakiś szkolący lub zarządzający (czy też zwykły trader) posiada tam rachunek i chciałby podzielić się rezultatami to ma taką możliwość.
Strategia nie może być uznaniowa, nie dla mnie.
Fajnie że pojawiła się możliwość pokazywania wyników w DUKA :D

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: green7 »

rayzeel pisze:Dla laika to samo zdjęcie plaży wystarczy do rozbudzenia nadziei ;)
A nie laik rozpozna, że te plaże to z całego świata są pozbierane. Mamy tam:
Malediwy, Karaiby, zdaje się Bali, no i uwaga uwaga ..... Chorwację.
Dolary przeciw orzechom, że szkolący nie zgadną prawidłowo które zdjęcie jest skąd :)
Dla przyzwoitości wypadałoby, żeby choć jedno dali z Filipin.

Nie laik będzie też wiedział, że Uniwersytet to taka uczelnia, która ma prawo nadawania tytułu doktora. W co najmniej 10 dyscyplinach..... Nie to, żebym chciał się czepiać tylko ostatnio co i rusz widzę jakiś "uniwersytet" w sieci, osobiście ciut mnie to śmieszy ciut razi.

A stronka, ogólnie przyjemna dla oka. Pewnie dzięki tym plażom .... co do szkolenia to niestety nie wypowiem się, jakoś nigdy nie szkoliłem się z forexu. No chyba, że ktoś chciałby rady co do np. windsurfowania po takowych plażach to i owszem, szkolących mogę polecić :)

Sorry za offtop .....
statik pisze: Problemy są po to by je rozwiązywać, powyższy można by załatwić w bardzo prosty sposób:
-na piśmie opisać w karcie gwarancyjnej dokładne zasady wejść/wyjść z pozycji, prowadzenia pozycji, MM, i wszystkiego co związane z zarządzaniem kapitałem według zasad mentora
I wtedy taki klient :
..... ma gotowca do sprzedania na allegro :) I cały biznes ze szkoleniem trafia szlak ....

raposo pisze:Odnośnie publikowania wyników z Dukascopy... Dowiedziałem się, że na razie z MyFxBook nic nie wyjdzie jednak jest możliwość wygenerowania hasła TYLKO do zalogowania się i wglądu w raporty rachunku
No to jak jest taka możliwość to jaki problem by pojawiło się to w myfxbooku ...... Prosty importer załatwi sprawę, pewnie goście z myfxbook mogli by ruszyć tą sprawę ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Opinia o Uniwerystet Forex by M. Targański, M. Nowakowsk

Nieprzeczytany post autor: brother »

Z pewnością jedna rzecz rzuca się szczególnie w oczy przynajmniej na tym forum jest to poważna przepaść wiedzy między osobami sprzedającymi szkolenia i normalnymi userami, którzy rzeczywiście coś tam zarabiają na rynku. Moja teoria jest taka, że szkolącym i tak nie zależy na tym aby posiadać bardziej zaawansowaną wiedzę bo biznes jest gdzie indziej. Dlatego nie rozwijają się i piszą non stop o kwestiach zupełnie podstawowych. Kiedyś jedna z osób oferowała tu szkolenia za kilkaset Euro. Przypadkiem zobaczyłem to "szkolenie" gość sprzedawał zwykły wskaźnik MFI za 500 Euro i pisał, że zdobył tą "wiedzę" od tradera z City. Nawet wtedy było to dla mnie mocno podejrzane patrząc na to z perspektywy zastanawiam się jak można takie rzeczy robić.
Na parach o kilkuset pipsowej zmienności dają SL równy albo mniejszy niż spread i robią kosmiczne RR, jeżeli ktoś przez sekundę się zastanowi nad samym mechanizmem funkcjonowania rynku to dojdzie do wniosku, że to musi być zwykły bajer i że zanim trafił akurat to wejście musiał mieć wcześniej mnóstwo wybitych SL.

Kolejna kwestia i chyba najważniejsza to samo podejście ludzi do życia. Bo są nawet na tym forum osoby, które mogłyby wciskać bajer "leszczowi", a tego nie robią, a piszą o wiele sensowniejsze rzeczy niż ci którzy często żerują na niewiedzy osób zaczynających przygodą z fx i oferują swoje szkolenia.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Zablokowany